Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschap halve marathon 1996

Het wereldkampioenschap halve marathon 1996 vond plaats op 29 september 1996. Het was de vijfde keer dat de IAAF een wedstrijd organiseerde met als inzet de wereldtitel op de halve marathon. De wedstrijd vond plaats in Palma de Mallorca.

In totaal namen 209 atleten (waarvan 137 mannen en 72 vrouwen) uit 53 landen deel. Voor zowel de mannen als de vrouwen werd naast een individueel klassement ook een teamklassement samengesteld. De klassering van een land werd berekend aan de hand van de totaaltijd van de drie snelste lopers van dit land.

UitslagenBewerken

MannenBewerken

IndividueelBewerken

Rang Atleet Land Tijd Opmerkingen
  Stefano Baldini   ITA 1:01.17
  Josephat Kiprono   KEN 1:01.30
  Tendai Chimusasa   ZIM 1:02.00
4 Carlos de la Torre   ESP 1:02.03
5 Toshiyuki Hayata   JPN 1:02.05
6 Neema Tuluway   TAN 1:02.30
7 Delmir dos Santos   BRA 1:02.44
8 Alejandro Gómez   ESP 1:02.47
9 Giacomo Leone   ITA 1:02.48
10 Stéphane Schweickhardt   SUI 1:02.49
11 Gemechu Kebede   ETH 1:02.52
12 Masatoshi Ibata   JPN 1:03.07
13 Luketz Swartbooi   NAM 1:03.24
14 Katsuhiko Hanada   JPN 1:03.31
15 Ezael Thlobo   RSA 1:03.32
16 Philip Chirchir   KEN 1:03.36
17 Vincenzo Modica   ITA 1:03.37
18 Dario Fegatelli   ITA 1:03.38
19 Kamal Kohil   ALG 1:03.39
20 Christopher Isengwe   TAN 1:03.43
21 Paul Arpin   FRA 1:03.44
22 Dave Swanston   GBR 1:03.44
23 José Manuel García   ESP 1:03.46
24 André Ramos   BRA 1:03.46
25 Michele Gamba   ITA 1:03.50
26 John Sence   USA 1:04.07
27 Dagne Debela   ETH 1:04.13
28 Charles Tangus   KEN 1:04.18
29 Johannes Maremane   RSA 1:04.20
30 Margarito Zamora   MEX 1:04.21
31 José Manuel Martínez   ESP 1:04.26
32 Eduardo do Nascimento   BRA 1:04.35
33 Pablo Olmedo Castañon   MEX 1:04.37
34 Klaus-Peter Hansen   DEN 1:04.39
35 Bruno Léger   FRA 1:04.41
36 Ronny Ligneel   BEL 1:04.49
37 James Herald   USA 1:04.50
38 Jens Karrass   GER 1:04.52
39 Jerry Lawson   USA 1:04.55
40 Muneyuki Ojima   JPN 1:04.59
41 Chris Robison   GBR 1:05.10
42 Aleksandr Bolkhovitin   RUS 1:05.12
43 Kaare Sørensen   DEN 1:05.15
44 Abdi Djama   FRA 1:05.20
45 Mykola Rudyk   UKR 1:05.20
46 Philip Tanui   KEN 1:05.22
47 Luboš Šubrt   CZE 1:05.26
48 Vladimir Afanasyev   RUS 1:05.37
49 Geraldo Morales   MEX 1:05.39
50 Wodage Zvadya   ISR 1:05.40
51 Viktor Rogovoy   UKR 1:05.46
52 Herman De Coux   BEL 1:05.53
53 Miroslav Sajler   CZE 1:06.05
54 Andrey Shalagin   RUS 1:06.08
55 Farid Khayrullin   RUS 1:06.08
56 Xia Fengyuan   CHN 1:06.10
57 Meck Mothuli   RSA 1:06.12
58 Oleksandr Koezin   UKR 1:06.18
59 Dominique Chauvelier   FRA 1:06.21
60 Carsten Eich   GER 1:06.31
61 Alfredo Vigueras   USA 1:06.35
62 Phil Makepeace   GBR 1:06.36
63 Zoltán Holba   HUN 1:06.42
64 Kidane Gebrmichael   ETH 1:06.46
65 Apolinar Caudillo   MEX 1:06.47
66 Rainer Huth   GER 1:06.49
67 Ángel Vizcarrondo   PUR 1:06.52
68 Tesfaye Tola   ETH 1:06.59
69 Asaf Bimro   ISR 1:07.12
70 Semyon Zhustin   RUS 1:07.15
71 Ayele Setegne   ISR 1:07.21
72 Tadayuki Ojima   JPN 1:07.42
73 Pavel Loskutov   EST 1:07.50
74 Marly Sopyev   TKM 1:07.50
75 Josphat Mhandu   ZIM 1:07.55
76 Carlos Ayala   MEX 1:07.58
77 Peter Ndirangu   KEN 1:08.06
78 Leonid Pykhteyev   KGZ 1:08.13
79 Peter Weilenmann   USA 1:08.28
80 Martin Block   GER 1:08.31
81 Fungai Kapanyota   ZIM 1:08.38
82 Dov Kremer   ISR 1:08.40
83 Ricardo Vera   URU 1:08.48
84 Aleksandr Saprykin   KAZ 1:08.51
85 Sujeewa Chandrapala   SRI 1:08.54
86 Marcel Matanin   SVK 1:08.56
87 Vladimir Gusev   KAZ 1:09.15
88 Dave Tune   GBR 1:09.26
89 Martin Horáček   CZE 1:09.36
90 Johnny Loría   CRC 1:09.45
91 Nazirdin Akylbekov   KGZ 1:09.53
92 Jaroslav Jakubáček   SVK 1:09.54
93 Mo Shuxin   CHN 1:09.56
94 Miroslav Plešivka   SVK 1:10.09
95 Drago Paripović   CRO 1:10.34
96 Josip Lacković   CRO 1:10.45
97 Gabriel Laboy   PUR 1:10.49
98 Parakhat Kurtgeldiyev   TKM 1:10.51
99 Nazim Noorbux   MRI 1:11.04
100 Vladimir Kiselyov   KGZ 1:11.17
101 Bhairon Singh Loney   IND 1:11.27
102 Antoni Bernadó   AND 1:11.40
103 Nedeljko Ravić   CRO 1:12.09
104 Muni Rajappa   IND 1:12.21
105 Khalid Al-Estashi   YEM 1:13.17
106 José Luis Ebatela   GEQ 1:13.17
107 Satish Huryl   MRI 1:13.28
108 Marco Ivan Condori   BOL 1:13.28
109 Jean Ntdugou   GAB 1:14.01
110 Kostas Konstantinou   CYP 1:14.15
111 Michal Kavacký   SVK 1:14.34
112 Loasis Boussougou   GAB 1:14.37
113 Soudesh Rajcoomar   MRI 1:15.21
114 Leonard Madinda   GAB 1:16.33
115 Redmal Singh   IND 1:16.34
116 Theofilou Vasos   CYP 1:16.44
117 Carles Font   AND 1:17.39
118 Ihab Salama   PLE 1:18.42
119 Mohamed Al-Khawlani   YEM 1:19.33
120 Xavier Bossa   AND 1:22.42
121 Josep Graells   AND 1:22.42
Marcelo Cascabelo   ARG DNF
Stéphane Rousseau   BEL DNF
Gino Van Geyte   BEL DNF
Marco Antonio Condori   BOL DNF
Tomix da Costa   BRA DNF
Vanderlei de Lima   BRA DNF
Willy Kalombo   ZAI DNF
Mohamed El-Massoudi   FRA DNF
Klaus-Peter Nabein   GER DNF
Robert de Vido   HKG DNF
Sam Molokomme   RSA DNF
Bartolomé Serrano   ESP DNF
Maxmillian Iranqhe   TAN DNF

TeamBewerken

rang team deelnemers
1   Italië Stefano Baldini (1e)
Giacomo Leone (9e)
Vincenzo Modica (17e)
2   Spanje Carlos de la Torre (4e)
Alejandro Gómez (8e)
José Manuel García (23e)
3   Japan Toshiyuki Hayata (5e)
Masatoshi Ibata (12e)
Katsuhiko Hanada (14e)

VrouwenBewerken

IndividueelBewerken

Rang Atlete Land Tijd Opmerkingen
  Ren Xiujuan   CHN 1:10.39
  Lidia Şimon   ROU 1:10.57
  Aurica Buia   ROU 1:11.01
4 Nuța Olaru   ROU 1:11.07
5 Kanako Haginaga   JPN 1:11.18
6 Christine Mallo   FRA 1:12.24
7 Firiya Sultanova   RUS 1:12.34
8 Heather Turland   AUS 1:12.46
9 Zahia Dahmani   FRA 1:12.47
10 Lucilla Andreucci   ITA 1:12.50
11 Cristina Pomacu   ROU 1:13.05
12 Zola Pieterse   RSA 1:13.19
13 Getenesh Urge   ETH 1:13.22
14 Martha Ernstdóttir   ISL 1:13.27
15 Muriel Linsolas   FRA 1:13.33
16 Annalisa Scurti   ITA 1:13.41
17 Mayumi Ichikawa   JPN 1:13.42
18 Alla Zhilyayeva   RUS 1:13.47
19 Dorota Gruca-Giezek   POL 1:14.07
20 Nina Korvryzkina   UKR 1:14.28
21 Teresa Récio   ESP 1:14.32
22 Tatyana Dzhabrayilova   UKR 1:14.45
23 Bénédicte Molle   FRA 1:14.52
24 Sonia Maccioni   ITA 1:14.57
25 Paola Cabrera   MEX 1:15.00
26 María Luisa Lárraga   ESP 1:15.03
27 Wendy Barrett   USA 1:15.23
28 Sally Goldsmith   GBR 1:15.33
29 Angelines Rodríguez   ESP 1:15.50
30 Patrizia Ritondo   ITA 1:16.04
31 Lorraine Masuoka/Hochella   USA 1:16.05
32 Magdalena Thorsell   SWE 1:16.07
33 Tatyana Belovol   UKR 1:16.11
34 Nicole Whiteford   RSA 1:16.15
35 Emebet Abossa   ETH 1:16.16
36 María Luisa Muñoz   ESP 1:16.29
37 Sonja Deckers   BEL 1:16.32
38 Dörte Köster   GER 1:16.45
39 Irina Safarova   RUS 1:16.48
40 Katrina Price   USA 1:16.49
41 Renata Paradowska   POL 1:16.49
42 Gadissie Edato   ETH 1:16.53
43 Natalia Requena   ESP 1:16.54
44 Danielle Sanderson   GBR 1:16.56
45 Laurel Park   USA 1:17.04
46 Ilona Barbanova   UKR 1:17.29
47 Hayley Nash   GBR 1:17.45
48 Nelly Glauser   SUI 1:18.05
49 Adriana Fernández   MEX 1:18.25
50 Anniek Beckers   BEL 1:18.51
51 Tijana Pavičić   CRO 1:19.22
52 Chunping Jin   CHN 1:19.41
53 Asselefech Assefa   ETH 1:19.45
54 Lu Jing   CHN 1:20.00
55 Danuta Marczyk   POL 1:20.36
56 Ingrid Van Giel   BEL 1:21.53
57 Eloisa Toral   MEX 1:21.56
58 Lizianne Holmes   RSA 1:21.58
59 Lynn Doering   USA 1:22.25
60 Mandy Lo   HKG 1:22.37
61 Flor Venegas   CHI 1:24.28
62 Abebe Tola   ETH 1:24.36
63 Usha Verma   IND 1:24.50
64 Slavica Brčić   CRO 1:25.10
65 Shelyi Joseph   IND 1:25.36
66 Rigzen Angmo   IND 1:25.37
Anja Jørgensen   DEN DNF
Heather Heasman   GBR DNF
Liz McColgan   GBR DNF
Ljoedmila Petrova   RUS DNF
Paulina Phaho   RSA DNF
Cristina Burca   ROU DQ[1]

TeamBewerken

rang team Comptetitors
1   Roemenië Lidia Şimon (2e)
Aura Buia (3e)
Nuţa Olaru (4e)
2   Frankrijk Christine Mallo (6e)
Zahia Dahmani (9e)
Muriel Linsolas (15e)
3   Italië Lucilla Andreucci (10e)
Annalisa Scurti (16e)
Sonia Maccioni (24e)