Hoofdmenu openen

Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1956

sportevenement op de Olympische Spelen

HerenBewerken

baanBewerken

tijdrit, 1000 mBewerken

rang sporter(s) land tijd
  Leandro Faggin   ITA OR 1:09.8
  Ladislav Fouček   TCH 1:11.4
  Alfred Swift   RSA 1:11.6
4 Warren Scarfe   ARG 1:12.1
5 Alan Danson   GBR 1:12.3
Boris Savostin   URS 1:12.3
Louis Serra   URU 1:12.3
8 Warwick Dalton   NZL 1:12.6

sprint, 1000 mBewerken

rang sporter(s) land tijd
  Michel Rousseau   FRA 11.4 11.4
  Guglielmo Pesenti   ITA
  Richard Ploog   AUS 11.6 11.4
4 Warren Johnston   NZL
5 Jack Disney   USA
Ladislav Fouček   TCH
Boris Romanov   URS
Thomas Shardelow   RSA

tandem, 2000 mBewerken

rang sporter(s) land tijd
  Ian Browne
Anthony Marchant
  AUS 10.8
  Ladislav Fouček
Václav Machek
  TCH
  Giuseppe Ogna
Cesare Pinarello
  ITA 10.8
4 Peter Brotherton
Eric Thompson
  GBR
5 Robert Vidal
André Gruchet
  FRA
Richard Johnston
Warren Johnston
  NZL
Thomas Shardelow
Raymond Robinson
  RSA
James Rossi
Donald Ferguson
  USA

ploegachtervolging, 4000 mBewerken

rang sporter(s) land tijd
  Valentino Gasparella
Antonio Domenicali
Leandro Faggin
Franco Gandini
  ITA OR 4:37.4
  Michel Vermeulin
René Bianchi
Jean Graczyk
Jean-Claude Lecante
  FRA 4:39.4
  Tom Simpson
Donald Burgess
Michael Gambrill
John Geddes
  GBR 4:42.4
4 Alfred Swift
Robert Fowler
Charles Jonker
Anne Jan Hettema
  RSA 4:43.8
5 André Bar
Gustaaf de Smet
François de Wagheneire
Guillaume Van Tongerloo
  BEL
Jaroslav Cihlář
Jiří Opavský
Jiří Nouza
František Jursa
  TCH
Warwick Dalton
Donald Eagle
Leonard Kent
Neil Ritchie
  NZL
Viktor Iljin
Vladimir Mitin
Rostislav Tsjisjikov
Edoeard Goessev
  URS

wegBewerken

individueelBewerken

Afstand: 187.7 km

rang sporter(s) land tijd
  Ercole Baldini   ITA 5:21:17
  Arnaud Geyre   FRA 5:23:16
  Alan Jackson   GBR 5:23:16
4 Horst Tüller   EUA 5:23:16
5 Gustav-Adolf Schur   EUA 5:23:16
6 Arthur Brittain   GBR 5:23:40
7 Arnaldo Pambianco   ITA 5:23:40
8 Maurice Moucheraud   FRA 5:23:40

ploegenBewerken

De klassering van de 3 best geklasseerde renners per land van de individuele wegwedstrijd werden bij elkaar opgeteld.

rang sporter(s) land plaats punten
  Arnaud Geyre
Maurice Moucheraud
Michel Vermeulin
  FRA 2
8
12
22
  Alan Jackson
Arthur Brittain
William Holmes
  GBR 3
6
14
23
  Horst Tüller
Gustav-Adolf Schur
Reinhold Pommer
  EUA 4
5
18
27
4 Ercole Baldini
Arnaldo Pambianco
Dino Bruni
  ITA 1
7
28
36
5 Lars Nordwall
Karl-Ivar Andersson
Roland Ströhm
  SWE 10
17
20
47
6 Anatoli Tsjerepovitsj
Nikolaj Koloembet
Viktor Kapitonov
  URS 15
16
32
63
7 Norbert Verougstraete
Gustaaf de Smet
François van den Bosch
  BEL 23
24
42
89
8 Ramón Hoyos
Pablo Hurtado Castañeda
Jaime Villegas
  COL 13
39
40
92

MedaillespiegelBewerken

rang land   goud   zilver   brons totaal
1   Italië 3 1 1 5
2   Frankrijk 2 2 0 4
3   Australië 1 0 1 2
4   Tsjecho-Slowakije 0 2 0 2
5   Groot-Brittannië 0 1 2 3
6   Duits eenheidsteam 0 0 1 1
  Zuid-Afrika 0 0 1 1
totaal 6 6 6 18

Externe linksBewerken