Hoofdmenu openen

DDR-Liga 1963/64

sportseizoen van een voetbalcompetitie

In 1963/64 werd het zestiende seizoen van de DDR-Liga gespeeld, de tweede klasse van de DDR. SC Neubrandenburg promoveerde voor het eerst naar de DDR-Oberliga, terwijl Dynamo Dresden daar al na één seizoen terugkeerde.

EindstandBewerken

Groep NoordBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
01. SC Neubrandenburg 30 19 07 04 89:37 45:15
02. TSC Berlin 30 19 05 06 75:31 43:17
03. ASG Vorwärts Cottbus 30 18 04 08 57:36 40:20
04. SC Cottbus (A) 30 17 06 07 50:31 40:20
05. BSG Motor Dessau (N) 30 16 04 10 55:44 36:24
06. BSG Stahl Eisenhüttenstadt 30 14 07 09 61:47 35:25
07. SG Dynamo Schwerin (N) 30 11 08 11 44:45 30:30
08. SC Potsdam 30 09 11 10 41:47 29:31
09. BSG Turbine Magdeburg 30 11 06 13 47:58 28:32
10. ASG Vorwärts Neubrandenburg 30 06 15 09 36:41 27:33
11. ASG Vorwärts Rostock 30 10 06 14 47:51 26:34
12. BSG Einheit Greifswald 30 09 08 13 35:42 26:34
13. SG Dynamo Hohenschönhausen 30 09 07 14 41:53 25:35
14. BSG Motor Köpenick (N)[1] 30 06 10 14 35:42 20:40
15. BSG Motor Wolgast (N) 30 06 07 17 32:62 19:41
16. SC Frankfurt 30 02 05 23 025:103 09:51

TopschuttersBewerken

Speler Club Goals
01. Meinhard Uentz SC Neubrandenburg 26
02. Erhard Kochale TSC Berlin 24
03. Reinhard Gärtner SC Frankfurt (3)
BSG Stahl Eisenhüttenstadt (14)
17
Heinz Kaulmann TSC Berlin
Joachim Lüder ASG Vorwärts Rostock
06. Wolfgang Abraham BSG Turbine Magdeburg 16
Arthur Bialas BSG Stahl Eisenhüttenstadt
08. Hans-Joachim Steinfurth SC Neubrandenburg 15
09. Jürgen Schröder SC Neubrandenburg 14
10. Rolf Schendel SG Dynamo Schwerin 13
Günter Sens BSG Motor Dessau
Gerd Stieler BSG Motor Dessau
13. Souleymane Cheref 0  GUI SC Neubrandenburg 12
Bernd Vetterke ASG Vorwärts Cottbus
15. Werner Hilbert BSG Stahl Eisenhüttenstadt 11
16. Ferdinand Brusch BSG Einheit Greifswald 10
Wolfgang Hübscher TSC Berlin
Joachim Jakobs BSG Motor Dessau
Werner Röhl ASG Vorwärts Neubrandenburg (6)
SC Cottbus (4)
Peter Stehr SC Cottbus
Ralf Quest TSC Berlin

Groep ZuidBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
01. SG Dynamo Dresden (A) 30 20 09 01 57:14 49:11
02. SC Einheit Dresden 30 14 08 08 49:35 36:24
03. BSG Wismut Gera 30 12 11 07 43:43 35:25
04. SG Dynamo Eisleben 30 11 10 09 41:30 32:28
05. BSG Motor Weimar 30 13 06 11 47:41 32:28
06. BSG Fortschritt Weißenfels 30 12 08 10 47:46 32:28
07. BSG Stahl Riesa (N) 30 09 13 08 28:30 31:29
08. BSG Aktivist „Karl Marx“ Zwickau 30 11 07 12 41:43 29:31
09. BSG Motor Bautzen 30 11 07 12 35:38 29:31
10. BSG Motor West Karl-Marx-Stadt[2] 30 10 10 10 27:31 28:32
11. ASG Vorwärts Leipzig 30 08 11 11 37:36 27:33
12. BSG Motor Eisenach 30 10 07 13 42:45 27:33
13. BSG Chemie Zeitz 30 08 09 13 29:39 25:35
14. BSG Stahl Eisleben (N) 30 06 12 12 22:42 24:36
15. BSG Stahl Lippendorf (N) 30 07 09 14 32:42 23:37
16. BSG Chemie Wolfen 30 06 07 17 25:47 19:41

TopschuttersBewerken

Speler Club Goals
01. Hans Böhme BSG Motor Bautzen 16
Klaus Engels SC Einheit Dresden
03. Horst Meyer BSG Fortschritt Weißenfels 14
04. Siegfried Müller SC Einheit Dresden 12
Jürgen Schülbe SG Dynamo Eisleben
06. Klaus Büchner BSG Wismut Gera 11
Steffen Engelmohr SG Dynamo Dresden
Klaus Tittmann ASG Vorwärts Leipzig (3)
BSG Motor Eisenach (8)
Wolfgang Ullmann ASG Vorwärts Leipzig
10. Peter Brändel BSG Aktivist „Karl Marx“ Zwickau 10
Peter Prell BSG Fortschritt Weißenfels
Fritz Schattauer BSG Wismut Gera
Egon Wündsch BSG Motor Weimar (6)
Legende
Promotie naar de DDR-Oberliga
Degradatie naar Bezirksliga
(A) Degradant uit DDR-Oberliga vorig seizoen
(N) Promovendi Bezirksliga vorig seizoen

Promovendi BezirksligaBewerken

De 15 kampioenen van de Bezirksliga werden in drie groepen van vijf verdeeld. De twee besten van elke groep promoveerden.

Groep ABewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
01. TSG Wismar 4 02 02 0 8:5 6:2
02. BSG Empor Neustrelitz 4 02 02 0 3:1 6:2
03. BSG Motor Eberswalde 4 02 01 01 4:4 5:3
04. BSG Motor Hennigsdorf 4 01 01 02 8:6 3:5
05. BSG CM Veritas Wittenberge 4 0 0 04 04:11 0:8

Groep BBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
01. BSG Aktivist Brieske-Ost 4 03 01 0 8:4 7:1
02. BSG Chemie Riesa 4 02 01 01 10:50 5:3
03. BSG Lokomotive Halberstadt 4 02 0 02 7:9 4:4
04. SG Lichtenberg 47 4 01 0 03 09:11 2:6
05. BSG Aktivist Böhlen 4 01 0 03 4:9 2:6

Groep CBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
01. BSG Motor Rudisleben 4 03 0 01 9:3 6:2
02. BSG Motor WEMA Plauen 4 02 01 01 6:6 5:3
03. BSG Empor Ilmenau 4 01 01 02 6:7 3:5
04. BSG Chemie Jena 4 01 01 02 09:11 3:5
05. BSG Chemie Buna Schkopau 4 01 01 02 6:9 3:5