Wereldkampioenschappen biatlon 2020

De wereldkampioenschappen biatlon 2020 werden van 12 tot en met 23 februari 2020 gehouden in de Südtirol Arena in het Italiaanse Antholz. Na de kampioenschappen van 1975, 1976, 1983, 1995 en 2007 was het de zesde keer dat de wereldkampioenschappen biatlon in Antholz plaatsvinden.

Wereldkampioenschappen biatlon 2020
Biatlonstadion in Antholz tijdens de zomer
Gehouden in Vlag van Italië Antholz
Jaar 2020
Data 12 t/m 23 februari
Sport Biatlon
Organisator IBU
Evenementen 12
Openingsceremonie 12 februari
Sluitingsceremonie 23 februari
Navigatie
2019     2021
Portaal  Portaalicoon   Sport

De resultaten van de wereldkampioenschappen telden ook mee voor de wereldbeker.

WedstrijdschemaBewerken

Datum Lokale tijd Mannen Vrouwen
13 februari 14:45 2 x 6 km + 2 x 6 km gemengde estafette
14 februari 14:45 7,5 km sprint
15 februari 14:45 10 km sprint
16 februari 15:15 / 13:00 12,5 km achtervolging 10 km achtervolging
18 februari 14:15 15 km individueel
19 februari 14:15 20 km individueel
20 februari 15:15 Single-Mixed-Relay
22 februari 14:45 / 11:45 4 x 7,5 km estafette 4 x 6 km estafette
23 februari 15:00 / 12:45 15 km massastart 12,5 km massastart

MedaillesBewerken

MannenBewerken

Onderdeel   Goud   Zilver   Brons
20 km individueel Martin Fourcade
  Frankrijk
49.43,1 Johannes Thingnes Bø
  Noorwegen
50.40,1 Dominik Landertinger
  Oostenrijk
51.05,2
10 km sprint Aleksandr Loginov
  Rusland
22.48,1 Quentin Fillon Maillet
  Frankrijk
22.54,6 Martin Fourcade
  Frankrijk
23.07,6
12,5 km achtervolging Émilien Jacquelin
  Frankrijk
31.15,2 Johannes Thingnes Bø
  Noorwegen
31.15,6 Aleksandr Loginov
  Rusland
31.29,1
15 km massastart Johannes Thingnes Bø
  Noorwegen
38.09,5 Quentin Fillon Maillet
  Frankrijk
38.51,5 Émilien Jacquelin
  Frankrijk
39.04,5
4×7,5 km estafette   Frankrijk
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
1:12.35,9   Noorwegen
Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
1:12.57,4   Duitsland
Erik Lesser
Philipp Horn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
1:13.12,1

VrouwenBewerken

Onderdeel   Goud   Zilver   Brons
15 km individueel Dorothea Wierer
  Italië
43.07,7 Vanessa Hinz
  Duitsland
43.09,9 Marte Olsbu Røiseland
  Noorwegen
43.23,5
7,5 km sprint Marte Olsbu Røiseland
  Noorwegen
21.13,1 Susan Dunklee
  Verenigde Staten
21.19,9 Lucie Charvátová
  Tsjechië
21.34,4
10 km achtervolging Dorothea Wierer
  Italië
29.22,0 Denise Herrmann
  Duitsland
29.31,5 Marte Olsbu Røiseland
  Noorwegen
29.37,8
12,5 km massastart Marte Olsbu Røiseland
  Noorwegen
39.14,0 Dorothea Wierer
  Italië
39.34,7 Hanna Öberg
  Zweden
39.40,1
4×6 km estafette   Noorwegen
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
1:07.05,7   Duitsland
Karolin Horchler
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Denise Herrmann
1:07.16,4   Oekraïne
Anastasia Merkoesjyna
Joelia Dzjyma
Vita Semerenko
Olena Pidhroesjna
1:07.24,1

GemengdBewerken

Onderdeel   Goud   Zilver   Brons
Single-Mixed-Relay   Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
34.19,9   Duitsland
Franziska Preuß
Erik Lesser
34.37,5   Frankrijk
Anaïs Bescond
Émilien Jacquelin
34.49,7
Gemengde estafette   Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
1:02.27,7   Italië
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
1:02.43,3   Tsjechië
Eva Kristejn Puskarčíková
Markéta Davidová
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
1:03.14,1

MedailleklassementBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Noorwegen 5 3 2 11
2   Frankrijk 3 2 3 8
3   Italië 2 2 0 4
4   Rusland 1 0 1 3
5   Duitsland 0 4 1 5
6   Verenigde Staten 0 1 0 1
7   Tsjechië 0 0 2 2
8   Oekraïne 0 0 1 1
  Oostenrijk 0 0 1 1
  Zweden 0 0 1 1
Totaal 12 12 12 36

UitslagenBewerken

IndividueelBewerken

20 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Martin Fourcade   FRA 0 – 0 – 0 – 1 49.43,1
  Johannes Thingnes Bø   NOR 1 – 0 – 0 – 1 + 57,0
  Dominik Landertinger   AUT 0 – 0 – 0 – 1 + 1.22,1
4 Jakov Fak   SLO 0 – 0 – 0 – 1 + 1.30,5
5 Benjamin Weger   SUI 0 – 1 – 1 – 0 + 2.25,5
6 Tarjei Bø   NOR 0 – 1 – 0 – 2 + 2.33,6
7 Quentin Fillon Maillet   FRA 1 – 1 – 2 – 0 + 2.34,6
8 Leif Nordgren   USA 0 – 0 – 0 – 0 + 3.04,3
9 Johannes Dale   NOR 1 – 2 – 0 – 1 + 3.20,1
10 Sebastian Samuelsson   SWE 0 – 1 – 1 – 0 + 3.35,3
15 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Dorothea Wierer   ITA 1 – 1 – 0 – 0 43.07,7
  Vanessa Hinz   GER 0 – 0 – 0 – 1 + 2,2
  Marte Olsbu Røiseland   NOR 0 – 1 – 0 – 1 + 15,8
4 Hanna Öberg   SWE 1 – 0 – 0 – 1 + 38,7
5 Franziska Preuß   GER 2 – 0 – 0 – 0 + 1.03,4
6 Monika Hojnisz   POL 0 – 0 – 0 – 2 + 1.10,1
7 Celine Rieder   AUT 0 – 0 – 0 – 1 + 1.20,6
8 Markéta Davidová   CZE 1 – 1 – 1 – 0 + 1.30,7
9 Galina Visjnevskaja   KAZ 0 – 0 – 0 – 0 + 1.31,4
10 Eva Kristejn Puskarčíková   CZE 0 – 0 – 1 – 0 + 1.32,6

SprintBewerken

10 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Aleksandr Loginov   RUS 0 – 0 22.48,1
  Quentin Fillon Maillet   FRA 1 – 0 + 6,5
  Martin Fourcade   FRA 0 – 0 + 19,5
4 Tarjei Bø   NOR 0 – 0 + 22,5
5 Johannes Thingnes Bø   NOR 1 – 0 + 23,9
6 Émilien Jacquelin   FRA 0 – 1 + 29,8
7 Arnd Peiffer   GER 0 – 0 + 39,7
8 Philipp Horn   GER 1 – 1 + 44,4
9 Felix Leitner   AUT 0 – 0 + 52,1
10 Dmytro Pydroetsjni   UKR 0 – 1 + 56,4
7,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Marte Olsbu Røiseland   NOR 0 – 1 21.13,1
  Susan Dunklee   USA 0 – 0 + 6,8
  Lucie Charvátová   CZE 1 – 0 + 21,3
4 Olena Pidhroesjna   UKR 1 – 0 + 25,1
5 Denise Herrmann   GER 2 – 1 + 30,5
6 Lisa Vittozzi   ITA 2 – 0 + 37,6
7 Dorothea Wierer   ITA 1 – 1 + 39,0
8 Franziska Preuß   GER 1 – 1 + 40,8
9 Ivona Fialková   SVK 0 – 1 + 44,2
10 Aita Gasparin   SUI 0 – 0 + 44,4

AchtervolgingBewerken

12,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Émilien Jacquelin   FRA 0 – 0 – 0 – 0 31.15,2
  Johannes Thingnes Bø   NOR 1 – 1 – 0 – 0 + 0,4
  Aleksandr Loginov   RUS 0 – 0 – 0 – 1 + 23,9
4 Martin Fourcade   FRA 0 – 0 – 1 – 1 + 46,3
5 Arnd Peiffer   GER 1 – 0 – 0 – 0 + 53,9
6 Tarjei Bø   NOR 1 – 0 – 0 – 1 + 1.12,5
7 Quentin Fillon Maillet   FRA 4 – 0 – 1 – 1 + 1.25,9
8 Simon Desthieux   FRA 1 – 0 – 0 – 0 + 1.26,9
9 Felix Leitner   AUT 0 – 0 – 1 – 1 + 1.33,0
10 Vetle Sjåstad Christiansen   NOR 0 – 0 – 1 – 0 + 1.58,4
10 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Dorothea Wierer   ITA 0 – 0 – 0 – 1 29.22,0
  Denise Herrmann   GER 1 – 0 – 1 – 1 + 9,5
  Marte Olsbu Røiseland   NOR 1 – 0 – 0 – 2 + 13,8
4 Hanna Öberg   SWE 0 – 0 – 2 – 0 + 22,3
5 Vanessa Hinz   GER 0 – 1 – 0 – 0 + 26,8
6 Ivona Fialková   SVK 2 – 0 – 0 – 0 + 35,7
7 Franziska Preuß   GER 0 – 1 – 0 – 1 + 40,6
8 Lisa Hauser   AUT 0 – 0 – 0 – 1 + 51,4
9 Baiba Bendika   LAT 2 – 0 – 0 – 0 + 1.03,2
10 Aita Gasparin   SUI 0 – 1 – 0 – 0 + 1.07,4

MassastartBewerken

15 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Johannes Thingnes Bø   NOR 0 – 0 – 0 – 0 38.09,5
  Quentin Fillon Maillet   FRA 1 – 0 – 1 – 1 + 42,0
  Émilien Jacquelin   FRA 1 – 0 – 1 – 0 + 55,0
4 Tarjei Bø   NOR 0 – 0 – 1 – 1 + 55,6
5 Simon Desthieux   FRA 0 – 0 – 0 – 1 + 1.03,7
6 Felix Leitner   AUT 1 – 1 – 1 – 0 + 1.06,7
7 Martin Fourcade   FRA 1 – 1 – 0 – 1 + 1.13,1
8 Johannes Dale   NOR 0 – 0 – 2 – 1 + 1.17,1
9 Julian Eberhard   AUT 0 – 2 – 2 – 0 + 1.19,6
10 Johannes Kühn   GER 1 – 0 – 2 – 1 + 1.25,2
12,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Marte Olsbu Røiseland   NOR 1 – 1 – 0 – 0 39.14,0
  Dorothea Wierer   ITA 1 – 0 – 1 – 1 + 20,7
  Hanna Öberg   SWE 1 – 0 – 0 – 2 + 26,1
4 Monika Hojnisz-Staręga   POL 0 – 0 – 1 – 1 + 29,1
5 Julia Simon   FRA 0 – 0 – 0 – 2 + 45,1
6 Jekaterina Joerlova-Percht   RUS 0 – 0 – 1 – 1 + 52,0
7 Tiril Eckhoff   NOR 0 – 1 – 1 – 2 + 1.00,2
8 Franziska Preuß   GER 0 – 0 – 2 – 1 + 1.00,3
9 Lisa Hauser   AUT 0 – 1 – 1 – 0 + 1.02,5
10 Anaïs Bescond   FRA 0 – 0 – 1 – 2 + 1.21,3

EstafetteBewerken

4 x 7,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
  FRA 0+0 0+1
0+0 0+0
0+0 0+1
0+0 0+2
1:12.35,9
  Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
  NOR 0+0 1+3
0+0 0+3
0+1 0+2
0+2 0+1
+ 21,5
  Erik Lesser
Philipp Horn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
  GER 0+0 0+0
0+0 0+1
0+0 0+1
0+3 1+3
+ 36,2
4 Jevgeni Garanitsjev
Matvej Jelisejev
Nikita Porsjnev
Aleksandr Loginov
  RUS 0+1 0+2
0+2 0+0
0+2 0+0
0+0 0+2
+ 1.44,7
5 Miha Dovžan
Jakov Fak
Klemen Bauer
Rok Tršan
  SLO 0+2 0+0
0+2 0+1
0+1 0+2
0+0 0+0
+ 1.45,8
6 Felix Leitner
Simon Eder
Julian Eberhard
Dominik Landertinger
  AUT 0+1 0+3
0+1 0+1
0+2 2+3
0+0 0+1
+ 2.28,5
7 Lukas Hofer
Thomas Bormolini
Daniele Cappellari
Dominik Windisch
  ITA 0+1 0+3
0+0 0+1
0+2 0+0
0+1 0+1
+ 2.32,0
8 Leif Nordgren
Sean Doherty
Paul Schommer
Jake Brown
  USA 0+0 0+0
0+0 0+2
0+1 0+0
0+0 0+2
+ 2.32,9
9 Anton Smolski
Mikita Labastau
Raman Yaliotnau
Sergej Botsjarnikov
  BLR 0+2 0+0
0+2 0+0
0+0 0+1
0+0 0+1
+ 2.40,4
10 Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
  SWE 2+3 0+1
0+1 0+2
0+1 0+0
0+1 0+1
+ 3.28,2
4 x 6 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
  NOR 0+1 0+0
0+0 0+2
0+3 1+3
0+0 0+0
1:07.05,7
  Karolin Horchler
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Denise Herrmann
  GER 0+1 0+3
0+0 0+0
0+1 0+0
0+2 0+2
+ 10,7
  Anastasia Merkoesjyna
Joelia Dzjyma
Vita Semerenko
Olena Pidhroesjna
  UKR 0+1 0+1
0+2 0+0
0+1 0+2
0+0 0+1
+ 18,4
4 Jessica Jislová
Markéta Davidová
Lucie Charvátová
Eva Kristejn Puskarčíková
  CZE 0+0 0+2
0+0 0+1
0+3 0+3
0+1 0+0
+ 31,5
5 Elvira Öberg
Mona Brorsson
Linn Persson
Hanna Öberg
  SWE 0+2 0+0
0+2 0+2
0+0 0+1
0+1 1+3
+ 44,9
6 Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Aita Gasparin
Lena Häcki
  SUI 0+1 0+0
0+3 0+2
0+1 0+0
0+2 0+2
+ 47,1
7 Kinga Zbylut
Monika Hojnisz-Staręga
Kamila Żuk
Magdalena Gwizdoń
  POL 0+0 0+0
0+0 0+1
0+0 0+1
0+2 0+2
+ 50,3
8 Jekaterina Joerlova-Percht
Irina Starych
Svetlana Mironova
Larisa Koeklina
  RUS 0+0 0+1
0+0 0+3
0+0 1+3
0+2 0+2
+ 1.02,6
9 Emily Dickson
Emma Lunder
Megan Bankes
Nadia Moser
  CAN 0+1 0+2
0+2 0+0
0+0 1+3
0+1 0+3
+ 2.13,7
10 Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Federica Sanfilippo
Michela Carrara
  ITA 0+1 0+0
0+1 0+0
0+2 2+3
1+3 0+2
+ 2.29,4

Gemengde estafetteBewerken

2 x 6 km vrouwen + 2 x 6 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
  NOR 0+0 0+1
0+2 0+0
0+0 0+2
0+0 0+2
1:02.27,7
  Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
  ITA 0+2 0+0
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+2
+ 15,6
  Eva Kristejn Puskarčíková
Markéta Davidová
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
  CZE 0+1 0+0
0+0 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
+ 30,8
4 Franziska Preuß
Denise Herrmann
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
  GER 0+1 0+2
0+0 1+3
0+0 0+3
0+0 0+2
+ 49,2
5 Anastasia Merkoesjyna
Joelija Dzjyma
Artem Pryma
Dmytro Pidroetsjni
  UKR 0+0 0+0
0+0 0+2
0+0 0+2
0+0 1+3
+ 56,1
6 Irina Starych
Jekaterina Joerlova-Percht
Matvej Jelisejev
Aleksandr Loginov
  RUS 0+0 0+3
0+1 0+0
0+3 0+1
0+0 0+0
+ 59,4
7 Julia Simon
Justine Braisaz
Martin Fourcade
Quentin Fillon Maillet
  FRA 1+3 0+2
0+3 0+0
0+0 0+1
0+0 0+0
+ 1.08,6
8 Lisa Hauser
Katharina Innerhofer
Felix Leitner
Dominik Landertinger
  AUT 0+0 0+1
0+0 1+3
0+0 0+2
0+1 0+0
+ 1.39,2
9 Mari Eder
Kaisa Mäkäräinen
Tero Seppälä
Olli Hiidensalo
  FIN 0+3 0+1
0+1 0+2
0+1 0+1
0+1 0+0
+ 1.39,5
10 Selina Gasparin
Lena Häcki
Benjamin Weger
Serafin Wiestner
  SUI 0+1 0+1
0+2 0+3
0+1 0+1
0+2 2+3
+ 1.50,5

Externe linksBewerken