Metec-Solarwatt p/b Mantel

sportseizoen van deze Nederlandse continental wielerploeg

Metec-Solarwatt p/b Mantel is een Nederlandse wielerploeg die sinds 2012 uitkomt in de continentale circuits van de UCI en dan hoofdzakelijk in de UCI Europe Tour. Tot 2012 had het team de amateurstatus.

Metec-Solarwatt p/b Mantel
Het team in 2024
Teaminformatie
UCI-code MET
Land Nederland
Discipline(s) Weg
Competitie Continentale circuits
Fietsmerk BMC
Banden Vredestein
Wielen Fast Forward
Sleutelfiguren
Algemeen manager Vlag van Nederland Michel Megens
Ploegleider Vlag van Nederland Adri van Houwelingen
Ploegleider Vlag van Nederland Bart van Gog
Ploegleider Vlag van Nederland Arjan Ribbers
Ploegleider Vlag van Nederland Jens Voet
Ploegnamen
2012
2013-2014
2015-2020
2021-2023
Metec
Metec-TKH
Metec-TKH p/b Mantel
Metec-Solarwatt p/b Mantel
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Ploegleiding 2012-2023

bewerken
N.B. allen Nederlanders
Voormalig
Niels de Blaauw (2012-2014)
Marco Blom (2022)
Robin Chaigneau (2016-2019)
Mathijs Delen (2013-2019, 2021-2022)
Allard Engels (2012-2015)
Gianni van Hoften (2012-2017, 2020)
Gert Jakobs (2012)
Joost Koops (2012)
2023
Arjan Ribbers (2023)
Jens Voet (2023)
Bart van Gog (2020-2023)
Adri van Houwelingen (2013-2023)
Michel Megens (2012-2023)

Bekende (ex-)renners 2012-2023

bewerken
 
De ploeg in de World Ports Classic 2014.
 
Het team in de Volta Limburg Classic 2022.
N.B. allen Nederlanders, tenzij anders aangegeven
Johim Ariesen (2014-2018)
Jesper Asselman (2013-2014, 2020)
Dennis Bakker (2013-2014)
Sjoerd Bax (2019-2021)
Lars van den Berg (2017-2019)
Dylan Bouwmans (2017-2021)
Remco te Brake (2013-2015)
David Dekker (2018-2019)
Tijmen Eising (2013-2018)
Sjoerd van Ginneken (2014)
Jarno Gmelich Meijling (2014-2018)
Brian van Goethem (2013-2014)
Jasper Hamelink (2015-2018)
Arvid de Kleijn (2018-2019)
Peter Koning (2012-2014)
Jasper de Laat (2017-2018)
Rick Ottema (2019-2022)
Elmar Reinders (2012-2013)
Joey van Rhee (2012-2013)
Oscar Riesebeek (2013-2016)
Jaap Roelen (2022-2023)
Dennis Smit (2012-2014)
Maarten van Trijp (2016-2017)
Rens Tulner (2022-2023)
Danny van der Tuuk (2018-2020)
Jeff Vermeulen (2012-2013)
Hartthijs de Vries (2021-2022)
Arno van der Zwet (2015-2017)
Tibor del Grosso (2022-2023)
  Dries Hollanders (2012-2016)

Stagiairs

bewerken
Wout van Elzakker (2017)

Overwinningen 2012-2024

bewerken
2012
3e etappe Olympia's Tour: Jeff Vermeulen
1e etappe Koers van de Olympische Solidariteit: Jeff Vermeulen
  NK tijdrijden, beloften: Peter Koning
2013
Zuid Oost Drenthe Classic I: Jeff Vermeulen
Zuid Oost Drenthe Classic II: Brian van Goethem
1e etappe Olympia's Tour: Jeff Vermeulen
3e etappe Olympia's Tour: Jeff Vermeulen
2014
3e etappe Ronde van Gironde: Remco te Brake
Eindklassement Ronde van Gironde: Remco te Brake
1e etappe Ronde van Slowakije (ploegentijdrit)
1e etappe Ronde van Tsjechië (ploegentijdrit)
GP Marcel Kint: Brian van Goethem
2015
3e etappe Ronde van Alentejo: Johim Ariesen
5e etappe Ronde van Alentejo: Johim Ariesen
Ronde van Noord-Holland: Johim Ariesen
1e etappe Ronde de l'Oise: Johim Ariesen
1e etappe Koers van de Olympische Solidariteit: Johim Ariesen
2e etappe Koers van de Olympische Solidariteit: Johim Ariesen
4e etappe Koers van de Olympische Solidariteit: Johim Ariesen
5e etappe Koers van de Olympische Solidariteit: Johim Ariesen
Eindklassement Koers van de Olympische Solidariteit: Johim Ariesen
3e etappe Ronde van China I: Johim Ariesen
2016
3e etappe Ronde van Alentejo: Johim Ariesen
4e etappe Ronde van Alentejo: Jarno Gmelich Meijling
Arno Wallaard Memorial: Maarten van Trijp
GP Viborg: Johim Ariesen
Skive-Løbet: Johim Ariesen
1e etappe Bałtyk-Karkonosze Tour: Johim Ariesen
4e etappe Bałtyk-Karkonosze Tour: Johim Ariesen
2e etappe Koers van de Olympische Solidariteit: Jasper Hamelink
2017
2e etappe Ronde van Alentejo: Johim Ariesen
Dorpenomloop Rucphen: Maarten van Trijp
5e etappe Ronde van Normandië: Johim Ariesen
Circuit de Wallonie: Maarten van Trijp
1e etappe Bałtyk-Karkonosze Tour: Johim Ariesen
2018
3e etappe Ronde van Normandië: Johim Ariesen
PWZ Zuidenveldtour: Stef Krul
2019
3e etappe Ronde van Normandië: Arvid de Kleijn
3e etappe Ronde van Loir-et-Cher: Arvid de Kleijn
1e etappe Carpathian Couriers Race: David Dekker
2e etappe Carpathian Couriers Race: Marijn van den Berg
4e etappe Carpathian Couriers Race: Dennis van der Horst
Eindklassement Carpathian Couriers Race: Marijn van den Berg
2e etappe Ronde van Rhône-Alpes Isère: Sjoerd Bax
Midden-Brabant Poort Omloop: Arvid de Kleijn
1e etappe Koers van de Olympische Solidariteit: Arvid de Kleijn
4e etappe Kreiz Breizh Elites: Arvid de Kleijn
Druivenkoers Overijse: Arvid de Kleijn
3e etappe Olympia's Tour: Arvid de Kleijn
  NK op de weg, beloften: David Dekker
2021
3e etappe Alpes Isère Tour: Sjoerd Bax
5e etappe Alpes Isère Tour: Sjoerd Bax
Eindklassement Alpes Isère Tour: Sjoerd Bax
2e etappe Ronde van de Mirabelle: Sjoerd Bax
2022
6e etappe Ronde van Normandië: Tim Marsman
5e etappe Ronde van Loir-et-Cher: Rick Ottema
3e etappe Tour du Pays de Montbéliard: Thijs de Lange
  NK tijdrijden, beloften: Axel van der Tuuk
Ronde van Limburg (NL): Jaap Roelen
2023
1e etappe Ronde van Loir-et-Cher: Tim Marsman
Eindklassement Ronde van Loir-et-Cher: Tim Marsman
1e etappe Alpes Isère Tour: Jordan Habets
3e etappe deel A Flanders Tomorrow Tour: Axel van der Tuuk
2024
2e etappe Olympia's Tour: Roy Hoogendoorn
Eschborn-Frankfurt U23: Wessel Mouris
4e etappe Vredeskoers-GP Jeseniky U23: Wessel Mouris