Hoofdmenu openen

Vitesse in het bekertoernooi

Wikimedia-lijst

Hieronder staan alle wedstrijden vermeld die voetbalvereniging Vitesse in het nationale bekertoernooi gespeeld heeft sinds de eerste editie van het toernooi in het seizoen 1898/1899. Tot en met het seizoen 1959/1960 vond er in totaal 34 keer geen bekertoernooi plaats in Nederland of nam Vitesse geen deel aan het bekertoernooi, vanaf 1960/1961 nam Vitesse elk seizoen deel.

Vitesse behaalde viermaal de finale van het nationale bekertoernooi waarbij de Arnhemmers éénmaal wonnen, in 2017.

De wedstrijden zijn gerangschikt op het seizoen waarin deze zijn gespeeld. Ook worden de doelpuntenmakers aan de zijde van Vitesse vermeld.

LegendaBewerken

  • Groep = Groepswedstrijd
  • Tussen = Tussenronde
  • 1R = Eerste ronde
  • 2R = Tweede ronde
  • 3R = Derde ronde
  • 4R = Vierde ronde
  • 5R = Vijfde ronde
  • 6R = Zesde ronde
  • 1/8 = Achtste finale
  • 1/4 = Kwartfinale
  • 1/2 = Halve finale
  • F = Finale

Beker-duelsBewerken

Seizoen Ronde Club Score Doelpuntenmakers Vitesse Bijzonderheden
1898/99 1R USV Hercules 0-3 (-) Eerste editie toernooi om nationale voetbalbeker
1899/00 2R Go Ahead Wageningen 1-3 Hartog (e.d.)
1900/01 1R Volharding 2-3 (n.v.) ?
1901/02 1R HFC 2-0 Van Oosterzee, E. Hesselink
2R Quick 1890 8-0 Van Oosterzee (3), Th. Roqué, ? (4)
3R Olympia 1-2 Jacobsen
1902/03 1R Volharding 3-1 Boone, Van Oosterzee, Enger
2R D.F.C. 4-0 Schriek (e.d.), Boone, Th. Roqué, Van Oosterzee
3R HBS 1-4 Goedvriend
1903/04 1R HFC 1-7 Goedvriend
1904/05 (Geen deelname)
1905/06 (Geen deelname)
1906/07 1R H.V. Quick 2 2-1 Van Pallandt, Witkop
2R USV Hercules II 4-3 Van Laar, Van Pallandt, ? (2)
3R VVA 4-0 ?
4R HBS 2 1-3 ?
1907/08 1R De Tubanters 1897 6-0 Witkop (2), Van Pallandt, Koezen, J. van Laar, F. Meijer Vitesse voor het eerst in Geel-zwart gestreept shirt
2R Ajax 2-0 Witkop, Van Pallandt
3R RKVV Wilhelmina 5-0 Reglementaire overwinning met 5-0 Wilhelmina schenkt de overwinning, wedstrijd niet gespeeld
4R DSV Concordia 3-1 Laan (3)
5R VOC 2 2-3 ?
1908/09 1R SV Kampong 1-0 ?
2R Ajax 0-3 (-)
1909/10 (Geen deelname)
1910/11 (Geen deelname)
1911/12 3R MVV 3-0 F. Wijlhuizen (3)
Tussen D.F.C. 0-0 (n.v.) (-) Winst bij gelijkspel als uitspelend team
4R Go Ahead 1-0 Staal
1/2 VOC 3-2 Witteveen (2), Staal
F HFC Haarlem 0-2 (-) Op terrein van RAP
1912/13 3R Robur et Velocitas 2-3 Onnen, Wennekes
1913/14 3R HVV Tubantia 4-8 Lubberts, ? (3)
1914/15 1R VVV 7-1 J. Swartz (3), ? (4)
2R Theole 2-1 Wennekes, ?
3R Be Quick 1887 2-1 Rodermond, Israël
4R UVV 1-5 Israël
1915/16 1R NEC 1-2 E. Geuze
1916/17 3R VUC 0-4 (-)
1917/18 (Geen deelname)
1918/19 (Geen nationaal bekertoernooi, wel deelname aan Gelderschen Voetbalbond Beker)
2R VVO 3-0 Aalderink, ? (2) Gelderschen Voetbalbond Beker
3R Hertog Hendrik 1-1 (n.v.) Sterrenburg Gelderschen Voetbalbond Beker; verlies bij gelijkspel als thuisspelend team.
1919/20 (Geen deelname)
1920/21 (Geen deelname)
1921/22 (Geen bekertoernooi)
1922/23 (Geen bekertoernooi)
1923/24 (Geen bekertoernooi)
1924/25 1R PEC 1-0 Hendriks
Tussen VVO 6-0 Van Dort (3), Hendriks, Kuiper, Wentink
2R SC Enschede 1-2 Hendriks
1925/26 3R WVV 1896 7-2 Gerritsen (5), Berkhout, Gresnich
4R Velocitas 1897 3-1 Witteveen, De Natris, Mulder
5R Blauw-Wit 1-2 Mulder
1926/27 3R Watergraafsmeer 9-2 Mulder (2), De Natris (2), Tap, Horsten, Gresnich, Van Bochove, Gerritsen
4R LFC 4-2 Van Bochove (3), De Natris
5R HBS 3-0 Gresnich (2), Van Bochove
1/4 SC Enschede 4-2 De Natris (2), Mulder, Van Bochove
1/2 IJ.V.V. Stormvogels 3-2 Mulder, e.d., Gresnich Gespeeld in Utrecht op terrein UVV
F VUC 1-3 Van Bochove De Natris mist strafschop
1927/28 3R G.O.L.T.O. 1-4 Gerritsen
1928/29 (Geen bekertoernooi)
1929/30 3R Sparta Rotterdam 2-1 Hendriks, P. Vaags
Tussen D.W.V. 1-6 Gerritsen
1930/31 (Geen bekertoernooi)
1931/32 3R ZAC 6-3 P. van Asselt (2), K. Meeuwsen (2), Dommering, Corporaal
4R VV Heer 1-1 Ricken Winst bij gelijkspel als uitspelend team
5R Groene Ster 5-2 Duif (3), N. Hermsen, Van Houten
6R D.F.C. 2-6 K. Meeuwsen (2)
1932/33 (Geen bekertoernooi)
1933/34 (Geen deelname)
1934/35 4R HFC Haarlem 3-6 Dommering (2), K. Meeuwsen
1935/36 (Geen deelname)
1936/37 1R AGOVV 2-8 Oosterbaan, Pannekoek
1937/38 1R SP Silvolde 5-2 Reussink (2), Budel (2), Veldkamp
2R Zwolsche Boys 4-1 L. van Asselt (3), Budel
3R VV Ede 2-0 Budel, Veldkamp
4R SC Helmondia 1-1 Pannekoek Eigen doelpunt Veldkamp (0-1); verlies bij gelijkspel als thuisspelend team
1938/39 (Geen deelname)
1939/40 (Geen bekertoernooi)
1940/41 (Geen bekertoernooi)
1941/42 (Geen bekertoernooi)
1942/43 Groep Theole 3-1 Dorpmans (3)
Groep WVV Wageningen 1-2 Westdijk
Groep WVV Wageningen 2-3 Dorpmans, Piederiet
Groep Theole 1-6 K. Meeuwsen
1943/44 (Geen deelname)
1944/45 (Geen bekertoernooi)
1945/46 Groep VVSN 1-0 Alberts Op verzoek van VVSN is het duel omgedraaid en speelde Vitesse thuis
Groep De Treffers 7-1 Alberts, De Kat Angelino, K. Meeuwsen, ? (4)
Groep Quick 1888 3-4 Alberts, De Kat Angelino, Dorpmans
Groep NEC 0-3 (-) Eigen doelpunt Alberts (0-3)
Groep SCH 2-1 e.d., Alberts
(Bekertoernooi gestaakt)
1946/47 (Geen bekertoernooi)
1947/48 (Geen deelname)
1948/49 Groep VDZ 2-0 Steffen, Berendsen
Groep Hertog Hendrik 2-0 Hendriks (2) Uitwedstrijd gespeeld op Vitesse-terrein Monnikenhuize; Alberts mist strafschop
Groep SV Babberich 2-8 Van Eijk, Appels (e.d.)
Groep Eendracht Arnhem 3-2 Van As (2), Faber
Groep OAB 1-3 Van As
1949/50 (Geen deelname)
1950/51 (Geen bekertoernooi)
1951/52 (Geen bekertoernooi)
1952/53 (Geen bekertoernooi)
1953/54 (Geen bekertoernooi)
1954/55 (Geen bekertoernooi)
1955/56 (Geen bekertoernooi)
1956/57 1R SV AWC 6-2 Veentjer (3), Van Es, Van Lent, Schatorjé
2R Rheden 1-3 Van Lent
1957/58 1R VIJDO 7-0 Van der Pol (5), Theunissen, Huiberts
2R Zwartemeer 4-3 Van der Horst (2), Huiberts, Van der Pol
3R HVV Tubantia 2-0 Van der Pol, Theunissen
4R AGOVV 1-2 Huiberts
1958/59 (Geen deelname)
1959/60 (Geen bekertoernooi)
1960/61 Groep DVC'26 1-0 De Kleermaeker
Groep DOS 1-4 Huiberts
Groep De Graafschap 3-3 Koevoet, Huiberts, Van der Horst
Groep Heracles 2-2 Den Edel, Feijen
1961/62 1R PEC 4-2 Seelen (4)
2R VVV 2-1 Ruiter, Seelen
1/8 Heracles 0-1 (n.v.) (-)
1962/63 1R Baronie 3-1 Loos, Notten, Drehmann
2R SHS 0-5 (-)
1963/64 1R DHC 2-3 Seelen, e.d.
1964/65 1R PSV 2-3 De Vries, De Beijer
1965/66 Groep Go Ahead 0-3 (-)
Groep NEC 1-1 De Vries
Groep WVV Wageningen 2-2 Van Kerkhof, Veenstra
1966/67 1R Heracles 0-4 (-)
1967/68 Groep HVC 1-1 Neumann
Groep WVV Wageningen 3-2 Verhagen (2), Wieringa
Groep NEC 1-1 Zweers
1968/69 1R RBC 1-0 Van Kerkhof
2R Elinkwijk 2-1 Van Kerkhof, Bosveld
1/8 sc Heerenveen 2-1 (n.v.) De Vries, Van de Thillard
1/4 PSV 0-7 (-)
1969/70 1R Blauw-Wit 3-1 Hofs, De Vries, Van Wijk
2R Ajax 1-3 Kunst
1970/71 1R ZFC 1-1 (winst n.p.) Werts
2R NEC 0-2 (-)
1971/72 1R DWS 0-1 (-)
1972/73 1R De Graafschap 2-1 (n.v.) Veenendaal, Hofs
2R De Volewijckers 0-1 (-)
1973/74 1R Hoogeveen 4-1 Veenendaal (3), Rubrech
2R PSV 0-2 (-)
1974/75 1R FC VVV 1-5 Veenstra
1975/76 1R Helmond Sport 1-3 Mulderij
1976/77 1R RVC 10-0 Bosveld (3), Bursać (3), Gerdsen (2), Veenendaal, Kip
2R Telstar 1-3 Veenstra
1977/78 2R FC Den Haag 3-0 Mulderij, Bosveld, Bursać
1/8 FC Utrecht 4-3 (n.v.) Bleijenberg, Das, Bursać, Heezen
1/4 Sparta 0-2, 0-2 (-) / (-)
1978/79 2R De Graafschap 1-2 (n.v.) Mulderij
1979/80 2R MVV 3-1 Mulderij, Gerdsen, Bursać
1/8 Ajax 1-3 Bursać
1980/81 1R Haarlem 0-3 (-)
1981/82 1R Helmond Sport 2-0 Schneider, Koolhof
2R Feyenoord 1-3 (n.v.) Das
1982/83 1R WKE 6-1 Romijn (4), Hendriks, Bosz
2R FC Wageningen 1-2 Romijn
1983/84 1R MVV 0-1 (-)
1984/85 1R Roda JC 1-0 Pelleboer
2R SC Cambuur 1-1, 2-0 Van de Akker / Pelleboer, Lubse
1/8 FC Wageningen 0-1 (-)
1985/86 1R PSV 0-3 (-)
1986/87 1R De Treffers 3-1 Trentelman, Talan, Laamers
2R FC Volendam 2-1 Talan (2)
1/8 De Graafschap 1-1 (winst n.p.) Lindenaar
1/4 Ajax 0-2 (-)
1987/88 1R Venray 0-3 (-)
1988/89 1R DHC 4-1 Van den Brom (2), Laamers, Sturing
2R FC Wageningen 5-1 Koolhof (2), De Vries, Van den Brom, Sonneville
1/8 sc Heerenveen 1-0 Hilgers
1/4 Willem II 1-1 (verlies n.p.) Evers
1989/90 1R AFC 2-2 (winst n.p.) Van Arum, Eijer
2R Haarlem 3-0 Koolhof, Latuheru, e.d.
1/8 FC Groningen 1-0 Van den Brom
1/4 Roda JC 2-2 (winst n.p.) Thijssen, De Vries
1/2 Willem II 3-0 Van den Brom (3)
F PSV 0-1 (-)
1990/91 2R Go Ahead Eagles 3-2 Bos, Eijer, Van Arum
1/8 FC Den Haag 3-1 Van den Brom (3)
1/4 BVV Den Bosch 0-0 (verlies n.p.) (-)
1991/92 3R BV Veendam 2-2 (winst n.p.) Van Arum, Loeffen
1/8 Sparta 2-2 (verlies n.p.) Eijer, Roelofsen
1992/93 3R ADO Den Haag 3-0 Van Arum, Cocu, Sturing
1/8 FC Den Bosch 1-2 Van den Brom
1993/94 3R De Graafschap 1-2 (n.v.) Bos
1994/95 2R FC Volendam 2-3 Cocu, Gillhaus
1995/96 Groep Dordrecht'90 3-2 Gorter (2), Simons
Groep Hollandia 1-0 Makaay
Groep Jong Ajax 0-0 (-)
2R FC Den Haag 0-1 (n.v.) (-)
1996/97 Groep FC Zwolle 1-1 Makaay
Groep GVVV 3-0 Machlas, Van Wanrooy, Van den Brom
Groep DOVO 8-0 Van den Brom (2), Machlas, Makaay, Laros, Miše, Čurović, Jochemsen
2R FC Eindhoven 3-2 Del Olmo, Čurović, Laros
1/8 FC Twente 0-0 (winst n.p.) (-)
1/4 Helmond Sport 1-2 Makaay
1997/98 2R RKC Waalwijk 1-0 Korsten
1/8 Heracles Almelo 3-1 Čurović (2), Machlas
1/4 FC Twente 1-3 Machlas
1998/99 2R FC Volendam 3-0 Machlas, Zeman, Reuser
1/8 NAC 4-0 Machlas (2), Reuser, Zongo
1/4 Feyenoord 1-2 (n.v.) Čurović
1999/00 1/8 PSV 2-0 Jochemsen, Van Hooijdonk
1/4 RKC Waalwijk 1-0 Sikora
1/2 Roda JC 0-1 (n.v.) (-)
2000/01 1/8 Ajax 2-1 Amoah, Claessens
1/4 AZ 2-1 Zongo, Sikora
1/2 FC Twente 0-0 (verlies n.p.) (-)
2001/02 Groep RKHVV 4-0 Van Beukering (2), Mbamba, Fortes
Groep Sparta Nijkerk 5-0 Peeters (4), Van Beukering
Groep VVOG 6-0 Amoah (2), Mbamba (2), Stefanović, Van Beukering
1R Fortuna Sittard 1-2 (n.v.) Janssen
2002/03 1/8 NAC Breda 4-2 Mbamba (2), Jansen, e.d.
1/4 Feyenoord 1-3 Peeters
2003/04 1R UDI '19/Beter Bed 4-0 Peeters (3), Dingsdag
2R Fortuna Sittard 4-0 Cornelisse, Mbamba, Claessens, Martel
3R FC Volendam 4-0 Jansen, Van Beukering, Bochem, Rojer
1/8 Feyenoord 0-1 (-)
2004/05 1R Spakenburg 1-0 Amoah
2R AGOVV 2-0 Jansen, Amoah
3R FC Den Bosch 0-1 (-)
2005/06 1R Harkemase Boys 4-1 e.d., Dingsdag, Benson, Gluščević
2R AGOVV 3-3 (verlies n.p.) Knopper (2), Janssen
2006/07 2R Argon 3-1 Esajas (2), Lazović
3R PSV 0-4 (-)
2007/08 2R FC Eindhoven 2-4 Lorca, Hai
2008/09 2R Ajax (amateurs) 2-0 Sprockel, Molhoek
3R FC Lienden 0-1 (-)
2009/10 2R FC Oss 5-2 Hofs (3), Claudemir, Molhoek
3R FC Groningen 1-5 Kaya
2010/11 3R Flevo Boys 6-0 Aissati (2), Barazite (2), Nilsson, Stevanovič
4R Rijnsburgse Boys 3-0 Barazite, Jenner, Pröpper
1/8 FC Twente 0-5 (-)
2011/12 2R NAC Breda 0-0 (winst n.p.) (-)
3R ADO Den Haag 2-1 Pedersen, Bony
1/8 FC Eindhoven 2-1 Van Ginkel, Aborah
1/4 sc Heerenveen 1-2 Aborah
2012/13 2R VV Gemert 3-0 Janssen, Darri, Reis
3R VV Staphorst 4-0 Bony (2), Reis, Pröpper
1/8 ADO '20 10-1 Bony (2), Ibarra (2), Hofs (2), Janssen, Van Ginkel, Pröpper, Havenaar
1/4 Ajax 0-4 (-) Gespeeld in Emmen in de JENS Vesting.
2013/14 2R RVVH 3-1 Janssen, Kasjia, Van der Heijden
3R Vv Noordwijk 5-0 Kakuta (2), Van der Struijk, Tsjantoeria, Santos
1/8 Roda JC Kerkrade 1-3 Van Aanholt
2014/15 2R VVSB 2-1 Traoré, Ibarra
3R FC Dordrecht 2-1 Vejinović, Oliynyk
1/8 Ajax 4-0 Traoré (2), Labyad, Qazaishvili
1/4 FC Groningen 0-4 (-)
2015/16 2R Heracles Almelo 1-4 (n.v.) Oliynyk
2016/17 1R ASV De Dijk 7-2 Tighadouini (2), Baker, Leerdam, Van Wolfswinkel, Rashica, Korjan
2R RKC Waalwijk 4-1 Zhang, Baker, Nakamba, Nathan
1/8 Jodan Boys 4-0 Miazga, Tighadouini, Baker, Rashica
1/4 Feyenoord 2-0 Kasjia, Tighadouini
1/2 Sparta Rotterdam 2-1 Baker (2)
F AZ 2-0 Van Wolfswinkel (2) Eerste keer winnaar van het toernooi
2017/18 1R AVV Swift 0-0 (verlies n.p.) (-)
2018/19 1R RKAV Volendam 2-1 Van der Werff, Darfalou
2R Heracles Almelo 2-0 Ødegaard, Buitink
1/8 Kozakken Boys 2-1 Bero, Ødegaard
1/4 AZ