Hoofdmenu openen

PrestatiesBewerken

Bij deze editie van de Memorial Van Damme werden vier meetingrecords verbroken, namelijk op de 100 en 200 m voor mannen, op de 3000 m steeplechase voor vrouwen en bij het hoogspringen eveneens voor de vrouwen. Behalve een meetingrecord behaalde Yohan Blake met zijn tijd op de 200 m ook de eerste plek op de wereldranglijst van 2011.

UitslagenBewerken

MannenBewerken

100 mBewerken

wind: 1,3 m/s
rang atleet land tijd
  Usain Bolt   JAM 9,76 s
  Nesta Carter   JAM 9,89 s
  Lerone Clarke   JAM 10,05 s
4 Justin Gatlin   USA 10,12 s
5 Jimmy Vicaut   FRA 10,13 s
6 Harry Aikines-Aryeetey   GBR 10,14 s
7 Mark Lewis-Francis   GBR 10,19 s
8 Travis Padgett   USA 10,19 s
9 Aziz Ouhadi   MAR 10,21 s

200 mBewerken

wind: 0,7 m/s
rang atleet land tijd
  Yohan Blake   JAM 19,26 s
  Walter Dix   USA 19,53 s
  Nickel Ashmeade   JAM 19,91 s
4 Jaysuma Saidy Ndure   NOR 19,97 s
5 Rondel Sorrillo   TRI 20,41 s
6 Ainsley Waugh   JAM 20,57 s
7 Jonathan Astrand   FIN 20,73 s
8 Rytis Sakalauskas   LTU 20,74 s
Mario Forsythe   JAM DNF

400 mBewerken

rang atleet land tijd
  Jonathan Borlée   BEL 44,78 s
  Kevin Borlée   BEL 44,97 s
  Oscar Pistorius   RSA 45,46 s
4 Allodin Fothergill   JAM 45,51 s
5 Erison Hurtault   DMA 46,10 s
6 Teddy Venel   FRA 46,41 s
7 Marcin Marciniszyn   POL 46,49 s
8 Chris Clarke   GBR 46,65 s
9 Antoine Gillet   BEL 47,15 s

800 mBewerken

rang atleet land tijd
  David Rudisha   KEN 1.43,96
  Mohamed Aman   ETH 1.44,29
  Asbel Kiprop   KEN 1.44,46
4 Marcin Lewandowski   POL 1.44,53
5 Alfred Kirwa Yego   KEN 1.44,98
6 Andreas Bube   DEN 1.45,04
7 Jackson Mumbwa Kivuva   KEN 1.45,27
8 Bram Som   NED 1.45,81
Sammy Tangui   KEN DNF
Abubaker Kaki   SUD DNF

5000 mBewerken

rang atleet land tijd
  Imane Merga   ETH 12.58,32
  Thomas Pkemei Longosiwa   KEN 12.58,70
  Vincent Kiprop Chepkok   KEN 12.59,50
4 Tariku Bekele   ETH 13.01,85
5 Alistair Cragg   IRL 13.03,53
6 Albert Rop   KEN 13.03,70
7 Polat Kemboi Arikan   TUR 13.05,98
8 Patrick Mutunga Mwikya   KEN 13.19,13
9 Collis Birmingham   AUS 13.34,08
Vincent Rono   KEN DNF
Abdelslam Kennouche   FRA DNF

10000 mBewerken

rang atleet land tijd
  Kenenisa Bekele   ETH 26.43,16
  Lucas Kimeli Rotich   KEN 26.43,98
  Galen Rupp   USA 26.48,00
4 Emmanuel Kipkemei Bett   KEN 26.51,95
5 Eliud Kipchoge   KEN 26.53,27
6 Geoffrey Kirui   KEN 26.55,73
7 Titus Kipjumba Mbishei   KEN 26.59,81
8 Paul Lonyangata   KEN 27.21,62
9 Mike Kipruto Kigen   KEN 27.30,53
10 Denis Masai   KEN 27.32,97
11 Josphat Kipkoech Bett   KEN 27.57,60
Kazuya Watanabe   JPN DNF
Gregory Beugnet   FRA DNF
Benson Marrianyi Esho   KEN DNF
Joseph Kitur Kiplimo   KEN DNF

400 m hordenBewerken

rang atleet land tijd
  Javier Culson   PUR 48,32 s
  David Greene   GBR 48,78 s
  Cornel Fredericks   RSA 48,96 s
4 Jehue Gordon   TRI 48,98 s
5 Félix Sánchez   DOM 49,00 s
6 Georg Fleischhauer   GER 49,28 s
7 Isa Phillips   JAM 49,41 s
8 Aleksandr Derevyagin   RUS 49,94 s
9 Michaël Bultheel   BEL 51,24 s

PolsstokhoogspringenBewerken

rang atleet land hoogte
  Konstantinos Filippidis   GRE 5,72 m
  Renaud Lavillenie   FRA 5,72 m
  Malte Mohr   GER 5,62 m
4 Dmitriy Starodubtsev   RUS 5,62 m
5 Mateusz Didenkow   POL 5,52 m
6 Romain Mesnil   FRA 5,42 m
7 Björn Otto   GER 5,42 m
8 Lukasz Michalski   POL 5,42 m
Denis Goossens   BEL NH
Raphael Holzdeppe   GER NH
Kevin Rans   BEL NH

Hink-stap-springenBewerken

rang atleet land afstand wind
  Benjamin Compaoré   FRA 17,31 m -0,6 m/s
  Sheryf El Sheryf   UKR 16,93 m -0,2 m/s
  Alexis Copello   CUB 16,89 m 0,2 m/s
4 Fabrizio Schembri   ITA 16,63 m 0,7 m/s
5 Phillips Idowu   GBR 16,29 m -0,6 m/s
6 Gaetan Saku Bafuanga   FRA 14,85 m 0,4 m/s

KogelstotenBewerken

rang atleet land afstand
  Reese Hoffa   USA 22,09 m
  Christian Cantwell   USA 22,07 m
  Dylan Armstrong   CAN 21,47 m
4 Ryan Whiting   USA 21,19 m
5 Tomasz Majewski   POL 21,15 m
6 Marco Fortes   POR 19,83 m
7 Pavel Lyzhyn   BLR 19,76 m
DQ Andrej Michnevitsj   BLR 21,56 m

SpeerwerpenBewerken

rang atleet land afstand
  Matthias de Zordo   GER 88,36 m
  Vadims Vasilevskis   LAT 85,06 m
  Fatih Avan   TUR 84,79 m
4 Vítězslav Veselý   CZE 82,20 m
5 Andreas Thorkildsen   NOR 81,86 m
6 Roman Avramenko   UKR 80,53 m
7 Ari Mannio   FIN 79,88 m
8 Dmitriy Tarabin   RUS 78,52 m
9 Zigismunds Sirmais   LAT 73,71 m

VrouwenBewerken

100 mBewerken

wind: 0,4 m/s
rang atleet land tijd
  Carmelita Jeter   USA 10,78 s
  Veronica Campbell-Brown   JAM 10,85 s
  Kelly-Ann Baptiste   TRI 10,90 s
4 Shalonda Solomon   USA 11,08 s
5 Debbie Ferguson-McKenzie   BAH 11,30 s
6 Ezinne Okparaebo   NOR 11,32 s
7 Mikele Barber   USA 11,33 s
8 Marija Rjemjen   UKR 11,33 s
9 Jeanette Kwakye   GBR 11,60 s

400 mBewerken

rang atleet land tijd
  Amantle Montsho   BOT 50,16 s
  Novlene Williams-Mills   JAM 50,72 s
  Tatyana Firova   RUS 50,84 s
4 Antonina Krivosjapka   RUS 51,06 s
5 Christine Ohuruogu   GBR 51,37 s
6 Davita Prendergast   JAM 52,12 s
7 Antonina Yefremova   UKR 52,26 s
8 Muriel Hurtis-Houairi   FRA 54,40 s
Natasha Hastings   USA DNF

1500 mBewerken

rang atleet land tijd
  Morgan Uceny   USA 4.00,06
  Mariem Alaoui Selsouli   MAR 4.00,77
  Maryam Yusuf Jamal   BRN 4.01,40
4 Anna Mishchenko   UKR 4.01,73
5 Hannah England   GBR 4.02,03
6 Janeth Jepkosgei   KEN 4.02,32
7 Helen Obiri   KEN 4.02,42
8 Natalia Rodríguez   ESP 4.02,57
9 Mimi Belete   BRN 4.03,13
10 Kalkidan Gezahegne   ETH 4.03,38
11 Yekaterina Martynova   RUS 4.03,48
12 Renata Pliś   POL 4.03,50
13 Jennifer Simpson   USA 4.03,68
14 Ingvill Måkestad   NOR 4.03,79
15 Genzebe Dibaba   ETH 4.06,28
16 Siham Hilali   MAR 4.07,19
17 Almenesh Belete   ETH 4.13,17
Yekaterina Kostetskaya   RUS DNF
Btissam Lakhouad   MAR DNF
Irina Maracheva   RUS DNF

100 m hordenBewerken

wind: 0,4 m/s
rang atleet land tijd
  Danielle Carruthers   USA 12,65 s
  Yvette Lewis   USA 12,77 s
  Kellie Wells   USA 12,77 s
4 Nia Ali   USA 12,79 s
5 Brigitte Ann Foster-Hylton   JAM 12,91 s
6 Phylicia George   CAN 12,96 s
7 Nikkita Holder   CAN 13,00 s
8 Anne Zagré   BEL 13,20 s
Sally Pearson   AUS DNF

3000 m steeplechaseBewerken

rang atleet land tijd
  Joelia Zaripova   RUS 9.15,43
  Habiba Ghribi   TUN 9.16,57
  Mercy Wanjiku Njoroge   KEN 9.20,09
4 Sofia Assefa   ETH 9.21,20
5 Milcah Chemos   KEN 9.21,41
6 Hiwot Ayalew   ETH 9.26,25
7 Mekdes Bekele   ETH 9.26,51
8 Lydia Chebet Rotich   KEN 9.35,21
9 Giulia Martinelli   ITA 9.39,21
10 Purity Kirui   KEN 9.42,84
11 Christine Kambua Muyanga   KEN 9.43,87
12 Eva Arias   ESP 10.05,74
Sophie Duarte   FRA DNF
Birtukan Fente Alemu   ETH DNF
Lyudmila Kuzmina   RUS DNF

HoogspringenBewerken

rang atleet land hoogte
  Anna Tsjitsjerova   RUS 2,05 m
  Yelena Slesarenko   RUS 1,96 m
  Ebba Jungmark   SWE 1,93 m
4 Svetlana Shkolina   RUS 1,93 m
5 Blanka Vlašić   CRO 1,93 m
6 Antonietta Di Martino   ITA 1,93 m
7 Melanie Melfort   FRA 1,90 m
8 Oksana Okuneva   UKR 1,90 m
9 Svetlana Radzivil   UZB 1,85 m
9 Marina Aitova   KAZ 1,85 m
11 Airiné Palšyté   LTU 1,80 m

Hink-stap-springenBewerken

rang atleet land afstand wind
  Olha Saladukha   UKR 14,67 m 0,4 m/s
  Mabel Gay   CUB 14,58 m 1,4 m/s
  Olga Rypakova   KAZ 14,49 m 1,2 m/s
4 Yamilé Aldama   GBR 14,29 m 0,4 m/s
5 Simona La Mantia   ITA 14,27 m 0,2 m/s
6 Dana Velďáková   SVK 14,07 m 0,0 m/s
7 Anna Kuropatkina   RUS 13,53 m 0,2 m/s
8 Malgorzata Trybańska   POL 13,21 m -0,2 m/s

DiscuswerpenBewerken

rang atleet land afstand
  Li Yanfeng   CHN 66,27 m
  Yarelis Barrios   CUB 65,33 m
  Żaneta Glanc   POL 62,78 m
4 Tan Jian   CHN 61,64 m
5 Stephanie Brown-Trafton   USA 60,82 m
6 Nadine Müller   GER 59,50 m
7 Aretha Thurmond   USA 59,01 m
8 Kateryna Karsak   UKR 58,24 m