Niels Albert CX 2020

De 6e editie van de Niels Albert CX werd gehouden op zondag 6 december 2020 in Boom, België. De wedstrijd maakte deel uit van de Superprestige veldrijden 2020-2021.

Superprestige veldrijden 2020-2021
Datum 6 december 2020
Plaats Boom
Locatie De Schorre
Editie 6
Organisator v.z.w. Pro-Cycling.be
Categorie C2
Prijzengeld 7.220
TV-zender Vlag van België Telenet (Play Sports)
Vlag van België Proximus (Pickx Sports)
Vlag van België Sporza (samenvatting)
Vlag van Nederland Eurosport
Deelnemers 107 atleten
Uitslagen
Mannen elite
Winnaar Vlag van België Eli Iserbyt 1u02'05"
2e Vlag van België Michael Vanthourenhout + 15"
3e Vlag van België Toon Aerts + 21"
Vrouwen elite
Winnaar Vlag van Nederland Lucinda Brand 46'44"
2e Vlag van Nederland Ceylin del Carmen Alvarado + 10"
3e Vlag van Nederland Denise Betsema + 45"
Klassementen na 5e wedstrijd
Mannen elite
1e Vlag van België Eli Iserbyt 72
2e Vlag van België Toon Aerts 67
3e Vlag van België Laurens Sweeck 61
Vrouwen elite
1e Vlag van Nederland Lucinda Brand 71
2e Vlag van Nederland Ceylin del Carmen Alvarado 71
3e Vlag van Nederland Annemarie Worst 63
Navigatie
2019     2021
Veldrijden
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

ProgrammaBewerken

Tijd Categorie Duur
13:45 Vrouwen elite 40 minuten
15:00 Mannen elite 60 minuten

Alle jeugdcategorieën zijn afgelast vanwege het coronavirus.

Mannen eliteBewerken

UitslagBewerken

Pos. Renner Ploeg Tijd Punten
1   Eli Iserbyt Pauwels Sauzen-Bingoal 1u02'05" 15
2   Michael Vanthourenhout Pauwels Sauzen-Bingoal + 15" 14
3   Toon Aerts Telenet-Baloise Lions + 21" 13
4   Wout van Aert Jumbo-Visma + 32" 12
5   Corné van Kessel Tormans + 1'11" 11
6   Ryan Kamp Pauwels Sauzen-Bingoal + 1'18" 10
7   Laurens Sweeck Pauwels Sauzen-Bingoal + 1'33" 9
8   Lars van der Haar Telenet-Baloise Lions + 1'46" 8
9   Thomas Pidcock Trinity Racing + 2'00" 7
10   Quinten Hermans Tormans + 2'06" 6
11   Pim Ronhaar Pauwels Sauzen-Bingoal + 2'15" 5
12   Thijs Aerts Telenet-Baloise Lions + 2'26" 4
13   Daan Soete Group Hens - Maes Containers + 2'30" 3
14   Yentl Bekaert Telenet-Baloise Lions + 2'31" 2
15   Thibau Nys Telenet-Baloise Lions + 2'46" 1
16   Anton Ferdinande Pauwels Sauzen-Bingoal + 2'56"
17   Joris Nieuwenhuis Team Sunweb + 3'04"
18   Mees Hendrikx Credishop-Fristads + 3'06"
19   Nicolas Cleppe Telenet-Baloise Lions + 3'14"
20   Kevin Kuhn Tormans + 3'24"
21   Ben Turner Trinity Racing + 3'35"
22   Jim Aernouts Telenet-Baloise Lions + 3'39"
23   Felipe Orts Lloret Teika - Gsport - BH + 3'45"
24   Thomas Mein Tormans + 3'48"
25   Tom Meeusen Group Hens - Maes Containers + 3'57"
26   Curtis White + 4'14"
27   Lander Loockx Group Hens - Maes Containers + 4'20"
28   Arne Vrachten + 4'35"
29   Emiel Verstrynge Tormans + 4'43"
30   Joran Wyseure + 5'03"
31   Tim van Dijke + 5'21"
32   Arne Baers + 5'26"
33   Dieter Vanthourenhout Pauwels Sauzen-Bingoal + 5'40"
34   Seppe Rombouts + 5'54"
35   Hugo Jot Ardennes Cross Team + 6'06"
36   Jelle Camps Pauwels Sauzen-Bingoal + 6'07"
37   Kyle Agterberg Parkhotel Valkenburg - Destil - Orange + 6'15"
38   Len Dejonghe Group Hens - Maes Containers + 6'44"
39   Yan Gras Aaa Sörius + 6'57"
40   Antoine Huby - 1 ronde
41   Robin Alderweireld - 1 ronde
42   Jelle Vermoote - 1 ronde
43   Joris Delbove - 1 ronde
44   Julian Siemons - 1 ronde
45   Ward Huybs Telenet-Baloise Lions - 2 rondes
46   Dolf Pemen - 2 rondes
47   Wout Vervoort - 2 rondes
48   Joachim Van Looveren - 2 rondes
49   Maik van der Heijden Parkhotel Valkenburg - Destil - Orange - 2 rondes
50   Jarno Bellens Pauwels Sauzen-Bingoal - 2 rondes
51   Yves Coolen - 3 rondes
52   Aurélien Philibert Ardennes Cross Team - 4 rondes
53   Ydris Salomez - 4 rondes
54   Vincent Oger - 6 rondes
  Vincent Baestaens Group Hens - Maes Containers DNF
  David van der Poel Alpecin-Fenix DNF
  Jetze van Campenhout Group Hens - Maes Containers DNF
  Gianni Siebens DNF
  Diether Sweeck Credishop-Fristads DNF
  Stan Godrie DNF
UCI-punten Class 2
Pos. Punten Prijzengeld
1 40 € 1.000
2 30 € 500
3 20 € 350
4 15 € 250
5 10 € 225
6 8 € 200
7 6 € 175
8 4 € 150
9 2 € 125
10 1 € 110
11 - € 100
12 - € 90
13 - € 80
14 - € 70
15 - € 60
16 - € 25
17 - € 25
18 - € 25
19 - € 25
20 - € 25
Tot. € 3.610

Stand SuperprestigeBewerken

Na 5 wedstrijden (Cyclocross Gieten, Cyclocross Ruddervoorde, Jaarmarktcross Niel, Vlaamse Aardbeiencross en de Niels Albert CX) was dit de stand voor de Superprestige[1]:

Pos. Renner GIE RUD NIE MER BOO Pun
1   Eli Iserbyt 14 15 14 14 15 72
2   Toon Aerts 15 14 13 12 13 67
3   Laurens Sweeck 13 11 15 13 9 61
4   Michael Vanthourenhout 8 12 10 15 14 59
5   Lars van der Haar 11 13 12 10 8 54
6   Corné van Kessel 12 8 11 11 11 53
7   Daan Soete 9 10 7 7 3 36
8   Ryan Kamp 10 0 7 0 10 28
9   Quinten Hermans 0 7 9 5 6 27
10   Felipe Orts Lloret 0 9 5 9 0 23

Vrouwen eliteBewerken

UitslagBewerken

Pos. Renster Ploeg Tijd Punten
1   Lucinda Brand Telenet-Baloise Lions 46'44" 15
2   Ceylin del Carmen Alvarado Alpecin-Fenix + 10" 14
3   Denise Betsema Pauwels Sauzen-Bingoal + 45" 13
4   Annemarie Worst 777 + 1'06" 12
5   Yara Kastelijn Credishop-Fristads + 1'20" 11
6   Clara Honsinger Cannondale-Cyclocrossworld.com + 1'28" 10
7   Maghalie Rochette + 1'36" 9
8   Puck Pieterse Alpecin-Fenix + 1'41" 8
9   Manon Bakker Credishop-Fristads + 1'55" 7
10   Anna Kay Starcasino CX Team + 2'03" 6
11   Sanne Cant Iko - Crelan + 2'11" 5
12   Aniek van Alphen Credishop-Fristads + 2'14" 4
13   Inge van der Heijden 777 + 2'44" 3
14   Alice Maria Arzuffi 777 + 3'07" 2
15   Christine Majerus Boels Dolmans + 3'16" 1
16   Marion Norbert-Riberolle Starcasino CX Team + 3'30"
17   Hélène Clauzel + 3'33"
18   Ellen Van Loy Telenet-Baloise Lions + 3'35"
19   Sophie de Boer Parkhotel Valkenburg + 3'51"
20   Alicia Franck Proximus - Alphamotorhomes - Doltcini CT + 3'56"
21   Amandine Fouquenet + 4'18"
22   Kaitlin Keough Cannondale-Cyclocrossworld.com ''
23   Marthe Truyen Telenet-Baloise Lions + 4'45"
24   Karen Verhestraeten Iko - Crelan + 5'02"
25   Ruby West Proximus - Alphamotorhomes - Doltcini CT + 5'17"
26   Rebecca Fahringer + 5'39"
27   Zina Barhoumi + 5'40"
28   Josie Nelson Trinity Racing + 5'56"
29   Katie Compton KFC Racing p/b Trek/Knight + 6'05"
30   Julie De Wilde Iko - Crelan + 6'08"
31   Susanne Meistrok Proximus - Alphamotorhomes - Doltcini CT + 6'55"
32   Kiona Crabbe Iko - Crelan + 7'13"
33   Lauriane Duraffourg + 7'16"
34   Lindy van Anrooij Starcasino CX Team + 7'45"
35   Abby-Mae Parkinson Trinity Racing - 1 ronde
36   Sidney Mcgill - 1 ronde
37   Marine Strappazzon Team Podiocom CC - 1 ronde
38   Shana Maes Tormans - 2 rondes
39   Siobhan Kelly - 2 rondes
40   Camille Devigne - 2 rondes
41   Michelle Geoghegan - 2 rondes
42   Abbie Manley - 2 rondes
43   Corey Coogan Cisek - 2 rondes
44   Jana Dobbelaere - 2 rondes
45   Maïté Barthels - 3 rondes
46   Tine Rombouts - 3 rondes
  Loes Sels Iko - Crelan DNF
UCI-punten Class 2
Pos. Punten Prijzengeld
1 40 € 1.000
2 30 € 500
3 20 € 350
4 15 € 250
5 10 € 225
6 8 € 200
7 6 € 175
8 4 € 150
9 2 € 125
10 1 € 110
11 - € 100
12 - € 90
13 - € 80
14 - € 70
15 - € 60
16 - € 25
17 - € 25
18 - € 25
19 - € 25
20 - € 25
Tot. € 3.610

Stand SuperprestigeBewerken

Na 5 wedstrijden (Cyclocross Gieten, Cyclocross Ruddervoorde, Jaarmarktcross Niel, Vlaamse Aardbeiencross en de Niels Albert CX) was dit de stand voor de Superprestige[2]:

Pos. Renster GIE RUD NIE MER BOO Pun
1   Lucinda Brand 13 13 15 15 15 71
2   Ceylin del Carmen Alvarado 15 15 14 13 14 71
3   Annemarie Worst 14 14 11 12 12 63
4   Denise Betsema 11 9 13 14 13 60
5   Yara Kastelijn 12 12 12 10 11 57
6   Manon Bakker 8 11 9 9 7 44
7   Sanne Cant 6 0 10 11 5 32
8   Laura Verdonschot 9 10 7 3 0 29
9   Aniek van Alphen 10 4 3 9 4 25
10   Maghalie Rochette 0 8 0 5 9 22