Hoofdmenu openen

De 56e editie van de meerdaagse wielerwedstrijd Ronde van het Baskenland vond in 2016 plaats van 4 tot en met 9 april. De ronde maakt deel uit van de UCI World Tour 2016. De koers werd gewonnen door de Spanjaard Alberto Contador.

56e editie
Periode 4 april9 april
Startplaats Etxebarria
Finishplaats Eibar
Totale afstand 852,2 km
Gem. snelheid 37,452 km/h
Deelnemers 158
Klassementen na 6e etappe
Jersey yellow.svg Winnaar Vlag van Spanje Alberto Contador
Jersey white.svg Punten Vlag van Colombia Sergio Henao
Jersey white dots on red.svg Bergen Vlag van Italië Diego Rosa
Jersey blue.svg Sprint Vlag van Frankrijk Nicolas Edet
Andere jaren
Vorige editie Ronde van het Baskenland 2015
Volgende editie Ronde van het Baskenland 2017
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Inhoud

Deelnemende ploegenBewerken

StartlijstBewerken








Etappe-overzichtBewerken

etappe datum start finish afstand type winnaar   klassementsleider
1e 4 april Etxebarria Markina-Xemein 144,0 km   heuvelrit   Luis León Sánchez   Luis León Sánchez
2e 5 april Markina-Xemein Amurrio-Baranbio 174,2 km   heuvelrit   Mikel Landa   Mikel Landa
3e 6 april Vitoria-Gasteiz Lesaka 193,5 km   heuvelrit   Steve Cummings
4e 7 april Lesaka Orio 165,0 km   heuvelrit   Samuel Sánchez   Wilco Kelderman
5e 8 april Orio Arrate 159,0 km   bergrit   Diego Rosa   Sergio Henao
6e 9 april Eibar Eibar 16,5 km   individuele tijdrit   Alberto Contador   Alberto Contador

Etappe-uitslagenBewerken

1e etappeBewerken

EtxebarriaMarkina-Xemein (144,0 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Luis León Sánchez   Astana Pro Team 3u54'21"
2   Daniel Navarro   Cofidis z.t.
3   Simon Gerrans   Orica GreenEDGE z.t.
4   Fabio Felline   Trek-Segafredo z.t.
5   Simon Clarke   Cannondale z.t.
6   Jan Bakelants   AG2R La Mondiale z.t.
7   Daniel Martin   Etixx-Quick Step z.t.
8   Warren Barguil   Team Giant-Alpecin z.t.
9   Tony Gallopin   Lotto Soudal z.t.
10   Sergej Tsjernetski   Team Katjoesja z.t.
14   Tom-Jelte Slagter   Cannondale z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Luis León Sánchez   Astana Pro Team 3u54'21"
2   Daniel Navarro   Cofidis z.t.
3   Simon Gerrans   Orica GreenEDGE z.t.
4   Fabio Felline   Trek-Segafredo z.t.
5   Simon Clarke   Cannondale z.t.
6   Jan Bakelants   AG2R La Mondiale z.t.
7   Daniel Martin   Etixx-Quick Step z.t.
8   Warren Barguil   Team Giant-Alpecin z.t.
9   Tony Gallopin   Lotto Soudal z.t.
10   Sergej Tsjernetski   Team Katjoesja z.t.
14   Tom-Jelte Slagter   Cannondale z.t.

2e etappeBewerken

Markina-XemeinAmurrio-Baranbio (174,2 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Mikel Landa   Team Sky 4u43'17"
2   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo + 1"
3   Sergio Henao   Team Sky + 5"
4   Samuel Sánchez   BMC Racing Team + 9"
5   Alberto Contador   Tinkoff + 11"
6   Thibaut Pinot   FDJ + 13"
7   Rui Costa   Lampre-Merida + 15"
8   Nairo Quintana   Movistar Team z.t.
9   Robert Gesink   Team LottoNL-Jumbo z.t.
10   Sébastien Reichenbach   FDJ z.t.
12   Louis Vervaeke   Lotto Soudal z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Mikel Landa   Team Sky 8u37'38"
2   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo + 1"
3   Sergio Henao   Team Sky + 5"
4   Samuel Sánchez   BMC Racing Team + 9"
5   Alberto Contador   Tinkoff + 11"
6   Thibaut Pinot   FDJ + 13"
7   Rui Costa   Lampre-Merida + 15"
8   Nairo Quintana   Movistar Team z.t.
9   Robert Gesink   Team LottoNL-Jumbo z.t.
10   Sébastien Reichenbach   FDJ z.t.
12   Louis Vervaeke   Lotto Soudal z.t.

3e etappeBewerken

Vitoria-GasteizLesaka (193,5 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Steve Cummings   Dimension Data 5u01'57"
2   Simon Gerrans   Orica GreenEDGE z.t.
3   Fabio Felline   Trek-Segafredo z.t.
4   Gianluca Brambilla   Etixx-Quick Step z.t.
5   Giovanni Visconti   Lampre-Merida z.t.
6   Simon Clarke   Cannondale z.t.
7   Tony Gallopin   Lotto Soudal z.t.
8   Peio Bilbao   Caja Rural-Seguros z.t.
9   Sergej Tsjernetski   Team Katjoesja z.t.
10   Sergio Henao   Team Sky z.t.
14   Serge Pauwels   Dimension Data z.t.
32   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Mikel Landa   Team Sky 13u39'35"
2   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo + 1"
3   Sergio Henao   Team Sky + 5"
4   Samuel Sánchez   BMC Racing Team + 9"
5   Alberto Contador   Tinkoff + 11"
6   Thibaut Pinot   FDJ + 13"
7   Rui Costa   Lampre-Merida + 15"
8   Nairo Quintana   Movistar Team z.t.
9   Robert Gesink   Team LottoNL-Jumbo z.t.
10   Sébastien Reichenbach   FDJ z.t.
12   Louis Vervaeke   Lotto Soudal z.t.

4e etappeBewerken

LesakaOrio (165,0 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Samuel Sánchez   BMC Racing Team 4u13'12"
2   Rui Costa   Lampre-Merida z.t.
3   Warren Barguil   Team Giant-Alpecin z.t.
4   Alexis Vuillermoz   AG2R La Mondiale z.t.
5   Sergio Henao   Team Sky z.t.
6   Nairo Quintana   Movistar Team z.t.
7   Alberto Contador   Tinkoff z.t.
8   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo z.t.
9   Lawson Craddock   Cannondale z.t.
10   Joaquim Rodríguez   Team Katjoesja z.t.
17   Louis Vervaeke   Lotto Soudal z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Wilco Kelderman   LottoNL-Jumbo 17u52'48"
2   Sergio Henao   Team Sky + 4"
3   Mikel Landa   Team Sky + 7"
4   Samuel Sánchez   BMC Racing Team + 8"
5   Alberto Contador   Tinkoff + 10"
6   Thibaut Pinot   FDJ + 12"
7   Rui Costa   Lampre-Merida + 14"
8   Nairo Quintana   Movistar Team z.t.
9   Robert Gesink   Team LottoNL-Jumbo z.t.
10   Sébastien Reichenbach   FDJ z.t.
12   Louis Vervaeke   Lotto Soudal z.t.

5e etappeBewerken

OrioArrate (159,0 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Diego Rosa   Astana Pro Team 4u19'15"
2   Sergio Henao   Team Sky + 3'13"
3   Alberto Contador   Tinkoff z.t.
4   Joaquim Rodríguez   Team Katjoesja + 3'15"
5   Thibaut Pinot   FDJ z.t.
6   Samuel Sánchez   BMC Racing Team + 3'41"
7   Nairo Quintana   Movistar Team + 3'42"
8   Lawson Craddock   Cannondale + 3'57"
9   Rui Costa   Lampre-Merida + 4'15"
10   Serge Pauwels   Dimension Data z.t.
14   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo + 4'24"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Sergio Henao   Team Sky 22u15'24"
2   Alberto Contador   Tinkoff + 6"
3   Thibaut Pinot   FDJ + 10"
4   Joaquim Rodríguez   Team Katjoesja + 12"
5   Samuel Sánchez   BMC Racing Team + 31"
6   Nairo Quintana   Movistar Team + 38"
7   Lawson Craddock   Cannondale + 1'00"
8   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo + 1'07"
9   Rui Costa   Lampre-Merida + 1'09"
10   Sébastien Reichenbach   FDJ + 1'11"
14   Louis Vervaeke   Lotto Soudal + 1'38"

6e etappeBewerken

EibarEibar (16,5 km) (ITT)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alberto Contador   Tinkoff 29'13"
2   Nairo Quintana   Movistar Team + 5"
3   Sergio Henao   Team Sky + 18"
4   Adam Yates   Orica GreenEDGE + 53"
5   Samuel Sánchez   BMC Racing Team + 1'04"
6   Thibaut Pinot   FDJ + 1'09"
7   Rui Costa   Lampre-Merida + 1'16"
8   Joaquim Rodríguez   Team Katjoesja z.t.
9   Miguel Ángel López   Astana Pro Team + 1'21"
10   Peio Bilbao   Caja Rural-Seguros z.t.
11   Jurgen Van den Broeck   Team Katjoesja + 1'29"
30   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo + 2'13"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alberto Contador   Tinkoff 22u44'43"
2   Sergio Henao   Team Sky + 12"
3   Nairo Quintana   Movistar Team + 37"
4   Thibaut Pinot   FDJ + 1'13"
5   Joaquim Rodríguez   Team Katjoesja + 1'22"
6   Samuel Sánchez   BMC Racing Team + 1'29"
7   Rui Costa   Lampre-Merida + 2'19"
8   Simon Špilak   Team Katjoesja + 2'47"
9   Lawson Craddock   Cannondale + 2'52"
10   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo + 3'14"
11   Louis Vervaeke   Lotto Soudal + 3'15"

EindklassementenBewerken

Algemeen klassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alberto Contador   Tinkoff 22u44'43"
2   Sergio Henao   Team Sky + 12"
3   Nairo Quintana   Movistar Team + 37"
4   Thibaut Pinot   FDJ + 1'13"
5   Joaquim Rodríguez   Team Katjoesja + 1'22"
6   Samuel Sánchez   BMC Racing Team + 1'29"
7   Rui Costa   Lampre-Merida + 2'19"
8   Simon Špilak   Team Katjoesja + 2'47"
9   Lawson Craddock   Cannondale + 2'52"
10   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo + 3'14"
11   Louis Vervaeke   Lotto Soudal + 3'15"
12   Mikel Landa   Team Sky + 3'19"
13   Sébastien Reichenbach   FDJ + 3'22"
14   Pierre-Roger Latour   AG2R La Mondiale + 3'30"
15   Alexis Vuillermoz   AG2R La Mondiale + 3'43"
16   Giovanni Visconti   Movistar Team + 4'04"
17   Peio Bilbao   Caja Rural-Seguros + 4'33"
18   Bauke Mollema   Trek-Segafredo + 4'39"
19   Serge Pauwels   Dimension Data + 5'57"
20   Miguel Ángel López   Astana Pro Team + 7'03"

PuntenklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Sergio Henao   Team Sky 70
2   Alberto Contador   Tinkoff 62
3   Samuel Sánchez   BMC Racing Team 61
8   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo 30
25   Serge Pauwels   Dimension Data 8

BergklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Diego Rosa   Astana Pro Team 55
2   Stefan Denifl   IAM Cycling 53
3   Nicolas Edet   Cofidis 28
8   Sander Armée   Lotto Soudal 15
18   Wilco Kelderman   Team LottoNL-Jumbo 5

SprintklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Nicolas Edet   Cofidis 11
2   Diego Rosa   Astana Pro Team 9
3   Stefan Denifl   IAM Cycling 9
8   Maxime Monfort   Lotto Soudal 4

KlassementenverloopBewerken

Externe linkBewerken