Wereldkampioenschap curling mannen 2014

sportseizoen van een curlingcompetitie

Het wereldkampioenschap curling voor mannen 2014 werd van 29 maart tot en met 6 april 2014 gehouden in de Chinese hoofdstad Peking. Zweden slaagde er niet in zijn titel te verlengen. In de finale was het Noorse curlingteam te sterk.

WK curling mannen 2014
2014 World Men's Curling Championships
Het wereldkampioenschap werd gehouden in het Capital Indoor Stadium.
Het wereldkampioenschap werd gehouden in het Capital Indoor Stadium.
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van China China
Datum 29 maart - 6 april 2014
Teams 12 (van 3 confederaties)
Winnaar Vlag van Noorwegen Noorwegen (4e titel)
Portaal  Portaalicoon   Sport

OverzichtBewerken

Het was de 56ste editie van het wereldkampioenschap voor mannen, en de eerste die in China werd georganiseerd. Naast gastland China, dat automatisch mocht deelnemen, kwalificeerden ook Canada en de Verenigde Staten zich automatisch voor het wereldkampioenschap. Voor de Amerikaanse zone waren er immers twee tickets weggelegd, en er diende zich geen uitdager aan. Uit de Europese zone kwalificeerde de top zeven van het afgelopen Europees kampioenschap zich rechtstreeks. Letland, dat achtste was geworden, moest in een duel met Duitsland, dat de B-divisie van het EK had gewonnen, uitmaken welk van de twee landen als achtste en laatste Europese land naar Peking mocht. Uiteindelijk won Duitsland dit voorrecht. Voor de Pacifisch-Aziatische zone kwalificeerde het beste land van het voorbije Pacifisch-Aziatisch kampioenschap zich voor het wereldkampioenschap. Aangezien China dit toernooi won, ging het WK-ticket naar de nummer twee, zijnde Japan.

De eindzege ging uiteindelijk naar Noorwegen, dat in de finale titelverdediger Zweden versloeg met 8-3. Het was de vierde titel voor Noorwegen in de geschiedenis van het wereldkampioenschap. In de kleine finale was Zwitserland te sterk voor Canada, dat daardoor voor het eerst sinds 2001 geen medaille wist te veroveren.

GroepsfaseBewerken

Geplaatst voor play-offs
Geplaatst voor tiebreak
Land Skip W V
  Noorwegen Thomas Ulsrud 10 1
  Canada Kevin Koe 8 3
  Zwitserland Peter de Cruz 7 4
  Zweden Oskar Eriksson 7 4
  Japan Yusuke Morozumi 7 4
  China Liu Rui 6 5
  Tsjechië Jiří Snítil 6 5
  Duitsland John Jahr 5 6
  Schotland Ewan MacDonald 3 8
  Verenigde Staten Pete Fenson 3 8
  Rusland Andrej Drozdov 2 9
  Denemarken Rasmus Stjerne 2 9
Eerste speelrondeBewerken

Zaterdag 29 maart 2015, 14:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 2 0 0 1 0 1 0 0 2 1 X 7
  Rusland 0 2 0 0 1 0 3 2 0 0 X 8

Zaterdag 29 maart 2015, 14:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Verenigde Staten 1 0 0 2 0 2 0 0 2 0 X 7
  Tsjechië 0 1 0 0 3 0 0 3 0 2 X 9

Zaterdag 29 maart 2015, 14:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 1 0 2 0 2 0 0 3 3 X X 11
  China 0 2 0 2 0 1 0 0 0 X X 5

Zaterdag 29 maart 2015, 14:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 0 1 0 1 0 1 0 1 X X X 4
  Zweden 3 0 2 0 1 0 2 0 X X X 8
Tweede speelrondeBewerken

Zaterdag 29 maart 2015, 19:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 0 1 0 0 0 0 1 0 1 X X 3
  Canada 1 0 2 1 1 0 0 1 0 X X 6

Zaterdag 29 maart 2015, 19:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 0 1 0 1 0 1 0 2 0 0 X 5
  Duitsland 1 0 2 0 1 0 1 0 2 2 X 9

Zaterdag 29 maart 2015, 19:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 0 2 0 1 1 0 1 0 2 1 X 8
  Verenigde Staten 3 0 1 0 0 0 0 2 0 0 X 6

Zaterdag 29 maart 2015, 19:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 0 1 0 1 0 4 0 2 0 1 X 9
  Japan 0 0 1 0 1 0 2 0 1 0 X 5
Derde speelrondeBewerken

Zondag 30 maart 2015, 09:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  China 1 0 2 0 0 3 0 0 2 0 3 11
  Schotland 0 1 0 1 0 0 1 3 0 2 0 8

Zondag 30 maart 2015, 09:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 2 0 0 2 2 1 1 0 1 X X 8
  Tsjechië 0 2 1 0 0 0 0 1 0 X X 4
Vierde speelrondeBewerken

Zondag 30 maart 2015, 14:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 0 2 0 0 1 0 0 2 0 0 X 5
  Duitsland 1 0 1 1 0 2 0 0 0 2 X 7

Zondag 30 maart 2015, 14:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Japan 1 0 1 0 0 3 1 0 1 2 X 9
  Canada 0 2 0 1 2 0 0 1 0 0 X 6

Zondag 30 maart 2015, 14:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 0 0 1 0 1 0 1 X X X 3
  Noorwegen 2 1 0 2 0 2 0 1 X X X 8

Zondag 30 maart 2015, 14:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Verenigde Staten 1 0 0 2 0 0 0 2 0 0 1 6
  Rusland 0 1 0 0 0 0 2 0 1 1 0 5
Vijfde speelrondeBewerken

Zondag 30 maart 2015, 19:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Tsjechië 0 0 1 1 0 0 2 1 0 X X 5
  Noorwegen 1 3 0 0 4 0 0 0 1 X X 9

Zondag 30 maart 2015, 19:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 0 0 0 0 2 0 0 0 2 1 0 5
  Zwitserland 0 2 0 1 0 0 0 2 0 0 1 6

Zondag 30 maart 2015, 19:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Japan 2 0 1 0 1 2 0 0 3 X X 9
  Schotland 0 1 0 1 0 0 0 2 0 X X 4

Zondag 30 maart 2015, 19:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  China 1 0 1 1 0 0 1 0 2 0 X 6
  Canada 0 1 0 0 2 3 0 2 0 1 X 9
Zesde speelrondeBewerken

Maandag 31 maart 2015, 09:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Verenigde Staten 2 1 0 0 0 0 1 1 0 0 X 5
  Japan 0 0 0 2 1 1 0 0 2 3 X 9

Maandag 31 maart 2015, 09:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 2 1 0 0 1 0 1 0 1 X X 6
  Zweden 0 0 1 0 0 1 0 1 0 X X 3

Maandag 31 maart 2015, 09:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Canada 1 1 1 1 0 0 5 X X X X 9
  Rusland 0 0 0 0 0 1 0 X X X X 1

Maandag 31 maart 2015, 09:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 0 4 0 4 1 0 X X X X X 9
  Duitsland 1 0 2 0 0 1 X X X X X 4
Zevende speelrondeBewerken

Maandag 31 maart 2015, 14:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 1 0 0 1 0 0 0 2 0 2 0 6
  Zweden 0 2 1 0 0 2 0 0 1 0 1 7

Maandag 31 maart 2015, 14:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Tsjechië 0 0 1 0 0 0 3 0 1 0 X 5
  China 0 2 0 2 0 1 0 0 0 1 X 6

Maandag 31 maart 2015, 14:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Verenigde Staten 1 0 3 0 2 1 1 0 X X X 8
  Duitsland 0 1 0 1 0 0 0 1 X X X 3

Maandag 31 maart 2015, 14:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 3 0 0 3 0 1 1 0 1 0 0 9
  Schotland 0 2 0 0 2 0 0 2 0 3 1 10
Achtste speelrondeBewerken

Maandag 31 maart 2015, 19:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 0 0 0 1 1 0 2 0 0 1 X 5
  China 0 0 1 0 0 0 0 2 0 0 X 3

Maandag 31 maart 2015, 19:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 2 0 2 2 0 0 2 X X X X 8
  Japan 0 1 0 0 0 2 0 X X X X 3

Maandag 31 maart 2015, 19:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 0 2 1 0 2 0 0 0 1 0 X 6
  Denemarken 0 0 0 2 0 2 0 1 0 2 X 7

Maandag 31 maart 2015, 19:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Canada 0 1 0 2 0 2 0 1 4 X X 10
  Tsjechië 2 0 2 0 2 0 0 0 0 X X 6
Negende speelrondeBewerken

Dinsdag 1 april 2015, 09:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 0 1 0 1 0 1 0 2 0 1 0 6
  Zwitserland 1 0 0 0 1 0 3 0 1 0 1 7

Dinsdag 1 april 2015, 09:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Verenigde Staten 0 2 0 1 1 0 0 1 0 1 X 6
  Schotland 1 0 2 0 0 1 1 0 3 0 X 8

Dinsdag 1 april 2015, 09:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Tsjechië 0 0 0 1 0 0 0 2 1 1 X 5
  Zweden 0 0 0 0 0 1 2 0 0 0 X 3

Dinsdag 1 april 2015, 09:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 0 1 0 0 1 0 1 0 1 0 X 4
  China 1 0 0 1 0 1 0 1 0 1 X 5
Tiende speelrondeBewerken

Dinsdag 1 april 2015, 14:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Canada 0 2 0 1 1 0 2 0 1 X X 7
  Verenigde Staten 1 0 1 0 0 1 0 1 0 X X 4

Dinsdag 1 april 2015, 14:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 0 2 1 0 2 0 4 X X X X 9
  Denemarken 1 0 0 1 0 2 0 X X X X 4

Dinsdag 1 april 2015, 14:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 0 3 0 1 0 0 0 1 1 1 X 7
  Japan 2 0 1 0 3 1 1 0 0 0 X 8

Dinsdag 1 april 2015, 14:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 0 2 0 2 0 1 0 0 1 0 1 7
  Noorwegen 2 0 1 0 1 0 0 1 0 1 0 6
Elfde speelrondeBewerken

Dinsdag 1 april 2015, 19:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Tsjechië 0 2 0 0 1 0 0 2 0 1 X 6
  Schotland 0 0 1 1 0 1 0 0 2 0 X 5

Dinsdag 1 april 2015, 19:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Canada 1 0 0 2 0 1 0 1 0 X X 5
  Noorwegen 0 3 1 0 1 0 1 0 3 X X 9

Dinsdag 1 april 2015, 19:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  China 0 0 2 0 2 0 0 2 0 0 X 6
  Zwitserland 0 2 0 2 0 2 1 0 0 0 X 7

Dinsdag 1 april 2015, 19:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Japan 0 2 0 0 2 0 4 X X X X 8
  Denemarken 0 0 1 0 0 1 0 X X X X 2
Twaalfde speelrondeBewerken

Woensdag 2 april 2015, 09:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  China 2 1 0 0 0 2 0 1 0 X X 6
  Denemarken 0 0 1 1 0 0 1 0 1 X X 4

Woensdag 2 april 2015, 09:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Japan 1 1 0 0 2 0 0 1 0 2 X 7
  Tsjechië 0 0 1 0 0 1 1 0 2 0 X 5

Woensdag 2 april 2015, 09:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 1 1 1 0 0 0 1 0 2 X X 6
  Schotland 0 0 0 1 1 1 0 1 0 X X 4

Woensdag 2 april 2015, 09:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Canada 1 1 0 0 0 2 2 0 2 X X 8
  Zwitserland 0 0 0 1 1 0 0 2 0 X X 4
Dertiende speelrondeBewerken

Woensdag 2 april 2015, 14:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 0 2 0 0 0 3 0 2 0 1 X 8
  Zweden 0 0 3 1 0 0 1 0 1 0 X 6

Woensdag 2 april 2015, 14:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 1 0 2 1 0 2 1 0 0 X X 7
  Rusland 0 2 0 0 1 0 0 0 2 X X 5

Woensdag 2 april 2015, 14:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 0 2 0 0 1 0 1 0 0 X X 4
  Tsjechië 3 0 1 1 0 0 0 2 1 X X 8

Woensdag 2 april 2015, 14:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  China 0 0 1 2 1 3 0 0 1 X X 8
  Verenigde Staten 0 0 0 0 0 0 3 1 0 X X 4
Veertiende speelrondeBewerken

Woensdag 2 april 2015, 19:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Japan 0 0 0 2 0 2 2 0 0 2 X 8
  Duitsland 0 2 0 0 2 0 0 1 2 0 X 7

Woensdag 2 april 2015, 19:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 2 0 1 0 0 0 0 1 0 1 0 5
  Verenigde Staten 0 0 0 0 1 1 1 0 2 0 1 6

Woensdag 2 april 2015, 19:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 1 1 0 1 1 1 0 0 1 X X 6
  Canada 0 0 1 0 0 0 0 1 0 X X 2

Woensdag 2 april 2015, 19:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 3 0 5 1 0 2 X X X X X 11
  Rusland 0 1 0 0 1 0 X X X X X 2
Vijftiende speelrondeBewerken

Donderdag 3 april 2015, 09:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Verenigde Staten 1 0 0 2 0 0 1 0 0 X X 4
  Noorwegen 0 3 0 0 0 2 0 1 0 X X 6

Donderdag 3 april 2015, 09:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 0 0 1 0 3 1 0 X X X X 5
  Canada 1 4 0 4 0 0 2 X X X X 11

Donderdag 3 april 2015, 09:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 X 5
  Rusland 0 1 0 1 0 1 0 1 0 2 X 6

Donderdag 3 april 2015, 09:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 1 0 3 0 0 2 2 3 X X X 11
  Japan 0 1 0 1 2 0 0 0 X X X 4
Zestiende speelrondeBewerken

Donderdag 3 april 2015, 14:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 0 1 0 0 1 0 2 0 1 0 X 5
  Canada 1 0 0 1 0 2 0 2 0 1 X 7

Donderdag 3 april 2015, 14:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 1 1 0 0 2 1 0 0 1 0 X 7
  Zwitserland 0 0 0 1 0 0 2 1 0 2 X 6

Donderdag 3 april 2015, 14:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Japan 0 0 0 1 0 1 0 2 0 X X 4
  China 2 1 0 0 1 0 1 0 1 X X 6

Donderdag 3 april 2015, 14:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Tsjechië 2 0 0 2 0 2 0 1 0 1 X 8
  Denemarken 0 2 0 0 2 0 1 0 2 0 X 7
Zeventiende speelrondeBewerken

Donderdag 3 april 2015, 19:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 0 0 1 1 0 2 0 2 0 X X 6
  Tsjechië 2 3 0 0 0 0 1 0 4 X X 10

Donderdag 3 april 2015, 19:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  China 1 0 0 0 0 1 0 0 2 1 X 5
  Zweden 0 2 0 1 2 0 0 1 0 0 X 6

Donderdag 3 april 2015, 19:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 0 0 2 0 0 3 0 2 0 1 X 8
  Verenigde Staten 0 0 0 1 1 0 1 0 2 0 X 5

Donderdag 3 april 2015, 19:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 0 1 0 0 2 0 0 X X X X 3
  Duitsland 1 0 5 0 0 2 2 X X X X 10

TiebreakBewerken

Vrijdag 4 april 2014, 09:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 2 0 1 0 2 0 3 0 0 0 X 8
  Japan 0 2 0 1 0 1 0 1 1 1 X 7

Play-offsBewerken

  Voorrondes Halve finale Finale
               
1    Noorwegen 3  
2    Canada 2         1    Noorwegen 8
    2    Canada 8   4    Zweden 3
  4    Zweden 10  
3    Zwitserland 2
4    Zweden 5  
Derde plaats
     
2    Canada 5
3    Zwitserland 7
Eerste voorrondeBewerken

Zaterdag 5 april 2014, 11:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 1 0 0 0 0 0 1 0 0 1 X 3
  Canada 0 0 0 1 0 0 0 0 1 0 X 2
Tweede voorrondeBewerken

Vrijdag 4 april 2014, 19:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 1 0 0 0 0 0 1 0 0 X X 2
  Zweden 0 2 0 2 0 0 0 0 1 X X 5
Halve finaleBewerken

Zaterdag 5 april 2014, 16:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Canada 2 0 1 0 1 0 2 1 0 1 X 8
  Zweden 0 4 0 1 0 3 0 0 2 0 X 10
Derde plaatsBewerken

Zondag 6 april 2014, 10:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Canada 0 0 2 0 1 0 0 1 0 1 X 5
  Zwitserland 1 1 0 1 0 2 0 0 2 0 X 7
FinaleBewerken

Zondag 6 april 2014, 15:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 1 1 2 1 0 1 0 2 X X X 8
  Zweden 0 0 0 0 1 0 2 0 X X X 3

EindstandBewerken

Rang Land
    Noorwegen
    Zweden
    Zwitserland
4   Canada
5   Japan
6   China
7   Tsjechië
8   Duitsland
9   Schotland
10   Verenigde Staten
11   Rusland
12   Denemarken

Externe linksBewerken