Wereldkampioenschappen bobsleeën 2013

sportseizoen van een bobsleeëncompetitie

De wereldkampioenschappen bobsleeën 2013 (officieel: Bauhaus FIBT Bob & Skeleton World Championships 2013) werden gehouden van 25 januari tot en met 3 februari op de Olympia Bobrun St. Moritz-Celerina in St. Moritz, Zwitserland. Er stonden vier onderdelen op het programma. Tegelijkertijd werden de wereldkampioenschappen skeleton afgewerkt.

WK bobsleeën 2013
Gehouden in Vlag van Zwitserland St. Moritz
Jaar 2013
Data 25 januari t/m 3 februari
Sport bobsleeën
Organisator FIBT
Evenementen 4
Navigatie
2012     2015
Portaal  Portaalicoon   Sport

WedstrijdschemaBewerken

Discipline 25 januari 26 januari 27 januari 2 februari 3 februari
Tweevrouwsbob run 1 en 2 run 3 en 4
Tweemansbob run 1 en 2 run 3 en 4
Landenwedstrijd * alle runs
Viermansbob run 1 en 2 run 3 en 4
* In de landenwedstrijd werden per team twee (tweemans)bobslee- en twee skeleton-runs afgedaald.

MedaillesBewerken

Onderdeel   Goud   Zilver   Brons
Tweemansbob   GER Francesco Friedrich
Jannis Bäcker
  SUI Beat Hefti
Thomas Lamparter
  GER Thomas Florschütz
Andreas Bredau
Viermansbob   GER Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
  RUS Aleksandr Zoebkov
Alexej Negodaylo
Dmitri Troenenkov
Maxim Mokroussow
  USA Steven Holcomb
Justin Olsen
Steven Langton
Curtis Tomasevicz
Tweevrouwsbob   CAN Kaillie Humphries
Chelsea Valois
  USA Elana Meyers
Katie Eberling
  GER Sandra Kiriasis
Franziska Bertels
Landenwedstrijd   USA John Daly
Elena Meyers & Lolo Jones
Noelle Pikus-Pace
Steven Holcomb & Curtis Tomasevicz
  GER Frank Rommel
Sandra Kiriasis & Sarah Noll
Marion Thees
Francesco Friedrich & Gino Gerhardi
  CAN Eric Neilson
Kaillie Humphries & Chelsea Valois
Sarah Reid
Lyndon Rush & Cody Sorensen

MedailleklassementBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Duitsland 2 1 2 5
2   Canada 1 0 1 2
3   Verenigde Staten 1 1 1 3
4   Rusland 0 1 0 1
  Zwitserland 0 1 0 1
Totaal 4 4 4 12

UitslagenBewerken

Tweemansbob mannenBewerken

# Land Naam Tijd
4 runs
    GER Francesco Friedrich
Jannis Bäcker
4.22,78
    SUI Beat Hefti
Thomas Lamparter
+ 0,56 s
    GER Thomas Florschütz
Andreas Bredau1
+ 1,19 s
4   USA Steven Holcomb
Steven Langton
+ 1,27 s
5   LAT Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
+ 1,47 s
6   CAN Chris Spring
Lascelles Brown
+ 1,55 s
7   RUS Aleksandr Zoebkov
Dmitri Troenenkov
+ 1,58 s
8   CAN Lyndon Rush
Jesse Lumsden
+ 1,65 s
9   USA Cory Butner
Christopher Fogt
+ 2,03 s
10   GER Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
+ 2,26 s
11   SUI Rico Peter
Simon Friedli
+ 2,36 s
12   CAN Justin Kripps
Neville Wright
+ 2,84 s
13   USA Nick Cunningham
Dallas Robinson
+ 2,96 s
13   NED Edwin van Calker
Sybren Jansma
+ 2,96 s
15   ITA Simone Bertazzo
Francesco Costa
+ 3,62 s
16   CZE Jan Vrba
Jan Stokláska
+ 4,32 s
17   FRA Loïc Costerg
Romain Heinrich
+ 4,36 s
18   LAT Oskars Ķibermanis
Raivis Zirups
+ 4,82 s
19   GBR John James Jackson
Craig Pickering
+ 5,42 s
20   MON Patrice Servelle
Elly Lefort
+ 6,01 s
Niet gekwalificeerd voor de 4e run
21   POL Dawid Kupczyk
Marcin Niewiara
22   BEL Michael Serisé
Lino Vandoorne
23   ROU Dorin Alexandru Grigore
Florin Craciun
24   GBR Lamin Deen
Ben Simons
25   AUS Heath Spence
Lucas Mata
26   POL Mateusz Luty
Michal Kasperowicz
27   SRB Vuk Radjenovic
Damjan Zlatnar
28   LIE Michael Klingler
Bruno Meyerhans
29   AUT Benjamin Maier
Sebastian Heufler
30   SVK Milan Jagnesak
Vladimir Simik
31   KOR Kim Donghyun
Jun Junglin
32   PAN Eduardo Fonseca
Jonathan Romero
33   ARG Michele Menardi
Paolo Leonardo Biglieri
34   UKR Olexander Schumakow
Andrii Tkatschuk
35   CRO Ivan Sola
Drazen Silic
  RUS Alexander Kasjanov
Maxim Belugin
DSQ
  RUS Alexej Stulnjev
Alexej Wojewoda
DSQ
  KOR Won Yunjong
Suk Youngjin
DNF
1Remmer Kevin Kuske blesseerde zich tijdens de 1e run en werd vervangen door Andreas Bredau.

Tweemansbob vrouwenBewerken

# Land Naam Tijd
4 runs
    CAN Kaillie Humphries
Chelsea Valois
4:30,31 min
    USA Elana Meyers
Katie Eberling
+ 0,68 s
    GER Sandra Kiriasis
Franziska Bertels
+ 0,70 s
4   GER Cathleen Martini
Stephanie Schneider
+ 0,77 s
5   GER Anja Schneiderheinze
Lisette Thöne
+ 0,79 s
6   NED Esmé Kamphuis
Judith Vis
+ 0,85 s
7   GER Miriam Wagner
Franziska Fritz
+ 2,31 s
8   USA Jazmine Fenlator
Aja Evans
+ 2,34 s
9   SUI Fabienne Meyer
Elisabeth Graf
+ 2,49 s
10   SUI Caroline Spahni
Ariane Walser
+ 2,60 s
11   RUS Anastasia Tambovtseva
Ljoedmila Oedobkina
+ 2,84 s
12   RUS Olga Stulnjewa
Margarita Ismailowa
+ 3,38 s
13   AUT Christina Hengster
Inga Versen
+ 3,47 s
14   GBR Paula Walker
Gillian Cooke
+ 3,79 s
15   USA Jamie Greubel
Emily Azevedo
+ 3,84 s
16   AUS Astrid Radjenovic
Jana Pittman
+ 4,00 s
17   GBR Victoria Olaoye
Kelly Denyer
+ 4,50 s
18   CAN Jennifer Ciochetti
Kate O'Brien
+ 4,83 s
19   BEL Elfje Willemsen
Hanna Mariën
+ 4,84 s
20   GBR Mica McNeill
Nikki McSweeney
+ 7,21 s
Niet gekwalificeerd voor de 4e run
21   ROU Maria Constantinn
Andreea Grecu
22   ROU Oana Diaconu
Cristine Spataru

Viermansbob mannenBewerken

# Land Naam Tijd
4 runs
    GER Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
4.20,67
    RUS Aleksandr Zoebkov
Alexej Negodaylo
Dmitri Troenenkov
Maxim Mokroussow
+ 0.47
    USA Steven Holcomb
Justin Olsen
Steven Langton
Curtis Tomasevicz
+ 0.59
4   SUI Beat Hefti
Alex Baumann
Thomas Lamparter
Jürg Egger
+ 0.63
5   GBR John James Jackson
Stuart Benson
Bruce Tasker
Joel Fearon
+ 0.66
6   SUI Rico Peter
Thomas Ruf
Patrick Blöchliger
Simon Friedli
+ 0.67
7   GER Thomas Florschütz
Andreas Bredau
Ronny Listner
Thomas Blaschek
+ 0.74
8   GER Manuel Machata
Jannis Bäcker
Jan Speer
Christian Poser
+ 1.01
9   LAT Edgars Maskalāns
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Intars Dambis
+ 1.12
10   RUS Alexander Kasjanow
Petr Moisejew
Maxim Belugin
Kirill Antjuch
+ 2.62
11   RUS Dmitry Abramovitch
Aleksei Pushkarev
Dmitriy Stepushkin
Alexey Voyevoda
+1.22
12   CZE Jan Vrba
Dominik Dvorak
Jan Stokláska
Michal Vacek
+1.32
13   GER Francesco Friedrich
Axel Christ
Gino Gerhardi
Thorsten Margis
+1.41
14   NED Edwin van Calker
Yannick Greiner
Sybren Jansma
Jeroen Piek
+1.58
15   CAN Lyndon Rush
Jesse Lumsden
Lascelles Brown
Neville Wright
+1.68
16   LAT Oskars Ķibermanis
Uģis Žaļims
Raivis Broks
Jānis Strenga
+1.74
17   CAN Christopher Spring
Jean-Nicolas Carrière
Cody Sorensen
Sam Giguère
+1.91
18   ITA Simone Bertazzo
Simone Fontana
Costantino Ughi
Francesco Costa
+2.14
19   USA Nick Cunningham
Adam Clark
Andreas Drbal
Christopher Fogt
+2.18
20   POL Dawid Kupczyk
Daniel Zalewski
Paweł Mróz
Marcin Niewiara
+3.21
Niet gekwalificeerd voor de 4e run
21   CAN Justin Kripps
Timothy Randall
James McNaughton
Graeme Rinholm
22   AUT Jürgen Loacker
Matthias Adolf
Markus Sammer
Martin Lachkovics
23   GBR Lamin Deen
David Coleman
Ben Simons
Andrew Matthews
24   FRA Loic Costerg
Romain Heinrich
Florent Ribet
Jeremie Boutherin
25   SVK Milan Jagnešák
Martin Tešovič
Vladimír Šimík
Adam Zavacky
26   ROU Andreas Neagu
Marian Iorga
Paul-Septimiu Muntean
Danut Moldovan
27   ITA Lukas Gschitzer
Danilo Zanarotto
Luca Pagin
William Frullani
28   SRB Vuk Rađenović
Uros Stegel
Nikola Milinković
Damjan Zlatnar
29   MON Patrice Servelle
Boris Vain
Elly Lefort
Brisse Niahoua
30   USA Codie Bascue
Jesse Beckom
Johnny Quinn
Nicholas Taylor
31   LIE Michael Klingler
Bruno Meyerhans
Jürgen Berginz
Thomas Dürr
32   BEL Michael Serise
Sebastien Trouillez
Lino Vandoorne
Michael Dezutter
33   AUS Heath Spence
Gareth Nichols
Ben Lisson
Lucas Mata
34   CRO Ivan Šola
Drazen Silic
Mate Mezulić
Marko Padovan
DNF = niet gefinisht; DNS = niet gestart; DQ = gediskwalificeerd

LandenwedstrijdBewerken

# Land Naam Tijd
4 runs
    USA I John Daly
Elena Meyers & Lolo Jones
Noelle Pikus-Pace
Steven Holcomb & Curtis Tomasevicz
4.31,29 min
    GER I Frank Rommel
Sandra Kiriasis & Sarah Noll
Marion Thees
Francesco Friedrich & Gino Gerhardi
 + 0,24 s
    CAN I Eric Neilson
Kaillie Humphries & Chelsea Valois
Sarah Reid
Lyndon Rush & Cody Sorensen
+ 1,01 s
4   GER II Alexander Kröckel
Cathleen Martini & Janine Tischer
Anja Huber
Maximilian Arndt & Thorsten Margis
+ 1,11 s
5   SUI I Lukas Kummer
Fabienne Meyer & Elisabeth Graf
Marina Gilardoni
Beat Hefti & Abraham Morlu
+ 1,83 s
6   CAN II Jon Montgomery
Jennifer Ciochetti & Emily Baadsvik
Mellisa Hollingsworth
Justin Kripps & Luke Demetre
+ 2,20 s
7   GBR I Kristan Bromley
Paula Walker & Gillian Cooke
Elizabeth Yarnold
John James Jackson & Craig Pickering
+ 2,46 s
8   USA II Matthew Antoine
Jazmine Fenlator & Aja Evans
Katie Uhlaender
Cory Butner & Dallas Robinson
+ 2,61 s
9   RUS I Anton Batujew
Olga Stulnjewa & Nadjeschda Sergejewa
Swetlana Wassiljewa
Alexej Stulnjew & Kirill Antjuch
+ 3,22 s
10   SUI II Michael Höfer
Caroline Spahni & Ariane Walser
Barbara Hosch
Rico Peter & Patrick Blöchliger
+ 4,33 s
11   AUT I Raphael Maier
Christina Hengster / Inga Versen
Janine Flock
Benjamin Maier / Sebastian Heufler
+ 4.44 s
12   ROU I Dorin Dumitru Velicu
Maria Constantinn / Andreea Grecu
Maria Marinela Mazilu
Dorin-Alexandru Grigore / Danut Stancu
+ 8.38 s
13   GBR II Dominic Parsons
Victoria Olaoye / Kelly Denyer
Donna Creighton
Lamin Deen / Jim Galvin
DNF
Eerst ging de skeletonner van start, dan de tweevrouwsbob, vervolgens de skeletonster en tot slot de tweemansbob

Zie ookBewerken

Externe linkBewerken