Ronde van Frankrijk 2005/Startlijst
Wikimedia-lijst
Dit artikel beschrijft de startlijst van de Ronde van Frankrijk 2005. In totaal stonden er 190 renners aan de start, verdeeld over 21 ploegen.
Overzicht bewerken
Discovery Channel Pro Cycling Team bewerken
Discovery Channel Pro Cycling Team | Verenigde Staten | |||
ploegleiders: Johan Bruyneel; ploeg won 4e etappe | ||||
1. | Lance Armstrong | 18-09-1971 | Verenigde Staten | 20e et. |
2. | José Azevedo | 19-09-1973 | Portugal | |
3. | Manuel Beltrán | 28-05-1971 | Spanje | opg. 12e et. |
4. | George Hincapie | 29-06-1973 | Verenigde Staten | 15e et. |
5. | Benjamín Noval | 23-01-1979 | Spanje | |
6. | Pavel Padrnos | 17-12-1970 | Tsjechië | |
7. | Jaroslav Popovytsj | 04-01-1980 | Oekraïne | |
8. | José Luis Rubiera | 27-01-1973 | Spanje | |
9. | Paolo Savoldelli | 07-05-1973 | Italië | 17e et. |
T-Mobile Team bewerken
T-Mobile Team | Duitsland | |||
ploegleiders: Mario Kummer | ||||
11. | Jan Ullrich | 02-12-1973 | Duitsland | |
12. | Giuseppe Guerini | 14-02-1970 | Italië | 19e et. |
13. | Matthias Kessler | 16-05-1979 | Duitsland | |
14. | Andreas Klöden | 22-06-1975 | Duitsland | opg. 17e et. |
15. | Daniele Nardello | 02-08-1972 | Italië | |
16. | Stephan Schreck | 15-07-1978 | Duitsland | |
17. | Óscar Sevilla | 29-09-1976 | Spanje | |
18. | Tobias Steinhauser | 27-01-1972 | Duitsland | |
19. | Aleksandr Vinokoerov | 16-09-1973 | Kazachstan | 13e, 21e et. |
Team CSC bewerken
Team CSC | Denemarken | |||
ploegleiders: Bjarne Riis, Scott Sunderland | ||||
21. | Ivan Basso | 26-11-1977 | Italië | |
22. | Kurt-Asle Arvesen | 09-02-1975 | Noorwegen | |
23. | Bobby Julich | 18-11-1971 | Verenigde Staten | |
24. | Giovanni Lombardi | 20-06-1969 | Italië | |
25. | Luke Roberts | 25-01-1977 | Australië | |
26. | Carlos Sastre Candil | 22-04-1975 | Spanje | |
27. | Nicki Sørensen | 14-05-1975 | Denemarken | |
28. | Jens Voigt | 17-09-1971 | Duitsland | b.t. 11e et. |
29. | David Zabriskie | 12-01-1979 | Verenigde Staten | 1e et.; opg. 9e et. |
Illes Balears - Caisse d'Epargne bewerken
Illes Balears - Caisse d'Epargne | Spanje | |||
ploegleiders: Eusebio Unzue, José Luis Jaimerena, Alfonso Galilea | ||||
31. | Francisco Mancebo | 09-03-1976 | Spanje | |
32. | José Luis Arrieta | 15-06-1971 | Spanje | |
33. | David Arroyo | 07-01-1980 | Spanje | |
34. | Daniel Becke | 12-03-1978 | Duitsland | |
35. | Isaac Gálvez | 20-05-1975 | Spanje | opg. 8e et. |
36. | José Vicente García Acosta | 04-08-1972 | Spanje | |
37. | Vladimir Karpets | 20-09-1980 | Rusland | |
38. | Alejandro Valverde | 25-04-1980 | Spanje | 10e et.; opg. 13e et. |
39. | Xabier Zandio | 17-03-1977 | Spanje | |
Davitamon - Lotto bewerken
Davitamon - Lotto | België | |||
ploegleiders: Marc Sergeant | ||||
41. | Robbie McEwen | 24-06-1972 | Australië | 5e, 7e, 13e et. |
42. | Mario Aerts | 31-12-1974 | België | |
43. | Christophe Brandt | 06-05-1977 | België | |
44. | Cadel Evans | 14-02-1977 | Australië | |
45. | Axel Merckx | 08-08-1972 | België | |
46. | Fred Rodriguez | 03-09-1973 | Verenigde Staten | |
47. | Léon van Bon | 28-01-1972 | Nederland | opg. 8e et. |
48. | Johan Vansummeren | 04-02-1981 | België | |
49. | Wim Vansevenant | 23-12-1971 | België | |
Rabobank bewerken
Rabobank | Nederland | |||
ploegleiders: Erik Breukink, Frans Maassen | ||||
51. | Denis Mensjov | 25-01-1978 | Rusland | |
52. | Michael Boogerd | 28-05-1972 | Nederland | |
53. | Erik Dekker | 21-08-1970 | Nederland | |
54. | Karsten Kroon | 29-01-1976 | Nederland | |
55. | Gerben Löwik | 29-06-1977 | Nederland | n.g. 14e et. |
56. | Joost Posthuma | 08-03-1981 | Nederland | |
57. | Michael Rasmussen | 01-06-1974 | Denemarken | 9e et. |
58. | Marc Wauters | 23-02-1969 | België | |
59. | Pieter Weening | 05-04-1981 | Nederland | 8e et. |
Phonak Hearing Systems bewerken
Phonak Hearing Systems | Zwitserland | |||
ploegleiders: René Savay, Jacques Michaud, Juan Fernandes | ||||
61. | Santiago Botero | 27-10-1972 | Colombia | |
62. | Bert Grabsch | 19-06-1975 | Duitsland | |
63. | José Enrique Gutiérrez | 18-06-1974 | Spanje | |
64. | Robert Hunter | 22-04-1977 | Zuid-Afrika | opg. 12e et. |
65. | Nicolas Jalabert | 13-04-1973 | Frankrijk | |
66. | Floyd Landis | 14-10-1975 | Verenigde Staten | |
67. | Alexandre Moos | 22-12-1972 | Zwitserland | |
68. | Óscar Pereiro | 03-08-1977 | Spanje | 16e et. |
69. | Steve Zampieri | 04-06-1977 | Zwitserland | opg. 7e et. |
Fassa Bortolo bewerken
Fassa Bortolo | Italië | |||
ploegleiders: Allessandro Giannetti, Alberto Volpi, Bruno Cenghialta, Mario Chiesa | ||||
71. | Fabian Cancellara | 18-03-1981 | Zwitserland | |
72. | Lorenzo Bernucci | 15-09-1979 | Italië | 6e et. |
73. | Claudio Corioni | 26-12-1982 | Italië | opg. 6e et. |
74. | Mauro Facci | 11-05-1982 | Italië | |
75. | Juan Antonio Flecha | 17-09-1977 | Spanje | |
76. | Dario Frigo | 18-09-1973 | Italië | n.g. 11e et. |
77. | Massimo Giunti | 29-07-1974 | Italië | |
78. | Volodymyr Hoestov | 15-02-1977 | Oekraïne | |
79. | Kim Kirchen | 03-07-1978 | Luxemburg | opg. 11e et. |
Saunier Duval - Prodir bewerken
Saunier Duval - Prodir | Spanje | |||
ploegleiders: Pietro Algeri, Mattheo Algeri, Joxean Fernandez | ||||
81. | Juan Manuel Gárate | 24-04-1976 | Spanje | |
82. | Rubens Bertogliati | 09-05-1979 | Zwitserland | |
83. | David Cañada | 11-03-1975 | Spanje | |
84. | Nicolas Fritsch | 19-12-1978 | Frankrijk | opg. 12e et. |
85. | José Angel Gómez Marchante | 30-05-1980 | Spanje | opg. 9e et. |
86. | Chris Horner | 23-10-1971 | Verenigde Staten | |
87. | Leonardo Piepoli | 29-09-1971 | Italië | |
88. | Manuel Quinziato | 30-10-1979 | Italië | |
89. | Constantino Zaballa | 15-05-1978 | Spanje | opg. 5e et. |
Liberty Seguros - Würth Team bewerken
Liberty Seguros - Würth Team | Spanje | |||
ploegleiders: Manuel Baldas | ||||
91. | Roberto Heras | 21-02-1974 | Spanje | |
92. | Joseba Beloki | 12-08-1973 | Spanje | |
93. | Alberto Contador | 06-12-1982 | Spanje | |
94. | Allan Davis | 27-07-1980 | Australië | |
95. | Igor González de Galdeano | 01-11-1973 | Spanje | opg. 9e et. |
96. | Jörg Jaksche | 23-07-1976 | Duitsland | |
97. | Luis León Sánchez | 24-11-1983 | Spanje | |
98. | Marcos Serrano | 08-09-1972 | Spanje | 18e et. |
99. | Angel Vicioso Arcos | 13-04-1977 | Spanje | |
Crédit Agricole bewerken
Crédit Agricole | Frankrijk | |||
ploegleiders: Roger Legeay | ||||
101. | Christophe Moreau | 12-04-1971 | Frankrijk | |
102. | László Bodrogi | 11-12-1976 | Hongarije | |
103. | Pietro Caucchioli | 28-08-1975 | Italië | |
104. | Patrice Halgand | 02-03-1974 | Frankrijk | |
105. | Sébastien Hinault | 11-02-1974 | Frankrijk | |
106. | Thor Hushovd | 18-01-1978 | Noorwegen | |
107. | Sébastien Joly | 25-06-1979 | Frankrijk | |
108. | Andrej Kasjetsjkin | 21-03-1980 | Kazachstan | |
109. | Jaan Kirsipuu | 17-07-1969 | Estland | opg. 9e et. |
Liquigas - Bianchi bewerken
Liquigas - Bianchi | Italië | |||
ploegleiders: Stefano Zanatta, Dario Mariuzzo, Roberto Damiani | ||||
111. | Stefano Garzelli | 16-07-1973 | Italië | |
112. | Michael Albasini | 20-12-1980 | Zwitserland | |
113. | Magnus Bäckstedt | 30-01-1975 | Zweden | n.g. 16e et. |
114. | Kjell Carlström | 18-10-1976 | Finland | |
115. | Dario Cioni | 02-12-1974 | Italië | |
116. | Mauro Gerosa | 09-10-1974 | Italië | |
117. | Marcus Ljungqvist | 26-10-1974 | Zweden | |
118. | Luciano André Pagliarini | 18-04-1978 | Brazilië | opg. 9e et. |
119. | Franco Pellizotti | 15-01-1978 | Italië | |
Cofidis, Le Crédit par Téléphone bewerken
Cofidis, Le Crédit par Téléphone | Frankrijk | |||
ploegleiders: Francis Van Londersele, Bernard Quilfen, Lionel Marie | ||||
121. | Stuart O'Grady | 06-08-1973 | Australië | |
122. | Stéphane Augé | 06-12-1974 | Frankrijk | |
123. | Frédéric Bessy | 09-01-1972 | Frankrijk | |
124. | Sylvain Chavanel | 30-06-1979 | Frankrijk | |
125. | Thierry Marichal | 13-06-1973 | België | |
126. | David Moncoutié | 30-04-1975 | Frankrijk | 12e et. |
127. | Janek Tombak | 22-07-1976 | Estland | |
128. | Cédric Vasseur | 18-08-1970 | Frankrijk | |
129. | Matthew White | 22-02-1974 | Australië | |
Quick·Step - Innergetic bewerken
Quick·Step - Innergetic | België | |||
ploegleiders: Luca Guercilena, Serge Parsani, Rik Van Slycke, Wilfried Peeters | ||||
131. | Tom Boonen | 15-10-1980 | België | 2e, 3e et.; n.g. 12e et. |
132. | Wilfried Cretskens | 10-07-1976 | België | opg. 15e et. |
133. | Kevin Hulsmans | 11-04-1978 | België | b.t. 11e et. |
134. | Servais Knaven | 06-03-1971 | Nederland | |
135. | Michael Rogers | 20-12-1979 | Australië | |
136. | Patrik Sinkewitz | 20-10-1980 | Duitsland | |
137. | Bram Tankink | 03-12-1978 | Nederland | |
138. | Guido Trenti | 27-12-1972 | Verenigde Staten | |
139. | Stefano Zanini | 23-01-1969 | Italië | opg. 11e et. |
Bouygues Télécom bewerken
Bouygues Télécom | Frankrijk | |||
ploegleiders: Dominique Arnould, Christian Guiberteau, Ismali Mottier | ||||
141. | Didier Rous | 18-09-1970 | Frankrijk | |
142. | Walter Bénéteau | 28-07-1972 | Frankrijk | |
143. | Laurent Brochard | 26-03-1968 | Frankrijk | |
144. | Pierrick Fédrigo | 30-11-1978 | Frankrijk | |
145. | Anthony Geslin | 09-06-1980 | Frankrijk | |
146. | Laurent Lefèvre | 02-07-1976 | Frankrijk | |
147. | Jérôme Pineau | 02-01-1980 | Frankrijk | |
148. | Matthieu Sprick | 29-09-1981 | Frankrijk | |
149. | Thomas Voeckler | 22-06-1979 | Frankrijk | |
Lampre - Caffita bewerken
Lampre - Caffita | Italië | |||
ploegleiders: Fabrizio Bontempi, Giuseppe Martinelli, Guido Bontempi | ||||
151. | Eddy Mazzoleni | 29-07-1973 | Italië | |
152. | Gianluca Bortolami | 28-08-1968 | Italië | n.g. 16e et. |
153. | Salvatore Commesso | 28-03-1975 | Italië | |
154. | Gerrit Glomser | 01-04-1975 | Oostenrijk | opg. 10e et. |
155. | David Loosli | 08-05-1980 | Zwitserland | |
156. | Evgeni Petrov | 25-05-1978 | Rusland | dis. 10e et. |
157. | Daniele Righi | 28-03-1976 | Italië | |
158. | Alessandro Spezialetti | 14-01-1975 | Italië | opg. 7e et. |
159. | Gorazd Štangelj | 27-01-1973 | Slovenië | |
Team Gerolsteiner bewerken
Team Gerolsteiner | Duitsland | |||
ploegleiders: Hans-Michael Holczer, Theo Maucher | ||||
161. | Georg Totschnig | 25-05-1971 | Oostenrijk | 14e et. |
162. | Robert Förster | 27-01-1978 | Duitsland | |
163. | Sebastian Lang | 15-09-1979 | Duitsland | |
164. | Levi Leipheimer | 24-10-1973 | Verenigde Staten | |
165. | Michael Rich | 23-09-1969 | Duitsland | |
166. | Ronny Scholz | 24-04-1978 | Duitsland | |
167. | Fabian Wegmann | 20-06-1980 | Duitsland | |
168. | Peter Wrolich | 30-05-1974 | Oostenrijk | |
169. | Beat Zberg | 10-05-1971 | Zwitserland | |
La Française des Jeux bewerken
La Française des Jeux | Frankrijk | |||
ploegleiders: Marc Madiot | ||||
171. | Bradley McGee | 24-02-1976 | Australië | |
172. | Sandy Casar | 02-02-1979 | Frankrijk | |
173. | Baden Cooke | 12-10-1978 | Australië | |
174. | Carlos Da Cruz | 20-12-1974 | Frankrijk | |
175. | Bernhard Eisel | 17-02-1981 | Oostenrijk | |
176. | Philippe Gilbert | 05-07-1982 | België | |
177. | Thomas Lövkvist | 04-04-1984 | Zweden | |
178. | Christophe Mengin | 03-09-1968 | Frankrijk | n.g. 8e et. |
179. | Francis Mourey | 08-12-1980 | Frankrijk | |
Domina Vacanze bewerken
Domina Vacanze | Italië | |||
ploegleiders: Vittorio Algeri, Antonio Bevilacqua, Oscar Pellicioli | ||||
181. | Serhij Hontsjar | 03-07-1970 | Oekraïne | n.g. 8e et. |
182. | Alessandro Bertolini | 27-07-1971 | Italië | |
183. | Alessandro Cortinovis | 11-10-1977 | Italië | |
184. | Angelo Furlan | 21-06-1977 | Italië | opg. 12e et. |
185. | Andrij Hryvko | 07-08-1983 | Oekraïne | |
186. | Maksim Iglinski | 18-04-1981 | Kazachstan | |
187. | Jörg Ludewig | 09-09-1975 | Duitsland | |
188. | Rafael Noeritdinov | 12-06-1977 | Oezbekistan | |
189. | Alessandro Vanotti | 16-09-1980 | Italië | |
Euskaltel - Euskadi bewerken
Euskaltel - Euskadi | Spanje | |||
ploegleiders: Miguel Madariaga Barinaga, Julián Gorospe | ||||
191. | Iban Mayo Diez | 19-08-1977 | Spanje | |
192. | Iker Camaño | 14-03-1979 | Spanje | |
193. | Unai Etxebarria | 21-11-1972 | Venezuela | |
194. | Iker Flores | 28-07-1976 | Spanje | |
195. | David Herrero | 18-10-1979 | Spanje | opg. 15e et. |
196. | Iñaki Isasi | 20-04-1977 | Spanje | |
197. | Iñigo Landaluze | 09-05-1977 | Spanje | |
198. | Egoi Martínez | 15-05-1978 | Spanje | |
199. | Haimar Zubeldia | 01-04-1977 | Spanje | |
Ag2r Prévoyance bewerken
Ag2r Prévoyance | Frankrijk | |||
ploegleiders: Laurent Biondi | ||||
201. | Jean-Patrick Nazon | 18-01-1977 | Frankrijk | opg. 11e et. |
202. | Mikel Astarloza | 17-11-1979 | Spanje | |
203. | Sylvain Calzati | 01-07-1979 | Frankrijk | opg. 8e et. |
204. | Samuel Dumoulin | 20-08-1980 | Frankrijk | |
205. | Simon Gerrans | 16-05-1980 | Australië | |
206. | Stéphane Goubert | 13-03-1970 | Frankrijk | |
207. | Joeri Krivtsov | 07-02-1979 | Oekraïne | |
208. | Nicolas Portal | 23-04-1979 | Frankrijk | |
209. | Ludovic Turpin | 22-03-1975 | Frankrijk | |
Legenda bewerken
De vetgedrukte nummers geven overwinningen in de betreffende etappes aan. Verder staat bij alle renners ofwel de klassering in het eindklassement ofwel de etappe waarin men uitgevallen is.
Verklaring van de afkortingen:
et. = etappe
opg. = opgave
n.g. = niet gestart
b.t. = buiten de tijdslimiet gefinisht
dis. = diskwalificatie