Hoofdmenu openen

Open de Suède Vårgårda is een jaarlijks Zweeds wielerevenement voor vrouwen bestaande uit een wegwedstrijd en een ploegentijdrit, in de gemeente Vårgårda in Zweden. De eerste editie was in 2006 en sinds 2008 is er ook een ploegentijdrit. De wedstrijden waren tot 2015 onderdeel van de Wereldbeker en vanaf 2016 maken ze deel uit van de World Tour.

Vlag van Zweden Open de Suède Vårgårda
Regio Vårgårda, Zweden
Periode augustus
Type Ploegentijdrit en wegrit
Categorie 1.WWT (World Tour)
Geschiedenis
Eerste editie 2006
Aantal edities 14 (2019)
Eerste winnaar Vlag van Zweden Susanne Ljungskog
Vlag van Zwitserland Cervélo Lifeforce (TTT)
Laatste winnaar Vlag van Italië Marta Bastianelli
Vlag van Verenigde Staten Trek-Segafredo (TTT)
Laatste Belgische winnaar Jolien D'Hoore (2015)
Laatste Nederlandse winnaar Marianne Vos (2018)
Meeste zeges Vlag van Nederland Marianne Vos (3 zeges)
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Vanaf 2021 zullen beide wedstrijden, samen met de Ladies Tour of Norway, opgaan in een tiendaagse koers Battle of North door de Scandinavische landen Denemarken, Zweden en Noorwegen.[1]

WinnaarsBewerken

WegwedstrijdBewerken

Jaar Winnaar Tweede Derde
2006   Susanne Ljungskog   Nicole Cooke   Monica Holler
2007   Chantal Beltman   Karin Thürig   Noemi Cantele
2008   Kori Seehafer   Kimberly Anderson   Charlotte Becker
2009   Marianne Vos   Kirsten Wild   Emma Johansson
2010   Kirsten Wild   Adrie Visser   Emma Johansson
2011   Annemiek van Vleuten   Ellen van Dijk   Nicole Cooke
2012   Iris Slappendel   Hanka Kupfernagel   Marianne Vos
2013   Marianne Vos   Emma Johansson   Amy Pieters
2014   Chantal Blaak   Amy Pieters   Roxane Knetemann
2015   Jolien D'Hoore   Giorgia Bronzini   Tiffany Cromwell
2016   Emilia Fahlin   Lotta Lepistö   Chantal Blaak
2017   Lotta Lepistö   Marianne Vos   Leah Kirchmann
2018   Marianne Vos   Kirsten Wild   Lotta Lepistö
2019   Marta Bastianelli   Marianne Vos   Lorena Wiebes

Meervoudige winnaars

Overwinningen Renner Land Jaren
3
Marianne Vos   Nederland 2009 + 2013 + 2018

Overwinningen per land

Overwinningen Land
8
  Nederland
2
  Zweden
1
  België,   Finland,   Verenigde Staten,   Italië

PloegentijdritBewerken

Jaar Winnaar Tweede Derde
2008 Cervélo Lifeforce Pro Cycling Team
Priska Doppmann
Karin Thürig
Christiane Soeder
Carla Ryan
Team Columbia Women
Linda Villumsen
Ina-Yoko Teutenberg
Alexis Rhodes
Kimberly Anderson
Equipe Nürnberger Versicherung
Charlotte Becker
Suzanne de Goede
Christina Becker
Marie Lindberg
2009 Cervélo TestTeam
Kristin Armstrong
Regina Bruins
Carla Ryan
Christiane Soeder
Kirsten Wild
Sarah Düster
Team Columbia-HTC Women
Kimberly Anderson
Chantal Beltman
Emilia Fahlin
Ina-Yoko Teutenberg
Ellen van Dijk
Linda Villumsen
Team Flexpoint
Susanne Ljungskog
Mirjam Melchers
Loes Gunnewijk
Loes Markerink
Trine Schmidt
Iris Slappendel
2010 Cervélo TestTeam
Charlotte Becker
Regina Bruins
Iris Slappendel
Kirsten Wild
Team HTC-Columbia Women
Judith Arndt
Ellen van Dijk
Adrie Visser
Linda Villumsen
Nederland Bloeit
Liesbet De Vocht
Loes Gunnewijk
Annemiek van Vleuten
Marianne Vos
2011 HTC-Highroad Women
Judith Arndt
Charlotte Becker
Amber Neben
Ellen van Dijk
AA-Drink Cycling Team
Lucinda Brand
Linda Melanie Villumsen
Kirsten Wild
Trixi Worrack
Garmin-Cervélo
Elizabeth Armitstead
Noemi Cantele
Sharon Laws
Emma Pooley
Iris Slappendel
2012 Team Specialized–lululemon
Charlotte Becker
Amber Neben
Evelyn Stevens
Ina-Yoko Teutenberg
Ellen van Dijk
Trixi Worrack
Orica-AIS
Judith Arndt
Shara Gillow
Loes Gunnewijk
Claudia Häusler
Alexis Rhodes
Linda Villumsen
Rabobank Women Cycling Team
Tatiana Antoshina
Thalita de Jong
Liesbet De Vocht
Roxane Knetemann
Iris Slappendel
Marianne Vos
2013 Specialized–lululemon
Ellen van Dijk
Evelyn Stevens
Lisa Brennauer
Trixi Worrack
Carmen Small (+ 3' 46)
Loren Rowney (DNF)
Rabobank-Liv/giant
Marianne Vos
Annemiek van Vleuten
Thalita de Jong
Lucinda Brand
Pauline Ferrand-Prevot (+ 3")
Roxane Knetemann (+ 3' 44")
Orica-AIS
Emma Johansson
Amanda Spratt
Melissa Hoskins
Shara Gillow
Loes Gunnewijk (+ 5' 56")
Jessie Maclean (+ 5' 56")
2014 Specialized–lululemon
Chantal Blaak
Lisa Brennauer
Karol-Ann Canuel
Evelyn Stevens
Trixi Worrack
Rabo-Liv
Anna van der Breggen
Thalita de Jong
Annemiek van Vleuten
Marianne Vos
Boels Dolmans Cycling Team
Elizabeth Armitstead
Ellen van Dijk
Megan Guarnier
Christine Majerus
2015 Rabo-Liv
Lucinda Brand
Anna van der Breggen
Thalita de Jong
Shara Gillow
Katarzyna Niewiadoma (+ 2' 59)
Moniek Tenniglo (DNF)
Velocio-SRAM
Alena Amialiusik
Lisa Brennauer
Karol-Ann Canuel
Trixi Worrack
Elise Delzenne (+ 5' 41)
Mieke Kröger (DNF)
Boels Dolmans Cycling Team
Elizabeth Armitstead
Chantal Blaak
Christine Majerus
Evelyn Stevens
Katarzyna Pawlowska (+ 5' 36")
Romy Kasper (DNF)
2016 Boels Dolmans
Elizabeth Armitstead
Chantal Blaak
Karol-Ann Canuel
Evelyn Stevens
Ellen van Dijk
Katarzyna Pawlowska
Cervélo-Bigla
Lisa Klein
Lotta Lepistö
Ashleigh Moolman
Joëlle Numainville
Stephanie Pohl
Nicole Hanselmann
Rabobank-Liv Woman
Shara Gillow
Roxane Knetemann
Anouska Koster
Moniek Tenniglo
Anna van der Breggen
Marianne Vos
2017 Boels Dolmans
Anna van der Breggen
Chantal Blaak
Karol-Ann Canuel
Amalie Dideriksen
Amy Pieters
Christine Majerus
Cervélo-Bigla
Ashleigh Moolman
Lotta Lepistö
Cecilie Uttrup Ludwig
Lisa Klein
Clara Koppenburg
Nicole Hanselmann
Canyon-SRAM
Hannah Barnes
Lisa Brennauer
Elena Cecchini
Mieke Kröger
Trixi Worrack
Alexis Ryan
2018 Boels Dolmans
Anna van der Breggen
Chantal Blaak
Karol-Ann Canuel
Amalie Dideriksen
Amy Pieters
Christine Majerus
Team Sunweb
Lucinda Brand
Leah Kirchmann
Juliette Labous
Floortje Mackaij
Pernille Mathiesen
Coryn Rivera
Cervélo-Bigla
Ashleigh Moolman
Lotta Lepistö
Cecilie Uttrup Ludwig
Ann-Sophie Duyck
Clara Koppenburg
Emma Norsgaard
2019 Trek-Segafredo
Audrey Cordon-Ragot
Ellen van Dijk
Elisa Longo Borghini
Tayler Wiles
Ruth Winder
Trixi Worrack
Canyon-SRAM
Alena Amialiusik
Alice Barnes
Hannah Barnes
Elena Cecchini
Lisa Klein
Team Sunweb
Lucinda Brand
Leah Kirchmann
Juliette Labous
Floortje Mackaij
Pernille Mathiesen
Coryn Rivera

Meervoudige winnaars

Overwinningen Ploeg Jaren
4
HTC-Highroad Women / Specialized–lululemon 2011 + 2012 + 2013 + 2014
3
Cervélo TestTeam 2008 + 2009 + 2010
Boels Dolmans Cycling Team 2016 + 2017 + 2018

Externe linkBewerken