Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschappen indooratletiek 2010

De wereldkampioenschappen indooratletiek 2010 werden gehouden van 12 maart 2010 tot en met 14 maart 2010 in Doha, de hoofdstad van Qatar.

De Aspire Dome in Doha, plaats van handeling van het 13e WK indoor in 2010.
Het enige wereldrecord kwam voor rekening van hink-stap-springer Teddy Tamgho.

RecordverbeteringenBewerken

Er werd één wereldrecord verbeterd:

Er werd één Belgisch record verbeterd:

DeelnemersBewerken

 
Met een kreet van vreugde passeert Jonathan Borlée de finish van de 4 x 400 m estafette.

  BelgiëBewerken

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Eline Berings

(60 m horden)

1e ronde

halve finale

finale

8,00

8,05

-

1

5

-

Elisabeth Davin

(60 m horden)

1e ronde

halve finale

finale

8,23

-

-

4

-

-

Svetlana Bolshakova

(hink-stap-springen)

kwalificatie

finale

13,95

14,02

7

8

Damien Broothaerts

(60 m horden)

1e ronde

halve finale

finale

7,80

7,86

-

3

7

-

Adrien Deghelt

(60 m horden)

1e ronde

halve finale

finale

7,77

7,83

-

4

5

-

Kevin Rans

(polsstokhoogspringen)

kwalificatie

finale

5,45

-

14 *

-

Jonathan Borlée, Kevin Borlée, Cédric Van Branteghem,
Antoine Gillet (1e ronde Nils Duerinck voor Van Branteghem)

(4 x 400 m estafette)

1e ronde

finale

3.08,84 (BR)

3.06,94 (BR)

1

2

* Resultaat geschrapt wegens een dopingschorsing.

 
Adriënne Herzog drong als enige Nederlandse vertegenwoordiger door tot een finale.

  NederlandBewerken

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Adriënne Herzog

(3000 m)

kwalificatie

finale

8.53,24

9.12,99

8

12

Melissa Boekelman

(kogelstoten)

kwalificatie

finale

17,57

-

13

-

Gregory Sedoc

(60 m horden)

1e ronde

halve finale

finale

7,79

7,67

-

4

3

-

UitslagenBewerken

60 mBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    GBR Dwain Chambers 6,48 s (WL)
    USA Mike Rodgers 6,53 s
    ANT Daniel Bailey 6,53 s
4   USA Trell Kimmons 6,59 s
5   QAT Samuel Francis 6,62 s
6   FRA Ronald Pognon 6,65 s
7   JAM Nesta Carter 6,72 s
  SLE Ibrahim Kabia DNS
Vrouwen
rang land naam prestatie
    JAM Veronica Campbell 7,00 s (PB)
    ISV LaVerne Jones-Ferrette 7,03 s[1]
    USA Carmelita Jeter 7,05 s
4   GAB Ruddy Zang Milama 7,14 s
4   JAM Sheri-Ann Brooks 7,14 s (PB)
6   BAH Chandra Sturrup 7,16 s (SB)
7   IVB Tahesia Harrigan 7,17 s (SB)
8   FRA Myriam Soumaré 7,29 s

400 mBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    BAH Chris Brown 45,96 s (SB)
    CUB William Collazo 46,31 s (PB)
    USA Jamaal Torrance 46,43 s
4   CRC Nery Brenes 46,55 s (SB)
5   USA Bershawn Jackson 46,84 s
  IRL David Gillick DQ
Vrouwen
rang land naam prestatie
    USA Debbie Dunn 51,04 s
    RUS Tatjana Firova 51,13 s (PB)
    BUL Vanja Stambolova 51,50 s (SB)
4   BOT Amantle Montsho 52,33 s
5   GUY Aliann Pompey 52,75 s
  JAM Novlene Williams-Mills DNF

800 mBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    SUD Abubaker Kaki Khamis 1.46,23 (SB)
    KEN Boaz Kiplagat Lalang 1.46,39
    POL Adam Kszczot 1.46,69
4   SUD Ismail Ahmed Ismail 1.46,90
5   CZE Jakub Holuša 1.47,28
6   ESP Luis Alberto Marco 1.48,99
Vrouwen
rang land naam prestatie
    RUS Maria Savinova 1.58,26 (WL)
    GBR Jennifer Meadows 1.58,43 (NR)
    USA Alysia Johnson 1.59,60 (PB)
4   USA Anna Pierce 2.00,53 (PB)
5   LTU Egle Balciünaité 2.01,37 (NR)
6   RUS Jevgenia Zinoerova 2.01,68

1500 mBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    ETH Deresse Mekonnen 3.41,86
    MAR Abdalaati Iguider 3.41,96
    KEN Haron Keitany 3.42,32
4   ETH Mekonnen Gebremedhin 3.42,42
5   MAR Amine Laalou 3.42,42
6   RSA Juan van Deventer 3.43,77
7   USA Garrett Heath 3.43,81
8   FRA Mahiedine Mekhissi-Benabbad 3.45,22
Vrouwen
rang land naam prestatie
    ETH Kalkidan Gezahegne 4.08,14
    ESP Natalia Rodríguez 4.08,30
    ETH Gelete Burka 4.08,39
4   POL Sylwia Ejdys 4.09,24
5   KEN Irene Jelagat 4.09,57 (PB)
6   USA Erin Donohue 4.09,59 (PB)
7   RUS Anna Alminova 4.09,81
8   GBR Helen Clitheroe 4.10,38

3000 mBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    USA Bernard Lagat 7.37,97 (SB)
    ESP Sergio Sánchez 7.39,55
    KEN Sammy Alex Mutahi 7.39,90
4   ETH Tariku Bekele 7.40,10
5   USA Galen Rupp 7.42,40 (PB)
6   ESP Jesús España 7.42,82 (SB)
7   MAR Hicham Bellani 7.44,15
8   QAT James Kwalia C'Kurui 7.46,12
Vrouwen
rang land naam prestatie
    ETH Meseret Defar 8.51,17
    KEN Vivian Cheruiyot 8.51,85
    ETH Sentayehu Ejigu 8.52,08
4   KEN Sylvia Kibet 8.52,16
5   POR Sara Moreira 8.55,34
6   AZE Layes Abdullayeva 8.57,59
7   POR Jéssica Augusto 9.01,71
DQ   TUR Alemitu Bekele 8.53,78

60 m hordenBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    CUB Dayron Robles 7,34 s (CR)
    USA Terrence Trammell 7,36 s (NR)
    USA David Oliver 7,44 s (PB)
4   RUS Jevgeni Borisov 7,51 s (SB)
5   CZE Petr Svoboda 7,58 s
6   JAM Maurice Wignall 7,60 s (SB)
7   CHN Liu Xiang 7,65 s (SB)
8   HUN Dániel Kiss 7,81 s
Vrouwen
rang land naam prestatie
    USA Lolo Jones 7,72 s (CR)
    CAN Perdita Felicien 7,86 s (SB)
    CAN Priscilla Lopes-Schliep 7,87 s
4   CUB Anay Tejeda 7,91 s (SB)
5   USA Ginnie Powell 7,97 s
6   JAM Vonette Dixon 7,99 s
7   JAM Lacena Golding-Clarke 8,02 s
8   RUS Tatyana Dektyareva 8,05 s

VerspringenBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    AUS Fabrice Lapierre 8,17 m
    RSA Godfrey Khotso Mokoena 8,08 m (SB)
    AUS Mitchell Watt 8,05 m
4   FRA Salim Sdiri 8,01 m
5   GER Christian Reif 7,86 m
6   SEN Ndiss Kaba Badji 7,86 m
7   GHA Ignisious Gaisah 7,81 m
8   UKR Andriy Makarchev 7,65 m
Vrouwen
rang land naam prestatie
    USA Brittney Reese 6,70 m
    POR Naide Gomes 6,67 m
    BRA Keila Costa 6,63 m (SB)
4   EST Ksenija Balta 6,63 m (SB)
5   RUS Darja Klisjina 6,62 m
6   RUS Anna Nazarova 6,61 m
7   UZB Yuliya Tarasova 6,54 m
8   UKR Viktoriya Rybalko 6,28 m

Hink-stap-springenBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    FRA Teddy Tamgho 17,90 m (WR)
    CUB Yoandris Betanzos 17,69 m (PB)
    CUB Arnie David Girat 17,36 m (SB)
4   SWE Christian Olsson 17,23 m
5   ITA Fabrizio Donato 16,88 m
6   BRA Jadel Gregório 16,78 m
7   SVK Dmitrij Valukevic 16,72 m
8   RUS Igor Spasovkhodskiy 16,42 m
Vrouwen
rang land naam prestatie
    KAZ Olga Rypakova 15,14 m (WL)
    CUB Yargelis Savigne 14,86 m (SB)
    RUS Anna Pyatykh 14,64 m (SB)
4   RUS Anastasia Taranova-Potapova 14,40 m
5   CUB Mabel Gay 14,30 m (SB)
6   SVK Dana Veldáková 14,18 m
7   CHN Limei Xie 14,03 m (SB)
8   BEL Svetlana Bolshakova 14,02 m

HoogspringenBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    RUS Ivan Oechov 2,36 m
    RUS Jaroslav Rybakov 2,31 m
    USA Dusty Jonas 2,31 m
4   CYP Kyriakos Ioannou 2,28 m
5   USA Jesse Williams 2,28 m
6   BOT Kabelo Kgosiemang 2,28 m (NR)
7   GBR Samson Oni 2,24 m
8   GER Martin Günther 2,24 m
Vrouwen
rang land naam prestatie
    CRO Blanka Vlašić 2,00 m
    ESP Ruth Beitia 1,98 m
    USA Chaunté Howard 1,98 m (SB)
4   RUS Svetlana Sjkolina 1,98 m
5   CHN Xingjuan Zheng 1,94 m (NR)
5   SWE Emma Green 1,94 m
7   KAZ Marina Aitova 1,91 m
7   UZB Nadiya Dusanova 1,91 m

PolsstokhoogspringenBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    AUS Steven Hooker 6,01 m (CR)
    GER Malte Mohr 5,70 m
    GER Alexander Straub 5,65 m
4   GRE Konstadínos Filippídis 5,65 m
4   USA Derek Miles 5,65 m
6   CZE Michal Balner 5,45 m
6   GBR Steven Lewis 5,45 m
6   RUS Dmitry Starodubtsev 5,45 m
Mannen
rang land naam prestatie
    BRA Fabiana Murer 4,80 m
    RUS Svetlana Feofanova 4,80 m (SB)
    POL Anna Rogowska 4,70 m
4   RUS Jelena Isinbajeva 4,60 m
5   CZE Jirina Ptácniková 4,60 m (PB)
6   CAN Kelsie Hendry 4,50 m
7   GER Kristina Gadschiew 4,40 m
  GRE Nikoléta Kiriakopoúlou NM

KogelstotenBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    USA Christian Cantwell 21,83 m
    GER Ralf Bartels 21,44 m (PB)
    CAN Dylan Armstrong 21,39 m (NR)
4   POL Tomasz Majewski 21,20 m (NR)
5   BLR Pavel Lyzhyn 20,67 m
6   GER David Storl 20,40 m
7   AUS Scott Martin 19,76 m
DQ   BLR Andrej Michnevitsj 21,68 m
Vrouwen
rang land naam prestatie
    BLR Nadzeja Astaptsjoek 20,85 m (CR)
    NZL Valerie Vili 20,49 m (AR)
    BLR Natallja Michnevitsj 20,42 m (SB)
4   RUS Anna Avdeeva 19,47 m (SB)
5   GER Nadine Kleinert 19,34 m (SB)
6   USA Jillian Camarena-Williams 19,34 m (PB)
7   ROU Anca Heltne 18,86 m
8   CUB Misleydis González 18,77 m

Zevenkamp / VijfkampBewerken

Mannen
rang land naam prestatie
    USA Bryan Clay 6204 (SB)
    USA Trey Hardee 6184 (SB)
    RUS Aleksej Drozdov 6141
4   BLR Andrej Krawtsjanka 6124
5   CZE Roman Šebrle 6024 (SB)
6   UKR Oleksiy Kasyanov 6019
7   CUB Leonel Suárez 5764
  RUS Aleksandr Pogorelov DNF
Vrouwen
rang land naam prestatie
    GBR Jessica Ennis 4937 (CR)
    UKR Natalja Dobrynska 4851 (NR)
    RUS Tatjana Tsjernova 4762
4   USA Hyleas Fountain 4753 (AR)
5   FRA Antoinette Nana Djimou 4618
6   POL Karolina Tyminska 4575
7   RUS Marina Goncharova 4416
8   LAT Aiga Grabuste 4013 (SB)

4 x 400 m estafetteBewerken

VerklaringBewerken

  • WR: Wereldrecord
  • WMR: Wereldkampioenschapsrecord
  • AR: Werelddeelrecord
  • NR: Nationaal record
  • CR: Kampioenschapsrecord
  • WL: Beste wereldjaarprestatie
  • PB: Persoonlijk record
  • SB: Beste persoonlijke seizoensprestatie

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Verenigde Staten 8 3 6 17
2   Ethiopië 3 0 2 5
3   Rusland 2 4 3 9
4   Verenigd Koninkrijk 2 1 1 4
5   Australië 2 0 1 3
6   Cuba 1 3 1 5
7   Wit-Rusland 1 1 1 3
8   Brazilië 1 0 1 2
  Jamaica 1 0 1 2
10   Bahama's 1 0 0 1
  Kroatië 1 0 0 1
  Kazachstan 1 0 0 1
  Frankrijk 1 0 0 1
  Soedan 1 0 0 1
15   Spanje 0 3 0 3
16   Kenia 0 2 2 4
17   Duitsland 0 1 2 3
18   Canada 0 1 1 2
19   België 0 1 0 1
  Marokko 0 1 0 1
  Nieuw-Zeeland 0 1 0 1
  Portugal 0 1 0 1
  Zuid-Afrika 0 1 0 1
  Oekraïne 0 1 0 1
  Amerikaanse Maagdeneilanden 0 1 0 1
26   Polen 0 0 2 2
27   Antigua en Barbuda 0 0 1 1
  Bulgarije 0 0 1 1
Totaal 26 26 26 78