Wilhelmina '08: verschil tussen versies
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
wijz.nav.sjab. / aanpassingen -> 18/19 |
actualisering (-> 19/20 |
||
Regel 10:
| plaatsnaam = [[Weert (stad)|Weert]]
| complex = Sportpark Drakesteyn
| competitie = [[
| pattern_la1 = _whitestripes
| pattern_b1 = _whitestripes
Regel 21:
| socks1 = FFFFFF
}}
'''Wilhelmina '08''' (Rooms Katholieke Weerter Sportvereniging Wilhelmina '08) is een [[Lijst van Nederlandse amateurvoetbalclubs|amateurvoetbalvereniging]] uit [[Weert (stad)|Weert]], [[Limburg (Nederland)|Limburg]], [[Nederland]]
==Algemeen ==
De vereniging werd opgericht op 8 februari 1908. Thuisbasis is het “Sportpark Drakesteyn”.
De club sloot zich na de oprichting niet aan bij de [[Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond|(K)NVB]], maar bij de katholieke voetbalbond, waar in 1933 het landskampioenschap van de [[Interdiocesane Voetbal Competitie Bond|IVCB]] werd behaald. In 1940 fuseerden de KNVB en de IVCB en kwam de club in de [[Tweede klasse (Nederlands amateurvoetbal)|Tweede klasse]] terecht. In de [[Nederland in de Tweede Wereldoorlog|oorlogsjaren]] waren namen van leden van de [[Koninklijke familie (Nederland)|Koninklijke familie]] verboden en heette de club op last van de Duitse bezetter ''Weert '08''.▼
Het [[Nederlands amateurvoetbal|standaardelftal]] speelt in het seizoen 2018/19 in de [[Tweede klasse (Nederlands amateurvoetbal)|Tweede klasse]] zondag, waar het is ingedeeld in 2F in het [[KNVB]]-district Zuid-I.▼
== Standaardelftal ==
▲Het [[Nederlands amateurvoetbal|standaardelftal]] speelt in het seizoen
▲De club sloot zich na de oprichting niet aan bij de [[Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond|(K)NVB]], maar bij de katholieke voetbalbond, waar in 1933 het landskampioenschap van de [[Interdiocesane Voetbal Competitie Bond|IVCB]] werd behaald. In 1940 fuseerden de KNVB en de IVCB en kwam de club in de [[Tweede klasse (Nederlands amateurvoetbal)|Tweede klasse]] terecht.
In seizoen 1958/59 werd promotie naar de [[Eerste klasse (Nederlands amateurvoetbal)|Eerste klasse]] bewerkstelligd, destijds het hoogste amateurniveau in Nederland. Het daaropvolgende seizoen werd opnieuw het kampioenschap behaald, met deelname om het [[Nederlands amateurvoetbal#Zondagamateurs|landskampioenschap voor zondagamateurs]]. Daarin speelde Wilhelmina, evenals drie jaar later, echter geen rol van betekenis.
In 1971 volgde degradatie naar de [[Tweede klasse (Nederlands amateurvoetbal)|Tweede klasse]]. In 1974 was er door het instellen van de [[Hoofdklasse (Nederlands amateurvoetbal)|Hoofdklasse]] versterkte promotie en kwam Wilhelmina terug in de Eerste klasse. Drie jaar later werd de Hoofdklasse bereikt waarin, met drie onderbrekingen, tot 2002 werd gespeeld. In 2004 volgde degradatie naar de Tweede klasse waarin, met uitzondering van een tijdelijke terugkeer naar de Eerste klasse in 2005/06, 2014/15 en 2017/18, sindsdien
=== Erelijst ===
: Landskampioen [[Interdiocesane Voetbal Competitie Bond|IVCB]]: 1933
<div style="overflow-x:auto;">
▲=== Competitieresultaten 1941–2018 ===
{| Cellpadding="0" CellSpacing="0" style="font-size:100%; border:1px solid #aaaaaa; padding:1px;"
|- valign="bottom"
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2||}}
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((
| {{BalkVerticaal2|((121-20)/6)|-<br>1D|#EEE8AA}}
|- align=center style="font-size:80%;"
| 41||42||43||44||45||46||47||48||49||50||51||52||53||54||55||56||57||58||59||60||61||62||63||64||65||66||67||68||69||70||71||72||73||74||75||76||77||78||79||80||81||82||83||84||85||86||87||88||89||90||91||92||93||94||95||96||97||98||99||00||01||02||03||04||05||06||07||08||09||10||11||12||13||14||15||16||17||18||19||20
|} </div>
{{legendatabel}}
Regel 129 ⟶ 130:
|}
{{Clearboth}}
{{Uitleg Nederlandse voetbalgrafiek}}
{{Navigatie voetbalclubs Weert}}
▲{{Navigatie amateurvoetbal Nederland zondag Zuid I}}
{{Navigatie sportverenigingen Weert}}
{{Coor title dms|51|14|49.16|N|5|42|40.98|E|scale:6250_type:landmark_region:NL}}
{{Appendix|2=
:[http://www.wilhelmina08.nl/ Officiële website]
:[https://www.voetbalnoord.nl/team_archief.html?a=7&c=1337&s=ZO&e=1&z=2019 Archief op voetbalnoord.nl]
}}
|