Lijst van wereldkampioenen rodelen

Wikimedia-lijst

De wereldkampioenschappen rodelen werden voor het eerst in 1955 en daarna jaarlijks, behalve in een Olympisch jaar gehouden. Hieronder volgt de lijst van wereldkampioenen rodelen, alsmede de winnaars van zilver en brons, per categorie.

Mannen individueelBewerken

Jaar Plaats   Goud   Zilver   Brons
1955   Oslo   Anton Salvesen   Josef Thaler   Josef Isser
1957   Davos   Hans Schaller   Bibi Torriani   Errich Raffl
1958   Krynica   Jerzy Wojnar   Ryszard Pędrak-Janowicz   Reinhold Frosch
1959   Villard-de-Lans   Herbert Thaler   Josef Feistmantl   David Moroder
1960   Garmisch-Partenkirchen   Helmut Berndt   Reinhold Frosch   Hans Plenk
1961   Girenbad   Jerzy Wojnar   Hans Plenk   Reinhold Senn
1962   Krynica   Thomas Köhler   Jerzy Wojnar   Jochen Asche
1963   Imst   Fritz Nachmann   Hans Plenk   Klaus-Michael Bonsack
1965   Davos   Hans Plenk   Mieczysław Pawełkiewicz   Erich Graber
1967   Hammarstrand   Thomas Köhler   Klaus-Michael Bonsack   Josef Feistmantl
1969   Königssee   Josef Feistmantl   Manfred Schmid   Wolfgang Scheidel
1970   Königssee   Josef Fendt   Josef Feistmantl   Wolfgang Scheidel
1971   Olang   Karl Brunner   Leonhard Nagenrauft   Josef Feistmantl
1973   Oberhof   Hans Rinn   Wolfram Fiedler   Harald Ehrig
1974   Königssee   Josef Fendt   Hans Rinn   Horst Müller
1975   Hammarstrand   Wolfram Fiedler   Manfred Schmid   Harald Ehrig
1977   Igls   Hans Rinn   Horst Müller   Anton Winkler
1978   Imst   Paul Hildgartner   Anton Winkler   Manfred Schmid
1979   Königssee   Dettlef Günther   Karl Brunner   Paul Hildgartner
1981   Hammarstrand   Sergej Danilin   Michael Walter   Ernst Haspinger
1983   Lake Placid   Miroslav Zajonc   Sergej Danilin   Paul Hildgartner
1985   Oberhof   Michael Walter   Jörg Hoffmann   Jens Müller
1987   Igls   Markus Prock   Jens Müller   Sergej Danilin
1989   Winterberg   Georg Hackl   Jens Müller   Johannes Schettel
1990   Calgary   Georg Hackl   Markus Prock   Jens Müller
1991   Winterberg   Arnold Huber   Georg Hackl   Markus Prock
1993   Calgary   Wendel Suckow   Georg Hackl   Wilfried Huber
1995   Lillehammer   Armin Zöggeler   Georg Hackl   Markus Prock
1996   Altenberg   Markus Prock   Georg Hackl   Jens Müller
1997   Igls   Georg Hackl   Markus Prock   Gerhard Gleirscher
1999   Königssee   Armin Zöggeler   Jens Müller   Norbert Huber
2000   St.Moritz   Jens Müller   Armin Zöggeler   Georg Hackl
2001   Calgary   Armin Zöggeler   Georg Hackl   Markus Prock
2003   Sigulda   Armin Zöggeler   Mārtiņš Rubenis   Reiner Margreiter
2004   Nagano   David Möller   Georg Hackl   Mārtiņš Rubenis
2005   Park City   Armin Zöggeler   Georg Hackl   David Möller
2007   Igls   David Möller   Armin Zöggeler   Jan Eichhorn
2008   Oberhof   Felix Loch   David Möller   Andi Langenhan
2009   Lake Placid   Felix Loch   Armin Zöggeler   Daniel Pfister
2011   Cesana Torinese   Armin Zöggeler   Felix Loch   Andi Langenhan
2012   Altenberg   Felix Loch   Albert Demtsjenko   Armin Zöggeler
2013   Whistler   Felix Loch   Andi Langenhan   Johannes Ludwig
2015   Sigulda   Semjon Pavlitsjenko   Felix Loch   Wolfgang Kindl
2016   Königssee   Felix Loch   Ralf Palik   Wolfgang Kindl
2017   Igls   Wolfgang Kindl   Roman Repilov   Dominik Fischnaller
2019   Winterberg   Felix Loch   Reinhard Egger   Semjon Pavlitsjenko
2020   Sotsji   Roman Repilov   Jonas Müller   Wolfgang Kindl
2021   Königssee   Roman Repilov[1]   Felix Loch   David Gleirscher

Mannen dubbelBewerken

Jaar Plaats   Goud   Zilver   Brons
1955   Oslo Hans Krausner
Josef Thaler
  Oostenrijk
Josef Isser
Maria Isser
  Oostenrijk
Josef Strillinger
Fritz Nachmann
  West-Duitsland
1957   Davos Fritz Nachmann
Josef Strillinger
  West-Duitsland
Giorgio Pichler
Giovanni Graber
  Italië
Erich Raffl
Ewald Walch
  Oostenrijk
1958   Krynica Fritz Nachmann
Josef Strillinger
  West-Duitsland
Jerzy Koszla
Janina Susczewska
  Polen
Ryszard Pędrak-Janowicz
Helena Lacheta
  Polen
1959   Villard-de-Lans Afgelast vanwege de weersomstandigheden
1960   Garmisch-Partenkirchen Reinhold Frosch
Ewald Walch
  Oostenrijk
Herbert Thaler
Helmut Thaler
  Oostenrijk
Horst Tiedge
Hans Plenk
  West-Duitsland
1961   Girenbad Roman Pichler
Raimondo Prinroth
  Italië
David Moroder
Raimondo Prinot
  Italië
Helmut Thaler
Reinhold Senn
  Oostenrijk
1962   Krynica Giovanni Graber
Gianpaolo Ambrosi
  Italië
Fritz Nachmann
Max Leo
  West-Duitsland
Manfred Novotný
Petr Škrabálek
  Tsjecho-Slowakije
1963   Imst Ryszard Pędrak-Janowicz
Lucjan Kudzia
  Polen
Edward Fender
Mieczysław Pawełkiewicz
  Polen
Anton Venier
Ewald Walch
  Oostenrijk
1965   Davos Wolfgang Scheidel
Thomas Köhler
  DDR
Klaus-Michael Bonsack
Thomas Köhler
  DDR
Horst Hörnlein
Rolf Fuchs
  DDR
1967   Hammarstrand Klaus-Michael Bonsack
Thomas Köhler
  DDR
Manfred Schmid
Ewald Walch
  Oostenrijk
Siegfried Maier
Ernesto Maier
  Italië
1969   Königssee Manfred Schmid
Ewald Walch
  Oostenrijk
Horst Hörnlein
Reinhard Bredow
  DDR
Klaus-Michael Bonsack
Michael Köhler
  DDR
1970   Königssee Manfred Schmid
Ewald Walch
  Oostenrijk
Klaus-Michael Bonsack
Thomas Köhler
  DDR
Horst Hörnlein
Reinhard Bredow
  DDR
1971   Olang Paul Hildgartner
Walter Plaikner
  Italië
Manfred Schmid
Ewald Walch
  Oostenrijk
Horst Hörnlein
Reinhard Bredow
  DDR
1973   Oberhof Horst Hörnlein
Reinhard Bredow
  DDR
Hans Rinn
Norbert Hahn
  DDR
Paul Hildgartner
Walter Plaikner
  Italië
1974   Königssee Bernd Hahn
Ulrich Hahn
  DDR
Henning Schulze
Hans-Jörg Neumann
  DDR
Rudolf Schmid
Franz Schachner
  Oostenrijk
1975   Hammarstrand Hans Rinn
Norbert Hahn
  DDR
Horst Müller
Hans-Jörg Neumann
  DDR
Rudolf Schmid
Franz Schachner
  Oostenrijk
1977   Igls Hans Rinn
Norbert Hahn
  DDR
Karl Brunner
Peter Gschnitzer
  Italië
Hans Brandner
Balthasar Schwarm
  West-Duitsland
1978   Imst Dainis Bremze
Aigars Kriķis
  Sovjet-Unie
Valeri Jakoesjin
Vladimir Sjitov
  Sovjet-Unie
Hans Rinn
Norbert Hahn
  DDR
1979   Königssee Hans Brandner
Balthasar Schwarm
  West-Duitsland
Hans Rinn
Norbert Hahn
  DDR
Anton Winkler
Anton Weimbacher
  West-Duitsland
1981   Hammarstrand Bernd Hahn
Ulrich Hahn
  DDR
Bernd Oberhoffner
Jörg-Dieter Ludwig
  DDR
Hans Stanggassinger
Anton Weimbacher
  West-Duitsland
1983   Lake Placid Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
  DDR
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
  Italië
Hans Stanggassinger
Anton Weimbacher
  West-Duitsland
1985   Oberhof Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
  DDR
René Keller
Lutz Kühnlenz
  DDR
Vitali Melnik
Dmitri Aleksejev
  Sovjet-Unie
1987   Igls Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
  DDR
Stefan Ilsanker
Georg Hackl
  West-Duitsland
Thomas Schwab
Wolfgang Staudinger
  West-Duitsland
1989   Winterberg Stefan Krauße
Jan Behrendt
  DDR
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
  Italië
Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
  DDR
1990   Calgary Hansjörg Raffl
Norbert Huber
  Italië
Kurt Brugger
Wilfried Huber
  Italië
Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
  DDR
1991   Winterberg Stefan Krauße
Jan Behrendt
  Duitsland
Yves Mankel
Thomas Rudolph
  Duitsland
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
  Italië
1993   Calgary Stefan Krauße
Jan Behrendt
  Duitsland
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
  Italië
Kurt Brugger
Wilfried Huber
  Italië
1995   Lillehammer Stefan Krauße
Jan Behrendt
  Duitsland
Chris Thorpe
Gordy Sheer
  Verenigde Staten
Kurt Brugger
Wilfried Huber
  Italië
1996   Altenberg Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Chris Thorpe
Gordon Sheer
  Verenigde Staten
Gerhard Plankensteiner
Oswald Haselrieder
  Italië
1997   Igls Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Stefan Krauße
Jan Behrendt
  Duitsland
Steffen Skel
Steffen Wöller
  Duitsland
1999   Königssee Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Mark Grimmette
Brian Martin
  Verenigde Staten
2000   St.Moritz Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
Steffen Skel
Steffen Wöller
  Duitsland
Mark Grimmette
Brian Martin
  Verenigde Staten
2001   Calgary André Florschütz
Torsten Wustlich
  Duitsland
Steffen Skel
Steffen Wöller
  Duitsland
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
2003   Sigulda Andreas Linger
Wolfgang Linger
  Oostenrijk
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
2004   Nagano Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
André Florschütz
Torsten Wustlich
  Duitsland
Mark Grimmette
Brian Martin
  Verenigde Staten
2005   Park City André Florschütz
Torsten Wustlich
  Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
Mark Grimmette
Brian Martin
  Verenigde Staten
2007   Igls Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Mark Grimmette
Brian Martin
  Verenigde Staten
2008   Oberhof André Florschütz
Torsten Wustlich
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
2009   Lake Placid Gerhard Plankensteiner
Oswald Haselrieder
  Italië
André Florschütz
Torsten Wustlich
  Duitsland
Mark Grimmette
Brian Martin
  Verenigde Staten
2011   Cesana Torinese Andreas Linger
Wolfgang Linger
  Oostenrijk
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  Italië
Andris Šics
Juris Šics
  Letland
2012   Altenberg Andreas Linger
Wolfgang Linger
  Oostenrijk
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Peter Penz
Georg Fischler
  Oostenrijk
2013   Whistler Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Andreas Linger
Wolfgang Linger
  Oostenrijk
2015   Sigulda Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Peter Penz
Georg Fischler
  Oostenrijk
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  Italië
2016   Königssee Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  Italië
2017   Igls Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Robin Gueuke
David Gamm
  Duitsland
2019   Winterberg Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Thomas Steu
Lorenz Koller
  Oostenrijk
2020   Sotsji   Toni Eggert
+ Sascha Benecken
  Alexander Denisjev
+ Vladislav Antonov
  Tobias Wendl
+ Tobias Arlt
2021   Königssee   Toni Eggert
+ Sascha Benecken
  Tobias Wendl
+ Tobias Arlt
  Andris Šics
+ Juris Šics

Vrouwen individueelBewerken

Jaar Plaats   Goud   Zilver   Brons
1955   Oslo   Karla Kienzl   Maria Isser   Marianne Bauer
1957   Davos   Maria Isser   Helga Müller   Brigitte Fink
1958   Krynica   Maria Semczyszak   Helena Boettcher   Barbara Gorgoń
1959   Villard-de-Lans   Elly Lieber   Maria Isser   Agnes Neuerer
1960   Garmisch-Partenkirchen   Maria Isser   Hannelore Possmoser   Erika Leitner
1961   Girenbad   Elisabeth Nagele   Marianne Winkler   Helene Thurner
1962   Krynica   Ilse Geisler   Gerda Rieser-Cegnar   Danuta Nycz
1963   Imst   Ilse Geisler   Helene Thurner   Janina Susczewska
1965   Davos   Ortrun Enderlein   Petra Tierlich   Ilse Geisler
1967   Hammarstrand   Ortrun Enderlein   Petra Tierlich   Helene Thurner
1969   Königssee   Petra Tierlich   Anna-Maria Müller   Christa Schmuck
1970   Königssee   Barbara Piecha   Christa Schmuck   Elisabeth Demleitner
1971   Olang   Elisabeth Demleitner   Erica Lechner   Barbara Piecha
1973   Oberhof   Margit Schumann   Ute Rührold   Eva-Maria Wernicke
1974   Königssee   Margit Schumann   Elisabeth Demleitner   Ute Rührold
1975   Hammarstrand   Margit Schumann   Ute Rührold   Dana Spálenská
1977   Igls   Margit Schumann   Vera Sosoelja   Margit Graf
1978   Imst   Vera Sosoelja   Andrea Fendt   Angelika Schafferer
1979   Königssee   Melitta Sollmann   Elisabeth Demleitner   Marie-Louise Rainer
1981   Hammarstrand   Melitta Sollmann   Cerstin Schmidt   Vera Sosoelja
1983   Lake Placid   Steffi Martin   Melitta Sollmann   Ute Weiss
1985   Oberhof   Steffi Martin   Cerstin Schmidt   Birgit Weise
1987   Igls   Cerstin Schmidt   Gabriele Kohlisch   Ute Oberhoffner-Weiss
1989   Winterberg   Susi Erdmann   Gerda Weissensteiner   Ute Oberhoffner-Weiss
1990   Calgary   Susi Erdmann   Joelia Antipova   Jana Bode
1991   Winterberg   Susi Erdmann   Gabriele Kohlisch   Jana Bode
1993   Calgary   Gerda Weissensteiner   Gabriele Kohlisch   Doris Neuner
1995   Lillehammer   Gabriele Kohlisch   Susi Erdmann   Gerda Weissensteiner
1996   Altenberg   Jana Bode   Susi Erdmann   Gerda Weissensteiner
1997   Igls   Susi Erdmann   Jana Bode   Angelika Neuner
1999   Königssee   Sonja Wiedemann   Barbara Niedernhuber   Sylke Otto
2000   St.Moritz   Sylke Otto   Barbara Niedernhuber   Sonja Wiedemann
2001   Calgary   Sylke Otto   Silke Kraushaar   Barbara Niedernhuber
2003   Sigulda   Sylke Otto   Silke Kraushaar   Barbara Niedernhuber
2004   Nagano   Silke Kraushaar   Barbara Niedernhuber   Sylke Otto
2005   Park City   Sylke Otto   Barbara Niedernhuber   Anke Wischnewski
2007   Igls   Tatjana Hüfner   Anke Wischnewski   Silke Kraushaar-Pielach
2008   Oberhof   Tatjana Hüfner   Natalie Geisenberger   Silke Kraushaar-Pielach
2009   Lake Placid   Erin Hamlin   Natalie Geisenberger   Natalja Jakoesjenko
2011   Cesana Torinese   Tatjana Hüfner   Natalie Geisenberger   Alex Gough
2012   Altenberg   Tatjana Hüfner   Tatjana Ivanova   Natalie Geisenberger
2013   Whistler   Natalie Geisenberger   Tatjana Hüfner   Alex Gough
2015   Sigulda   Natalie Geisenberger   Tatjana Ivanova   Tatjana Hüfner
2016   Königssee   Natalie Geisenberger   Martina Kocher   Tatjana Ivanova
2017   Igls   Tatjana Hüfner   Erin Hamlin   Kimberley McRae
2019   Winterberg   Natalie Geisenberger   Julia Taubitz   Emily Sweeney
2020   Sotsji   Jekaterina Katnikova   Julia Taubitz   Viktoria Demtsjenko
2021   Königssee   Julia Taubitz   Natalie Geisenberger   Dajana Eitberger

LandenteamBewerken

Eerste keer in 1989 met zes deelnemers per team. Vanaf 1999 zijn er vier deelnemers per team. Vanaf 2008 wordt het onderdeel als een estafette georganiseerd.

Jaar Plaats   Goud   Zilver   Brons
1989   Winterberg Hansjörg Raffl
Gerhard Plankensteiner
Gerda Weissensteiner
Veronika Oberhuber
Norbert Huber
  Italië
Jens Müller
René Friedl
Susi Erdmann
Ute Oberhoffner
Stefan Krauße
Jan Behrendt
  DDR
Sergej Danilin
Joeri Chartsjenko
Joelia Antipova
Irina Koesakina
Jevgeni Beloessov
Aleksandr Beljakov
  Sovjet-Unie
1990   Calgary Jens Müller
Thomas Jacob
Gabriele Kohlisch
Susi Erdmann
Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
  DDR
Arnold Huber
Norbert Huber
Nadia Prinoth
Gerda Weissensteiner
Hansjörg Raffl
  Italië
Sergej Danilin
Andrej Rotsjilov
Joelia Antipova
Natalia Jakoesjenko
Igor Lobanov
Gennadi Beljakov
  Sovjet-Unie
1991   Winterberg Georg Hackl
Jens Müller
Susi Erdmann
Gabriele Kohlisch
Stefan Krauße
Jan Behrendt
  Duitsland
Robert Manzenreiter
Markus Prock
Doris Neuner
Angelika Tagwerker
Gerhard Gleirscher
Markus Schmidt
  Oostenrijk
Arnold Huber
Gerhard Plankensteiner
Natalie Obkircher
Gerda Weissensteiner
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
  Italië
1993   Calgary Georg Hackl
René Friedl
Gabriele Kohlisch
Susi Erdmann
Stefan Krauße
Jan Behrendt
  Duitsland
Robert Manzenreiter
Markus Prock
Angelika Neuner
Doris Neuner
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Arnold Huber
Gerhard Plankensteiner
Natalie Obkircher
Gerda Weissensteiner
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
  Italië
1995   Lillehammer Georg Hackl
Jens Müller
Gabriele Kohlisch
Susi Erdmann
Stefan Krauße
Jan Behrendt
  Duitsland
Arnold Huber
Armin Zöggeler
Natalie Obkircher
Gerda Weissensteiner
Wilfried Huber
  Italië
Markus Kleinheinz
Markus Prock
Angelika Neuner
Doris Neuner
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
1996   Altenberg Markus Prock
Markus Schmidt
Angelika Neuner
Andrea Tagwerker
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Georg Hackl
Jens Müller
Jana Bode
Gabriele Kohlisch
Stefan Krauße
Jan Behrendt
  Duitsland
Wilfried Huber
Armin Zöggeler
Natalie Obkircher
Gerda Weissensteiner
Gerhard Plankensteiner
Oswald Haselrieder
  Italië
1997   Igls Markus Prock
Gerhard Gleirscher
Andrea Tagwerker
Angelika Neuner
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Georg Hackl
Jens Müller
Silke Kraushaar
Sylke Otto
Stefan Krauße
Jan Behrendt
  Duitsland
Wilfried Huber
Armin Zöggeler
Natalie Obkircher
Gerda Weissensteiner
Gerhard Plankensteiner
Oswald Haselrieder
  Italië
1999   Königssee Markus Prock
Andrea Tagwerker
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Robert Fegg
Silke Kraushaar
André Florschütz
Torsten Wustlich
  Duitsland
Georg Hackl
Sylke Otto
Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
2000   St.Moritz Georg Hackl
Silke Kraushaar
Steffen Skel
Steffen Wöller
  Duitsland
Jens Müller
Sylke Otto
Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
Markus Prock
Angelika Neuner
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
2001   Calgary Georg Hackl
Silke Kraushaar
Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
Karsten Albert
Sylke Otto
Steffen Skel
Steffen Wöller
  Duitsland
Tony Benshoof
Becky Wilczak
Mark Grimmette
Brian Martin
  Verenigde Staten
2003   Sigulda Georg Hackl
Sylke Otto
Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
Mārtiņš Rubenis
Anna Orlova
Zigmars Berkolds
Sandris Berzins
  Letland
Reiner Margreiter
Sonja Manzenreiter
Andreas Linger
Wolfgang Linger
  Oostenrijk
2004   Nagano David Möller
Barbara Niedernhuber
Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
Tony Benshoof
Ashley Hayden
Mark Grimmette
Brian Martin
  Verenigde Staten
Armin Zöggeler
Anastasia Oberstolz-Antonova
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  Italië
2005   Park City Georg Hackl
Sylke Otto
André Florschütz
Torsten Wustlich
  Duitsland
Tony Benshoof
Ashley Hayden
Mark Grimmette
Brian Martin
  Verenigde Staten
Armin Zöggeler
Anastasia Oberstolz-Antonova
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  Italië
2007   Igls David Möller
Silke Kraushaar-Pielach
Patric Leitner
Alexander Resch
  Duitsland
Armin Zöggeler
Sandra Gasparini
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  Italië
Daniel Pfister
Nina Reithmeyer
Peter Penz
Georg Fischler
  Oostenrijk
2008   Oberhof Tatjana Hüfner
Felix Loch
André Florschütz
Torsten Wustlich
  Duitsland
Nina Reithmeyer
Martin Abentung
Tobias Schiegl
Markus Schiegl
  Oostenrijk
Maija Tīruma
Guntis Rēķis
Juris Šics
Andris Šics
  Letland
2009   Lake Placid Felix Loch
Natalie Geisenberger
André Florschütz
Torsten Wustlich
  Duitsland
Daniel Pfister
Nina Reithmayer
Peter Penz
Georg Fischler
  Oostenrijk
Guntis Rēķis
Maija Tīruma
Juris Šics
Andris Šics
  Letland
2011   Cesana Torinese Afgelast vanwege technische problemen
2012   Altenberg Tatjana Hüfner
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Tatjana Ivanova
Albert Demtsjenko
Vladislav Joezjakov
Vladimir Machnoetin
  Rusland
Alex Gough
Samuel Edney
Tristan Walker
Justin Snith
  Canada
2013   Whistler Natalie Geisenberger
Felix Loch
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Alex Gough
Samuel Edney
Tristan Walker
Justin Snith
  Canada
Elīza Tīruma
Inārs Kivlenieks
Andris Šics
Juris Šics
  Letland
2015   Sigulda Natalie Geisenberger
Felix Loch
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Tatjana Ivanova
Semjon Pavlitsjenko
Andrej Bogdanov
Andrej Medvedev
  Rusland
Alex Gough
Samuel Edney
Tristan Walker
Justin Snith
  Canada
2016   Königssee Natalie Geisenberger
Felix Loch
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Elīza Cauce
Inārs Kivlenieks
Andris Šics
Juris Šics
  Letland
Alex Gough
Mitchell Malyk
Tristan Walker
Justin Snith
  Canada
2017   Igls Tatjana Hüfner
Johannes Ludwig
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Erin Hamlin
Tucker West
Matthew Mortensen
Jayson Terdiman
  Verenigde Staten
Tatjana Ivanova
Roman Repilov
Aleksandr Denisjev
Vladislav Antonov
  Rusland
2019   Winterberg Tatjana Ivanova
Semjon Pavlitsjenko
Vladislav Joezjakov
Joeri Prochorov
  Rusland
Hannah Prock
Reinhard Egger
Thomas Steu
Lorenz Koller
  Oostenrijk
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
2020   Sotsji   Duitsland
Julia Taubitz
Johannes Ludwig
Toni Eggert
+ Sascha Benecken
  Letland
Kendija Aparjode
Kristers Aparjods
Andris Šics
+ Juris Šics
  Verenigde Staten
Summer Britcher
Tucker West
Chris Mazdzer
+ Jayson Terdiman
2021   Königssee   Oostenrijk
Madeleine Egle
David Gleirscher
Thomas Steu
+ Lorenz Koller
  Duitsland
Julia Taubitz
Felix Loch
Toni Eggert
+ Sascha Benecken
  Letland
Kendija Aparjode
Artūrs Dārznieks
Andris Šics
+ Juris Šics

SprintBewerken

De onderdelen sprint werden in het seizoen 2015/16 voor het eerst georganiseerd.

Mannen individueelBewerken

Jaar Plaats   Goud   Zilver   Brons
2016   Königssee   Felix Loch   Andi Langenhan   Ralf Palik
2017   Igls   Wolfgang Kindl   Roman Repilov   Dominik Fischnaller
2019   Winterberg   Jonas Müller   Felix Loch   Semjon Pavlitsjenko
2020   Sotsji   Roman Repilov   David Gleirscher   Dominik Fischnaller
2021   Königssee   Nico Gleirscher   Semjon Pavlitsjenko[1]   David Gleirscher

Mannen dubbelBewerken

Jaar Plaats   Goud   Zilver   Brons
2016   Königssee Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Georg Fischler
Peter Penz
  Oostenrijk
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  Italië
2017   Igls Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Peter Penz
Georg Fischler
  Oostenrijk
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
2019   Winterberg Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Thomas Steu
Lorenz Koller
  Oostenrijk
2020   Sotsji   Alexander Denisjev
+ Vladislav Antonov
  Emanuel Rieder
+ Simon Kainzwaldner
  Tobias Wendl
+ Tobias Arlt
2021   Königssee   Tobias Wendl
+ Tobias Arlt
  Andris Šics
+ Juris Šics
  Toni Eggert
+ Sascha Benecken

Vrouwen individueelBewerken

Jaar Plaats   Goud   Zilver   Brons
2016   Königssee   Martina Kocher   Natalie Geisenberger   Dajana Eitberger
2017   Igls   Erin Hamlin   Martina Kocher   Tatjana Hüfner
2019   Winterberg   Natalie Geisenberger   Julia Taubitz   Dajana Eitberger
2020   Sotsji   Jekaterina Katnikova   Tatjana Ivanova   Elīza Cauce
2021   Königssee   Julia Taubitz   Anna Berreiter   Dajana Eitberger