Schietsport op de Paralympische Zomerspelen 1996

Op de Xe Paralympische Spelen die in 1996 werden gehouden in het Amerikaanse Atlanta was de schietsport een van de 19 sporten die tijdens deze spelen werd beoefend.

EvenementenBewerken

Er stonden bij het schieten 12 evenementen op het programma, 3 voor de mannen, 3 voor de vrouwen en 6 gemengde evenementen.

Mannen

  • Luchtgeweer, staand - SH1
  • Luchtgeweer, 3x40 - SH1
  • Vrij geweer, 3x40 - SH1
  • Luchtpistool, SH1

Vrouwen

  • Luchtgeweer, staand - SH1
  • Luchtgeweer, 3x20 - SH1
  • Standaard geweer, 3x20 - SH1
  • Luchtpistool, SH1

Gemengd

  • Luchtgeweer, 3x40 - SH2
  • Luchtgeweer, staand - SH2
  • Luchtgeweer, liggend - SH1
  • Luchtgeweer, liggend - SH2
  • Vrij geweer, liggend - SH2
  • Sportpistool, SH1
  • Vrij pistool .22, SH1
  • Engelse Wedstrijd, SH1

MannenBewerken

LuchtgeweerBewerken

Klasse Onderdeel Punten Land   Land   Land  
SH1 staand 687.8   KOR Tae Ho Han   SLO Franc Pinter   GER Franz Falke
SH1 3x40 1289.7   SWE Jonas Jacobsson   GER Josef Neumaier   GER Alfred Berniger

LuchtpistoolBewerken

Klasse Punten Land   Land   Land  
SH1 662.2   RUS Andrey Lebedinsky   AUT Hubert Aufschnaiter   ITA Antonio Martella

Vrij geweerBewerken

Klasse Onderdeel Punten Land   Land   Land  
SH1 3x40 1238.3   GER Josef Neumaier   ISR Doron Sheziri   SWE Bjorn Samuelsson

VrouwenBewerken

LuchtgeweerBewerken

Klasse Onderdeel Punten Land   Land   Land  
SH1 staand 491.3   GBR Deanna Coates   CHN Nan Zhang   KOR Im Yeon Kim
SH1 3x20 690.1   KOR Im Yeon Kim   GBR Deanna Coates   GER Sabine Brogle

LuchtpistoolBewerken

Klasse Punten Land   Land   Land  
SH1 456.9   YUG Ruzica Aleksov   DEN Lone Overbye   RSA Rosabelle Riese

Standaard geweerBewerken

Klasse Onderdeel Punten Land   Land   Land  
SH1 3x20 661.8   KOR Im Yeon Kim   FRA Michele Amiel   GER Sabine Brogle

GemengdBewerken

LuchtgeweerBewerken

Klasse Onderdeel Punten Land   Land   Land  
SH2 3x40 1198   SWE Lotta Helsinger   SWE Thomas Johansson   ITA Santo Mangano
SH1 liggend 705.8   IRI Enayatollah Bokharaei   DEN Kazimierz Mechula   SWE Jonas Jacobsson
SH2 liggend 705.8   SWE Thomas Johansson   SWE Lotta Helsinger   ITA Santo Mangano
SH2 staand 703.2   SWE Thomas Johansson   ITA Santo Mangano   SWE Lotta Helsinger

Vrij pistoolBewerken

Klasse Onderdeel Punten Land   Land   Land  
SH1 .22 620.9   ESP Francisco Angel Soriano   YUG Ruzica Aleksov   RUS Andrey Lebedinsky

SportpistoolBewerken

Klasse Punten Land   Land   Land  
SH1 682.3   RUS Andrey Lebedinsky   AUS James Nomarhas   GER Roland Hartmann

Engelse wedstrijdBewerken

Klasse Punten Land   Land   Land  
SH1 691.4   SWE Jonas Jacobsson   ISR Doron Sheziri   ITA Oscar de Pellegrin