WTA-toernooi van Birmingham 2002

tennistoernooi voor vrouwen

Het WTA-tennistoernooi van Birmingham (officieel DFS Classic) van 2002 vond plaats van 10 tot en met 16 juni 2002 in de Engelse stad Birmingham. Het was de 21e editie van het toernooi. Er werd gespeeld op grasbanen.

WTA-toernooi van Birmingham 2002
Winnares in het enkelspel, Jelena Dokić
Officiële naam DFS Classic
Editie 2002 (21e editie)
Stad, land Birmingham, Engeland
Locatie Edgbaston Priory Club
Datum 10–16 juni
Auspiciën WTA logo 2010.svg WTA
Categorie Tier III
Prijzengeld US$ 170.000
Deelnemers 56 enkel, 32 kwal. / 16 dubbel
Ondergrond gras, buiten
Winnaar enkel Vlag van Joegoslavië Jelena Dokić
Winnaars dubbel Vlag van Japan Shinobu Asagoe
Vlag van België Els Callens
Vorige: 2001     Volgende: 2003
Portaal  Portaalicoon   Tennis
Prijzengeld en WTA-punten
Resultaat Prijzengeld WTA-punten
winnares $ 27.000 120
finale $ 14.000 85
halve finale $ 7.200 55
kwartfinale $ 3.700 30
derde ronde $ 1.900 16
tweede ronde $ 1.000 9
eerste ronde $ 520 1

EnkelspelBewerken

Titelhoudster Nathalie Tauziat was haar titel niet komen verdedigen.

Het eerste reekshoofd, Jelena Dokić uit Joegoslavië, won het toer­nooi. In de finale ver­sloeg zij de als zesde geplaatste Russin Anastasia Myskina in twee sets. Dokić wist voor het eerst in haar loop­baan het toer­nooi van Birmingham op haar naam te schrij­ven. Het was haar vijfde WTA-titel, de tweede van dat jaar. Zij won US$ 27.000 prijzen­geld op dit toernooi.

De Belgische Els Callens had zich via het kwalificatietoernooi een plek in de hoofdtabel veroverd – daar verloor zij evenwel haar openingspartij.

De Nederlandse Miriam Oremans bereikte de tweede ronde.

Geplaatste speelstersBewerken

Nr. Speelster Rang Resultaat Uitgeschakeld door
1.   Jelena Dokić 9 winnares
2.   Sandrine Testud 10 derde ronde   Nicole Pratt
3.   Magdalena Maleeva 17 kwartfinale   Anastasia Myskina
4.   Tamarine Tanasugarn 20 tweede ronde   Jill Craybas
5.   Tatjana Panova 21 tweede ronde   Eléni Daniilídou
6.   Anastasia Myskina 22 finale   Jelena Dokić
7.   Anne Kremer 25 kwartfinale   Nicole Pratt
8.   Lisa Raymond 26 halve finale   Jelena Dokić
9.   Dája Bedáňová 27 derde ronde   Anne Kremer
10.   Alexandra Stevenson 39 derde ronde   Anastasia Myskina
11.   Ai Sugiyama 32 derde ronde   Eléni Daniilídou
12.   Rita Grande 34 tweede ronde   Jelena Bovina
13.   Magüi Serna 38 tweede ronde   Julie Pullin
14.   Nicole Pratt 40 halve finale   Anastasia Myskina
15.   Adriana Serra Zanetti 42 eerste ronde   Clarisa Fernández
16.   Jelena Lichovtseva 43 derde ronde   Jelena Dokić

ToernooischemaBewerken

Legenda
Q Qualifier
WC Deelname via wildcard
LL Lucky Loser
r Opgave / trok zich terug
w/o Walk-over
Alt Alternate
SE Special Exempt
PR Protected Ranking
d Diskwalificatie

EindfaseBewerken

  halve finale finale
                         
  1    Jelena Dokić 6 7    
8    Lisa Raymond 1 5    
  1    Jelena Dokić 6 6  
  6    Anastasia Myskina 2 3  
6    Anastasia Myskina 6 7  
  14    Nicole Pratt 3 5    

Deel 1Bewerken

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    1    Jelena Dokić 7 6    
WC    Lucie Ahl 4 6 6     WC    Lucie Ahl 64 4    
Q    Amanda Grahame 6 4 1       1    Jelena Dokić 6 6    
     Cara Black 6 6         16    Jelena Lichovtseva 3 2    
     Jennifer Hopkins 1 3            Cara Black 2 4  
Q    Els Callens 4 2       16    Jelena Lichovtseva 6 6    
16    Jelena Lichovtseva 6 6         1    Jelena Dokić 6 4 6
11    Ai Sugiyama 6 6              Eléni Daniilídou 4 6 4
Q    Svetlana Kriventsjeva 2 1       11    Ai Sugiyama 6 6    
     Jana Nejedly 5 4            Gréta Arn 4 2    
     Gréta Arn 7 6         11    Ai Sugiyama 4 2  
     Eléni Daniilídou 6 6              Eléni Daniilídou 6 6    
     Mashona Washington 4 2            Eléni Daniilídou 6 6  
    5    Tatjana Panova 4 2    
 

Deel 2Bewerken

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    4    Tamarine Tanasugarn 6 4 2  
     Kristina Brandi 4 5            Jill Craybas 2 6 6  
     Jill Craybas 6 7              Jill Craybas 5 3    
Q    Jeon Mi-ra 2 6 6            Clarisa Fernández 7 6    
     Sarah Taylor 6 3 3     Q    Jeon Mi-ra 4 4  
     Clarisa Fernández 6 1 6          Clarisa Fernández 6 6    
15    Adriana Serra Zanetti 3 6 4            Clarisa Fernández 2 r  
12    Rita Grande 6 6         8    Lisa Raymond 4    
     Irina Seljoetina 2 4       12    Rita Grande 6 4 0  
     Jelena Bovina 6 7            Jelena Bovina 4 6 6  
Q    Miho Saeki 4 62              Jelena Bovina 5 4  
Q    Olena Tatarkova 7 7         8    Lisa Raymond 7 6    
     Alicia Molik 62 66       Q    Olena Tatarkova 3 1  
    8    Lisa Raymond 6 6    
 

Deel 3Bewerken

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    6    Anastasia Myskina 6 7    
     Selima Sfar 3 2            Stéphanie Foretz 2 5    
     Stéphanie Foretz 6 6         6    Anastasia Myskina 3 6 6  
Q    Shinobu Asagoe 6 6         10    Alexandra Stevenson 6 2 3  
Q    Jevgenia Koelikovskaja 2 0       Q    Shinobu Asagoe 3 4  
     Wynne Prakusya 2 63       10    Alexandra Stevenson 6 6    
10    Alexandra Stevenson 6 7         6    Anastasia Myskina 2 6 7
13    Magüi Serna 6 6         3    Magdalena Maleeva 6 3 62
WC    Elena Baltacha 1 3       13    Magüi Serna 4 2    
WC    Julie Pullin 6 6       WC    Julie Pullin 6 6    
     Angelique Widjaja 3 2         WC    Julie Pullin 65 0  
     Meilen Tu 7 6         3    Magdalena Maleeva 7 6    
     Janet Lee 5 1            Meilen Tu 2 5  
    3    Magdalena Maleeva 6 7    
 

Deel 4Bewerken

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    7    Anne Kremer 6 7    
     Marissa Irvin 2 2            Miriam Oremans 4 5    
     Miriam Oremans 6 6         7    Anne Kremer 6 5 6  
     Maureen Drake 6 61 1       9    Dája Bedáňová 0 7 4  
     Cho Yoon-jeong 2 7 6          Cho Yoon-jeong 5 1  
     Saori Obata 4 64       9    Dája Bedáňová 7 6    
9    Dája Bedáňová 6 7         7    Anne Kremer 6 2 3
14    Nicole Pratt 6 3 6       14    Nicole Pratt 3 6 6
     Tina Pisnik 1 6 0     14    Nicole Pratt 6 6    
     Lilia Osterloh 6 5 7          Lilia Osterloh 4 2    
     Alina Zjidkova 2 7 66       14    Nicole Pratt 6 6  
     Jana Kandarr 6 6         2    Sandrine Testud 4 1    
     Marlene Weingärtner 2 2            Jana Kandarr 1 3  
    2    Sandrine Testud 6 6    
 

DubbelspelBewerken

Titelhoudsters Cara Black en Jelena Lichovtseva waren het eerste reekshoofd – kort voor aanvang van het toernooi meldden zij zich echter af.

Het ongeplaatste duo Shinobu Asagoe en Els Callens won het toer­nooi. In de finale ver­sloe­gen zij het als tweede geplaatste koppel Kimberly Po-Messerli en Nathalie Tauziat in twee sets. Het was hun eerste (en enige) gezamen­lijke titel. De Belgische Callens had daar­naast zes eerdere dubbel­spel­titels met andere partners; de Japanse Asagoe geen.

Callens was de enige deelneemster uit de Lage Landen.

Geplaatste teamsBewerken

Nr. Team Rang Resultaat Uitgeschakeld door
1.   Cara Black
  Jelena Lichovtseva
11 afgemeld
2.   Kimberly Po-Messerli
  Nathalie Tauziat
19 finale   Shinobu Asagoe
  Els Callens
3.   Nicole Arendt
  Liezel Huber
47 halve finale   Kimberly Po-Messerli
  Nathalie Tauziat
4.   Janet Lee
  Wynne Prakusya
58 eerste ronde   Eléni Daniilídou
  Nicole Pratt

Prijzengeld en WTA-puntenBewerken

Resultaat Prijzengeld
(per team)
WTA-
punten
winnaressen $ 8.000 120
finale $ 4.100 85
halve finale $ 2.105 55
tweede ronde $ 1.100 30
eerste ronde $ 580 1

ToernooischemaBewerken

Legenda
Q Qualifier
WC Deelname via wildcard
LL Lucky Loser
r Opgave / trok zich terug
w/o Walk-over
Alt Alternate
SE Special Exempt
PR Protected Ranking
d Diskwalificatie
eerste ronde   tweede ronde   halve finale   finale
LL    Adriana Serra Zanetti
   Antonella Serra Zanetti
7 6    
     Kim Grant
   Abigail Spears
5 2       LL    Adriana Serra Zanetti
   Antonella Serra Zanetti
4 2    
     Rachel McQuillan
   Lisa McShea
6 6          Rachel McQuillan
   Lisa McShea
6 6    
     Nannie de Villiers
   Irina Seljoetina
1 1              Rachel McQuillan
   Lisa McShea
6 4 3  
4    Janet Lee
   Wynne Prakusya
66 1              Shinobu Asagoe
   Els Callens
3 6 6  
     Eléni Daniilídou
   Nicole Pratt
7 6            Eléni Daniilídou
   Nicole Pratt
4 6 2
     Alicia Molik
   Magüi Serna
1 6 2        Shinobu Asagoe
   Els Callens
6 1 6  
     Shinobu Asagoe
   Els Callens
6 4 6            Shinobu Asagoe
   Els Callens
6 6  
     Katie Schlukebir
   Olena Tatarkova
2 2         2    Kimberly Po-Messerli
   Nathalie Tauziat
4 3  
WC    Julie Pullin
   Lorna Woodroffe
6 6       WC    Julie Pullin
   Lorna Woodroffe
3 610    
     Dája Bedáňová
   Jelena Bovina
2 5     3    Nicole Arendt
   Liezel Huber
6 7    
3    Nicole Arendt
   Liezel Huber
6 7         3    Nicole Arendt
   Liezel Huber
2   r
     Rika Fujiwara
   Ai Sugiyama
6 6         2    Kimberly Po-Messerli
   Nathalie Tauziat
6      
     Rita Grande
   Meilen Tu
3 4            Rika Fujiwara
   Ai Sugiyama
5 4  
Q    Tatjana Panova
   Christina Wheeler
3 3     2    Kimberly Po-Messerli
   Nathalie Tauziat
7 6    
2    Kimberly Po-Messerli
   Nathalie Tauziat
6 6    

Externe linksBewerken