Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschap halve marathon 1998

Het wereldkampioenschap halve marathon 1998 vond plaats op 27 september 1998. Het was de zevende keer dat de IAAF een wedstrijd organiseerde met als inzet de wereldtitel op de halve marathon. De wedstrijd vond plaats in de Zwitserse stad Uster.

In totaal namen 236 atleten (waarvan 139 mannen en 97 vrouwen) uit 54 landen deel. Voor zowel de mannen als de vrouwen werd naast een individueel klassement ook een teamklassement samengesteld. De klassering van een land werd berekend aan de hand van de totaaltijd van de drie snelste lopers van dit land.

UitslagenBewerken

MannenBewerken

IndividueelBewerken

rang land deelnemer tijd
1   KEN Paul Koech 1:00.01
2   RSA Hendrick Ramaala 1:00.24
3   MAR Khalid Skah 1:00.24
4   ETH Seid Ibrahim 1:00.31
5   RSA Gert Thys 1:00.37
6   ARG Antonio Silio 1:00.45 (NR)
7   POR Luís Jesus 1:01.10
8   ZIM Tendai Chimusasa 1:01.14
9   RSA Abner Chipu 1:01.20
10   KEN Shem Kororia 1:01.30
11   KEN John Gwako 1:01.36
12   BRA Ronaldo da Costa 1:01.40
13   KEN Joseph Kibor 1:01.42
14   ESP Bartolomé Serrano 1:01.43
15   ESP Martín Fiz 1:01.47
16   POR Luís Novo 1:01.50
17   DEN Carsten Jørgensen 1:01.55
18   ESP Francisco Javier Cortés 1:02.02
19   ETH Girma Alemayehu 1:02.07
20   YUG Janko Bensa 1:02.11
21   KEN Joseph Kimani 1:02.15
22   RSA Maxwell Zunga 1:02.16
23   JPN Osamu Nara 1:02.21
24   POR Carlos Patricio 1:02.22
25   ITA Danilo Goffi 1:02.24
26   FRA Mohamed Ouaadi 1:02.29
27   ITA Daniele Caimmi 1:02.33
28   LIB Ali Ezayedi 1:02.39
29   ETH Addis Abebe 1:02.40
30   JPN Atsushi Fujita 1:02.45
31   SUI Stephane Schweickhardt 1:02.48
32   ITA Giacomo Leone 1:02.49
33   ETH Emere Alene 1:02.50
34   ETH Kebede Tekeste 1:02.51
35   TAN Wilbroad Axweso 1:02.52
36   ESP Javier Caballero 1:02.54
37   AHO Joao N'tyamba 1:02.54
38   NED Marco Gielen 1:02.57
39   POR Alberto Chaíça 1:03.03
40   FRA Mohamed Serbouti 1:03.07
41   COL Orlando Guerrero 1:03.08
42   SWE Alfred Shemweta 1:03.20
43   ITA Francesco Ingargiola 1:03.30
44   BRA Valdenor Dos Santos 1:03.32
45   COL Juan Carlos Gutierrez 1:03.42
46   POR Delfim ConceiÇÃo 1:03.44
47   COL Carlos Mario Grisales 1:03.47
48   COL Pedro Rojas 1:03.59
49   ESP Antonio Pérez 1:04.06
50   POL Krzysztof Przybyla 1:04.07
51   RSA Ezael Tlhobo 1:04.08
52   TAN Benedict AKO 1:04.14
53   NZL Richard Potts 1:04.16
54   BRA Andre Luis Ramos 1:04.17
55   POL Eryk Szostak 1:04.20
56   NZL Jonathan Wyatt 1:04.23
57   ZAM Stephen Bwalya 1:04.26
58   SUI Viktor Röthlin 1:04.30
59   UGA Alex Malinga 1:04.33
60   RWA Joseph Msengiyomua 1:04.40
61   BLR Uladzimir Tsiamchyk 1:04.43
62   ZAM Sam Mwape 1:04.44
63   ZIM Bigboy Goromonzi 1:04.46
64   JPN Katsuhiko Hanada 1:04.53
65   FRA Jean-Pierre Lautredoux 1:04.59
66   EST Pavel Loskutov 1:05.00
67   ZIM Elijah Mutandiko 1:05.03
68   JPN Koji Kimura 1:05.06
69   NZL Craig Kirkwood 1:05.08
70   GER Oliver Mintzlaff 1:05.09
71   YUG Borislav Devic 1:05.14
72   GER Michael Fietz 1:05.15
73   USA Todd Reeser 1:05.18
74   ETH Tekeye Gebrselassie 1:05.18
75   SUI Hansjorg Brucker 1:05.19
76   EST Toomas Tarm 1:05.21
77   BRA Eduardo Do Nascimento 1:05.27
78   TAN Safari Ingi 1:05.34
79   RWA Gabriel Mazimpaka 1:05.35
80   USA Gavin Gaynor 1:05.36
81   NED Peter Van Der Belden 1:05.47
82   USA Eric Morrison 1:05.50
83   SUI Markus Gerber 1:05.51
84   SVK Ján Krizák 1:05.56
85   USA Patrick Phillips 1:05.58
86   LTU Ceslovas Kundrotas 1:05.59
87   LTU Pavel Federenko 1:05.59
88   ZAM Felix Mbuye 1:06.00
89   NED Peter Visser 1:06.00
90   GER Steffen Benecke 1:06.04
91   CZE Miroslav Sajler 1:06.06
92   UGA Joseph Nsubuga 1:06.09
93   BRA Daniel Lopes Ferreira 1:06.14
94   UGA Ben Chesang 1:06.29
95   EST Margus Pirksaar 1:06.31
96   SUI Philip Rist 1:06.32
97   CZE Pavel Dudr 1:06.34
98   SWZ Sipho Dlamini 1:06.45
99   LIB Ali Awad 1:06.50
100   NZL Andrew Peskett 1:06.51
101   KGZ Vladimir Goesev 1:06.55
102   CZE Pavel Faschingbauer 1:06.56
103   MRI Menon Ramsamy 1:07.05
104   FRA Jean-Francois Bertron 1:07.06
105   FRA Pascal Fetizon 1:07.07
106   CZE Jifi Hajzler 1:07.15
107   GER Michael Wolf 1:07.24
108   RWA Patrick Ishyaka 1:07.42
109   USA Darrell General 1:07.48
110   GER Christian Fischer 1:07.56
111   YUG Ramiz Taipi 1:08.18
112   LTU Arunas Balciunas 1:08.28
113   POL Wieslaw Figurski 1:08.31
114   FIN Sahuli Vasala 1:08.43
115   BIH Hidajet Bulic 1:09.10
116   LIB Mehdi Sheblii 1:09.53
117   COM Antonio Carlos Zeferino 1:10.19
118   LIB Omar Abdel Latif 1:10.37
119   DEN Kaare Sorensen 1:10.39
120   IND Room Singh 1:10.40
121   TKM Chany Allabendyev 1:10.49
122   LIE Roland Wille 1:10.56
123   IND Hari Singh 1:10.58
124   IND Raj Pal 1:11.05
125   UGA Clement Omagoro 1:11.15
126   CRO Josep Lackovic 1:11.48
127   CRO Drago Paripovic 1:12.18
128   CRO Robert Prejnjak 1:12.28
129   GEQ Jose Luis Ebatela Nvo 1:13.01
130   MRI Eric Vamben 1:13.38
131   GIB Liam Byrne 1:14.11
132   MRI Judex Durhone 1:15.14
133   TKM Dovletmomed Nazarov 1:16.01
134   GIB Louis Chichon 1:16.18
135   KGZ Alexandre Leidanski 1:19.25
  TKM Parakhat Kourtgeldyev DNF
  CRO Sasa Ljubojevic DNF
  COL Diego Colorado DNF
  ITA Michele Gamba DNF

TeamBewerken

rang team deelnemers tijd
1   Zuid-Afrika Hendrick Ramaala (2e)
Gert Thys (5e)
Abner Chipu (9e)
3:02.21
2   Kenia Paul Koech (1e)
Shem Kororia (10e)
John Gwako (11e)
3:03.07
3   Ethiopië Seid Ibrahim (4e)
Girma Alemayehu (19e)
Addis Abebe (29e)
3:05.18
4   Portugal Luís Jesus (7e)
Luís Novo (16e)
Carlos Patrício (24e)
3:05.22
5   Spanje Bartolomé Serrano (14e)
Martín Fiz (15e)
Francisco Javier Cortés (18e)
3:05.32

VrouwenBewerken

IndividueelBewerken

rang land deelnemer tijd
1   KEN Tegla Loroupe 1:08.29
2   RSA Elana Meyer 1:08.32
3   ROU Lidia Şimon 1:08.58
4   SCG Olivera Jevtić 1:10.02
5   FIN Annemari Sandell 1:10.04
6   KEN Joyce Chepchumba 1:10.10
7   ESP Julia Vaquero 1:10.33
8   ROU Cristiana Pomacu 1:10.39
9   JPN Yukiko Okamoto 1:10.50
10   KEN Leah Malot 1:11.04
11   POR Albertina Dias 1:11.08
12   RUS Alina Ivanova 1:11.18
13   RUS Svetlana Zacharova 1:11.26
14   ESP María Luisa Larraga 1:11.30
15   ITA Maria Guida 1:11.31
16   NED Irma Heeren 1:11.35
17   FRA Rakiya Quetier-Maraoui 1:11.44
18   SUI Franziska Rochat-Moser 1:11.47
19   ETH Asha Gigi 1:11.49
20   RUS Firaya Sultanova 1:11.53
21   KEN Lornah Kiplagat 1:12.09
22   JPN Kazumi Matsuo 1:12.12
23   ESP Rocío Ríos 1:12.15
24   SUI Daria Nauer 1:12.25
25   FRA Zahia Dahmani 1:12.27
26   ITA Lucilla Andreucci 1:12.34
27   ITA Franca Fiacconi 1:12.37
28   USA Jody Hawkins 1:12.38
29   ROU Constantina Diţă 1:12.42
30   GER Sylvia Renz 1:12.44
31   RSA Nicole Fuller 1:12.49
32   GER Maren Östringer 1:12.49
33   NZL Melissa Moon 1:13.06
34   JPN Mayumi Ichikawa 1:13.16
35   ROU Aurica Buia 1:13.44
36   DEN Annemette Jensen 1:13.47
37   BLR Halina Karnatsevich 1:13.47
38   POR Rosa Oliveira 1:13.52
39   CZE Alena Peterková 1:13.58
40   FRA Annick Clouvel 1:14.02
41   KEN Jackline Torori 1:14.03
42   USA Shelly Steely 1:14.06
43   BLR Alena Mazouka 1:14.16
44   RUS Irina Safarova 1:14.28
45   JPN Takako Kotorida 1:14.32
46   ETH Leila Aman 1:14.36
47   ETH Elsabet Truneh 1:14.37
48   GER Birgit Jerschabek 1:14.45
49   JPN Satoko Karita 1:14.48
50   ISL Martha Ernstsdóttir 1:14.58
51   USA Christine Mcnamara 1:15.01
52   GBR Liz Yelling 1:15.06
53   POL Dorota Gruca 1:15.12
54   ITA Florinda Andreucci 1:15.14
55   MAD Clarisse Rasoarizay 1:15.43
56   HUN Heléna Barócsi 1:15.48
57   CHN Jinhong Pan 1:15.56
58   CHN Yanfang Wang 1:15.56
59   RSA Marietjie Mc Dermott 1:15.56
60   POR Fátima Cabral 1:16.05
61   USA Trina Painter 1:16.10
62   USA Kim Pawelek 1:16.22
63   LTU Inga Juodeskiene 1:16.23
64   GBR Debbie Percival 1:16.25
65   BLR Yelena Makolova 1:16.31
66   SUI Ursula Jeitziner 1:16.40
67   GBR Alison Wyeth 1:16.44
68   SUI Elisabeth Krieg-Ruprecht 1:16.50
69   CZE Dita Hebelkova 1:17.20
70   SUI Anna Ursula Olbrecht 1:17.20
71   GBR Maria Bradley 1:17.25
72   ETH Yigezu Tsehay 1:17.30
73   NZL Maree Bunce 1:17.51
74   ISR Eti Ayner 1:18.01
75   ETH Asegedech Gizaw 1:18.13
76   RSA Lydia Mafula 1:18.14
77   YUG Mirjana Glisovic 1:18.52
78   LTU Vilija Birbalaite 1:19.21
79   GBR Sue Reinsford 1:19.30
80   ZAM Mable Chiwama 1:19.34
81   SVK Dana Janecková 1:19.50
82   YUG Suzana Ciric 1:20.10
83   COL Fabiola Rueda 1:20.24
84   ZAM Chanda Mwansa 1:20.47
85   ZAM Jean Mpundu 1:21.22
86   FRA Annie Coathalem 1:21.39
87   CZE Irena Sadkova 1:21.40
88   GER Ines Cronjäger 1:21.52
89   TKM Anna Markelova 1:22.13
90   IND Rigzen Angmo 1:31.36
91   GEQ Esperanza Obono Ela 1:33.59
92   CRO Kristinka Markovic 1:34.04
93   IND Sarabjeet Kaur 1:34.06
  ITA Sonia Maccioni DNF
  BLR Natallia Bendzik DNF
  ROU Nuta Olarua DNF
  FRA Chantal Dällenbach DNF

TeamBewerken

rang team deelnemers tijd
1   Kenia Tegla Loroupe (1e)
Joyce Chepchumba (6e)
Leah Malot (10e)
3:29.43
2   Roemenië Lidia Şimon (3e)
Cristiana Pomacu (8e)
Constantina Diţă (29e)
3:32.19
3   Spanje Julia Vaquero (7e)
María Luisa Larraga (14e)
Rocío Ríos (23e)
3:34.18
4   Rusland Alina Ivanova (12e)
Svetlana Zacharova (13e)
Firiya Sultanova (20e)
3:34.37
5   Japan Yukiko Okamoto (9e)
Kazumi Matsuo (22e)
Mayumi Ichikawa (34e)
3:36.18

AfkortingenBewerken