Lijst van medaillewinnaars op de Olympische Jeugdwinterspelen 2016

Wikimedia-lijst

Deze pagina geeft een totaal overzicht van de lijst van medaillewinnaars op de Olympische Jeugdwinterspelen 2016 in Lillehammer, Noorwegen. Hierbij is de indeling alfabetisch gerangschikt op basis van de zeven olympische sporten en binnen de sporten op discipline.

Zie Olympische Jeugdwinterspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

BiatlonBewerken

Onderdeel      
Sprint (7,5 km) (m)   FRA Emilien Claude   NOR Sivert Guttorm Bakken   RUS Egor Tutmin
Achtervolging (10 km) (m)   NOR Sivert Guttorm Bakken   RUS Egor Tutmin   RUS Said Karimulla Khalili
Sprint (6 km) (v)   GER Juliane Frühwirt   NOR Marthe Krakstad Johansen   KAZ Arina Pantova
Achtervolging (7,5 km) (v)   UKR Khrystyna Dmytrenko   NOR Marthe Krakstad Johansen   FRA Lou Jeanmonnot Laurent
Gemengde estafette   CHN Zhu Zhenyu
Meng Fanqi
  NOR Fredrik Qvist Buchen-Johannessen
Marthe Krakstad Johansen
  RUS Egor Tutmin
Ekaterina Ponedelko
Gemengde estafette,
landenteam
  NOR Sivert Guttorm Bakken
Fredrik Bucher-Johannessen
Marthe Krakstad Johansen
Marit Oeygard
  GER Simon Gross
Danilo Riethmueller
Juliane Fruehwirt
Franziska Pfnuer
  ITA Patrick Braunhofer
Cedric Christille
Samuela Comola
Irene Lardschneider

CurlingBewerken

Onderdeel      
Teamwedstrijd gemengd,
(nationaal)
  CAN Sterling Middleton
Tyler Tardi
Karlee Burgess
Mary Fay
  USA Ben Richardson
Luc Violette
Cora Farrell
Cait Flannery
  SUI Philipp Hösli
Henwy Lochmann
Laura Engler
Selina Witschonke
Dubbeltoernooi gemengd,
(internationaal)
  SUI
  JPN
Philipp Hösli
Yako Matsuzawa
  GBR
  CHN
Ross Whyte
Han Yu
  NOR
  CHN
Andreas Hårstad
Zhao Ruiyi

IJshockeyBewerken

Onderdeel      
Landenwedstrijd (m)   Verenigde Staten   Canada   Rusland
Vaardigheidswedstrijd (m)   ROU Eduard Casaneanu   SVK Sebastian Cederle   GER Erik Betzold
Landenwedstrijd (v)   Zweden   Tsjechië   Zwitserland
Vaardigheidswedstrijd (v)   JPN Sena Takenaka   ITA Anita Muraro   AUT Theresa Schafzahl

RodelenBewerken

Onderdeel      
Enkel (m)   LAT Kristers Aparjods   GER Paul-Lukas Heider   CAN Reid Watts
Dubbel (m)   ITA Felix Schwarz
Lukas Gufler
  GER Hannes Orlamuender
Paul Gubitz
  RUS Vsevolod Kashkin
Konstantin Korshunov
Enkel (v)   CAN Brooke Apshkrum   GER Jessica Tiebel   AUT Madeleine Egle
Gemengd team   GER Jessica Tiebel
Paul-Lukas Heider
Hannes Orlamuender
Paul Gubitz
  RUS Olesya Mikhaylenko
Evgenii Petrov
Vsevolod Kashkin
Konstantin Korshunov
  ITA Marion Oberhofer
Fabian Malleier
Felix Schwarz
Lukas Gufler

SchaatssportenBewerken

KunstrijdenBewerken

Onderdeel      
Jongens   JPN Sōta Yamamoto   LAT Deniss Vasiļjevs   RUS Dmitri Aliev
Meisjes   RUS Polina Tsoerskaja   RUS Maria Sotskova   KAZ Jelizabet Toersynbajeva
Paarrijden   RUS Dmitri Sopot
Jekaterina Borisova
  CZE Martin Bidař
Anna Dušková
  RUS Nikita Volodin
Alina Ustimkina
IJsdansen   RUS Grigory Smirnov
Anastasia Shpilevaya
  USA Logan Bye
Chloe Lewis
  RUS Kirill Aljosjin
Anastasia Skoptsova
Gemengd team,
(internationaal)

  RUS
  CHN
  USA

  RUS
Team Desire
Dmitri Aliev
Li Xiangning
Joseph Goodpaster
Sarah Rose
Kirill Aljosjin
Anastasia Skoptsova

  UKR
  LAT
  CZE

  FRA
Team Future
Ivan Shmuratko
Diāna Ņikitina
Martin Bidař
Anna Dušková
Mathieu Couyras
Julia Wagret

  LAT
  HUN
  CHN

  CAN
Team Discovery
Deniss Vasiļjevs
Fruzsina Medgyesi
Li Bowen
Gao Yumeng
Zachary Lagha
Marjorie Lajoie

LangebaanschaatsenBewerken

Onderdeel      
500 meter (m)   CHN Li Yanzhe   JPN Kazuki Sakakibara   KOR Chung Jae-woong
1500 meter (m)   KOR Kim Min-seok   JPN Daichi Horikawa   NED Daan Baks
Massastart (m)   KOR Kim Min-seok   KOR Chung Jae-woong   NOR Allan Dahl Johansson
500 meter (v)   KOR Kim Min-sun   CHN Han Mei   CHN Li Huawei
1500 meter (v)   KOR Park Ji-woo   CHN Han Mei   ITA Noemi Bonazza
Massastart (v)   KOR Park Ji-woo   CHN Han Mei   KOR Kim Min-sun
Team sprint, gemengd,
(internationaal)
  KOR
  CHN
  ITA
  MGL
Chung Jae-woong
Shen Hanyang
Noemi Bonazza
Sumiya Buyantogtokh
  USA
  KAZ
  NED
  POL
Austin Kleba
Anvar Mukhamadeyev
Elisa Dul
Karolina Gasecka
  GER
  NOR
  ITA
  ROU
Ole Jeske
Allan Dahl Johansson
Chiara Cristelli
Mihaela Hogas

ShorttrackBewerken

Onderdeel      
500 meter (m)   KOR Hong Kyung-hwan   JPN Kazuki Yoshinaga   CHN Wei Ma
1000 meter (m)   KOR Hwang Dae-heon   CHN Wei Ma   HUN Shaoang Liu
500 meter (v)   CHN Yize Zang   HUN Petra Jaszapati   BUL Katrin Manoilova
1000 meter (v)   KOR Kim Ji-yoo   KOR Lee Su-youn   GER Anna Seidel
Aflossing,
gemengd team,
(internationaal)
  BEL
  FRA
  NOR
  KOR
Stijn Desmet
Quentin Fercoq
Ane Farstad
Kim Ji-yoo
  NED
  JPN
  HUN
  AUS
Tjerk de Boer
Kiichi Shigehiro
Petra Jaszapati
Julia Moore
  LAT
  JPN
  BUL
  KAZ
Karlis Kruzbergs
Kazuki Yoshinaga
Katrin Manoilova
Anita Nagay

SkisportenBewerken

AlpineskiënBewerken

Onderdeel      
Combinatie (m)   USA River Radamus   AUT Manuel Traninger   ITA Pietro Canzio
Reuzenslalom (m)   USA River Radamus   JPN Yohei Koyama   GER Anton Grammel
Slalom (m)   AUT Manuel Traninger   SWE Filip Vennerström   NOR Odin Vassbotn Breivik
Super-G (m)   USA River Radamus   ITA Pietro Canzio   AUT Manuel Traninger
Combinatie (v)   SUI Aline Danioth   SUI Mélanie Meillard   GER Katrin Hirtl-Stanggassinger
Reuzenslalom (v)   SUI Mélanie Meillard   GER Katrin Hirtl-Stanggassinger   SUI Aline Danioth
Slalom (v)   SUI Aline Danioth   CAN Ali Nullmeyer   SLO Meta Hrovat
Super-G (v)   AUT Nadine Fest   AUT Julia Scheib   SUI Aline Danioth
Parallelle wedstrijd,
gemengd landenteam
  GER Jonas Stockinger
Lucia Rispler
  RUS Alexei Konkow
Anastassija Silantewa
  FIN Sampo Kankkunen
Riikka Honkanen

FreestyleskiënBewerken

Onderdeel      
Halfpipe (m)   USA Birk Irving   NZL Finn Bilous   NOR Trym Sunde Andreassen
Ski-cross (m)   CAN Reece Howden   BEL Xander Vercammen   AUS Louis Muhlen
Slopestyle (m)   NOR Birk Ruud   USA Alexander Hall   NZL Finn Bilous
Halfpipe (v)   GBR Madison Rowlands   USA Paula Cooper   AUT Lara Wolf
Ski-cross (v)   SUI Talina Gantenbein   AUS Zali Offord   CZE Klára Kašparová
Slopestyle (v)   RUS Lana Prusakova   FRA Lou Barin   GBR Madison Rowlands

LanglaufenBewerken

Onderdeel      
Sprint, klassieke stijl (m)   NOR Thomas Helland Larsen   KOR Kim Magnus   NOR Vebjørn Hegdal
10 km, vrije stijl (m)   KOR Kim Magnus   NOR Vebjørn Hegdal   RUS Igor Fedotov
cross (m)   KOR Kim Magnus   NOR Thomas Helland Larsen   FIN Lauri Mannila
Sprint, klassieke stijl (v)   SWE Johanna Hagström   RUS Joelia Petrova   NOR Martine Engebretsen
5 km, vrije stijl (v)   RUS Maya Yakunina   CHN Chi Chunxue   FIN Rebecca Immonen
cross (v)   SWE Moa Lundgren   SWE Johanna Hagström   FRA Laura Chamiot Maitral

Noordse combinatieBewerken

Onderdeel      
Gundersen NH HS 100
+ 5 km langlaufen (m)
  GER Tim Kopp   USA Ben Loomis   CZE Ondřej Pažout
3x gundersen normal hill +
3x 3,3 km langlaufen,
gemengd landenteam *
  RUS Igor Fedotov
Maya Yakunina
Maksim Sergeev
Sofia Tikhonova
Vitalii Ivanov
  NOR Vebjørn Hegdal
Martine Engebretsen
Marius Lindvik
Anna Odine Strøm
Einar Luraas Oftebro
  GER Philipp Unger
Anna-Maria Dietze
Jonathan Siegel
Agnes Reisch
Tim Kopp
* In dit medailleonderdeel kwamen twee langlaufers (m/v), twee schansspringers (m/v) en een noordse combinatieskiër per land in actie.

SchansspringenBewerken

Onderdeel      
Jongens   SLO Bor Pavlovčič   NOR Marius Lindvik   GER Jonathan Siegel
Meisjes   SLO Ema Klinec   RUS Sofia Tikhonova   ITA Lara Malsiner
normal hill HS 100,
gemengd landenteam *
  SLO Bor Pavlovčič
Ema Klinec
Vid Vrhovnik
  GER Jonathan Siegel
Agnes Reisch
Tim Kopp
  AUT Clemens Leitner
Julia Huber
Florian Dagn
* In dit medailleonderdeel kwamen twee schansspringers (m/v) en een noordse combinatieskiër per land in actie.

SnowboardenBewerken

Onderdeel      
Cross (vm)   USA Jake Vedder   AUS Alex Dickson   GER Sebastian Pietrzykowski
Halfpipe (m)   USA Jake Pates   USA Nikolas Baden   SLO Tit Štante
Slopestyle (m)   USA Jake Pates   RUS Vlad Khadarin   FIN Rene Rinnekangas
Cross (v)   FRA Manon Petit   SUI Sophie Hediger   ITA Caterina Carpano
Halfpipe (v)   USA Chloe Kim   AUS Emily Arthur   KOR Jeong Yu-rim
Slopestyle (v)   USA Chloe Kim   FIN Elli Pikkujamsa   FIN Henna Ikola
Cross,
gemengd team *
  GER Cornel Renn
Celia Funkler
Sebastian Pietrzykowski
Jana Fischer
  SUI Sascha Rueedi
Talina Gantenbein
Pascal Bitschnau
Sophie Hediger
MIX   SWE David Mobaerg
  SWE Veronica Edebo
  BUL Valentin Miladinov
  UKR Daryna Kyrychenko
* In dit medailleonderdeel kwamen twee freestyleskiërs (m/v) en twee snowboardes per land en/of gemengdteam in actie.

SleesportenBewerken

BobsleeënBewerken

Onderdeel      
Eenmansbob (m)   GER Jonas Jannusch   RUS Maksim Ivanov   NOR Kristian Olsen
Eenmansbob (v)   GER Laura Nolte   AUT Mercedes Schulte   GBR Kelsea Purchall

SkeletonBewerken

Onderdeel      
Jongens   RUS Evgenii Rukosuev   NOR Alexander Hestengen   GER Robin Schneider
Meisjes   GBR Ashleigh Fay Pittaway   GER Hannah Neise   FRA Agathe Bessard