Endianness: verschil tussen versies
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
clean up met AWB |
→Endianness bij computers: verduidelijking & opschonen tabelstyle |
||
Regel 8:
'''Big-endian'''
{| border="1" cellpadding=4 style="border:
|-
|style="padding: 0em 1em;"|
Regel 17:
|style="padding: 0em 1em;"|
|-
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|}
Regel 28:
'''Little-endian'''
{| border="1" cellpadding=4 style="border:
|-
|style="padding: 0em 1em;"|
Regel 37:
|style="padding: 0em 1em;"|
|-
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|}
Regel 49:
'''Middle-endian'''
Middle-endian komt bijvoorbeeld voor bij computers met een [[woordbreedte]] van 16 bit waarvan de woorden op zich als big- of little-endian opgeslagen worden. Bij getallen die uit meer dan één woord bestaan worden de 16-bits woorden daarna weer in omgekeerde volgorde als de "woord-endian" opgeslagen.
{| border="1" cellpadding=4 style="border: 1px solid #ffffff; background-color: #ffffff; border-collapse: collapse; margin: 0.4em 0.4em; text-align: center"▼
▲{| border="1" cellpadding=4 style="border:
|-
|style="padding: 0em 1em;"|
Regel 58 ⟶ 60:
|style="padding: 0em 1em;"|
|-
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|}
of nog:
{| border="1" cellpadding=4 style="border:
|-
|style="padding: 0em 1em;"|
Regel 76 ⟶ 78:
|style="padding: 0em 1em;"|
|-
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|style="border: 1px solid
|}
Dit wordt gebruikt bij [[PDP-11]]-processors.
|