Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschap halve marathon 2003

Het wereldkampioenschap halve marathon 2003 vond plaats op 4 oktober 2003. Het was de elfde keer dat de IAAF een wedstrijd organiseerde met als inzet de wereldtitel op de halve marathon. De wedstrijd vond plaats in de Portugese badplaats Vilamoura.

In totaal namen 171 atleten (waarvan 98 mannen en 73 vrouwen) uit 49 landen deel. Voor zowel de mannen als de vrouwen werd naast een individueel klassement ook een teamklassement samengesteld. De klassering van een land werd berekend aan de hand van de totaaltijd van de drie snelste lopers van dit land.

UitslagenBewerken

MannenBewerken

IndividueelBewerken

Rang Atleet Land Tijd Opmerkingen
  Martin Lel   KEN 1:00.49 PB
  Fabiano Joseph   TAN 1:00.52 PB
  Martin Sulle   TAN 1:00.56 PB
4 John Cheruiyot Korir   KEN 1:01.02
5 John Yuda   TAN 1:01.13
6 Yusuf Songoka   KEN 1:01.18
7 Zersenay Tadese   ERI 1:01.26 PB
8 Jackson Koech   KEN 1:01.28 PB
9 Tesfaye Tola   ETH 1:01.35
10 Ridouane Harroufi   MAR 1:02.46
11 Dereje Adere   ETH 1:02.47
12 Abderrahim Goumri   MAR 1:02.59
13 Paulo Gomes   POR 1:03.00 PB
14 Kazuyuki Maeda   JPN 1:03.07
15 Wilson Busienei   UGA 1:03.08
16 Mesfin Hailu   ETH 1:03.12
17 Tariku Jufar   ETH 1:03.23
18 Rachid Aït Bensalem   MAR 1:03.37
19 Abdelghani Lahlali   FRA 1:03.37
20 Oscar Fernández   ESP 1:03.41
21 Alex Malinga   UGA 1:03.41 PB
22 Saïd Belhout   ALG 1:03.48 PB
23 Tekle Menghisteab   ERI 1:03.49
24 Ignacio Cáceres   ESP 1:03.52 SB
25 Brian Sell   USA 1:03.53 PB
26 Mostafa Errebbah   ITA 1:03.54
27 Rachid El-Ghanmouni   MAR 1:04.00
28 Tarik Bouzid   FRA 1:04.01
29 Tesfayohannes Mesfen   ERI 1:04.10 PB
30 Mustafa Mohamed   SWE 1:04.14
31 Mohamed Serbouti   FRA 1:04.17
32 Toshinari Suwa   JPN 1:04.18
33 Solomon Tsige   ETH 1:04.19
34 Ottaviano Andriani   ITA 1:04.23
35 Sergio Chiesa   ITA 1:04.34
36 Odilón Cuahutle   MEX 1:04.41
37 Masahiko Takeyasu   JPN 1:04.46
38 José Dias   POR 1:04.48
39 Rik Ceulemans   BEL 1:04.50
40 Wataru Okutani   JPN 1:04.51
41 Joachim Nshimirimana   BDI 1:04.54
42 Said Hank   ALG 1:04.55
43 Martin Toroitich   UGA 1:04.57
44 Eduardo Rojas   MEX 1:05.17
45 Iván Sánchez   ESP 1:05.20 SB
46 Karl Rasmussen   NOR 1:05.22
47 Kamal Kohil   ALG 1:05.48
48 Francesco Ingargiola   ITA 1:05.53
49 Scott Westcott   AUS 1:05.57
50 Jussi Utriainen   FIN 1:05.59
51 Teren Jameson   USA 1:06.08
52 José Alejandro Semprún   VEN 1:06.21
53 Franklin Tenorio   ECU 1:06.23
54 Fabio Rinaldi   ITA 1:06.26
55 Mark Tucker   AUS 1:06.28
56 Cian McLoughlin   IRL 1:06.48
57 Rachid Boulenouar   ALG 1:07.04
58 Claes Nyberg   SWE 1:07.12
59 Wim Borms   BEL 1:07.18
60 Scott Strand   USA 1:07.32
61 Pedro Mora   VEN 1:07.39
62 Christian Nemeth   BEL 1:07.50
63 Francis Yiga   UGA 1:07.51
64 Jesús Primo   MEX 1:08.02
65 Sun Wenli   CHN 1:08.19
66 Zheng Kai   CHN 1:09.06
67 Paulo Catarino   POR 1:09.08
68 Ivica Škopac   CRO 1:09.11
69 Francisco Roldán   ECU 1:09.42
70 António Zeferino   CPV 1:09.45
71 Augusto Gomes   FRA 1:09.49
72 John Buhagiar   MLT 1:11.04 NR
73 Wang Xiangfeng   CHN 1:11.26
74 Polibio Méndez   ECU 1:11.31
75 César Condori   BOL 1:11.36
76 Appachu Chinnappa   IND 1:11.36
77 Kennady Chinna Ramu   IND 1:11.42
78 Artyom Tetenkin   KGZ 1:11.47
79 Matt Thull   USA 1:12.26
80 Pablo Gardiol   URU 1:12.32
81 Alexei Scutaru   MDA 1:12.53
82 Charles Cilia   MLT 1:13.03
83 Sechaba Bohosi   LES 1:15.44
84 Que Yin Tik   HKG 1:17.57
85 Naseer Ismail   MDV 1:21.55 NR
86 Mok Bon Thouen   CAM 1:25.46
José Alberto Montenegro   ARG DNF
William Amorin   BRA DNF
Buenaventura Yanez   GEQ DNF
Richard Muscat   GIB DNF
Michael Sánchez   GIB DNF
Shashi Prakash   IND DNF
Lok Wai Kin   MAC DNF
Mohamed El-Hattab   MAR DNF
Luís Jesús   POR DNF
Manuel Magalhães   POR DNF
Simon Labiche   SEY DNF
Ryan Kirkpatrick   USA DNF
Clotairs Ngoma   CGO DNS
Sydney Pioh   CGO DNS
Kenta Oshima   JPN DNS
Paul Kiprop Kirui   KEN DNS
Jafred Lorone   UGA DNS

TeamBewerken

rang team deelnemers
1   Tanzania Fabiano Joseph Naasi (2e)
Martin Hhaway Sulle (3e)
John Yuda Msuri (5e)
2   Kenia Martin Lel (1e)
John Cheruiyot Korir (4e)
Yusuf Songoka (6e)
3   Ethiopië Tesfaye Tola (9e)
Dereje Adere (11e)
Mesfin Hailu (16e)
4   Marokko Ridouane Harroufi (10e)
Abderrahim Goumri (12e)
Rachid Aït Bensalem (18e)
5   Eritrea Zersenay Tadese (7e)
Tecle Menghisteab (23e)
Tesfayohannes Mesfin (29e)

VrouwenBewerken

Rang Atlete Land Tijd Opmerkingen
  Paula Radcliffe   GBR 1:07.35
  Berhane Adere   ETH 1:09.02
  Benita Johnson   AUS 1:09.26
4 Lidia Grigorjeva   RUS 1:09.32 PB
5 Constantina Diţă-Tomescu   ROU 1:10.05
6 Alla Zhilyayeva   RUS 1:10.13
7 Lyudmila Biktasheva   RUS 1:10.31 PB
8 Susan Chepkemei   KEN 1:10.35
9 Mikie Takanaka   JPN 1:10.36
10 Alina Ivanova   RUS 1:10.59 PB
11 Helena Javornik   SLO 1:11.17
12 Sylvia Mosqueda   USA 1:11.22
13 Takako Kotorida   JPN 1:11.37
14 Yesenia Centeno   ESP 1:11.53
15 Luminița Talpoș   ROU 1:12.02
16 Risa Hagiwara   JPN 1:12.10
17 Galina Bogomolova   RUS 1:12.12
18 Corinne Raux   FRA 1:12.17
19 Yumiko Hara   JPN 1:12.21
20 Bruna Genovese   ITA 1:12.38 PB
21 Teyba Erkesso   ETH 1:12.43
22 Malika Asahssah   MAR 1:12.49
23 Nuța Olaru   ROU 1:13.00
24 Fatiha Klilech-Fauvel   FRA 1:13.34 SB
25 Teresa Récio   ESP 1:13.42 PB
26 Beatriz Santíago   ESP 1:13.44
27 Rosemary Ryan   IRL 1:13.45 PB
28 Živilė Balčiūnaitė   LTU 1:13.47 SB
29 Rosaria Console   ITA 1:13.54
30 Kan Yongying   CHN 1:13.56
31 Kenza Wahbi   MAR 1:14.05
32 Anna Incerti   ITA 1:14.08
33 Christelle Daunay   FRA 1:14.11
34 Kathy Butler   GBR 1:14.17
35 Magdaline Chemjor   KEN 1:14.42
36 Derebe Alemu   ETH 1:14.52
37 Hayley Yelling   GBR 1:14.52
38 Nebiat Habtemariam   ERI 1:14.54 PB
39 Souad Aït Salem   ALG 1:15.07 PB
40 Magdalena Lewy   USA 1:15.20
41 Salina Kosgei   KEN 1:15.41
42 Debbie Robinson/Mason   GBR 1:16.08
43 Noémie Flotté   FRA 1:16.28
44 Bev Jenkins   GBR 1:16.37
45 Patrizia Ritondo   ITA 1:16.49
46 Elisabete Lopes   POR 1:16.58 PB
47 Ashu Kasim   ETH 1:17.29
48 Christine Clifton   USA 1:17.40
49 Bouchra Chaabi   MAR 1:17.45
50 Analídia Torre   POR 1:17.48
51 Fernanda Miranda   POR 1:17.49
52 Sara Wells   USA 1:18.03
53 Marily dos Santos   BRA 1:18.18
54 Sisay Measo   ETH 1:19.13
55 Liu Lixia   CHN 1:19.32
56 Nathalie Loubele   BEL 1:21.23
57 Tatyana Belkina   BLR 1:21.55
58 Pushpa Devi   IND 1:22.19
59 Sonia Lopes   CPV 1:24.59
60 Sylvie Mulle   BEL 1:25.51
61 Sarbjett Kaur   IND 1:26.08 PB
62 Mamokete Lechela   LES 1:27.01
63 Merceditas Cuevas   URU 1:27.12
64 Giselle Camilleri   MLT 1:27.41
65 Lidija Rajčić   CRO 1:28.04
66 Moleboheng Mafata   LES 1:29.05
67 Hidangmayum Devi   IND 1:30.14
68 Olesia Orlova   KGZ 1:37.40
Luminita Zaituc   GER DNF
Zhor El-Kamch   MAR DNF
Mihaela Botezan   ROU DNF
Iulia Olteanu/Negura   ROU DNF
Marla Runyan   USA DNF
Ida Brunelle Kiyindou   CGO DNS
Katie Bayock   CMR DNS
Hellen Kimutai   KEN DNS

TeamBewerken

rang team deelnemers
1   Rusland Lidia Grigorjeva (4e)
Alla Zhilyaeva (6e)
Lyudmila Biktasheva (7e)
2   Japan Mikie Takanaka (9e)
Takako Kotorida (13e)
Risa Hagiwara (16e)
3   Roemenië Constantina Tomescu (5e)
Luminiţa Talpos (15e)
Nuţa Olaru (23e)
4   Ethiopië Berhane Adere (2e)
Teyba Erkesso (21e)
Deriba Alemu (36e)
5   Verenigd Koninkrijk (inclusief Noord-Ierland) Paula Radcliffe (1e)
Kathy Butler (34e)
Hayley Yelling (37e)

AfkortingenBewerken