Wereldkampioenschappen biatlon 2019

De wereldkampioenschappen biatlon 2019 werden van 7 tot en met 17 maart 2019 gehouden in het Zweedse Östersund. Na de kampioenschappen van 1970 en 2008 was het de derde keer dat de wereldkampioenschappen biatlon in Östersund plaatsvonden.

Wereldkampioenschappen biatlon 2019
Biathlonstadion in Östersund
Gehouden in Vlag van Zweden Östersund
Jaar 2019
Data 7 t/m 17 maart
Sport Biatlon
Organisator IBU
Evenementen 12
Openingsceremonie 6 maart 20:19
Sluitingsceremonie 17 maart 17:00
Prijzengeld 1.172.000
Navigatie
2017     2020
Portaal  Portaalicoon   Sport

De gemengde estafette met één vrouwelijke en één mannelijke atleet (single-mixed-relay) staat voor het eerst op het programma van de wereldkampioenschappen.

De resultaten van de wereldkampioenschappen tellen ook mee voor de wereldbeker.

WedstrijdschemaBewerken

Datum Lokale tijd Mannen Vrouwen
7 maart 16:15 2 x 6 km + 2 x 7,5 km gemengde estafette
8 maart 16:15 7,5 km sprint
9 maart 16:30 10 km sprint
10 maart 16:30 / 13:45 12,5 km achtervolging 10 km achtervolging
12 maart 15:30 15 km individueel
13 maart 16:10 20 km individueel
14 maart 17:10 1 x 6 km + 1 x 7,5 km gemengde estafette
16 maart 16:30 / 13:15 4 x 7,5 km estafette 4 x 6 km estafette
17 maart 16:00 / 13:15 15 km massastart 12,5 km massastart

MedaillesBewerken

MannenBewerken

Onderdeel      
20 km individueel Arnd Peiffer
  Duitsland
52.42,4 Vladimir Iliev
  Bulgarije
53.51,1 Tarjei Bø
  Noorwegen
53.51,5
10 km sprint Johannes Thingnes Bø
  Noorwegen
24.37,6 Aleksandr Loginov
  Rusland
24.51,3 Quentin Fillon Maillet
  Frankrijk
24.54,1
12,5 km achtervolging Dmytro Pydroetsjnyi
  Oekraïne
31.54,1 Johannes Thingnes Bø
  Noorwegen
32.02,4 Quentin Fillon Maillet
  Frankrijk
32.11,8
15 km massastart Dominik Windisch
  Italië
40.54,1 Antonin Guigonnat
  Frankrijk
41.16,9 Julian Eberhard
  Oostenrijk
41.17,4
4×7,5 km estafette   Noorwegen
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
1:12.03,7   Duitsland
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
1:12.41,8   Rusland
Matvej Jelisejev
Nikita Porsjnev
Dmitri Malysjko
Aleksandr Loginov
1:13.07,8

VrouwenBewerken

Onderdeel      
15 km individueel Hanna Öberg
  Zweden
43.10,4 Lisa Vittozzi
  Italië
43.34,0 Justine Braisaz
  Frankrijk
43.42,9
7,5 km sprint Anastasiya Kuzmina
  Slowakije
22.17,5 Ingrid Landmark Tandrevold
  Noorwegen
22.27,2 Laura Dahlmeier
  Duitsland
22.30,1
10 km achtervolging Denise Herrmann
  Duitsland
31.45,9 Tiril Eckhoff
  Noorwegen
32.17,3 Laura Dahlmeier
  Duitsland
32.17,5
12,5 km massastart Dorothea Wierer
  Italië
37.26,4 Jekaterina Joerlova-Percht
  Rusland
37.31,3 Denise Herrmann
  Duitsland
37.41,8
4×6 km estafette   Noorwegen
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
1:12.00,1   Zweden
Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
1:12.24,4   Oekraïne
Anastasia Merkoesjyna
Vita Semerenko
Joelia Dzjyma
Valj Semerenko
1:12.35,2

GemengdBewerken

Onderdeel      
Single-Mixed-Relay   Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
35.43,2   Italië
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
35.56,6   Zweden
Hanna Öberg
Sebastian Samuelsson
36.03,2
Gemengde estafette   Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
1:17.41,4   Duitsland
Vanessa Hinz
Denise Herrmann
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
1:17.54,5   Italië
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
1:18.51,0

MedailleklassementBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Noorwegen 5 3 1 9
2   Duitsland 2 2 3 7
3   Italië 2 2 1 5
4   Zweden 1 1 1 3
5   Oekraïne 1 0 1 2
6   Slowakije 1 0 0 1
7   Frankrijk 0 1 3 4
8   Rusland 0 2 1 3
9   Bulgarije 0 1 0 1
10   Oostenrijk 0 0 1 1
Totaal 12 12 12 36

UitslagenBewerken

IndividueelBewerken

20 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Arnd Peiffer   GER 0 – 0 – 0 – 0 52.42,4
  Vladimir Iliev   BUL 0 – 1 – 0 – 0 + 1.08,7
  Tarjei Bø   NOR 0 – 1 – 0 – 0 + 1.09,1
4 Sebastian Samuelsson   SWE 0 – 0 – 1 – 0 + 1.35,7
5 Lukas Hofer   ITA 0 – 1 – 1 – 0 + 1.53,2
6 Simon Desthieux   FRA 0 – 2 – 0 – 1 + 1.54,0
7 Jevgeni Garanitsjev   RUS 0 – 0 – 1 – 0 + 1.56,5
8 Vetle Sjåstad Christiansen   NOR 0 – 0 – 0 – 0 + 1.59,2
9 Johannes Thingnes Bø   NOR 0 – 2 – 1 – 0 + 2.00,8
10 Benedikt Doll   GER 0 – 1 – 1 – 1 + 2.03,5
15 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Hanna Öberg   SWE 0 – 0 – 0 – 0 43.10,4
  Lisa Vittozzi   ITA 0 – 0 – 0 – 0 + 23,6
  Justine Braisaz   FRA 0 – 0 – 1 – 0 + 32,5
4 Laura Dahlmeier   GER 0 – 0 – 1 – 0 + 39,5
5 Paulina Fialková   SVK 0 – 0 – 0 – 1 + 45,5
6 Mona Brorsson   SWE 1 – 0 – 0 – 0 + 49,9
7 Lisa Hauser   AUT 0 – 0 – 0 – 0 + 53,7
8 Dorothea Wierer   ITA 0 – 2 – 0 – 0 + 1.06,7
9 Selina Gasparin   SUI 0 – 1 – 0 – 0 + 1.59,5
10 Anastasiya Merkoesjyna   UKR 0 – 0 – 0 – 1 + 2.04,6

SprintBewerken

10 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Johannes Thingnes Bø   NOR 0 – 1 24.37,6
  Aleksandr Loginov   RUS 0 – 0 + 13,7
  Quentin Fillon Maillet   FRA 0 – 0 + 16,5
4 Dmytro Pidroetsjnyi   UKR 0 – 0 + 16,8
5 Simon Desthieux   FRA 0 – 0 + 24,8
6 Martin Fourcade   FRA 0 – 0 + 32,5
7 Erlend Bjøntegaard   NOR 0 – 0 + 34,8
8 Erik Lesser   GER 0 – 0 + 44,7
9 Arnd Peiffer   GER 0 – 1 + 47,3
10 Benjamin Weger   SUI 0 – 0 + 49,8
7,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Anastasiya Kuzmina   SVK 1 – 0 22.17,5
  Ingrid Landmark Tandrevold   NOR 0 – 0 + 9,7
  Laura Dahlmeier   GER 0 – 0 + 12,6
4 Hanna Öberg   SWE 1 – 0 + 13,2
5 Mona Brorsson   SWE 0 – 1 + 21,7
6 Denise Herrmann   GER 0 – 2 + 23,9
7 Markéta Davidová   CZE 1 – 0 + 26,5
8 Jekaterina Joerlova-Percht   RUS 0 – 1 + 31,4
9 Tiril Eckhoff   NOR 1 – 1 + 32,6
10 Dorothea Wierer   ITA 2 – 0 + 33,2

AchtervolgingBewerken

12,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Dmytro Pidroetsjnyi   UKR 2 – 0 – 0 – 0 31.54,1
  Johannes Thingnes Bø   NOR 0 – 1 – 1 – 3 + 8,3
  Quentin Fillon Maillet   FRA 2 – 0 – 0 – 1 + 17,7
4 Tarjei Bø   NOR 0 – 0 – 0 – 1 + 18,4
5 Martin Fourcade   FRA 0 – 0 – 2 – 0 + 27,8
6 Andrejs Rastorgujevs   LAT 0 – 0 – 1 – 0 + 40,8
7 Antonin Guigonnat   FRA 0 – 0 – 0 – 2 + 47,3
8 Benjamin Weger   SUI 0 – 0 – 2 – 1 + 47,8
9 Jevgeni Garanitsjev   RUS 0 – 0 – 0 – 1 + 48,3
10 Simon Eder   AUT 0 – 0 – 0 – 0 + 49,3
10 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Denise Herrmann   GER 0 – 0 – 2 – 0 31.45,9
  Tiril Eckhoff   NOR 0 – 0 – 2 – 0 + 31,4
  Laura Dahlmeier   GER 0 – 0 – 1 – 0 + 31,6
4 Marte Olsbu Røiseland   NOR 2 – 0 – 1 – 1 + 1.35,0
5 Hanna Öberg   SWE 1 – 1 – 1 – 2 + 1.35,0
6 Anastasiya Kuzmina   SVK 2 – 2 – 2 – 1 + 1.41,3
7 Mona Brorsson   SWE 0 – 0 – 0 – 4 + 1.47,2
8 Ingrid Landmark Tandrevold   NOR 0 – 1 – 2 – 1 + 2.01,2
9 Jevgenia Pavlova   RUS 0 – 0 – 0 – 1 + 2.14,3
10 Lisa Vittozzi   ITA 3 – 3 – 0 – 0 + 2.32,2

MassastartBewerken

15 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Dominik Windisch   ITA 1 – 1 – 1 – 0 40.54,1
  Antonin Guigonnat   FRA 2 – 0 – 0 – 1 + 22,8
  Julian Eberhard   AUT 0 – 0 – 3 – 1 + 23,3
4 Aleksandr Loginov   RUS 0 – 3 – 2 – 0 + 27,4
5 Quentin Fillon Maillet   FRA 1 – 1 – 1 – 1 + 33,2
6 Arnd Peiffer   GER 0 – 0 – 2 – 2 + 39,6
7 Simon Eder   AUT 0 – 0 – 0 – 1 + 43,9
8 Benedikt Doll   GER 0 – 1 – 1 – 3 + 44,4
9 Tarjei Bø   NOR 0 – 0 – 3 – 2 + 47,9
10 Dmytro Pydroetsjnyi   UKR 0 – 0 – 1 – 2 + 48,2
12,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Dorothea Wierer   ITA 0 – 0 – 0 – 2 37.26,4
  Jekaterina Joerlova-Percht   RUS 0 – 0 – 1 – 1 + 4,9
  Denise Herrmann   GER 0 – 1 – 2 – 1 + 15,4
4 Hanna Öberg   SWE 0 – 1 – 2 – 0 + 52,7
5 Tiril Eckhoff   NOR 1 – 1 – 1 – 1 + 57,7
6 Laura Dahlmeier   GER 2 – 1 – 0 – 1 + 1.03,4
7 Marte Olsbu Røiseland   NOR 1 – 0 – 1 – 2 + 1.10,1
8 Lisa Vittozzi   ITA 3 – 1 – 0 – 0 + 1.11,2
9 Linn Persson   SWE 1 – 1 – 1 – 0 + 1.29,7
10 Joanne Reid   USA 1 – 1 – 1 – 1 + 1.32,1

EstafetteBewerken

4 x 7,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
  NOR 0+1 0+0
0+0 0+0
0+0 0+2
0+0 0+3
1:12.03,7
  Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
  GER 0+1 0+1
0+1 0+2
0+0 0+1
0+1 0+1
+ 38,1
  Matvej Jelisejev
Nikita Porsjnev
Dmitri Malysjko
Aleksandr Loginov
  RUS 0+0 0+2
0+1 0+1
0+2 0+1
0+0 0+0
+ 1.04,7
4 Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Michal Krčmář
  CZE 0+0 0+2
0+2 0+0
0+0 0+0
0+1 0+1
+ 1.20,7
5 Miha Dovžan
Jakov Fak
Klemen Bauer
Rok Tršan
  SLO 0+2 0+1
0+0 0+0
0+0 0+2
0+0 0+0
+ 1.22,4
6 Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
  FRA 0+1 0+2
0+1 0+0
0+1 1+3
0+0 2+3
+ 1.37,2
7 Fredrik Lindström
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
  SWE 0+1 0+0
0+2 0+1
0+1 0+1
0+3 0+2
+ 1.37,4
8 Felix Leitner
Simon Eder
Dominik Landertinger
Julian Eberhard
  AUT 0+0 0+1
0+0 0+0
0+3 0+1
0+0 1+3
+ 2.00,1
9 Krasimir Anev
Anton Sinapov
Dimitar Gerdzjikov
Vladimir Iliev
  BUL 0+0 0+1
0+1 0+2
0+3 0+0
0+1 0+1
+ 2.03,9
10 Anton Smolski
Raman Jaliotnau
Sergej Botsjarnikov
Vladimir Tsjepelin
  BLR 0+1 0+1
0+3 0+0
0+0 0+1
0+0 0+3
+ 2.04,0
4 x 6 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
  Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
  NOR 0+2 0+0
0+0 0+0
0+2 1+3
0+1 0+0
1.12.00,1
  Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
  SWE 0+0 0+0
0+0 0+1
0+0 0+0
0+2 0+3
+ 24,3
  Anastasia Merkoesjyna
Vita Semerenko
Joelia Dzjyma
Valj Semerenko
  UKR 0+0 0+0
0+1 0+0
0+0 0+2
0+1 0+1
+ 35,1
4 Vanessa Hinz
Franziska Hildebrand
Denise Herrmann
Laura Dahlmeier
  GER 0+1 1+3
0+3 0+1
0+2 0+2
0+2 0+0
+ 35,6
5 Jevgenia Pavlova
Svetlana Mironova
Oeljana Kaisjeva
Jekaterina Joerlova-Percht
  RUS 0+0 0+2
0+3 0+3
0+1 0+0
0+0 0+3
+ 43,6
6 Ivona Fialková
Terézia Poliaková
Anastasiya Kuzmina
Paulína Fialková
  SVK 0+0 0+2
0+1 0+1
0+2 0+1
0+2 0+0
+ 53,1
7 Kinga Zbylut
Monika Hojnisz
Magdalena Gwizdoń
Kamila Żuk
  POL 0+2 0+3
0+1 0+0
0+0 0+2
0+1 0+0
+ 1.47,1
8 Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Julia Simon
Justine Braisaz
  FRA 0+0 0+2
0+0 3+3
0+0 0+0
0+1 0+0
+ 1.57,4
9 Susan Dunklee
Clare Egan
Joanne Reid
Emily Dreissigacker
  USA 0+0 0+1
0+0 0+0
0+0 0+1
0+0 2+3
+ 2.22,3
10 Lisa Vittozzi
Nicole Gontier
Alexia Runggaldier
Federica Sanfilippo
  ITA 0+1 0+2
0+0 0+0
0+0 1+3
0+3 0+0
+ 2.32,9

Gemengde estafetteBewerken

Single-Mixed-Relay
# Naam Land Straf Tijd
  Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
  NOR 0+1 0+1
0+0 0+3
0+0 0+0
0+0 0+0
35.43,2
  Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
  ITA 0+1 0+0
0+0 0+2
0+0 0+1
0+0 0+1
+ 13,4
  Hanna Öberg
Sebastian Samuelsson
Hanna Öberg
Sebastian Samuelsson
  SWE 0+2 0+0
0+1 0+2
0+1 0+0
0+1 0+1
+ 20,0
4 Denise Herrmann
Erik Lesser
Denise Herrmann
Erik Lesser
  GER 0+1 0+2
0+0 0+0
0+1 0+2
0+0 0+0
+ 30,5
5 Anastasiya Merkoesjyna
Dmytro Pidroetsjnyi
Anastasiya Merkoesjyna
Dmytro Pidroetsjnyi
  UKR 0+0 0+0
0+0 0+0
0+2 0+3
0+0 0+0
+ 41,5
6 Jevgenia Pavlova
Matvej Jelisejev
Jevgenia Pavlova
Matvej Jelisejev
  RUS 0+0 0+1
0+0 0+3
0+1 0+0
0+0 0+0
+ 52,7
7 Julia Simon
Antonin Guigonnat
Julia Simon
Antonin Guigonnat
  FRA 0+1 0+0
0+1 0+0
0+3 0+2
0+1 0+2
+ 1.06,5
8 Lisa Theresa Hauser
Simon Eder
Lisa Theresa Hauser
Simon Eder
  AUT 0+0 0+0
0+1 0+0
0+0 0+2
0+0 0+2
+ 1.08,2
9 Eva Puskarčíková
Ondřej Moravec
Eva Puskarčíková
Ondřej Moravec
  CZE 0+0 0+1
0+0 0+0
0+0 0+3
0+0 0+0
+ 1.34,1
10 Baiba Bendika
Andrejs Rastorgujevs
Baiba Bendika
Andrejs Rastorgujevs
  LAT 0+2 0+2
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
+ 2.48,8
2 x 6 km vrouwen + 2 x 7,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
  Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
  NOR 0+1 0+1
0+2 0+1
0+0 0+2
0+0 0+0
1:17.41,4
  Vanessa Hinz
Denise Herrmann
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
  GER 0+0 0+2
0+0 0+3
0+1 0+1
0+0 0+2
+ 13,1
  Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
  ITA 0+0 0+0
0+2 0+2
0+2 0+3
0+2 0+3
+ 1.09,6
4 Jevgenia Pavlova
Jekaterina Joerlova-Percht
Dmitri Malysjko
Aleksandr Loginov
  RUS 0+0 0+0
0+0 0+1
0+1 0+3
0+2 0+1
+ 1.32,4
5 Linn Persson
Hanna Öberg
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
  SWE 0+0 0+0
0+1 0+0
0+2 0+3
0+1 0+3
+ 1.35,3
6 Veronika Vítková
Markéta Davidová
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
  CZE 0+2 0+0
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
+ 1.51,3
7 Anastasiya Merkoesjyna
Vita Semerenko
Artem Pryma
Dmytro Pidroetsjnyi
  UKR 0+0 0+1
0+1 0+3
0+0 0+3
0+2 0+0
+ 2.27,2
8 Anaïs Chevalier
Julia Simon
Simon Desthieux
Martin Fourcade
  FRA 0+2 0+1
0+3 0+2
0+1 0+3
0+3 0+0
+ 2.41,2
9 Magdalena Gwizdoń
Kinga Zbylut
Grzegorz Guzik
Łukasz Szczurek
  POL 0+1 0+1
0+0 0+0
0+2 0+0
0+0 0+0
+ 2.48,8
10 Venla Lehtonen
Kaisa Mäkäräinen
Tero Seppälä
Olli Hiidensalo
  FIN 0+1 0+0
0+1 0+0
0+0 0+1
0+1 0+1
+ 2.53,2

PrijzengeldBewerken

In onderstaande tabel vindt u de verdeling van het prijzengeld:[1][2]:

Positie Individueel Estafettes Single gemengde estafette
1. € 25.000
(4 x € 7.000)
€ 28.000
(2 x € 7.000)
€ 14.000
2. € 19.000
(4 x € 5.500)
€ 22.000
(2 x € 5.500)
€ 11.000
3. € 14.000
(4 x € 4.500)
€ 18.000
(2 x € 4.500)
€ 9.000
4. € 10.000
(4 x € 3.500)
€ 14.000
(2 x € 3.500)
€ 7.000
5. € 8.000
(4 x € 3.000)
€ 12.000
(2 x € 3.000)
€ 6.000
6. € 6.000
(4 x € 2.500)
€ 10.000
(2 x € 2.500)
€ 5.000
7. € 5.000
8. € 4.000
9. € 3.000
10. € 2.000
11. € 1.500
12. € 1.250
13. € 1.000
14. € 750
15. € 500
Totaal per wedstrijd € 101.000 € 104.000 € 52.000
Totaal WK € 808.000 € 312.000 € 52.000

Externe linksBewerken