Hoofdmenu openen

Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1924

sportevenement op de Olympische Spelen

De schietsport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1924 in Parijs.

Inhoud

MannenBewerken

Vrij geweer 600 m individueelBewerken

rang sporter land score
  Morris Fisher   USA 95
  Carl Osburn   USA 95
  Niels Larsen   DEN 93
4 Walter Stokes   USA 92
5 Ludovic Augustin   HAI 91
6 Albert Courquin   FRA 90
Ludovic Valborge   HAI 90
8 Carl Johansson   SWE 88

Vrij geweer 400, 600 en 800 m teamBewerken

rang sporters land score team score
  Morris Fisher
Walter Stokes
Joseph Crockett
Raymond Coulter
Sidney Hinds
  USA 142
138
133
132
131
676
  Emile Rumeau
Albert Courquin
Pierre Hardy
Georges Roes
Paul Colas
  FRA 143
131
130
126
125
655
  Ludovic Augustin
Astrel Rolland
Ludovic Valborge
Destin Destine
Eloi Metullus
  HAI 135
129
128
128
126
646
4 Jakob Reich
Arnold Rösli
Willy Schnyder
Conrad Stucheli
Albert Tröndle
  SUI 135
128
127
125
120
635
5 Aarne Valkama
Vilho Nieminen
Voitto Kolho
Heikki Huttunen
Johannes Theslöf
  FIN 130
128
125
123
122
628
6 Niels Larsen
Lars Madsen
Anders Nielsen
Erik Sætter-Lassen
Peter Geltzer
  DEN 130
127
124
124
121
626
7 Carl Johansson
Ivar Wester
Mauritz Eriksson
Olle Ericsson
Gustaf Andersson
  SWE 137
131
126
115
114
623
8 Ludwig Larsen
Olaf Johannessen
Willy Røgeberg
Halyard Angaard
Otto Olsen
  NOR 123
122
119
117
113
594

Kleinkalibergeweer 50 m individueelBewerken

rang sporter land score
  Pierre Coquelin de Lisle   FRA 398
  Marcus Dinwiddie   USA 396
  Josias Hartmann   SUI 394
4 Erik Sætter-Lassen   DEN 393
Anders Nielsen   DEN 393
Johannes Theslöf   FIN 393
7 Viktor Knutsson   SWE 392
Jakob Reich   SUI 392

Snelvuurpistool 25 m individueelBewerken

rang sporter land score
  Henry Bailey   USA 18
  Vilhelm Carlberg   SWE 18
  Lennart Hannelius   FIN 18
4 Lorenzo Amaya   ARG 18
5 Matias Osinaldi   ARG 18
6 André de Castelbajac   FRA 18
7 Unio Sarlin   FIN 18
8 Einar Liberg   NOR 18

Enkel shot op lopend hert, individueelBewerken

rang sporter land score
  John Boles   USA 40
  Cyril Mackworth-Praed   GBR 39
  Otto Olsen   NOR 39
4 Otto Hultberg   SWE 39
5 Martti Liuttula   FIN 37
6 Alfred Swahn   SWE 37
7 Einar Liberg   NOR 36
Harald Natvig   NOR 36
Gustav Johansson   SWE 36

Enkel shot op lopend hert, teamBewerken

rang sporters land score team score
  Ole Lilloe-Olsen
Einar Liberg
Harald Natvig
Otto Olsen
  NOR 43
42
38
37
160
  Alfred Swahn
Fredric Landelius
Otto Hultberg
Gustav Johansson
  SWE 40
39
38
37
154
  John Boles
Walter Stokes
Raymond Coulter
Dennis Fenton
  USA 41
38
37
32
148
4 Cyril Mackworth-Praed
Alexander Rogers
John Faunthorpe
John O'Leary
  GBR 41
32
32
31
136
5 Magnus Wegelius
Martti Liuttula
Jalo Urho Autonen
Toivo Tikkanen
  FIN 40
36
28
26
130
6 Gusztáv Szomjas
Rezső Velez
Elemér Takács
László Szomjas
  HUN 30
23
23
21
97

Dubbel shot op lopend hert, individueelBewerken

rang sporter land score
  Ole Lilloe-Olsen   NOR 76
  Cyril Mackworth-Praed   GBR 72
  Alfred Swahn   SWE 72
4 Fredric Landelius   SWE 70
5 Einar Liberg   NOR 70
6 Toivo Tikkanen   FIN 69
7 John Boles   USA 64
Magnus Wegelius   FIN 64

Dubbel shot op lopend hert, teamBewerken

rang sporters land score team score
  Cyril Mackworth-Praed
Allen Whitty
Herbert Perry
Philip Neame
  GBR 76
68
68
51
263
  Ole Lilloe-Olsen
Otto Olsen
Harald Natvig
Einar Liberg
  NOR 68
67
65
62
262
  Alfred Swahn
Gustav Johansson
Fredric Landelius
Axel Ekblom
  SWE 69
68
67
46
250
4 Magnus Wegelius
Jalo Urho Autonen
Martti Liuttula
Toivo Tikkanen
  FIN 63
62
61
53
239
5 Raymond Coulter
Walter Stokes
John Boles
Dennis Fenton
  USA 65
63
62
43
233
6 Miloslav Hlaváč
Josef Sucharda
Rudolf Jelen
Josef Hosa
  TCH 57
53
47
47
204

Kleiduiven individueelBewerken

rang sporter land score
  Gyula Halasy   HUN 98
  Konrad Huber   FIN 98
  Frank Hughes   USA 97
4 James Montgomery   CAN 97
5 Louis d'Heur   BEL 96
6 George Beattie   CAN 96
Samuel Sharman   USA 96
Samuel Vance   CAN 96

Kleiduiven teamBewerken

rang sporters land score team score
  Frank Hughes
Samuel Sharman
William Silkworth
Frederick Etchen
John Noel
Clarence Platt
  USA 92
92
90
89
87
74
363
  George Beattie
James Montgomery
Samuel Vance
John Black
William Barnes
Samuel Newton
  CAN 92
92
89
87
85
73
360
  Konrad Huber
Robert Huber
Werner Ekman
Toivo Tikkanen
Georg Nordblad
Magnus Wegelius
  FIN 94
92
91
83
80
79
360
4 Louis d'Heur
Albert Bosquet
Emile Dupont
Jacques Mouton
Louis van Tilt
Henri Quersin
  BEL 91
91
86
86
86
78
354
Erik Lundqvist
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Magnus Hallman
Karl Richter
Axel Ekblom
  SWE 92
90
88
84
84
81
354
6 Heinrich Bartosch
August Baumgartner
Hans Schödl
Erich Zoigner
Fritz Hollitzer
Friedrich Dietz-Weidenberg
  AUT 93
89
84
81
78
77
347
7 Ole Lilloe-Olsen
Oluf Wesmann-Kjaer
Elvind Holmsen
Martin Steenersen
Harald Natvig
  NOR 89
85
82
80
61
336
8 John O'Leary
Enoch Jenkins
Herbert Larsen
Cyril Mackworth-Praed
G.R. Neal
William Grosvenor
  GBR 85
82
81
80
77
74
328

MedaillespiegelBewerken

rang land   goud   zilver   brons totaal
1   Verenigde Staten 5 2 2 9
2   Noorwegen 2 1 1 4
3   Groot-Brittannië 1 2 0 3
4   Frankrijk 1 1 0 2
5   Hongarije 1 0 0 1
6   Zweden 0 2 2 4
7   Finland 0 1 2 3
8   Canada 0 1 0 1
9   Denemarken 0 0 1 1
  Haïti 0 0 1 1
  Zwitserland 0 0 1 1
Totaal 10 10 10 30

Externe linkBewerken