Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschappen roeien/Twee zonder

Wikimedia-lijst

Op de wereldkampioenschappen roeien is Twee zonder een van de onderdelen. De Twee zonder is een roeiboot waarbij alle twee de roeiers één riem hebben.

De Twee zonder staat vanaf 1962 op het programma van de wereldkampioenschappen roeien bij de mannen en bij de vrouwen vanaf 1974. Omdat dit onderdeel tot het Olympisch roeiprogramma behoort, staat het alleen tijdens niet-Olympische jaren op het wk-programma.

Inhoud

MedaillewinnaarsBewerken

MannenBewerken

Jaar Plaats   Goud   Zilver   Brons
1962   Luzern   Duitsland
Dieter Bender
Günther Zumkeller
  Sovjet-Unie
Valentin Borejko
Oleg Golovanov
  Zwitserland
Hugo Waser
Adolf Waser
1966   Bled   DDR
Peter Kremtz
Roland Göhler
  Oostenrijk
Dietrich Losert
Dietrich Ebner
  Sovjet-Unie
Wiktor Suslin
Boris Fjedorow
1970   St. Catharines   DDR
Peter Gorny
Werner Klatt
  Polen
Alfons Slusarski
Jerzy Broniec
  West-Duitsland
Udo Brecht
Lutz Ulbricht
1974   Luzern   DDR
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  Roemenië
Ilie Oanta
Dumitru Grumecescu
  Polen
Alfons Slusarski
Z. Slusarski
1975   Nottingham   DDR
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  Bulgarije
Georgi Georgijew
Walentin Stojew
  Nederland
Jan van der Horst
Boeschoten
1977   Amsterdam   Sovjet-Unie
Vitali Jelissejev
Aleksandr Koelagin
  Verenigd Koninkrijk
Roberts
Richard James Scott Clark
  DDR
Ortwin Rodewald
Bernd Krauß
1978   Hamilton   DDR
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  Verenigd Koninkrijk
Roberts
Richard James Scott Clark
  Frankrijk
Dominique Lecointe
Roussell
1979   Bled   DDR
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  Sovjet-Unie
Joeri Pimenov
Nikolai Pimenov
  Zwitserland
Stefan Netzle
Hans Trümpler
1981   München   Sovjet-Unie
Joeri Pimenov
Nikolai Pimenov
  Nederland
Atsma
Bosman
  Italië
Baldacci
Pacovich
1982   Luzern   Noorwegen
Magnus Grepperud
Sverre Löken
  DDR
Carl Ertel
Ulf Sauerbrey
  Nederland
Hoekstra
Adema
1983   Duisburg   DDR
Carl Ertel
Ulf Sauerbrey
  Sovjet-Unie
Perewersew
Krjutschkin
  Noorwegen
Magnus Grepperud
Sverre Löken
1985   Hazewinkel   Sovjet-Unie
Nikolai Pimenov
Joeri Pimenov
  Verenigd Koninkrijk
David Adam Clift
Martin Patrick Cross
  Spanje
Fernando Climent
Luis Maria Lasurtegui
1986   Nottingham   Sovjet-Unie
Nikolai Pimenov
Joeri Pimenov
  Italië
Marco Romano
Pasquale Alese
  DDR
Rendant
Kliesch
1987   Kopenhagen   Verenigd Koninkrijk
Andrew Holmes
Steve Redgrave
  Roemenië
Dragos Neagu
Danut Dobre
  Sovjet-Unie
Nikolai Pimenov
Joeri Pimenov
1989   Bled   DDR
Thomas Jung
Uwe Kellner
  Verenigd Koninkrijk
Steve Redgrave
Simon Berrisford
  Oostenrijk
Karl Sinzinger
Hermann Bauer
1990   Barrington   DDR
Thomas Jung
Uwe Kellner
  Sovjet-Unie
Nikolai Pimenov
Joeri Pimenov
  Verenigd Koninkrijk
Steve Redgrave
Matthew Pinsent
1991   Wenen   Verenigd Koninkrijk
Steve Redgrave
Matthew Pinsent
  Slovenië
Denis Zvegelj
Iztok Čop
  Oostenrijk
Karl Sinzinger
Hermann Bauer
1993   Racice   Verenigd Koninkrijk
Steve Redgrave
Matthew Pinsent
  Duitsland
Detlef Kirchhoff
Hans Sennewald
  Slovenië
Denis Zvegelj
Iztok Čop
1994   Indianapolis   Verenigd Koninkrijk
Steve Redgrave
Matthew Pinsent
  Duitsland
Thorsten Steppelhoff
Peter Hoeltzenbein
  Australië
Robert Walker
Richard Wearne
1995   Tampere   Verenigd Koninkrijk
Steve Redgrave
Matthew Pinsent
  Australië
Robert Walker
Richard Wearne
  Frankrijk
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
1997   Aiguebelette   Frankrijk
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
  Italië
Lorenzo Carboncini
Mattia Trombetta
  Verenigde Staten
Ted Murphy
Adam Holland
1998   Keulen   Duitsland
Robert Sens
Detlef Kirchhoff
  Australië
Drew Ginn
Michael McKay
  Joegoslavië
Nikola Stojic
Djordje Visacki
1999   St. Catharines   Australië
Drew Ginn
James Tomkins
  Frankrijk
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
  Kroatië
Oliver Martinov
Ninoslav Saraga
2001   Luzern   Verenigd Koninkrijk
James Cracknell
Matthew Pinsent
  Joegoslavië
Nikola Stojic
Djordje Visacki
  Zuid-Afrika
Ramon di Clemente
Donovan Cech
2002   Sevilla   Verenigd Koninkrijk
James Cracknell
Matthew Pinsent
  Zuid-Afrika
Ramon di Clemente
Donovan Cech
  Kroatië
Sinisa Skelin
Niksa Skelin
2003   Milaan   Australië
Drew Ginn
James Tomkins
  Kroatië
Sinisa Skelin
Niksa Skelin
  Zuid-Afrika
Ramon DiClemente
Donovan Cech
2005   Gifu   Nieuw-Zeeland
Nathan Twaddle
George Bridgewater
  Zuid-Afrika
Ramon DiClemente
Donovan Cech
  Italië
Luca Agammanoni
Dario Lari
2006   Eton   Australië
Drew Ginn
Duncan Free
  Nieuw-Zeeland
Nathan Twaddle
George Bridgewater
  Canada
Kevin Light
Malcolm Howard
2007   München   Australië
Drew Ginn
Duncan Free
  Nieuw-Zeeland
Nathan Twaddle
George Bridgewater
  Verenigd Koninkrijk
Colin Smith
Matt Langridge
2009   Poznań   Nieuw-Zeeland
Eric Murray
Hamish Bond
  Verenigd Koninkrijk
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
  Griekenland
Nikolaos Gkountoulas
Apostolos Gkountoulas
2010   Hamilton   Nieuw-Zeeland
Eric Murray
Hamish Bond
  Verenigd Koninkrijk
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
  Griekenland
Georgios Tziallas
Ioannis Christou
2011   Bled   Nieuw-Zeeland
Eric Murray
Hamish Bond
  Verenigd Koninkrijk
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
  Italië
Niccolò Mornati
Lorenzo Carboncini
2013   Chungju   Nieuw-Zeeland
Eric Murray
Hamish Bond
  Frankrijk
Germain Chardin
Dorian Mortelette
  Nederland
Rogier Blink
Mitchel Steenman
2014   Amsterdam   Nieuw-Zeeland
Eric Murray
Hamish Bond
  Verenigd Koninkrijk
James Foad
Matt Langridge
  Zuid-Afrika
Vincent Breet
Shaun Keeling
2015   Aiguebelette-le-Lac   Nieuw-Zeeland
Eric Murray
Hamish Bond
  Verenigd Koninkrijk
James Foad
Matt Langridge
  Servië
Miloš Vasić
Nenad Beđik
2017   Sarasota   Italië
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino
  Kroatië
Martin Sinković
Valent Sinković
  Nieuw-Zeeland
Tom Murray
James Hunter

VrouwenBewerken

Jaar Plaats   Goud   Zilver   Brons
1974   Luzern   Roemenië
Marilena Ghita
Cornelia Neascu
  DDR
Bänsch
Heinze
  Sovjet-Unie
Tschigowskaja
Weinberga
1975   Nottingham   DDR
Sabine Dähne
Angelika Noack
  Sovjet-Unie
Tschigowskaja
Weinberga
  Roemenië
Chertic
Marlene Predescu
1977   Amsterdam   DDR
Sabine Dähne
Angelika Noack
  Nederland
Dierdorp
Karin Abma
  Canada
Susan Antoft
Elizabeth Craig
1978   Hamilton   DDR
Cornelia Klier
Ute Steindorf
  Canada
Susan Antoft
Elizabeth Craig
  Nederland
Dierdorp
Karin Abma
1979   Bled   DDR
Cornelia Klier
Ute Steindorf
  Roemenië
Florica Dospinescu
Elena Oprea
  Polen
Malgorzata Dluzewska
Czeslawa Koscianska
1981   München   DDR
Sigrid Anders
Iris Rudolph
  Canada
Elizabeth Craig
Patricia Smith
  Roemenië
Puscatu
Elena Horvat
1982   Luzern   DDR
Silvia Fröhlich
Marita Sandig
  Polen
Malgorzata Dluzewska
Czeslawa Koscianska
  Canada
Elizabeth Craig
Patricia Smith
1983   Duisburg   DDR
Silvia Fröhlich
Marita Sandig
  Roemenië
Rodica Arba
Elena Horvat
  Canada
Elizabeth Craig
Patricia Smith
1985   Hazewinkel   Roemenië
Rodica Arba
Elena Florea
  Verenigde Staten
Sherri Cassuto
Susan Broome
  DDR
Toussaint
Hein
1986   Nottingham   Roemenië
Rodica Arba
Olga Homeghi
  Sovjet-Unie
Stepanowa
Pegowa
  DDR
Kathrin Haacker
Martina Walther
1987   Kopenhagen   Roemenië
Rodica Arba
Olga Homeghi
  DDR
Ute Wild
Kathrin Haacker
  Sovjet-Unie
Pegowa
Nadeshda Sugako
1989   Bled   DDR
Kathrin Haacker
Judith Zeidler
  Roemenië
Doina Lilian Balan
Marioara Curelea
  West-Duitsland
Stefani Werremeier
Ingeborg Althoff
1990   Barrington   West-Duitsland
Stefani Werremeier
Ingeborg Althoff
  Verenigde Staten
Anna Seaton
Stephanie Maxwell
  DDR
Birte Siech
Ina Justh
1991   Wenen   Canada
Marnie McBean
Kathleen Heddle
  Duitsland
Stefani Werremeier
Ingeborg Althoff
  Verenigd Koninkrijk
Miriam Batten
Fiona Freckleton
1993   Racice   Frankrijk
Christine Gossé
Hélène Cortin
  Australië
Victoria Toogood
Alison Davies
  Verenigde Staten
Mary McCagg
Elizabeth McCagg
1994   Indianapolis   Frankrijk
Christine Gossé
Hélène Cortin
  Roemenië
Elisabetha Lipa
Julia Bobeica
  Australië
Anna Osolins
Carmen Klomp
1995   Tampere   Australië
Megan Still
Kate Slatter
  Verenigde Staten
Missy Schwen
Karen Kraft
  Frankrijk
Christine Gossé
Céline Garcia
1997   Aiguebelette   Canada
Emma Robinson
Alison Korn
  Roemenië
Veronica Cochela
Georgeta Damian
  Rusland
Albina Ligatschewa
Wera Potschitajewa
1998   Keulen   Canada
Emma Robinson
Alison Korn
  Verenigd Koninkrijk
Dorothy Blackie
Catherine Bishop
  Verenigde Staten
Linda Miller
Amy Martin
1999   St. Catharines   Canada
Emma Robinson
Theresa Luke
  Duitsland
Kathleen Naser
Eike Hipler
  Australië
Kate Slatter
Rachael Taylor
2001   Luzern   Roemenië
Georgeta Damian
Viorica Susanu
  Wit-Rusland
Olga Tratsewskaja
Julia Bichyk
  Canada
Jacqueline Cook
Karen Clark
2002   Sevilla   Roemenië
Georgeta Andrunache
Viorica Susanu
  Canada
Jacqueline Cook
Karen Clark
  Wit-Rusland
Julia Bichyk
Natalia Helach
2003   Milaan   Verenigd Koninkrijk
Katherine Grainger
Catherine Bishop
  Wit-Rusland
Julia Bichyk
Natalia Helach
  Roemenië
Georgeta Andrunache
Viorica Susanu
2005   Gifu   Nieuw-Zeeland
Juliette Haigh
Nicky Coles
  Australië
Sarah Outhwaite
Natalie Bale
  Rusland
Vera Potchitayeva
Valeriya Starodubrovskaya
2006   Eton   Canada
Darcy Marquardt
Jane Rumball
  Nieuw-Zeeland
Juliette Haigh
Nicky Coles
  Duitsland
Nicole Zimmermann
Elke Hipler
2007   München   Wit-Rusland
Yuliya Bichyk
Natallia Helakh
  Duitsland
Nicole Zimmermann
Elke Hipler
  Roemenië
Georgeta Damian-Andrunache
Viorica Susanu
2009   Poznań   Verenigde Staten
Susan Francia
Erin Carfaro
  Roemenië
Camelia Lupascu
Nicoleta Albu
  Nieuw-Zeeland
Emma-Jane Feathery
Rebecca Scown
2010   Hamilton   Nieuw-Zeeland
Juliette Haigh
Rebecca Scown
  Verenigd Koninkrijk
Helen Glover
Heather Stanning
  Verenigde Staten
Susan Francia
Erin Cafaro
2011   Bled   Nieuw-Zeeland
Juliette Haigh
Rebecca Scown
  Verenigd Koninkrijk
Helen Glover
Heather Stanning
  Australië
Sarah Tait
Kate Hornsey
2013   Chungju   Verenigd Koninkrijk'
Helen Glover
Polly Swann
  Roemenië
Roxana Cogianu
Nicoleta Albu
  Nieuw-Zeeland
Kayla Pratt
Rebecca Scown
2014   Amsterdam   Verenigd Koninkrijk
Helen Glover
Heather Stanning
  Verenigde Staten
Megan Kalmoe
Kerry Simmonds
  Nieuw-Zeeland
Louise Trappitt
Rebecca Scown
2015   Aiguebelette-le-Lac   Verenigd Koninkrijk
Helen Glover
Heather Stanning
  Nieuw-Zeeland
Grace Prendergast
Kerri Gowler
  Verenigde Staten
Felice Mueller
Eleanor Logan
2017   Sarasota   Nieuw-Zeeland
Grace Prendergast
Kerri Gowler
  Verenigde Staten
Megan Kalmoe
Tracy Eisser
  Denemarken
Hedvig Rasmussen
Christina Johansen

MedaillespiegelBewerken

MannenBewerken

Land       totaal
  DDR 9 1 2 12
  Verenigd Koninkrijk 7 9 2 18
  Nieuw-Zeeland 7 2 1 10
  Sovjet-Unie 4 4 2 10
  Australië 4 2 1 7
  Frankrijk 1 2 2 5
  Duitsland 2 2 0 4
  Italië 1 2 3 6
  Noorwegen 1 0 1 2
  Zuid-Afrika 0 2 3 5
  Kroatië 0 2 2 4
  Roemenië 0 2 0 2
  Nederland 0 1 3 4
  Oostenrijk 0 1 2 3
  Polen 0 1 1 2
  Slovenië 0 1 1 2
  Joegoslavië 0 1 1 2
  Wit-Rusland 0 1 0 1
  Zwitserland 0 0 2 2
  Griekenland 0 0 2 2
  West-Duitsland 0 0 1 1
  Canada 0 0 1 1
  Spanje 0 0 1 1
  Verenigde Staten 0 0 1 1
  Servië 0 0 1 1
Totaal 36 36 36 108


VrouwenBewerken

Land       totaal
  DDR 8 2 3 13
  Roemenië 6 7 4 17
  Canada 5 3 4 12
  Verenigd Koninkrijk 4 3 1 8
  Nieuw-Zeeland 4 2 3 9
  Frankrijk 2 0 1 3
  Verenigde Staten 1 5 4 10
  Australië 1 2 3 6
  Wit-Rusland 1 2 1 4
  West-Duitsland 1 0 1 2
  Duitsland 0 3 1 4
  Sovjet-Unie 0 2 2 4
  Nederland 0 1 1 2
  Polen 0 1 1 2
  Rusland 0 0 2 2
  Denemarken 0 0 1 1
Totaal 33 33 33 99