Hoofdmenu openen

De Ronde van Chongming 2019 is de dertiende editie van deze rittenkoers georganiseerd op het eiland Chongming, nabij Shanghai in China, die voor het vierde jaar op rij deel uitmaakt van de UCI Women's World Tour 2019 en die van 9 tot 11 mei word verreden. Titelverdedigster is de Duitse Charlotte Becker.

13e editie
Periode 911 mei
Startplaats Chongming
Finishplaats Chongming
Totale afstand 347,7
Eindklassementen
Algemeen klassement Algemeen Vlag van Nederland Lorena Wiebes
Puntenklassement Punten Vlag van Nederland Lorena Wiebes
Bergklassement Berg Vlag van Nederland Nina Kessler
Jongerenklassement Beste jongere Vlag van Nederland Lorena Wiebes
Beste Chinese klassement Beste Aziatische Vlag van Thailand Jutatip Maneephan
Andere jaren
Vorige editie Ronde van Chongming 2018
Volgende editie Ronde van Chongming 2020
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Inhoud

Deelnemende ploegenBewerken

Etappe-overzichtBewerken

etappe datum start finish profiel afstand winnaar   klassementsleider
1e 9 mei Chongming Chongming   vlakke rit 102,7 km   Lorena Wiebes   Lorena Wiebes
2e 10 mei Changxing Chongming   vlakke rit 126,6 km   Lorena Wiebes
3e 11 mei Chongming Chongming   vlakke rit 118,4 km   Lorena Wiebes

EtappesBewerken

1e etappeBewerken

Chongming Island naar Chongming Island (102,7 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Lorena Wiebes   Parkhotel Valkenburg 2u29'29"
2   Lotte Kopecky   Lotto Soudal Ladies z.t.
3   Nina Kessler   Team Tibco z.t.
4   Lucy Garner   Team Hitec Products z.t.
5   Marta Tagliaferro   Team Hitec Products z.t.
6   Sarah Roy   Mitchelton-Scott z.t.
7   Tatsiana Sharakova   Minsk Cycling Club z.t.
8   Saartje Vandenbroucke   Doltcini-Van Eyck Sport z.t.
9   Demi de Jong   Lotto Soudal Ladies z.t.
10   Valeriya Kononenko   Lviv Cycling Team women z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Lorena Wiebes   Parkhotel Valkenburg 2u29'14"
2   Lotte Kopecky   Lotto Soudal Ladies + 7"
3   Nina Kessler   Team Tibco + 11"
4   Jutatip Maneephan   Thailand Women's Cycling Team z.t.
5   Marta Tagliaferro   Team Hitec Products + 14"
6   Lucy Garner   Team Hitec Products + 15"
7   Sarah Roy   Mitchelton-Scott z.t.
8   Tatsiana Sharakova   Minsk Cycling Club z.t.
9   Saartje Vandenbroucke   Doltcini-Van Eyck Sport z.t.
10   Demi de Jong   Lotto Soudal Ladies z.t.

2e etappeBewerken

Changxing Island - Chongming Island (126,6 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Lorena Wiebes   Parkhotel Valkenburg 3u05'25"
2   Jutatip Maneephan   Thailand Women's Cycling Team z.t.
3   Lucy Garner   Hitec Products z.t.
4   Nina Kessler   Team Tibco z.t.
5   Pascale Jeuland   Doltcini-Van Eyck Sport z.t.
6   Marta Tagliaferro   Team Hitec Products z.t.
7   Lotte Kopecky   Lotto Soudal Ladies z.t.
8   Mia Radotić   BTC City Ljubljana z.t.
9   Zhao Xi Sha   China Liv Pro Cycling z.t.
10   Kelly Markus   Doltcini-Van Eyck Sport z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Lorena Wiebes   Parkhotel Valkenburg 5u34'25"
2   Jutatip Maneephan   Thailand Women's Cycling Team + 17"
3   Lotte Kopecky   Lotto Soudal Ladies + 20"
4   Lucy Garner   Hitec Products + 25"
5   Nina Kessler   Doltcini-Van Eyck Sport z.t.
6   Tatsiana Sharakova   Minsk Cycling Club + 26"
7   Sarah Roy   Mitchelton-Scott + 27"
8   Marta Tagliaferro   Team Hitec Products + 28"
9   Pascale Jeuland   Doltcini-Van Eyck Sport + 29"
10   Monique van de Ree   BTC City Ljubljana z.t.

3e etappeBewerken

Chongming Island naar Chongming Island (118,4 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Lorena Wiebes   Parkhotel Valkenburg 2u52'02"
2   Jutatip Maneephan   Thailand Women's Cycling Team z.t.
3   Lotte Kopecky   Lotto Soudal Ladies z.t.
4   Zhao Xi Sha   China Liv Pro Cycling z.t.
5   Lucy Garner   Hitec Products z.t.
6   Sarah Roy   Mitchelton-Scott z.t.
7   Bryony van Velzen   Doltcini-Van Eyck Sport z.t.
8   Lonneke Uneken   Hitec Products z.t.
9   Nina Kessler   Team Tibco z.t.
10   Lara Vieceli   WNT-Rotor z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Lorena Wiebes   Parkhotel Valkenburg 8u26'14"
2   Jutatip Maneephan   Thailand Women's Cycling Team + 22"
3   Lotte Kopecky   Lotto Soudal Ladies + 27"
4   Nina Kessler   Doltcini-Van Eyck Sport + 35"
5   Lucy Garner   Hitec Products + 37"
6   Marta Tagliaferro   Team Hitec Products z.t.
7   Tatsiana Sharakova   Minsk Cycling Club + 38"
8   Maaike Boogaard   BTC City Ljubljana z.t.
9   Valeriya Kononenko   Lviv Cycling Team women + 39"
10   Pascale Jeuland   Doltcini-Van Eyck Sport + 41"

KlassementenverloopBewerken

  De gele trui wordt uitgereikt aan de rijdster met de laagste totaaltijd.
  De groene trui wordt uitgereikt aan de rijdster met de meeste punten van de etappefinishes en tussensprints.
  De bolletjestrui wordt uitgereikt aan de rijdster met de meeste behaalde punten uit bergtop passages (meestal uitgereikt op bruggen).
  De witte jongerentrui wordt uitgereikt aan de eerste rijdster tot 23 jaar in het algemeen klassement.
  De blauwe trui voor beste Aziatische wordt uitgereikt aan de eerste Aziatische rijdster in het algemeen klassement.
Leiders per klassement per etappe
Etappe Winnaar Algemeen klassement
 
Puntenklassement
 
Bergklassement
 
Jongerenklassement
 
Beste Aziatische
 
Ploegenklassement
1   Lorena Wiebes   Lorena Wiebes   Lorena Wiebes   Nina Kessler   Lorena Wiebes   Jutatip Maneephan
2   Lorena Wiebes
3   Lorena Wiebes
Eindklassement   Lorena Wiebes   Lorena Wiebes   Nina Kessler   Lorena Wiebes   Jutatip Maneephan

Externe linkBewerken