Ronde van Qatar 2002

De Ronde van Qatar 2002 was de eerste editie van de meerdaagse wielerwedstrijd die in Qatar wordt gehouden. Deze editie van de Ronde van Qatar vond plaats van 21 tot en met 25 januari. De organisatie was in handen van Amaury Sport Organisation. In totaal gingen 120 renners van start, van wie 99 de eindstreep bereikten op 25 januari. De wedstrijd werd georganiseerd door de Amaury Sport Organisation (ASO), eveneens organisator van de Ronde van Frankrijk, en is het geesteskind van sjeik Hamad bin Khalifa al-Thani, the emir van Qatar.

Vlag van Qatar Ronde van Qatar 2002
1e editie
Periode 21 januari25 januari
Startplaats Doha
Finishplaats Doha Corniche
Totale afstand 676 km
Gem. snelheid 42,1804 km/h
Deelnemers 120 (99 aangekomen)
Eindklassementen
Jersey gold.svg Winnaar Vlag van Duitsland Thorsten Wilhelms
Jersey white.svg Punten Vlag van Duitsland Thorsten Wilhelms
Jersey blue.svg Jongeren Vlag van Litouwen Vladimir Smirnov
Jersey yellow number.svg Ploegen Vlag van Duitsland Team Coast
Navigatie
    Ronde van Qatar 2003
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

StartlijstBewerken

Er namen vijftien ploegen deel.

  Domo-Farm Frites   Team Deutsche Telekom   Okto-San Quentin   Tacconi Sport - Vini Caldirola
  Team Fakta   BigMat-Auber 93   Acqua & Sapone   Team Colpack - Astro
  Team CSC   Bonjour   Alexia Alluminio   BankGiro Loterij-Batavus
  Team Coast   La Française des Jeux   Lampre-Daikin

Etappe-overzichtBewerken

etappe datum start finish afstand winnaar   klassementsleider
1e 21 januari Doha Doha 117 km   Ivan Quaranta   Ivan Quaranta
2e 22 januari Al Zubarah Doha 131 km   Damien Nazon   Magnus Bäckstedt
3e 23 januari Cameldrome Doha 179 km   Thorsten Wilhelms   Luciano Pagliarini
4e 24 januari Rus Laffa Doha 125 km   Alberto Loddo   Damien Nazon
5e 25 januari Sealine Beach Resort Doha 23 km   Thorsten Wilhelms   Thorsten Wilhelms

Etappe-uitslagenBewerken

1e etappeBewerken

DohaDoha (171 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Ivan Quaranta Alexia Alluminio 2u43'44"
2   Luciano Pagliarini Lampre-Daikin z.t.
3   Jean-Patrick Nazon La Française des Jeux z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Ivan Quaranta Alexia Alluminio 2u43'38"
2   Magnus Bäckstedt Team Fakta z.t.
3   Luciano Pagliarini Lampre-Daikin + 2"

2e etappeBewerken

Al ZubarahDoha (131 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Damien Nazon Bonjour 3u04'16"
2   Jeremy Hunt Bigmat.Auber 93 z.t.
3   Thorsten Wilhelms Team Coast z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Magnus Bäckstedt Team Fakta 5u47'50"
2   Luciano Pagliarini Lampre-Daikin + 2"
3   Damien Nazon Bonjour + 4"

3e etappeBewerken

Cameldrome – Doha (179 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Thorsten Wilhelms Team Coast 4u26'37"
2   Allan Bo Andresen Team Fakta z.t.
3   Christophe Capelle Bigmat.Auber 93 z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Luciano Pagliarini Lampre-Daikin 10u14'27"
2   Magnus Bäckstedt Team Fakta z.t.
3   Damien Nazon Bonjour + 1"

4e etappeBewerken

Rus LaffaDoha (125 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alberto Loddo Lampre-Daikin 2u29'00"
2   Damien Nazon Bonjour z.t.
3   Thorsten Wilhelms Team Coast z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Damien Nazon Bonjour 10u14'27"
2   Thorsten Wilhelms Team Coast + 1"
3   Magnus Bäckstedt Team Fakta + 6"

5e etappeBewerken

Sealine Beach Resort – Doha (123,5 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Thorsten Wilhelms Team Coast 3u18'22"
2   Rudi Kemna Bankgiroloterij-Batavus z.t.
3   Luciano Pagliarini Lampre-Daikin z.t.

EindklassementenBewerken

Algemeen klassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Tijd
    Thorsten Wilhelms Team Coast 16u01'35"
2   Damien Nazon Bonjour + 5"
3   Rudi Kemna Bankgiroloterij-Batavus + 14"
4   Magnus Bäckstedt Team Fakta z.t.
5   Laurent Jalabert CSC-Tiscali + 19"
6   Christophe Mengin La Française des Jeux + 20"
7   Christophe Capelle Bigmat.Auber 93 + 22"
8   Guido Trenti Acqua e Sapone-Cantina T. + 23"
9   Gianluca Bortolami Tacconi Sport-Vini Caldirola z.t.
10   Alexandre Chouffe Saint-Quentin-Oktos + 24"

PuntenklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Thorsten Wilhelms Team Coast 141
2   Damien Nazon Bonjour 102
3   Rudi Kemna Bankgiroloterij-Batavus 96

JongerenklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Tijd
    Vladimir Smirnov Team Colpack-Astro 16u01'59"
2   Andrej Kasjetsjkin Domo-Farm Frites + 24"
3   Christoph von Kleinsorgen Team Coast + 46"

PloegenklassementBewerken

Plaats Ploeg Tijd
    Team Coast 48u05'57"
2   Domo-Farm Frites + ??"
3   Tacconi Sport-Vini Caldirola + ??"

KlassementsleidersBewerken

Etappe Winnaar   Algemeen   Punten   Jongere   Ploegen
1 Ivan Quaranta Ivan Quaranta Ivan Quaranta Luciano Pagliarini Acqua & Sapone
2 Damien Nazon Magnus Bäckstedt Thorsten Wilhelms
3 Thorsten Wilhelms Luciano Pagliarini Team Coast
4 Alberto Loddo Damien Nazon Vladimir Smirnov
5 Thorsten Wilhelms Thorsten Wilhelms
Eindstanden Thorsten Wilhelms Thorsten Wilhelms Vladimir Smirnov Team Coast

UitvallersBewerken

3e etappeBewerken

4e etappeBewerken

5e etappeBewerken