Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschap halve marathon 1993

Het wereldkampioenschap halve marathon 1993 vond plaats op 3 oktober 1993 in de Belgische stad Brussel. Het was de tweede keer dat de IAAF een wedstrijd organiseerde met als inzet de wereldtitel op de halve marathon. In totaal namen 254 atleten (waarvan 133 mannen, 86 vrouwen, 35 junioren) uit 49 landen deel.

In totaal waren er drie titels te behalen, te weten: mannen, vrouwen en junioren. Hiernaast werd er op elk onderdeel een teamkampioenschap gehouden. Deze werd berekend op grond van de totaaltijd van de drie snelste lopers van elk land.

Inhoud

UitslagenBewerken

MannenBewerken

IndividueelBewerken

Rang Atleet Land Tijd Opmerkingen
  Vincent Rousseau   BEL 1:01.06
  Steve Moneghetti   AUS 1:01.10
  Carl Thackery   GBR 1:01.13
4 Lameck Aguta   KEN 1:01.15
5 Valdenor dos Santos   BRA 1:01.17
6 Antonio Silio   ARG 1:01.35
7 John Andrews   AUS 1:01.37
8 Adam Motlagale   RSA 1:01.42
9 Rainer Wachenbrunner   GER 1:02.00
10 Jan Ikov   DEN 1:02.02
11 Kozo Akutsu   JPN 1:02.07
12 Kidane Gebrmichael   ETH 1:02.10
13 Thomas Osano   KEN 1:02.10
14 Haruo Urata   JPN 1:02.12
15 Mark Flint   GBR 1:02.13
16 Joseph Cheromei   KEN 1:02.15
17 Graziano Calvaresi   ITA 1:02.19
18 Akira Nakamura   JPN 1:02.21
19 Henrique Crisostomo   POR 1:02.25
20 Paul Aufdemberge   USA 1:02.30
21 Leykun Gebremedhin   ETH 1:02.31
22 Alberto Maravilha   POR 1:02.32
23 Ezael Thlobo   RSA 1:02.38
24 Bernd Bürger   GER 1:02.40
25 Davide Milesi   ITA 1:02.42
26 Ronny Ligneel   BEL 1:02.43
27 Dave Lewis   GBR 1:02.44
28 Mohamed Ezzher   FRA 1:02.45
29 Zablon Miano   KEN 1:02.48
30 António Resende   POR 1:02.49
31 Luigi Di Lello   ITA 1:02.49
32 Meshack Mogotsi   RSA 1:02.55
33 Antoni Peña   ESP 1:02.55
34 Fernando Couto   POR 1:02.56
35 Pat Carroll   AUS 1:02.56
36 Fransua Woldemarian   ETH 1:02.57
37 José Ramon Moreno   ESP 1:03.08
38 Rodney Higgins   AUS 1:03.08
39 Santtu Mäkinen   FIN 1:03.09
40 Hoche Yaya Aden   DJI 1:03.09
41 Martin Jones   GBR 1:03.10
42 Luíz Antônio dos Santos   BRA 1:03.11
43 Gerard Kappert   NED 1:03.18
44 Ryo Watanabe   JPN 1:03.19
45 Aiduna Aitnafa   ETH 1:03.25
46 Frank Bjørkli   NOR 1:03.29
47 Tomix da Costa   BRA 1:03.33
48 Yuriy Chizhov   RUS 1:03.34
49 Klaus-Peter Nabein   GER 1:03.38
50 Luís Soares   FRA 1:03.38
51 Viktor Vykhrystenko   UKR 1:03.39
52 Wolde Silasse Melkessa   ETH 1:03.41
53 Eddy Hellebuyck   BEL 1:03.44
54 Salvatore Orgiana   ITA 1:03.48
55 Joaquim Silva   POR 1:03.49
56 Omar Daher Ghadid   DJI 1:03.56
57 Sergey Struganov   RUS 1:03.57
58 Delmir dos Santos   BRA 1:03.58
59 Bertrand Frechard   FRA 1:04.01
60 Steve Sisson   USA 1:04.02
61 Nikolay Kerimov   RUS 1:04.02
62 Valentin Martyniouk   UKR 1:04.02
63 Azzedine Sakhri   ALG 1:04.04
64 Danilo Goffi   ITA 1:04.05
65 Terje Näss   NOR 1:04.08
66 Pascal Fetizon   FRA 1:04.10
67 Daniel Held   USA 1:04.14
68 Thierry Constantin   SUI 1:04.19
69 Sergey Fedotov   RUS 1:04.28
70 Raf Wijns   BEL 1:04.29
71 Vladimir Epanov   RUS 1:04.29
72 John Griffin   IRL 1:04.31
73 Pierre Délèze   SUI 1:04.32
74 Vladimir Bukhanov   UKR 1:04.43
75 Roger Bjørkli   NOR 1:04.45
76 Svein Erik Eide   NOR 1:04.45
77 Steve Jones   GBR 1:04.52
78 Alberto Juzdado   ESP 1:04.53
79 Jukka Vähä-Vahe   FIN 1:04.59
80 Mirosław Żerkowski   POL 1:05.00
81 Diomede Cishahayo   BDI 1:05.03
82 Peter De Vocht   BEL 1:05.05
83 Daniel Gonzalez   USA 1:05.07
84 Axel Krippschock   GER 1:05.15
85 Jean-Louis Prianon   FRA 1:05.17
86 Marco Gielen   NED 1:05.21
87 Nicolae Negru   ROU 1:05.22
88 Boris Batuyev   BLR 1:05.23
89 Simon Mphulanyane   RSA 1:05.33
90 Jari Hirvonen   FIN 1:05.40
91 Daniel Dasta   ISR 1:05.42
92 Craig Dickson   USA 1:05.48
93 Marcelo Cascabelo   ARG 1:05.52
94 Rodrigo Gavela   ESP 1:05.58
95 Vladimir Tonchinskiy   BLR 1:06.01
96 Kuruppe Karunaratne   SRI 1:06.03
97 Tom Maher   IRL 1:06.18
98 Mikhail Vorontsov   BLR 1:06.23
99 Bjørn Nordheggen   NOR 1:06.32
100 Aart Stigter   NED 1:06.50
101 Khelil Benhalima   ALG 1:06.53
102 Mohamed Abdi Said   DJI 1:07.00
103 Peter Handcock   NZL 1:07.10
104 Aleksandrs Prokopčuks   LAT 1:07.13
105 David Rush   NZL 1:07.27
106 Uwe Honsdorf   GER 1:07.34
107 Jan-Dirk Hazeleger   NED 1:07.40
108 Roy Dooney   IRL 1:07.55
109 Yuriy Brandes   BLR 1:08.28
110 Georges Richmond   TAH 1:08.44
111 Ģirts Fogels   LAT 1:09.24
112 Asaf Bimro   ISR 1:09.27
113 Ajay Chuttoo   MRI 1:09.33
114 Brent Halley   NZL 1:09.37
115 Roland Wille   LIE 1:09.46
116 Kavin Smith   BER 1:10.08
117 Thomas Payne   IRL 1:10.20
118 Lee Kar Lun   HKG 1:11.23
119 Isvans Normunds   LAT 1:11.28
120 Ismael Hassan   DJI 1:11.53
121 Samantha Neil   SRI 1:11.57
122 G. Susiripala   SRI 1:12.17
123 Andrey Vasilyev   TKM 1:14.05
124 Fung Wang Tak   HKG 1:15.23
125 Chan Hon Hung   HKG 1:15.41
126 Tracy Wright   BER 1:16.26
127 Ho Wing Fai   HKG 1:17.28
128 Makudi Mubenga   ZAI 1:19.36
129 Andrey Pilipenko   TKM 1:20.01
Kamal Kohil   ALG DNF
Mark Carreras   GIB DNF
Johannas Mabitle   RSA DNF
Marly Sopyev   TKM DNF

TeamBewerken

rang team deelnemers
1   Kenia Lamek Aguta (4e)
Thomas Osano (13e)
Joseph Cheromei (16e)
2   Australië Steve Moneghetti (2e)
John Andrews (7e)
Pat Carroll (35e)
3   Verenigd Koninkrijk (met Noord-Ierland) Carl Thackery (3e)
Mark Flint (15e)
David Lewis (27e)

VrouwenBewerken

IndividueelBewerken

Rang Atlete Land Tijd Opmerkingen
  Conceição Ferreira   POR 1:10.07
  Mari Tanigawa   JPN 1:10.09
  Tegla Loroupe   KEN 1:10.12
4 Miyoko Asahina   JPN 1:10.15
5 Elena Murgoci   ROU 1:10.17
6 Anuța Cătună   ROU 1:10.39
7 Iulia Negura   ROU 1:11.22
8 Albertina Machado   POR 1:11.39
9 Adriana Barbu   ROU 1:11.52
10 Akari Takemoto   JPN 1:11.58
11 María Luisa Muñoz   ESP 1:12.04
12 Suzanne Rigg   GBR 1:12.07
13 Natalya Galushko   BLR 1:12.08
14 Annick Clouvel   FRA 1:12.12
15 Rosa Oliveira   POR 1:12.26
16 Julia Sakara   ZIM 1:12.28
17 Jane Salumäe   EST 1:12.30
18 Martha Ernstdóttir   ISL 1:12.33
19 Marian Sutton   GBR 1:12.37
20 Monica OʼReilly   IRL 1:12.50
21 Mónica Pont   ESP 1:12.53
22 Nicole Whiteford   RSA 1:12.55
23 Firiya Sultanova   RUS 1:12.57
24 Klara Kashapova   RUS 1:13.13
25 Sara Romé   SWE 1:13.30
26 Tomoe Abe   JPN 1:13.31
27 Stefanija Statkuvienė   LTU 1:13.34
28 Debbi Morris   USA 1:13.40
29 Dörte Köster   GER 1:13.41
30 Kerstin Herzberg   GER 1:13.42
31 Fatima Neves   POR 1:13.45
32 Fantaye Sirak   ETH 1:13.47
33 Tatyana Pentukova   RUS 1:14.02
34 Linda Milo   BEL 1:14.03
35 Jennifer Martin   USA 1:14.06
36 Rocío Ríos   ESP 1:14.07
37 Sue Dilnot   GBR 1:14.10
38 Kerryn McCann   AUS 1:14.11
39 Sissel Grottenberg   NOR 1:14.20
40 Susan Hobson   AUS 1:14.24
41 Irina Gras   FRA 1:14.30
42 Rosario Murcia   FRA 1:14.36
43 Marjan Freriks   NED 1:14.38
44 Tatyana Pozdnyakova   UKR 1:14.40
45 Teresa Dyer   GBR 1:14.44
46 Myriam Dumont   BEL 1:14.52
47 Tatyana Belovol   UKR 1:14.59
48 Grace de Oliveira   RSA 1:15.01
49 Monique Ecker   USA 1:15.08
50 Lyudmila Pushkina   UKR 1:15.11
51 Anja De Brabant   BEL 1:15.23
52 Helle Vullings   NED 1:15.29
53 Solange de Souza   BRA 1:15.34
54 Cathy Schum   IRL 1:15.36
55 Isabelle Guillot   FRA 1:15.37
56 Andrea Fleischer   GER 1:15.50
57 Françoise Bonnet   FRA 1:15.58
58 Kelly Lopes dos Santos/de Oliveira   BRA 1:16.25
59 Bronwen Wise   GBR 1:16.33
60 Torhild Dybwad   NOR 1:16.36
61 Rose Lambe   IRL 1:16.48
62 Radka Pátková   CZE 1:16.53
63 Yelena Makolova   BLR 1:17.05
64 Siska Maton   BEL 1:17.06
65 Jennifer Bam   RSA 1:17.47
66 Wilma van Onna   NED 1:17.51
67 Eryn Forbes   USA 1:18.03
68 Asha Gigi   ETH 1:19.19
69 Nadir de Siqueira   BRA 1:19.23
70 Patricia Griffin   IRL 1:19.28
71 Galina Karnatsevich/Baruk   BLR 1:19.46
72 Ingrid Van Giel   BEL 1:20.47
73 Andrea Devine   NZL 1:20.52
74 Mary Sweeney   IRL 1:21.11
75 Asselefech Assefa   ETH 1:21.27
76 Anna Eatherley   BER 1:23.31
77 Maisa Tcharyeva   TKM 1:23.39
78 Ilona Lubane   LAT 1:27.55
79 Kristine Graudina   LAT 1:28.31
80 Maria Wille   LIE 1:29.43
Gabriela Wolf   GER DNF
Irena Zumromska   LAT DNF
Debbie Sheddan   NZL DNF
Manuela Dias   POR DNF
Nadezhda Tatarenkova   RUS DNF
Jennifer Brower   USA DNF

TeamBewerken

rang team Comptetitors
1   Roemenië Elena Murgoci (5e)
Anuța Cătună (6e)
Iulia Negura (7e)
2   Japan Mari Tanigawa (2e)
Miyoko Asahina (4e)
Akari Takemoto (10e)
3   Portugal Conceição Ferreira (1e)
Albertina Machado (8e)
Rosa Oliveira (15e)

Junior MannenBewerken

IndividueelBewerken

Rang Atleet Land Tijd Opmerkingen
  Meck Mothuli   RSA 1:02:11
  Beruke Bekele   ETH 1:03:32
  Isaac Radebe   RSA 1:03:35
4 Frank Pooe   RSA 1:04:00
5 Tegenu Abebe   ETH 1:04:19
6 Aleksey Sobolev   RUS 1:05:12
7 Giovanni Ruggiero   ITA 1:05:21
8 Rosario Daidoni   ITA 1:05:35
9 Yifru Fekada Yifru   ETH 1:05:43
10 Valeriy Kuzman   RUS 1:06:12
11 Ottaviano Andriani   ITA 1:06:16
12 Adam Selebalo   RSA 1:06:46
13 Anton Nikolesko   RUS 1:07:02
14 Antonio Andriani   ITA 1:07:08
15 Johnny Loría   CRC 1:07:14
16 Pavel Kokin   RUS 1:07:38
17 Alessandro Fasulo   ITA 1:07:52
18 José María Prieto   ESP 1:08:51
19 Aleksey Pletnev   RUS 1:09:09
20 Péter Imre   HUN 1:09:11
21 Vivian Mkhize   RSA 1:09:12
22 Torsten Matthes   GER 1:10:01
23 Richard Muscat   GIB 1:10:18
24 Martins Alksnis   LAT 1:10:36
25 Zsolt Füleki   HUN 1:10:54
26 Patrick Heinlein   GER 1:11:14
27 Arturs Curkans   LAT 1:11:32
28 Andras Eso   HUN 1:11:44
29 Nikolaus Rama   GER 1:11:57
30 Zsolt Bacskai   HUN 1:13:44
31 Kemal Tuvakuliyev   TKM 1:15:07
32 Tofik Inger   TKM 1:17:30
33 Abdylesis Nurliev   TKM 1:19:03
Guido Streit   GER DNF
Ivars Lapiņš   LAT DNF

TeamBewerken

rang team deelnemers
1   Zuid-Afrika Meck Mothuli (1e)
Isaac Radebe (3e)
Frank Pooe (4e)
2   Ethiopië Biruk Bekele (2e)
Tegenu Abebe (5e)
Yifru Fekada Yifru (9e)
3   Italië Giovanni Ruggiero (7e)
Rosario Daidoni (8e)
Ottaviano Andriani (11e)