Orlybus: verschil tussen versies
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
k Repareer link naar doorverwijspagina met Zeusmodus - Orly → Orly (gemeente), Orly → Orly (gemeente) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 9:
| startdatum = 1962
| einddatum =
| lengte = 13
| lijnen =
| voertuigen = Scania OmniCity en Agora L
Regel 24:
| routekaart =
}}
'''Orlybus''' is de handelsnaam van de [[Parijs]]e buslijn 283, uitgevoerd door de [[RATP]]. Deze lijn verbindt het [[Station Denfert-Rochereau|Denfert-Rochereau]] plein in Parijs met de [[luchthaven Orly]]. Deze lijn kent een speciale prijsstelling, het is nodig een speciaal ticket te kopen (
==Geschiedenis==
Vanaf de opening van het vliegveld Orly werd dit vanuit Parijs bediend door [[Parijse buslijn 283|bus 285]] van de RATP vanaf de [[Porte d'Italie (metrostation)|Porte d'Italie]] via de [[N7 (Frankrijk)|Route Nationale 7]], en sinds het openstellen van de [[A6 (Frankrijk)|Autoroute de Soleil]] in 1960, door een directe verbinding [[Porte d'Italie (metrostation)|Porte d'Italie]]-[[Orly (gemeente)|Orly]] via de snelweg onder het nummer 285. In 1962 werd deze directe dienst opgeheven en vervangen door lijn 215 [[Station Denfert-Rochereau|Denfert-Rochereau]] - [[Orly (gemeente)|Orly]] die exact het zelfde tracé volgde als de huidige Orlybus.
==
De lijn wordt bereden door bussen van het type [[RATP busnetwerk|Scania OmniCity]], aangevuld door het type [[Irisbus Agora|Agora L]].
De bussen rijden 3 tot 4 keer per uur. De reisduur is tussen de 20 en 30 minuten, afhankelijk van de drukte bij de haltes en op de weg.
==Zie ook==
*[[RATP busnetwerk]]
*[[Openbaar vervoer in Île-de-France]]
{{Bron|bronvermelding=
{{reflist}}
}}
{{Navigatie openbaar vervoer Parijs}}
[[Categorie:Vervoer in Parijs]]
|