Nederlandse kampioenschappen schaatsen neo-senioren

De Nederlandse kampioenschappen schaatsen neo-senioren worden sinds 1990 jaarlijks gehouden voor schaatsen in de eerste vier jaar van hun seniorentijd. De opzet is in loop der jaren enige keren gewijzigd. Soms vielen de kampioenschappen samen met delen van de Nederlandse kampioenschappen schaatsen junioren. Het NK afstanden voor neo-senioren wordt de laatste jaren gecombineerd met de finale van de Holland Cup.

AllroundBewerken

MannenBewerken

Verreden over kleine vierkamp (500, 3000, 1500 en 5000 meter).

Jaar Datum Plaats
  Goud
  Zilver
  Brons
Klassement Link
1959-
1964 
niet op programma
1990 Groningen Rintje Ritsma Cor Jan Smulders Roy Cazemier Kleine vierkamp
1991 16/17 februari Heerenveen Rintje Ritsma Dennis Duba Marnix ten Kortenaar Kleine vierkamp [1]
1992 Heerenveen Arjan Schreuder Arjan Ottens Dennis Duba Kleine vierkamp
1993 Heerenveen Arjan Schreuder Marco Groeneveld Jeroen Straathof Kleine vierkamp
1994 11/13 februari Groningen Ids Postma Gianni Romme Jan Maarten Heideman Kleine vierkamp
1995 10/12 februari Groningen Martin Hersman Marco Kramer Patrick van Falier Kleine vierkamp
1996 23/25 februari Groningen Carl Verheijen Emiel Kluin Brigt Rykkje Kleine vierkamp
1997 Heerenveen Hans Klein-Hesselink Berry Rohling Ralf van der Rijst Kleine vierkamp
1998 13/15 februari Den Haag Jelmer Beulenkamp Jochem Uytdehaage Jan Nijboer Kleine vierkamp
1999 29/31 januari Utrecht Sicco Janmaat André Vreugdenhil Bjarne Rykkje Kleine vierkamp
2000 28/30 januari Groningen Mark Tuitert Dennis van der Gun Jarno Meijer Kleine vierkamp [2]
2001 09/11 februari Utrecht Kees de Ruyter Alexander Oltrop Bastiaan Krul Kleine vierkamp [3]
2002 15/17 februari Assen Jacques de Koning Stefan Groothuis Auke Kranenborg Kleine vierkamp [4]
2003 31 jan./02 februari Den Haag Tom Prinsen Simon Kuipers Remmelt Eldering Kleine vierkamp [5]
2004 30 jan./01 februari Alkmaar Rhian Ket Stefan Verlaan Eelco Bakermans Kleine vierkamp [6]
2005 04/06 februari Assen Rhian Ket Frank Vreugdenhil Lars Elgersma Kleine vierkamp [7]
2006 24/26 februari Groningen Rhian Ket Ben Jongejan Michael Kaatee Kleine vierkamp [8]
2007 02/04 februari Utrecht Ben Jongejan Huub van der Wart Elwin Hulsink Kleine vierkamp [9]
2008 01/03 februari Groningen Michael Kaatee Tim Roelofsen Frank Vreugdenhil Kleine vierkamp [10]
2009-
heden 
niet op programma*
* In 2009 is het Nederlands kampioenschap neo-senioren allround vervangen door het Nederlands kampioenschap neo-senioren afstanden.

VrouwenBewerken

Van 2005 tot en met 2008 verreden over de kleine vierkamp (500, 3000, 1500 en 5000 meter). Tot en met 2004 verreden over de minivierkamp (500, 1500, 1000 en 3000 meter).

Jaar Datum Plaats
  Goud
  Zilver
  Brons
Klassement Link
1959-
1964 
niet op programma
1990 Groningen Carla Zijlstra Indra Arendz Janine Koudenburg Minivierkamp
1991 16/17 februari Heerenveen Sandra Zwolle Gonnie Brunia Manuela Ossendrijver Minivierkamp [1]
1992 Heerenveen Annamarie Thomas Coriene Pot Monique Cammeraat Minivierkamp
1993 Heerenveen Annamarie Thomas Marion van Zuilen Monique Cammeraat Minivierkamp
1994 11/13 februari Groningen Barbara de Loor Colette Zee Ellen Linnenbank Minivierkamp
1995 10/12 februari Groningen Sandra ‘t Hart Andrea Nuyt Jenita Smit Minivierkamp
1996 23/25 februari Groningen Marianne Timmer Marieke Wijsman Sandra ’t Hart Minivierkamp
1997 Heerenveen Renate Groenewold Frouke Oonk Marja Vis Minivierkamp
1998 13/15 februari Den Haag Frouke Oonk Judith Straathof Marja Vis Minivierkamp
1999 29/31 januari Utrecht Judith Straathof Carien Kleibeuker Christine Heins Minivierkamp
2000 28/30 januari Groningen Christine Heins Irene Visser Angela de Graaf Minivierkamp [2]
2001 09/11 februari Utrecht Helen van Goozen Paulien van Deutekom Linda Smink Minivierkamp [3]
2002 15/17 februari Assen Wieteke Cramer Helen van Goozen Els Murris Minivierkamp [4]
2003 31 jan./02 februari Den Haag Elma de Vries Els Murris Rixt Meijer Minivierkamp [5]
2004 30 jan./01 februari Alkmaar Willeke van Benthem Elma de Vries Moniek Kleinsman Minivierkamp [6]
2005 04/06 februari Assen Jorien Voorhuis Kinge Pricker Rixt Meijer Kleine vierkamp [7]
2006 24/26 februari Groningen Jorien Voorhuis Tessa van Dijk Marleen Geuzendam Kleine vierkamp [8]
2007 02/04 februari Utrecht Diane Valkenburg Janneke Ensing Linda Bouwens Kleine vierkamp [9]
2008 01/03 februari Groningen Sanne Delfgou Ingeborg Kroon Janneke Ensing Kleine vierkamp [10]
2009-
heden 
niet op programma*
* In 2009 is het Nederlands kampioenschap neo-senioren allround vervangen door het Nederlands kampioenschap neo-senioren afstanden.

AfstandenBewerken

500 meterBewerken

Jaar Datum Plaats Mannen Vrouwen Link
2010 19/21 maart Hoorn Jesper Hospes Natasja Bruintjes [11]
2011 11/13 maart Utrecht Hein Otterspeer Mayon Kuipers [12]
2012 09/11 maart Breda Lucas van Alphen Janine Smit [13]
2013 08/10 maart Groningen Lieuwe Mulder Janine Smit [14]
2015 06/08 maart Den Haag Dai Dai Ntab Letitia de Jong
2016 11/13 maart Enschede Dai Dai Ntab Letitia de Jong [15]
2017 10/12 maart Alkmaar Lennart Velema Dione Voskamp [16][17]
2018 03/04 maart Breda Thijs Govers Dione Voskamp [18][19]
2019 02/03 maart Deventer Tijmen Snel Dione Voskamp [20]
2020 29 feb./01 maart Enschede Janno Botman Dione Voskamp [21]

1000 meterBewerken

Jaar Datum Plaats Mannen Vrouwen Link
2010 19/21 maart Hoorn Pim Schipper Natasja Bruintjes [11]
2011 11/13 maart Utrecht Pim Schipper Natasja Bruintjes [12]
2012 09/11 maart Breda Lucas van Alphen Lotte van Beek [13]
2013 08/10 maart Groningen Lieuwe Mulder Irene Schouten [14]
2014 28 feb./02 maart Enschede Alexander van Hasselt Marjanne Timmer[22] [23]
2015 06/08 maart Den Haag Kai Verbij Letitia de Jong
2016 11/13 maart Enschede Martijn van Oosten Letitia de Jong [15]
2017 10/12 maart Alkmaar Lennart Velema Leeyen Harteveld [16][17]
2018 03/04 maart Breda Wesly Dijs Leeyen Harteveld [18][19]
2019 02/03 maart Deventer Tijmen Snel Elisa Dul [20]
2020 29 feb./01 maart Enschede Janno Botman Elisa Dul [21]

1500 meterBewerken

Jaar Datum Plaats Mannen Vrouwen Link
2010 19/21 maart Hoorn Tim Roelofsen Marrit Leenstra [11]
2011 11/13 maart Utrecht Renz Rotteveel Ingeborg Kroon [12]
2012 09/11 maart Breda Frank Hermans Yvonne Nauta [13]
2013 08/10 maart Groningen Jos de Vos Irene Schouten [14]
2014 28 feb./02 maart Enschede Alexander van Hasselt Letitia de Jong [23]
2015 06/08 maart Den Haag Thomas Krol Letitia de Jong
2016 11/13 maart Enschede Martijn van Oosten Melissa Wijfje [15]
2017 10/12 maart Alkmaar Lennart Velema Reina Anema [16][17]
2018 03/04 maart Breda Wesly Dijs Sanne in 't Hof [18][19]
2019 02/03 maart Deventer Louis Hollaar Elisa Dul [20]
2020 29 feb./01 maart Enschede Tijmen Snel Elisa Dul [21]

3000 meterBewerken

De 3000 meter staat niet op het programma voor de mannen neo-senioren.

Jaar Datum Plaats Vrouwen Link
2010 19/21 maart Hoorn Marrit Leenstra [11]
2011 11/13 maart Utrecht Yvonne Nauta [12]
2012 09/11 maart Breda Yvonne Nauta [13]
2013 08/10 maart Groningen Yvonne Nauta [14]
2014 28 feb./02 maart Enschede Ineke Dedden [23]
2015 06/08 maart Den Haag Irene Schouten
2016 11/13 maart Enschede Melissa Wijfje [15]
2017 10/12 maart Alkmaar Reina Anema [16][17]
2018 03/04 maart Breda Sanne in 't Hof [18][19]
2019 02/03 maart Deventer Sanne in 't Hof [20]
2020 29 feb./01 maart Enschede Esther Kiel [21]

5000 meterBewerken

Jaar Datum Plaats Mannen Vrouwen Link
2010 19/21 maart Hoorn Renz Rotteveel Carlijn Achtereekte [11]
2011 11/13 maart Utrecht Renz Rotteveel Yvonne Nauta [12]
2012 09/11 maart Breda Renz Rotteveel Yvonne Nauta [13]
2013 08/10 maart Groningen Pim Cazemier Yvonne Nauta [14]
2014 28 feb./02 maart Enschede Robin Snoek Ineke Dedden [23]
2015 06/08 maart Den Haag Evert Hoolwerf Lisa van der Geest
2016 11/13 maart Enschede Mats Stoltenborg Esmee Visser [15]
2017 10/12 maart Alkmaar Remco Schouten Reina Anema [16][17]
2018 03/04 maart Breda Marwin Talsma niet op programma [18][19]
2019 02/03 maart Deventer Marwin Talsma niet op programma [20]
2020 29 feb./01 maart Enschede Marwin Talsma niet op programma [21]

10.000 meterBewerken

De 10.000 meter stond in 2017 voor het laatst op het programma voor de mannen neo-senioren.

Jaar Datum Plaats Mannen Link
2010 19/21 maart Hoorn Renz Rotteveel [11]
2011 11/13 maart Utrecht Thom van Beek [12]
2012 09/11 maart Breda Frank Hermans [13]
2013 08/10 maart Groningen Jos de Vos [14]
2014 28 feb./02 maart Enschede Robin Snoek [23]
2015 06/08 maart Den Haag Evert Hoolwerf
2016 11/13 maart Enschede Mats Stoltenborg [15]
2017 10/12 maart Alkmaar Remco Schouten [16][17]
2018 03/04 maart Breda niet op programma [18][19]
2019 02/03 maart Deventer niet op programma [20]
2020 29 feb./01 maart Enschede niet op programma [21]