Internationaal Wegcriterium: verschil tussen versies
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
k Verplaatsing van 14 interwikilinks die op Wikidata beschikbaar zijn op d:q1140575 |
update |
||
Regel 13:
| eerste = 1932
| laatste =
| aantal =
| eerstewinnaar = {{FR-VLAG}} [[Léon Le Calvez]]
| laatstewinnaar = {{
| laatste nedwinnaar ={{NL-VLAG}} [[Erik Breukink]]
| laatste belwinnaar ={{BE-VLAG}} [[Rik Verbrugghe]]
Regel 26:
De wedstrijd wordt tegenwoordig meestal verreden in het weekend tussen [[Milaan-San Remo]] en de [[Ronde van Vlaanderen]] en bestaat uit een vlakke rit, een bergrit en een [[tijdrijden|tijdrit]]. Sinds 2005 maakt de wedstrijd deel uit van het [[Continentale circuits|Europese continentale circuit]].
Waar de meeste wielerwedstrijden een min of meer vaste locatie hebben, is die plaats van het Internationaal Wegcriterium in de geschiedenis nog wel eens veranderd. In jaren tot aan 2009 werd er meestal rond [[Charleville-Mézières]] in de noord-Franse regio [[Champagne-Ardenne]] gereden.
== Paardincident ==
Regel 117:
[[Internationaal Wegcriterium 2011|2011]] · {{LU-VLAG}} [[Fränk Schleck]]<br />
[[Internationaal Wegcriterium 2012|2012]] · {{AU-VLAG}} [[Cadel Evans]]<br />
[[Internationaal Wegcriterium 2013|2013]] · {{GB-VLAG}} [[Chris Froome]]<br />
|}
: * In 1941, 1942, 1943 waren er twee ronden in één jaar, zowel in bezet als in 'vrij' Frankrijk.
Regel 176 ⟶ 177:
| || {{US}} || align="center"|2
|-
|
|-
| 9 || {{
|-
| || {{CH}} || align="center"|1
|