Hoofdmenu openen

Zwitserland op de Olympische Winterspelen 1924

Tijdens de Olympische Winterspelen van 1924 die in Chamonix, Frankrijk werden gehouden nam Zwitserland deel en was hiermee een van de zestien landen die aan de eerste Olympische winterspelen deel nam.

Zwitserland op de Olympische Winterspelen 1924
Land Zwitserland
IOC-landcode SUI
NOC Swiss Olympic Association
(de) externe link
Olympische Winterspelen 1924 in Chamonix
Aantal deelnemers 30
Aantal disciplines 7
Medailles
Rang: 4
goud
2
zilver
0
brons
1
totaal
3
Zwitserland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Zwitserland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

De Zwitserse delegatie bestond uit 47 ingeschreven deelnemers in negen takken van sport waarvan er 29 in zeven takken van sport aan de wedstrijden deelnam. Zwitserland eindigde op de vierde plaats in het medailleklassement met twee gouden en één bronzen medaille.

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Bobsleeën Team Zwitserland I 4/5-mansbob
 
Militaire patrouille Olympisch team mannen
 
Kunstrijden Georges Gautschi mannen
 

Deelnemers en resultatenBewerken

BobsleeënBewerken

  Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eduard Scherrer
Alfred Neveu
Alfred Schläppi
Heinrich Schläppi
4/5-mansbob
Zwitserland II
  5.45,54
(1.27,39 / 1.26,60 / 1.25,02 / 1.26,33)
Alois Faigle
Anton Guldener
Charles Stoffel
Edmond LaRoche
4/5-mansbob
Zwitserland II
dnf (5.38,00 / niet gestart in 2e, 3e, 4e run)

De reserves bij het bobsleeën, C. Payer en H. Rigazio kwamen niet in actie.

KunstrijdenBewerken

  Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georges Gautschi mannen   pc. 23; 319.07 punten

De tweede bij het mannentoernooi ingeschreven A. Megroz nam niet aan de spelen deel.

LanglaufenBewerken

  Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Schmid 18 km 14e 1:33.34
Xaver Affentranger 22e 1:36.36
Hans Eidenbenz 25e 1:39.51
Alexandre Girardbille 26e 1:41.43
Alfred Aufdenblatten 50 km dnf niet gefinisht
Hans Herrmann
Simon Julén

Militaire patrouilleBewerken

  Zie Militaire patrouille op de Olympische Winterspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alfred Aufdenblatten
Anton Julen
Alfons Julen
Denis Vaucher
30 km   3:56:06 (8)

De vier ingeschreven deelnemers Simon Julén, F. Erb, A. Hermann en E. Perren namen niet deel bij de militaire patrouille.

Noordse combinatieBewerken

  Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Schmid mannen 11e 12.219 punten
18 km: 10.375 (1:33.34)
schans: 14.062 (34,5 + 33,0 m)
Alexandre Girardbille 14e 11.604 punten
18 km: 6.500 (1:41.43)
schans: 16.708 (38,0 + 41,0 m)
Hans Eidenbenz 15e 11.438 punten
18 km: 7.375 (1:39,51)
schans: 15.500 (36,5 + 41,5 m)
Xaver Affentranger 17e 11.188 punten
18 km: 9.000 (1:36.36)
schans: 13.375 (33,0 + 34,0 m)

SchansspringenBewerken

  Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alexandre Girardbille mannen 8e 16.794 punten (40,5 + 41,5 m)
Peter Schmid 18e 13.36 punten (33,0 + 33,5 m)
Hans Eidenbenz 23e 9.98 punten (42,0 m + val)
Xaver Affentranger 24e 7.81punten (val + 32,5 m)

IJshockeyBewerken

  Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Fred Auckenthaler
Wilhelm de Siebenthal
Emil Filliol
Marius Jaccard
Emile Jacquet
Bruno Leuzinger
Ernest Mottier
Peter "Putzi" Müller
René Savoie
Donald Unger
Amdré Verdail
mannen 7e Groep A
0-9 Zweden
0-33 Canada
2-11 Tsjecho-Slowakije

De reservespelers L. Dufour en M. Holsboer namen niet aan de wedstrijd deel.

De kunstschaatser A.K. Spengler en het mannen curlingteam (H. Buchli, J. Caprez, Castan, G. Genillard, A. Rocco, H. Roelli, P. Wieland en W. Wieland) namen niet aan de spelen deel.