Hoofdmenu openen

Atletiek op de Gemenebestspelen 2006

Athletics pictogram.svg

Atletiek is een van de olympische sporten die werden beoefend tijdens de Gemenebestspelen 2006.

De 53 atletiekonderdelen werden van 19 tot en met 25 maart gehouden. Er waren 24 onderdelen bij de mannen, 23 bij de vrouwen en 6 onderdelen voor gehandicapte sporters (3 bij de mannen, 3 bij de vrouwen).

Inhoud

MedaillesBewerken

MedaillewinnaarsBewerken

MannenBewerken

Discipline      
100 m   JAM Asafa Powell   NGR Olusoji Fasuba   TRI Marc Burns
200 m   JAM Omar Brown   MRI Stéphan Buckland   JAM Chris Williams
400 m   AUS John Steffensen   GRN Alleyne Francique   JAM Jermaine Gonzales
800 m   KEN Alex Kipchirchir Rono   CAN Achraf Tadili   KEN John Litei Nkamasiai
1500 m   NZL Nicholas Willis   CAN Nathan Brannen   AUS Mark Fountain
5000 m   KEN Augustine Choge   AUS Craig Mottram   KEN Benjamin Limo
10.000 m   UGA Boniface Kiprop Toroitich   KEN Geoffrey Kipngeno   TAN Fabiano Joseph Naasi
100 m horden   JAM Maurice Wignall   SCO Chris Baillie   ENG Andy Turner
400 m horden   RSA L.J. van Zyl   RSA Alwyn Myburgh   JAM Kemel Thompson
3000 m steeplechase   KEN Ezekiel Kemboi   KEN Wesley Kiprotich Koech   KEN Reuben Kosgei Seroney
4x 100 m   JAM Michael Frater
Ainsley Waugh
Asafa Powell
Chris Williams
  RSA Leigh Julius
Lee-Roy Newton
Snyman Prinsloo
Sherwin Vries
  CAN Charles Allen
Anson Henry
Emanuel Parris
Nathan Taylor
4x 400 m   AUS Clinton Hill
Mark Ormrod
Christopher Troode
John Steffensen
  RSA Paul Gorries
Jan van der Merwe
Ignitius Mogawane
L.J. van Zyl
  JAM Davian Clarke
Lansford Davies
Lansford Spence
Jermaine Gonzales
Marathon   TAN Samson Ramadhani Nyonyi   KEN Fred Mogaka Tumbo   ENG Dan Robinson
20 km snelwandelen   AUS Nathan Deakes   AUS Luke Adams   AUS Jared Tallent
50 km snelwandelen   AUS Nathan Deakes   NZL Tony Sargisson   AUS Christopher Erickson
Hoogspringen   CAN Mark Boswell   ENG Martyn Bernard   CYP Kyriakos Ioannou
Polsstokhoogspringen   AUS Steven Hooker   AUS Dmitri Markov   ENG Steven Lewis
Verspringen   GHA Ignisious Gaisah   BOT Gable Garenamotse   AUS Fabrice Lapierre
Hink-stap-sprong   ENG Phillips Idowu   RSA Khotso Mokoena   AUS Alwyn Jones
Kogelstoten   RSA Janus Robberts   JAM Dorian Scott   AUS Scott Martin
Discuswerpen   AUS Scott Martin   CAN Jason Tunks   CAN Dariusz Slowik
Kogelslingeren   AUS Stuart Rendell   CAN James Steacy   RSA Christiaan Harmse
Speerwerpen   ENG Nicholas Nieland   AUS William Hamlyn Harris   AUS Oliver Dziubak
Tienkamp   ENG Dean Macey   JAM Maurice Smith   AUS Jason Dudley

VrouwenBewerken

Discipline      
100 m   JAM Sheri-Ann Brooks   RSA Geraldine Pillay   CMR Delphine Atangana
200 m   JAM Sherone Simpson   JAM Veronica Campbell   RSA Geraldine Pillay
400 m   ENG Christine Ohuruogu   BAH Tonique Williams-Darling   JAM Novlene Williams
800 m   KEN Janeth Jepkosgei   JAM Kenia Sinclair   MOZ Maria de Lurdes Mutola
1500 m   ENG Lisa Dobriskey   AUS Sarah Jamieson   WAL Hayley Tullett
5000 m   KEN Isabella Ochichi   ENG Joanne Pavey   KEN Lucy Wangui
10.000 m   KEN Lucy Kabuu   KEN Evelyne Wambui Nganga   ENG Mara Yamauchi
100 m horden   JAM Brigitte Foster-Hylton   CAN Angela Whyte   JAM Delloreen Ennis-London
400 m horden   AUS Jana Pittman   ENG Natasha Danvers Smith   SCO Lee McConnell
3000 m steeplechase   UGA Dorcus Inzikuru   AUS Melissa Rollison   AUS Donna McFarlane
4x 100 m   JAM Daniele Browning
Peta Dowdie
Sheri-Ann Brooks
Sherone Simpson
  ENG Emma Ania
Anyika Onuora
Laura Turner
Kimberly Wall
  AUS Crystal Attenborough
Lauren Hewitt
Melanie Kleeberg
Sally McLellan
4x 400 m   AUS Rosemary Hayward
Tamsyn Lewis
Caitlin Willis
Jana Pittman
  IND Manjeet Kaur
Rajwinder Kaur
Pinki Pramanik
Chitra Soman
  NGR Folashade Abugan
Kudirat Akhigbe
Christiana Epukhon
Joy Eze
Marathon   AUS Kerryn McCann   KEN Helen Cherono Koskei   ENG Liz Yelling
20 km snelwandelen   AUS Jane Saville   AUS Natalie Saville   AUS Cheryl Webb
Hoogspringen   RSA Anika Smith   WAL Julie Crane   JAM
  NZL
Karen Beautle
Angela McKee
Polsstokhoogspringen   AUS Kym Howe   AUS Tatiana Grigorieva   CAN Stephanie McCann
Verspringen   AUS Bronwyn Thompson   AUS Kerrie Taurima   SEY Celine Laporte
Hink-stap-sprong   JAM Trecia Smith   NGR Otonye Iworima   ENG Nadia Williams
Kogelstoten   NZL Valerie Vili   NGR Vivian Chukwuemeka   TRI Cleopatra Borel-Brown
Discuswerpen   RSA Elizna Naude   IND Seema Antil   AUS Dani Samuels
Kogelslingeren   AUS Brooke Krueger   CAN Jennifer Joyce   ENG Lorraine Shaw
Speerwerpen   RSA Sunette Viljoen   BAH Laverne Eve   JAM Olivia McKoy
Zevenkamp   ENG Kelly Sotherton   AUS Kylie Wheeler   ENG Jessica Ennis

Onderdelen voor gehandicaptenBewerken

Discipline      
100 m T12 (m)   NGR Adekunle Adesoji   RSA Hilton Langenhoven   NGR Eriyo Etinosa
200 m T46 (m)   AUS Francis Heath   RSA David Roos   NGR Vitalis Lanshima
Discuswerpen (zittend) (m)   JAM Tanto Campbell   CAN Jacques Martin   IND Ranjith Kumar Jayaseelan
100 m T37 (v)   AUS Elizabeth McIntosh   AUS Katrina Webb   WAL Beverley Jones
800 m (rolstoel) T54 (v)   CAN Chantal Petitclerc   AUS Eliza Stankovic   CAN Diane Roy
Kogelstoten (zittend) (v)   NGR Njideka Iyiazi   NGR Virginia Ohagwu   AUS Asti Poole

MedailleklassementBewerken

Land       Totaal
1   Australië 16 12 13 41
2   Jamaica 10 4 8 22
3   Kenia 6 5 4 15
4   Engeland 6 4 8 18
5   Zuid-Afrika 5 7 2 14
6   Canada 2 7 4 13
7   Nigeria 2 4 3 9
8   Nieuw-Zeeland 2 1 1 4
9   Oeganda 2 0 0 2
10   Tanzania 1 0 1 2
11   Ghana 1 0 0 1
12   India 0 2 1 3
13   Bahama's 0 2 0 2
14   Wales 0 1 2 3
15   Schotland 0 1 1 2
16   Botswana 0 1 0 1
  Grenada 0 1 0 1
  Mauritius 0 1 0 1
19   Trinidad en Tobago 0 0 2 2
20   Kameroen 0 0 1 1
  Cyprus 0 0 1 1
  Mozambique 0 0 1 1
  Seychellen 0 0 1 1
Totaal 53 53 54 160