TT Assen 1958

De TT van Assen 1958 was de tweede Grand Prix van het wereldkampioenschap wegrace-seizoen 1958. De races werden verreden op zaterdag 28 juni 1958 op het Circuit van Drenthe vlak bij Assen. In deze Grand Prix bracht men alle klassen aan de start: 500 cc, 350 cc, 250 cc, 125 cc en de zijspanklasse.

Vlag van Nederland TT Assen 1958
MV Agusta 500 4C
Officiële naam 28e Dutch TT
Land Vlag van Nederland Nederland
Datum 28 juni 1958
Organisator FIM/KMNV
500 cc
Snelste ronde Vlag van het Verenigd Koninkrijk John Surtees
Eerste Vlag van het Verenigd Koninkrijk John Surtees
Tweede Vlag van het Verenigd Koninkrijk John Hartle
Derde Vlag van het Verenigd Koninkrijk Derek Minter
350 cc
Snelste ronde Vlag van het Verenigd Koninkrijk John Surtees
Eerste Vlag van het Verenigd Koninkrijk John Surtees
Tweede Vlag van het Verenigd Koninkrijk John Hartle
Derde Vlag van Australië Keith Campbell
250 cc
Snelste ronde Vlag van Italië Tarquinio Provini
Eerste Vlag van Italië Tarquinio Provini
Tweede Vlag van Italië Carlo Ubbiali
Derde Vlag van Duitsland Dieter Falk
125 cc
Snelste ronde Vlag van Zwitserland Luigi Taveri
Eerste Vlag van Italië Carlo Ubbiali
Tweede Vlag van Zwitserland Luigi Taveri
Derde Vlag van Italië Tarquinio Provini
Zijspan
Snelste ronde Vlag van Zwitserland Florian Camathias/Vlag van Duitsland Hilmar Cecco
Eerste Vlag van Zwitserland Florian Camathias/Vlag van Duitsland Hilmar Cecco
Tweede Vlag van Duitsland Walter Schneider/Vlag van Duitsland Hans Strauß
Derde Vlag van Duitsland Helmut Fath/Vlag van Duitsland Fritz Rudolf

500cc-klasseBewerken

Uitslag 500cc-klasseBewerken

Pos Coureur Merk Tijd Punten
1   John Surtees MV Agusta 1:32"29'1 8
2   John Hartle MV Agusta +1"46'0 6
3   Derek Minter Norton +2"02'6 4
4   Ernst Hiller BMW +2"29'4 3
5   Dickie Dale BMW +1 ronde 2
6   Gary Hocking Norton +1 ronde 1
7   Noel McCutcheon Norton +1 ronde
8   John Hempleman Norton +1 ronde
9   Tom Phillis Norton +1 ronde
10   Bob Brown Norton +1 ronde
11   Jack Ahearn Matchless +2 ronden
12   Jack Brett Norton +2 ronden

Niet gefinishtBewerken

Coureur Merk Oorzaak
  Keith Campbell Norton
  Bob Anderson Norton
  Dave Chadwick Norton
  Geoff Duke BMW
  Terry Shepherd Norton
  Jim Redman Norton
  Paddy Driver Norton

Niet deelgenomenBewerken

Coureur Merk Oorzaak
  Bob McIntyre Norton
  Carlo Bandirola MV Agusta
  Remo Venturi MV Agusta
  Umberto Masetti MV Agusta
  John Anderson Norton

Top tien tussenstand 500cc-klasseBewerken

Pos Coureur Merk Ptn
1   John Surtees MV Agusta 16
2   Derek Minter Norton 7
3   John Hartle MV Agusta 6
  Bob Anderson Norton
5   Bob Brown Norton 4
6   Ernst Hiller BMW 3
7   Dickie Dale BMW 2
  Dave Chadwick Norton
9   Gary Hocking Norton 1
  John Anderson Norton

350cc-klasseBewerken

Uitslag 350cc-klasseBewerken

Pos Coureur Merk Tijd Punten
1   John Surtees MV Agusta 1:10"32'2 8
2   John Hartle MV Agusta +1"18'5 6
3   Keith Campbell Norton +1"31'9 4
4   Derek Minter Norton 3
5   Mike Hailwood Norton 2
6   Luigi Taveri Norton 1

Onbekend[1]Bewerken

Coureur Merk
  Alan Trow Norton
  Alistair King Norton
  Bob Anderson Norton
  Bob Brown AJS
  Bob McIntyre Norton
  Dave Chadwick Norton
  Dickie Dale Norton
  Geoff Duke Norton
  Geoff Monty Norton
  Geoff Tanner Norton
  George Catlin Norton
  Mike O'Rourke Norton
  Terry Shepherd Norton

Top tien tussenstand 350cc-klasseBewerken

Pos Coureur Merk Ptn
1   John Surtees MV Agusta 16
2   Geoff Duke Norton 6
  John Hartle MV Agusta
4   Keith Campbell Norton 4
  Geoff Tanner Norton
6   Derek Minter Norton 3
  Terry Shepherd Norton
8   George Catlin Norton 2
  Mike Hailwood Norton
10   Alistair King Norton 1
  Luigi Taveri Norton

250cc-klasseBewerken

Uitslag 250cc-klasseBewerken

Pos Coureur Merk Tijd Punten
1   Tarquinio Provini MV Agusta 1:02"41'0 8
2   Carlo Ubbiali MV Agusta +0'5 6
3   Dieter Falk Adler +1"20'2 4
4   Mike Hailwood NSU +2"06'6 3
5   Arthur Wheeler Mondial +2"40'7 2
6   Horst Kassner NSU 1
7   Sammy Miller ČZ
8   Horst Fügner MZ

Onbekend[1]Bewerken

Coureur Merk
  Josef Autengruber NSU
  Bob Brown NSU
  Ernst Degner MZ
  Günter Beer Adler
  Walter Reichert NSU
  Wilhelm Lecke DKW
  Xaver Heiß NSU
  Dave Chadwick MV Agusta
  Dickie Dale NSU
  Geoff Monty GMS
  Tommy Robb NSU
  Emilio Mendogni Morini
  Giampiero Zubani Morini

Top acht tussenstand 250cc-klasseBewerken

(Slechts acht coureurs hadden al punten gescoord)

Pos Coureur Merk Ptn
1   Tarquinio Provini MV Agusta 16
2   Carlo Ubbiali MV Agusta 12
3   Mike Hailwood NSU 7
4   Dieter Falk Adler 6
5   Bob Brown NSU 3
6   Arthur Wheeler Mondial 2
7   Horst Kassner NSU 1
  Sammy Miller ČZ

125cc-klasseBewerken

Uitslag 125cc-klasseBewerken

Pos Coureur Merk Tijd Punten
1   Carlo Ubbiali MV Agusta 51"52'2 8
2   Luigi Taveri Ducati +0'2 6
3   Tarquinio Provini MV Agusta +2'5 4
4   Alberto Gandossi Ducati +1"19'2 3
5   Dave Chadwick Ducati +2"00'4 2
6   Ernst Degner MZ +2"52'9 1
7   Sammy Miller Ducati
8   Horst Fügner MZ +1 ronde
9   Romolo Ferri Ducati
10   Mike Hailwood Ducati
11   Willy Scheidhauer Ducati
12   Fron Purslow Ducati +2 ronden
13   Bill Webster MV Agusta
14   Jim Baughn EMC
15   Jack Lesage Ducati
16   Dakin MV Agusta
17   G. Du Pont MV Agusta

Onbekend[1]Bewerken

Coureur Merk
  Walter Brehme MZ
  Werner Musiol MZ
  Arthur Wheeler Mondial
  Bruno Spaggiari Ducati
  Enzo Vezzalini MV Agusta
  Francesco Villa Ducati

Top negen tussenstand 125cc-klasseBewerken

(Slechts negen coureurs hadden al punten gescoord)

Pos Coureur Merk Ptn
1   Carlo Ubbiali MV Agusta 16
2   Dave Chadwick Ducati 6
  Romolo Ferri Ducati
  Luigi Taveri Ducati
5   Tarquinio Provini MV Agusta 4
6   Ernst Degner MZ 3
  Alberto Gandossi Ducati
  Sammy Miller Ducati
9   Horst Fügner MZ 1

ZijspanklasseBewerken

Uitslag zijspanklasseBewerken

Pos Coureur Bakkenist Merk Tijd Punten
1   Florian Camathias   Hilmar Cecco BMW 8
2   Walter Schneider   Hans Strauß BMW 6
3   Helmut Fath   Fritz Rudolf BMW 4
4   Cyril Smith   Eric Bliss Norton 3
5   Bill Boddice   Bill Canning Norton 2
6   Loni Neußner   Dieter Heß BMW 1

Onbekend[1]Bewerken

Coureur Bakkenist Merk
  Alwin Ritter   Edwin Blauth BMW
  Arsenius Butscher   Helmut Munz BMW
  August Rohsiepe   Arthur Gardyanczik BMW
  Rudi Richter   Gerhard Klim BMW
  Ernie Walker   Dun Roberts Norton
  Jackie Beeton   Eddie Bulgin Norton
  Peter Woollett   George Loft Norton

Top tien tussenstand zijspanklasseBewerken

Pos Coureur Bakkenist Merk Ptn
1   Florian Camathias   Hilmar Cecco BMW 14
  Walter Schneider   Hans Strauß BMW
3   Jackie Beeton   Eddie Bulgin Norton 4
  Helmut Fath   Fritz Rudolf BMW
5   Cyril Smith   Eric Bliss Norton 3
  Alwin Ritter   Edwin Blauth BMW
7   Ernie Walker   Dun Roberts Norton 2
  Bill Boddice   Bill Canning Norton
9   Loni Neußner   Dieter Heß BMW 1
  Peter Woollett   George Loft Norton
Vorige race:
Isle of Man TT 1958
FIM wereldkampioenschap wegrace
10e seizoen (1958)
Volgende race:
Grand Prix-wegrace van België 1958

Vorige race:
TT Assen 1957
TT Assen Volgende race:
TT Assen 1959
1959:FRA · IOM · DUI · NED · BEL · ZWE · ULS · NAT
1958:IOM · NED · BEL · DUI · ZWE · ULS · NAT
1957:DUI · IOM · NED · BEL · ULS · NAT
1956:IOM · NED · BEL · DUI · ULS · NAT
1955:SPA · FRA · IOM · DUI · BEL · NED · ULS · NAT
1954:FRA · IOM · ULS · BEL · NED · DUI · ZWI · NAT · SPA
1953:IOM · NED · BEL · DUI · FRA · ULS · ZWI · NAT · SPA
1952:ZWI · IOM · NED · BEL · DUI · ULS · NAT · SPA
1951:SPA · ZWI · IOM · BEL · NED · FRA · ULS · NAT
1950:IOM · BEL · NED · ZWI · ULS · NAT