Hoofdmenu openen

De derde editie van de Ronde van Yorkshire vond in 2017 plaats van 28 tot en met 30 april. Voor de mannen is deze wedstrijd een meerdaagse wedstrijd met drie etappes, met de start in Bridlington, de finish in Fox Valley, Sheffield. De mannenronde maakt deel uit van de UCI Europe Tour 2017, in de categorie 2.1. De vrouwen rijden alleen een eendagswedstrijd met hetzelfde parcours als de tweede mannenetappe, van Tadcaster naar Harrogate, op 29 april. De vrouwenwedstrijd heeft de UCI-classificatie 1.1.

De Belg Serge Pauwels won de titel bij de mannen, terwijl de Britse Lizzie Deignan de wedstrijd bij de vrouwen op haar naam schreef.

Inhoud

MannenBewerken

3e editie
Periode 2830 april
Startplaats Bridlington
Finishplaats Sheffield
Eindklassementen
  Winnaar   Serge Pauwels
  Punten   Caleb Ewan
  Berg   Pieter Weening
Andere jaren
Vorige editie Ronde van Yorkshire 2016
Volgende editie Ronde van Yorkshire 2018
Portaal      Wielersport

EtappeoverzichtBewerken

Etappe Datum Start Finish Type Afstand Winnaar   Klassementsleider
1e 28 april Bridlington Scarborough   vlakke rit 174 km   Dylan Groenewegen   Dylan Groenewegen
2e 29 april Tadcaster Harrogate   vlakke rit 122,5 km   Nacer Bouhanni   Caleb Ewan
3e 30 april Bradford Sheffield   heuvelrit 194,5 km   Serge Pauwels   Serge Pauwels

Deelnemende ploegenBewerken

WorldTour ProContinentaal Continentaal Nationaal
  BMC Racing Team   Aqua Blue Sport   Bike Channel-Canyon   Groot-Brittannië
  Team Dimension Data   Cofidis   JLT Condor
  Team Katjoesja Alpecin   Delko Marseille Provence KTM   Madison Genesis
  Team LottoNL-Jumbo   Direct Énergie   ONE Pro Cycling
  Team Sky   Roompot-Nederlandse Loterij   Team Raleigh-GAC
  Team Sunweb

UitslagenBewerken

1e etappeBewerken

BridlingtonScarborough (174 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Dylan Groenewegen   Team LottoNL-Jumbo 4u09'38"
2   Caleb Ewan   Orica-Scott + 0"
3   Chris Opie   Bike Channel-Canyon z.t.
4   Nacer Bouhanni   Cofidis z.t.
5   Steele Von Hoff   ONE Pro Cycling z.t.
6   Kristian Sbaragli   Team Dimension Data z.t.
7   André Looij   Roompot-Nederlandse Loterij z.t.
8   Adam Blythe   Aqua Blue Sport z.t.
9   Baptiste Planckaert   Team Katjoesja Alpecin z.t.
10   Enrique Sanz   Team Raleigh-GAC z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Dylan Groenewegen   Team LottoNL-Jumbo 4u09'38"
2   Caleb Ewan   Orica-Scott + 4"
3   Chris Opie   Bike Channel-Canyon + 6"
4   Nacer Bouhanni   Cofidis + 10"
5   Steele Von Hoff   ONE Pro Cycling z.t.
6   Kristian Sbaragli   Team Dimension Data z.t.
7   André Looij   Roompot-Nederlandse Loterij z.t.
8   Adam Blythe   Aqua Blue Sport z.t.
9   Baptiste Planckaert   Team Katjoesja Alpecin z.t.
10   Enrique Sanz   Team Raleigh-GAC z.t.

2e etappeBewerken

TadcasterHarrogate (122,5 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Nacer Bouhanni   Cofidis 2u45'51"
2   Caleb Ewan   Orica-Scott z.t.
3   Jonathan Hivert   Direct Energie z.t.
4   Dylan Groenewegen   Team LottoNL-Jumbo z.t.
5   Christopher Lawless   Nationaal team Groot-Brittannië z.t.
6   Kristian Sbaragli   Team Dimension Data z.t.
7   Søren Kragh Andersen   Team Sunweb z.t.
8   Tony Hurel   Direct Energie z.t.
9   Matthew Holmes   Madison Genesis z.t.
10   Adam Blythe   Aqua Blue Sport z.t.
21   Serge Pauwels   Team Dimension Data z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Caleb Ewan   Orica-Scott 6u55'17"
2   Nacer Bouhanni   Cofidis + 2"
3   Dylan Groenewegen   Team LottoNL-Jumbo z.t.
4   Chris Opie   Bike Channel-Canyon + 8"
5   Jonathan Hivert   Direct Energie z.t.
6   Angel Madrazo   Delko Marseille Provence KTM + 10"
7   Kristian Sbaragli   Team Dimension Data + 12"
8   Steele Von Hoff   ONE Pro Cycling z.t.
9   Adam Blythe   Aqua Blue Sport z.t.
10   Søren Kragh Andersen   Team Sunweb z.t.
19   Jonas Van Genechten   Cofidis z.t.

3e etappeBewerken

BradfordSheffield (194,5 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Serge Pauwels   Team Dimension Data 4u57'47"
2   Omar Fraile   Team Dimension Data z.t.
3   Jonathan Hivert   Direct Energie + 6"
4   Brent Bookwalter   BMC Racing Team z.t.
5   Tao Geoghegan Hart   Team Sky + 8"
6   Maurits Lammertink   Team Katjoesja Alpecin z.t.
7   Matthew Holmes   Madison Genesis z.t.
8   Mark Christian   Aqua Blue Sport z.t.
9   Lennard Hofstede   Team Sunweb z.t.
10   Joseph Rosskopf   BMC Racing Team + 23"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Serge Pauwels   Team Dimension Data 11u53'04"
2   Omar Fraile   Team Dimension Data + 6"
3   Jonathan Hivert   Direct Energie + 7"
4   Brent Bookwalter   BMC Racing Team + 18"
5   Matthew Holmes   Madison Genesis + 20"
6   Maurits Lammertink   Team Katjoesja Alpecin z.t.
7   Mark Christian   Aqua Blue Sport z.t.
8   Tao Geoghegan Hart   Team Sky z.t.
9   Lennard Hofstede   Team Sunweb z.t.
10   Joseph Rosskopf   BMC Racing Team + 35"

EindklassementenBewerken

Algemeen klassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Tijd
    Serge Pauwels   Team Dimension Data 11u53'04"
2   Omar Fraile   Team Dimension Data + 6"
3   Jonathan Hivert   Direct Energie + 7"
4   Brent Bookwalter   BMC Racing Team + 18"
5   Matthew Holmes   Madison Genesis + 20"
6   Maurits Lammertink   Team Katjoesja Alpecin z.t.
7   Mark Christian   Aqua Blue Sport z.t.
8   Tao Geoghegan Hart   Team Sky z.t.
9   Lennard Hofstede   Team Sunweb z.t.
10   Joseph Rosskopf   BMC Racing Team + 35"
11   Tiago Machado   Team Katjoesja Alpecin + 44"
12   Quentin Pacher   Delko Marseille Provence KTM z.t.
13   Lawrence Warbasse   Aqua Blue Sport + 1'02"
14   Amaël Moinard   BMC Racing Team z.t.
15   Jacques Janse van Rensburg   Team Dimension Data z.t.
16   Mauro Finetto   Delko Marseille Provence KTM z.t.
17   Romain Combaud   Delko Marseille Provence KTM + 1'34"
18   Robert Kišerlovski   Team Katjoesja Alpecin z.t.
19   Delio Fernandez Cruz   Delko Marseille Provence KTM z.t.
20   Nick van der Lijke   Roompot-Nederlandse Loterij + 1'55"

PuntenklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Caleb Ewan   Orica-Scott 24
2   Jonathan Hivert   Direct Energie 23
3   Dylan Groenewegen   Team LottoNL-Jumbo 22
4   Serge Pauwels   Team Dimension Data 18
5   Omar Fraile   Team Dimension Data 12

BergklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Pieter Weening   Roompot-Nederlandse Loterij 14
2   Dexter Gardias   Bike Channel-Canyon 9
3   Serge Pauwels   Team Dimension Data 8
4   Jacques Janse van Rensburg   Team Dimension Data 6
5   Joseph Rosskopf   BMC Racing Team 4

KlassementsverloopBewerken

Etappe Winnaar Algemeen klassement
 
Puntenklassement
 
Bergklassement
 
Publieksprijs
 
1   Dylan Groenewegen   Dylan Groenewegen   Dylan Groenewegen   Etienne van Empel   Conor Dunne
2   Nacer Bouhanni   Caleb Ewan   Caleb Ewan   Harry Tanfield
3   Serge Pauwels   Serge Pauwels   Pieter Weening   Dexter Gardias
Eindklassementen   Serge Pauwels   Caleb Ewan   Pieter Weening niet uitgereikt

VrouwenBewerken