Hoofdmenu openen

De 90e editie van de wielerwedstrijd Prueba Villafranca de Ordizia werd gehouden op 25 juli 2013. De wedstrijd maakte deel uit van de UCI Europe Tour 2013. De titelverdediger was de Spanjaard Gorka Izagirre. In de wedstrijd worden er naast de normale rituitslag ook prijzen uitgereikt aan de winnaars van andere klassementen, wat ongebruikelijk is voor een ééndagswedstrijd. De wedstrijd werd gewonnen door de Eritreër Daniel Teklehaimanot.

Vlag van Spanje Prueba Villafranca de Ordizia 2013
90e editie
Datum 25 juli 2013
Startplaats Ordizia
Finishplaats Ordizia
Totale afstand 165,7
Gem. snelheid 42,25 km/u
Deelnemers 106
Eindklassementen
Eerste Vlag van Eritrea Daniel Teklehaimanot
Tweede Vlag van Spanje Angel Madrazo
Derde Vlag van Spanje David Arroyo
Andere jaren
Vorige editie Prueba Villafranca de Ordizia 2012
Volgende editie Prueba Villafranca de Ordizia 2014
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Deelnemende ploegenBewerken

StartlijstBewerken

  Euskaltel-EuskadiBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Klassering
1   Gorka Izagirre 37
2   Jon Aberasturi Opgave DNF
3   Jorge Azanza 35
4   Peio Bilbao Opgave DNF
5   Ricardo Garcia Ambroa 67
6   Mikel Landa 58
7   Egoi Martínez 34
8   Mikel Nieve Opgave DNF
9   Pablo Urtasun Opgave DNF
10   Gorka Verdugo 7

  Cannondale Pro Cycling TeamBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
11   Moreno Moser 51
12   Federico Canuti Opgave DNF
13   Damiano Caruso Opgave DNF
14   Matthias Krizek 56
15   Alessandro De Marchi 6
16   Kristjan Koren 55
17   Paolo Longo Borghini 57
18   Stefano Agostini 15

  KatjoesjaBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
21   Simon Špilak Opgave DNF
22   Xavier Florencio Opgave DNF
23   Vladimir Goesev 13
24   Vladimir Isajtsjev   40
25   Dmitri Kozontsjoek 39
26   Timofej Kritski 59
27   Ángel Vicioso Opgave DNF

  Team MovistarBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
31   Beñat Intxausti 18
32   Juan José Cobo Opgave DNF
33   Jesús Herrada   5
34   José Herrada 22
35   Vladimir Karpets Opgave DNF
36   Pablo Lastras 45
37   Ángel Madrazo 2
38   Enrique Sanz Opgave DNF
39   Eloy Teruel Opgave DNF

  Orica-GreenEdgeBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
41   Allan Davis Opgave DNF
42   Fumiyuki Beppu 31
43   Jens Keukeleire 53
44   Sebastian Langeveld Opgave DNF
45   Michael Matthews 32
46   Travis Meyer Opgave DNF
47   Wesley Sulzberger 4
48   Daniel Teklehaimanot Winnaar 1

  Bretagne-Séché EnvironnementBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
51   Florian Guillou 19
52   Jean-Marc Bideau 33
53   Renaud Dion 46
54   Armindo Fonseca 25
55   Arnaud Gérard 47
56   Benoît Jarrier Opgave DNF
57   Jean-Luc Delpech Opgave DNF
58   Gaël Malacarne 44
59   Sébastien Duret 28
60   Florian Vachon 11

  Caja Rural-Seguros RGABewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
61   David Arroyo 3
62   Amets Txurruka 16
63   Javier Aramendia 26
64   André Cardoso Bergklassement 49
65   Fabricio Ferrari 30
66   Marcos García 9
67   Francesco Lasca Opgave DNF
68   Danail Petrov (Bulgaars kampioen) 38
69   Antonio Piedra 14
70   Ivan Velasco 20

  CofidisBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
71   Cyril Bessy 21
72   Nicolas Edet 8
73   Egoitz García 10
74   Romain Hardy 52
75   Arnaud Labbe Opgave DNF
76   Romain Lemarchand Opgave DNF
77   Adrien Petit Opgave DNF
78   Stéphane Poulhiès 65

  SojasunBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
81
82   Fabrice Jeandesboz 54
83   Christophe Laborie 43
84   David Le Lay 27
85   Jean-Lou Paiani 68
86   Rémi Pauriol 50
87   Paul Poux 24
88   Fabien Schmidt Opgave DNF
89   Evaldas Šiškevičius 42
90   Etienne Tortelier 61

  Burgos BH-Castilla y LeónBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
91   Moisés Dueñas 48
92   Steve Bekaert 23
93   David Belda 60
94   Federico Butto Opgave DNF
95   Ander Arranz Opgave DNF
96   Jesús Del Pino 17
97   Dario Hernández Illana 63
98   Unai Arranz Opgave DNF
99   Juan Carlos Riutort Opgave DNF
100   Pablo Torres Muino Opgave DNF

  EuskadiBewerken

Rugnummer Naam Prestaties Opmerkingen Eindklassering
101   Mikel Aristi Gardoki 69
102   Aritz Bagües 29
103   Carlos Barbero Cuesta 66
104   Mikel Bizkarra 36
105   Unai Iparragirre Azpiazu Puntenklassement 62
106
107
108   Igor Merino Cortazar 41
109   Haritz Orbe Urrutia 12
110   Illart Zuazubiskar Gallastegi 64

UitslagenBewerken

RituitslagBewerken

Rituitslag
Plaats Naam Ploeg Tijd
1   Daniel Teklehaimanot   Orica-GreenEdge 3u55'18"
2   Angel Madrazo   Team Movistar +2"
3   David Arroyo   Caja Rural-Seguros RGA +8"
4   Wesley Sulzberger   Orica-GreenEdge +8"
5   Jesús Herrada   Team Movistar +8"
23   Steve Bekaert   Burgos BH-Castilla y León +2'25"

PloegenklassementBewerken

Ploegenklassement
Plaats Ploeg Tijd
1   Team Movistar 11u46'57"
2   Caja Rural-Seguros RGA +13"
3   Cofidis +54"

BergklassementBewerken

Bergklassement
Plaats Naam Ploeg Punten
1   André Cardoso   Caja Rural-Seguros RGA 12
2   Illart Zuazubiskar Gallastegi   Euskadi 9
3   Igor Merino Cortazar   Euskadi 4
9   Jens Keukeleire   Orica-GreenEdge 2

PuntenklassementBewerken

Puntenklassement
Plaats Naam Ploeg Punten
1   Unai Iparragirre Azpiazu   Euskadi 6
2   Jens Keukeleire   Orica-GreenEdge 4
3   Illart Zuazubiskar Gallastegi   Euskadi 3