Hoofdmenu openen

Het WDF Europe Cup (of Europees kampioenschap darten) is een dartstoernooi georganiseerd door de World Darts Federation. Het toernooi wordt om de twee jaar gehouden. De heren spelen drie onderdelen. Individueel, dubbels en teams. De vrouwen spelen twee onderdelen. Individueel, dubbels en sinds 2014 ook Teams. Elk land bestaat uit vier heren en twee vrouwen. Sinds 2014 uit vier vrouwen. In 2002 gooide Raymond van Barneveld de eerste 9-darter ooit op het Europees kampioenschap. Het gebeurde tijdens het Heren teams. Nederland speelde tegen Finland in de halve finale. Van Barneveld speelde tegen Marko Pusa en gooide de 9-darter.

Nederlands heren team en overall klasseringBewerken

Jaar Plaats Klassering Team
1978   Kopenhagen Peter Lee, Herman Jongman, Jilles Vermaat, Peter Smith
1980   Ebbw Vale Robin Earp, Alan Morley, Leo de Oude, Jilles Vermaat
1982   Southend Ellis Elsevijf, Gerard van Dissel, Ruud Kleyweg, Malcolm Nolan
1984   Den Haag 5e Ellis Elsevijf, Graeme Stoddart, Pieter Kessels, Rick Daniels
1986   Turku 12e Roland Scholten, Bert Vlaardingerbroek, Paul Hoogenboom, Wim van de Ven
1988   Great Yarmouth Bert Vlaardingerbroek, Jilles Vermaat, Ronald Wensveen, Raymond van Barneveld
1990   Valletta Bert Vlaardingerbroek, Wiel Schreurs, Fred Peeper, Raymond van Barneveld
1992   Kerava Bert Vlaardingerbroek, Paul Hoogenboom, Hans Zeelenberg, Raymond van Barneveld
1994   Stockholm 4e Bert Vlaardingerbroek, Braulio Roncero, Raymond van Barneveld, Roland Scholten
1996   Bundoran   Braulio Roncero, Co Stompé, Raymond van Barneveld, Roland Scholten
1998   Oslo 4e Co Stompé, Richard Rietveld, Raymond van Barneveld, Roland Scholten
2000   Veldhoven   Arjan Moen, Co Stompé, Frans Harmsen, Raymond van Barneveld
2002   Mechelen   Co Stompé, Albertino Essers, Vincent van der Voort, Raymond van Barneveld
2004   Tampere   Raymond van Barneveld, Vincent van der Voort, Dick van Dijk, Mario Robbe
2006   Ennis   Jelle Klaasen, Co Stompé, Vincent van der Voort, Niels de Ruiter
2008   Kopenhagen 6e Fabian Roosenbrand, Joey ten Berge, Daniel Brouwer, Willy van de Wiel
2010   Antalya   Willy van de Wiel, Joey ten Berge, Rick Hofstra, Cor Ernst
2012   Antalya   Benito van de Pas, Christian Kist, Jan Dekker, Wesley Harms
2014   Boekarest 5e Remco van Eijden, Danny Noppert, Jeffrey de Graaf, Wesley Harms
2016   Egmond aan Zee   Wesley Harms, Richard Veenstra, Jeffrey Sparidaans, Gino Vos
2018   Boedapest   Richard Veenstra, Willem Mandigers, Martijn Kleermaker, Chris Landman

Nederlands vrouwen team en overall klasseringBewerken

Nine-dart finishesBewerken

Speler Jaar Ronde Resultaat Tegenstander
  Raymond van Barneveld 2002 Halve finale (Teams) Gewonnen   Marko Pusa

Europees kampioen WDFBewerken

Heren overallBewerken

Jaar Plaats      
1978   Kopenhagen   Engeland   Schotland   Wales
1980   Ebbw Vale   Engeland   Zweden   Schotland
1982   Southend   Engeland   Zweden   Schotland
1984   Den Haag   Engeland   Wales   Noord-Ierland
1986   Turku   Engeland   Finland   Schotland /   België
1988   Great Yarmouth   Engeland   Zweden   Schotland
1990   Valletta   Engeland   Wales   Zweden
1992   Kerava   Engeland   Wales   Finland
1994   Stockholm   Engeland   Wales   Schotland
1996   Bundoran   Engeland   Nederland   Noord-Ierland
1998   Oslo   Wales   Engeland   Schotland
2000   Veldhoven   Engeland   Nederland   Wales
2002   Mechelen   Schotland   Engeland   Nederland
2004   Tampere   Nederland   Engeland   Finland
2006   Ennis   Nederland   Schotland   Finland
2008   Kopenhagen   Denemarken   Engeland   Schotland
2010   Antalya   Engeland   Nederland   België
2012   Antalya   Nederland   België   Engeland
2014   Boekarest   Engeland   Wales   Ierland
2016   Egmond aan Zee   Nederland   Engeland   Zweden
2018   Boedapest   Engeland   Nederland   Ierland

Heren teamsBewerken

Jaar Plaats Winnaars Uitslag Tegenstanders
1978   Kopenhagen   Schotland
Jocky Wilson
Rab Smith
George Nicoll
Eric MacLean
9 – 3   Wales
Leighton Rees
Alan Evans
Tony Ridler
John Assiratti
1980   Ebbw Vale   Engeland
Eric Bristow
John Lowe
Tony Brown
Cliff Lazarenko
9 – 3   Wales
Ceri Morgan
Wayne Lock
Leighton Rees
Dyfri Jones
1982   Southend   Engeland
Dave Whitcombe
Eric Bristow
Bobby George
Cliff Lazarenko
9 – 1   Wales
Dyfri Jones
Ceri Morgan
Peter Locke
Tony Ridler
1984   Den Haag   Engeland
Dave Whitcombe
Eric Bristow
John Lowe
Cliff Lazarenko
9 – 7   Noord-Ierland
Steve Brennan
Ray Farrell
David Keery
Fred McMullan
1986   Turku   Engeland
Dave Whitcombe
Eric Bristow
John Lowe
Cliff Lazarenko
9 – 3   België
Felix Smout
Frans Devooght
Willy Logie
Freddie Laebens
1988   Great Yarmouth   Wales
Chris Johns
Eric Burden
Geraint Wilson
Richie Burnett
9 – 7   Schotland
Trevor Nurse
Jocky Wilson
Peter Masson
Peter MacDonald
1990   Valletta   Engeland
Eric Bristow
Phil Taylor
John Lowe
Bob Anderson
9 – 1   Zweden
Lars Erik Karlsson
Magnus Caris
Stefan Nagy
Ulf Liman
1992   Kerava   Engeland
John Lowe
Bob Anderson
Phil Taylor
Alan Warriner
9 – 3   Wales
Eric Burden
Peter Locke
Martin Phillips
Geoff Tucker
1994   Stockholm   Engeland
Steve Beaton
Ronnie Baxter
Kevin Kenny
Martin Adams
9 – 7   Wales
Eric Burden
Sean Palfrey
Richie Burnett
Martin Phillips
1996   Bundoran   Engeland
Steve Beaton
Ronnie Baxter
Martin Adams
Andy Fordham
9 – 5   Wales
Mark Salmon
Sean Palfrey
Eric Burden
Marshall James
1998   Oslo   Engeland
Steve Beaton
Ronnie Baxter
Martin Adams
Andy Fordham
9 – 5   België
Tanguy Borra
Erik Clarys
Chris Van den Bergh
Luc Vriesacker
2000   Veldhoven   Engeland
Martin Adams
Mervyn King
Kevin Painter
Ted Hankey
9 – 3   Nederland
Raymond van Barneveld
Frans Harmsen
Arjan Moen
Co Stompé
2002   Mechelen   Schotland
Gary Anderson
Peter Johnstone
Mike Veitch
George Dalglish
9 – 8   Nederland
Raymond van Barneveld
Co Stompé
Vincent van der Voort
Albertino Essers
2004   Tampere   Engeland
Martin Adams
Mervyn King
John Walton
Ted Hankey
9 – 7   Schotland
Gary Anderson
Mike Veitch
Paul Hanvidge
Paul McGimpsey
2006   Ennis   Nederland
Jelle Klaasen
Co Stompé
Vincent van der Voort
Niels de Ruiter
9 – 2   Schotland
Paul Hanvidge
Mike Veitch
Paul McGimpsey
Gary Anderson
2008   Kopenhagen   Denemarken
Per Laursen
Stig Jørgensen
Preben Krabben
Frede Johansen
9 – 8   Nederland
Fabian Roosenbrand
Joey ten Berge
Daniel Brouwer
Willy van de Wiel
2010   Antalya   België
Ronny Huybrechts
Kim Huybrechts
Kurt Van De Rijck
Geert De Vos
9 – 5   Nederland
Willy van de Wiel
Joey ten Berge
Rick Hofstra
Cor Ernst
2012   Antalya   Nederland
Christian Kist
Wesley Harms
Jan Dekker
Benito van de Pas
9 – 7   Engeland
Martin Atkins
Tony O'Shea
Scott Waites
Martin Adams
2014   Boekarest   Wales
Wayne Warren
Martin Phillips
Jonny Clayton
David Smith-Hayes
9 – 7   Engeland
Scott Mitchell
James Wilson
Scott Waites
Glen Durrant
2016   Egmond aan Zee   Engeland
Scott Mitchell
Glen Durrant
James Hurrell
Jamie Hughes
9 – 6   Nederland
Richard Veenstra
Wesley Harms
Gino Vos
Jeffrey Sparidaans
2018   Boedapest   Zweden
Andreas Harrysson
Daniel Larsson
Edwin Torbjörnsson
Oskar Lukasiak
9 – 6   Nederland
Richard Veenstra
Willem Mandigers
Martijn Kleermaker
Chris Landman

Heren dubbelsBewerken

Jaar Plaats Winnaars Uitslag Tegenstanders
1978   Kopenhagen   Engeland
Eric Bristow
John Lowe
4 – 0   Engeland
Cliff Lazarenko
Dough McCarthy
1980   Ebbw Vale   Zweden
Björn Enqvist
Stefan Lord
4 – 2   Schotland
Alistair Forrester
Rab Smith
1982   Southend   Zweden
Björn Enqvist
Stefan Lord
4 – 1   Schotland
Peter Masson
Jim McGuigan
1984   Den Haag   Engeland
Cliff Lazarenko
Dave Whitcombe
4 – 3   Wales
Peter Locke
Malcolm Davies
1986   Turku   Engeland
Eric Bristow
John Lowe
4 – 2   Finland
Tapani Uitos
Kexi Heinäharju
1988   Great Yarmouth   Zweden
Stefan Lord
Lars Erik Karlsson
4 – 0   Zweden
Magnus Caris
Andrée Bomander
1990   Valletta   Engeland
Bob Anderson
Phil Taylor
4 – 2   Engeland
Eric Bristow
John Lowe
1992   Kerava   Schotland
Ronnie Sharp
Jamie Harvey
4 – 3   Finland
Aulis Nissinen
Kexi Heinäharju
1994   Stockholm   Wales
Eric Burden
Martin Phillips
4 – 3   Wales
Richie Burnett
Sean Palfrey
1996   Bundoran   Engeland
Martin Adams
Andy Fordham
4 – 2   Nederland
Raymond van Barneveld
Braulio Roncero
1998   Oslo   Wales
Sean Palfrey
Martin Phillips
4 – 1   Schotland
Peter Johnstone
Mike Veitch
2000   Veldhoven   Nederland
Raymond van Barneveld
Co Stompé
4 – 3   Engeland
Martin Adams
Mervyn King
2002   Mechelen   Engeland
Martin Adams
Mervyn King
4 – 0   Schotland
Gary Anderson
Peter Johnstone
2004   Tampere   Nederland
Raymond van Barneveld
Vincent van der Voort
4 – 3   Engeland
Martin Adams
Mervyn King
2006   Ennis   Schotland
Paul Hanvidge
Paul McGimpsey
4 – 0   Finland
Marko Kantele
Jarkko Komula
2008   Kopenhagen   Engeland
Martin Adams
John Walton
4 – 2   Finland
Marko Kantele
Jarkko Komula
2010   Antalya   Engeland
Martin Adams
Scott Waites
6 – 4   Engeland
Tony O'Shea
Darryl Fitton
2012   Antalya   Nederland
Christian Kist
Jan Dekker
6 – 0   Litouwen
Arūnas Čiplys
Darius Labanauskas
2014   Boekarest   Engeland
Scott Waites
Scott Mitchell
6 – 5   Engeland
Glen Durrant
James Wilson
2016   Egmond aan Zee   Nederland
Wesley Harms
Richard Veenstra
6 – 2   Schotland
Ross Montgomery
Alan Soutar
2018   Boedapest   Engeland
Scott Mitchell
Daniel Day
6 – 3   Nederland
Martijn Kleermaker
Chris Landman

Heren individueelBewerken

Jaar Plaats Winnaar Uitslag Tegenstander
1978   Kopenhagen   John Lowe 4 – 1   Jocky Wilson
1980   Ebbw Vale   Tony Brown 4 – 0   Eric Bristow
1982   Southend   Bobby George (74,40) 4 – 0   Eric Bristow (69,00)
1984   Den Haag   John Lowe 4 – 0   Leighton Rees
1986   Turku   John Lowe 4 – 2   Cliff Lazarenko
1988   Great Yarmouth   Mike Gregory 4 – 0   Trevor Nurse
1990   Valletta   Phil Taylor 4 – 3   Eric Burden
1992   Kerava   Phil Taylor 4 – 2   John Lowe
1994   Stockholm   Steve Beaton 4 – 3   Martin Adams
1996   Bundoran   Martin Adams 4 – 3   Roland Scholten
1998   Oslo   Co Stompé 4 – 2   Andy Fordham
2000   Veldhoven   Mitchell Crooks 4 – 3   Ritchie Davies
2002   Mechelen   Peter Johnstone 4 – 2   Mervyn King
2004   Tampere   Raymond van Barneveld 4 – 2   Robert Wagner
2006   Ennis   Mark Webster 4 – 3   Niels de Ruiter
2008   Kopenhagen   Mark Webster 4 – 0   Daryl Gurney
2010   Antalya   Martin Phillips 7 – 3   Willy van de Wiel
2012   Antalya   Gary Stone 7 – 4   Christian Kist
2014   Boekarest   David Concannon (93,15) 7 – 5   Darius Labanauskas (88,56)
2016   Egmond aan Zee   Richard Veenstra 7 – 5   Jim Williams
2018   Boedapest   Martin Heneghan (79,72) 7 – 2   Pavel Jirkal (76,79)

Vrouwen overallBewerken

Jaar Plaats      
1982   Southend   Wales   Zweden   Schotland
1984   Den Haag   Engeland   Finland   Schotland /   Zweden
1986   Turku   Engeland   Zweden   Nederland
1988   Great Yarmouth   Engeland   Wales   Schotland
1990   Valletta   Engeland   België   Wales
1992   Kerava   Wales   Duitsland   Engeland
1994   Stockholm   Engeland   Nederland   Wales
1996   Bundoran   Engeland   Nederland   Finland
1998   Oslo   Engeland   Noord-Ierland   Finland
2000   Veldhoven   Nederland   Engeland   Denemarken
2002   Mechelen   Nederland   Engeland   Zweden
2004   Tampere   Engeland   Nederland   Ierland
2006   Ennis   Engeland   Schotland   Wales
2008   Kopenhagen   Schotland   Zweden   Wales
2010   Antalya   Wales   Nederland   Engeland
2012   Antalya   Nederland   Engeland   België
2014   Boekarest   Engeland   Nederland   Duitsland
2016   Egmond aan Zee   Engeland   Nederland   Wales
2018   Boedapest   Engeland   Nederland   Wales

Vrouwen teamsBewerken

Jaar Plaats Winnaars Uitslag Tegenstanders
2014   Boekarest   Engeland
Deta Hedman
Lorraine Winstanley
Trina Gulliver
Lisa Ashton
9 – 3   Nederland
Sharon Prins
Aileen de Graaf
Anneke Kuijten
Tamara Schuur
2016   Egmond aan Zee   Engeland
Deta Hedman
Lorraine Winstanley
Trina Gulliver
Fallon Sherrock
9 – 3   Nederland
Sharon Prins
Aileen de Graaf
Anneke Kuijten
Anca Zijlstra
2018   Boedapest   Engeland
Maria O’Brien
Deta Hedman
Fallon Sherrock
Lorraine Winstanley
9 – 1   Nederland
Sharon Prins
Anca Zijlstra
Femke Herms
Vanessa Zuidema

Vrouwen dubbelsBewerken

Jaar Plaats Winnaars Uitslag Tegenstanders
1982   Southend   Zweden
Charlotte Eriksson
Carina Sahlberg
3 – 1   Schotland
Cathie Gibson
Lynn MacKay
1984   Den Haag   Engeland
Linda Batten
Sharon Kemp
3 – 0   Finland
Päivi Lönnroth
Sirpa Levänen
1986   Turku   Engeland
Jayne Kempster
Linda Batten
4 – 2   Zweden
Maarit Fagerholm
Carina Sahlberg
1988   Great Yarmouth   Wales
Linda Rogers
Ann Thomas
4 – 1   Schotland
Janette Youngson
Cathie Gibson
1990   Valletta   Engeland
Sharon Colclough
Sue Edwards
4 – 0   België
Vicky Pruim
Rita Lagace
1992   Kerava   Wales
Sandra Greatbatch
Rhian Speed
4 – 2   Engeland
Sue Edwards
Sharon Colclough
1994   Stockholm   Engeland
Tammy Montgomery
Deta Hedman
4 – 2   Nederland
Valerie Maytum
Francis Hoenselaar
1996   Bundoran   Engeland
Deta Hedman
Mandy Solomons
4 – 0   Noord-Ierland
Grace Crane
Denise Cassidy
1998   Oslo   Engeland
Trina Gulliver
Mandy Solomons
4 – 2   Zweden
Kristina Korpii
Linda Nilsson
2000   Veldhoven   Nederland
Francis Hoenselaar
Karin Krappen
4 – 3   Engeland
Trina Gulliver
Apylee Jones
2002   Mechelen   Nederland
Francis Hoenselaar
Karin Krappen
4 – 3   Zweden
Carina Ekberg
Maud Jansson
2004   Tampere   Engeland
Trina Gulliver
Clare Bywaters
4 – 2   Nederland
Francis Hoenselaar
Karin Krappen
2006   Ennis   Engeland
Trina Gulliver
Clare Bywaters
4 – 3   Schotland
Anne Kirk
Louise Hepburn
2008   Kopenhagen   Zweden
Carina Ekberg
Gretel Glasö
4 – 1   Wales
Julie Gore
Jan Robbins
2010   Antalya   Wales
Julie Gore
Rhian Edwards
6 – 2   Ierland
Angela De Ward
Caroline Breen
2012   Antalya   Nederland
Karin Krappen
Tamara Schuur
6 – 3   Wales
Julie Gore
Rhian Edwards
2014   Boekarest   Duitsland
Irina Armstrong
Anne Willkomm
6 – 5   Nederland
Aileen de Graaf
Anneke Kuijten
2016   Egmond aan Zee   Wales
Rhian Edwards
Rhian Griffiths
6 – 5   Engeland
Deta Hedman
Lorraine Winstanley
2018   Boedapest   Engeland
Deta Hedman
Maria O'Brien
6 – 5   Engeland
Lorraine Winstanley
Fallon Sherrock

Vrouwen individueelBewerken

Jaar Plaats Winnaar Uitslag Tegenstander
1982   Southend   Sandra Gibb (65,10) 3 – 1   Ann Marie Davies (60,90)
1984   Den Haag   Linda Batten 3 – 1   Sharon Kemp
1986   Turku   Jayne Kempster 4 – 0   Maarit Fagerholm
1988   Great Yarmouth   Sue Edwards 4 – 1   Jayne Kempster
1990   Valletta   Sue Edwards 4 – 0   Vicky Pruim
1992   Kerava   Heike Ernst 4 – 1   Sandra Greatbatch
1994   Stockholm   Deta Hedman 4 – 2   Francis Hoenselaar
1996   Bundoran   Francis Hoenselaar 4 – 3   Deta Hedman
1998   Oslo   Denise Cassidy 4 – 1   Mandy Solomons
2000   Veldhoven   Trina Gulliver 4 – 0   Ann-Louise Andersen
2002   Mechelen   Clare Bywaters 4 – 2   Francis Hoenselaar
2004   Tampere   Francis Hoenselaar 4 – 3   Trina Gulliver
2006   Ennis   Trina Gulliver 4 – 2   Clare Bywaters
2008   Kopenhagen   Louise Hepburn 4 – 0   Lisa Ashton
2010   Antalya   Francis Hoenselaar 7 – 5   Julie Gore
2012   Antalya   Patricia De Peuter 7 – 6   Trina Gulliver
2014   Boekarest   Anastasia Dobromyslova (80,46) 7 – 5   Deta Hedman (83,34)
2016   Egmond aan Zee   Sharon Prins 7 – 3   Fallon Sherrock
2018   Boedapest   Fiona Gaylor (67,79) 7 – 4   Robyn Byrne (63,01)

Externe linkBewerken