Lijst van wereldkampioenen skeleton

Wikimedia-lijst

De wereldkampioenschappen skeleton werden voor het eerst in 1982 en vanaf 1989 jaarlijks gehouden, behalve in de olympische jaren 2006, 2010, 2014 en 2018. De eerste edities waren enkel voor de mannen. Vanaf 2000 konden ook de vrouwen om de wereldtitel strijden.

Van 2007-2019 werd er een landenteamcompetitie gehouden, een gecombineerde bobslee/skeleton-race. Bij dit onderdeel, dat in estafette vorm werd afgewerkt, werden de tijden van een run skeleton mannen, skeleton vrouwen, tweemansbob mannen en tweemansbob vrouwen bij elkaar opgeteld. In 2020 werd de teamwedstrijd alleen beoefend door een mannelijke en een vrouwelijke skeletonracer die ieder direct na elkaar een run afdaalden.

MannenBewerken

Editie      
1982 St. Moritz   Gert Elässer   Nico Baracchi   Alain Wicki
1989 St. Moritz   Alain Wicki   Christian Auer   Franz Plangger
1990 Königssee   Michael Grünberger   Andi Schmid   Gregor Stähli
1991 Igls   Christian Auer   Andi Schmid   Michael Grünberger
1992 Calgary   Bruce Sandford   Gregor Stähli   Christian Auer
1993 La Plagne   Andi Schmid   Franz Plangger   Gregor Stähli
1994 Altenberg   Gregor Stähli   Andi Schmid   Franz Plangger
1995 Lillehammer   Jürg Wenger   Christian Auer   Ryan Davenport
1996 Calgary   Ryan Davenport   Franz Plangger   Christian Auer
1997 Lake Placid   Ryan Davenport   Jim Shea jr.   Chris Soule
1998 St. Moritz   Willy Schneider   Alain Wicki   Felix Poletti
1999 Altenberg   Jim Shea jr.   Andy Böhme   Willy Schneider
2000 Igls   Andy Böhme   Gregor Stähli   Alexander Müller
  Jim Shea jr.
2001 Calgary   Martin Rettl   Jeff Pain   Lincoln DeWitt
2003 Nagano   Jeff Pain   Chris Soule   Brady Canfield
2004 Königssee   Duff Gibson   Florian Grassl   Frank Kleber
2005 Calgary   Jeff Pain   Gregor Stähli   Duff Gibson
2007 St. Moritz   Gregor Stähli   Eric Bernotas   Zach Lund
2008 Altenberg   Kristan Bromley   Jon Montgomery   Frank Rommel
2009 Lake Placid   Gregor Staehli   Adam Pengilly   Aleksandr Tretjakov
2011 Königssee   Martins Dukurs   Aleksandr Tretjakov   Frank Rommel
2012 Lake Placid   Martins Dukurs   Frank Rommel   Ben Sandford
2013 Sankt Moritz   Aleksandr Tretjakov   Martins Dukurs   Sergej Tsjoedinov
2015 Winterberg   Martins Dukurs   Aleksandr Tretjakov   Tomass Dukurs
2016 Igls   Martins Dukurs   Aleksandr Tretjakov
  Yun Sung-bin
niet uitgereikt
2017 Königssee   Martins Dukurs   Axel Jungk   Nikita Tregoebov
2019 Whistler   Martins Dukurs   Nikita Tregoebov   Yun Sung-bin
2020 Altenberg   Christopher Grotheer   Axel Jungk   Alexander Gassner

VrouwenBewerken

Editie      
2000 Igls   Steffi Hanzlik   Melissa Hollingsworth   Tricia Stumpf
2001 Calgary   Maya Pedersen   Alex Coomber   Tricia Stumpf
2003 Nagano   Michelle Kelly   Yekaterina Mironova   Tristan Gale
2004 Königssee   Diane Sartor   Lindsay Alcock   Kerstin Jürgens
2005 Calgary   Maya Pedersen   Noelle Pikus-Pace   Michelle Kelly
2007 St. Moritz   Noelle Pikus-Pace   Maya Pedersen   Katie Uhlaender
2008 Altenberg   Anja Huber   Katie Uhlaender   Kerstin Jürgens
2009 Lake Placid   Marion Trott   Amy Williams   Kerstin Szymkowiak
2011 Königssee   Marion Thees-Trott   Anja Huber   Mellisa Hollingsworth
2012 Lake Placid   Katie Uhlaender   Mellisa Hollingsworth   Elizabeth Yarnold
2013 Sankt Moritz   Shelley Rudman   Noelle Pikus-Pace   Sarah Reid
2015 Winterberg   Elizabeth Yarnold   Jacqueline Lölling   Elisabeth Vathje
2016 Igls   Tina Hermann   Janine Flock   Jelena Nikitina
2017 Königssee   Jacqueline Lölling   Tina Hermann   Elizabeth Yarnold
2019 Whistler   Tina Hermann   Jacqueline Lölling   Sophia Griebel
2020 Altenberg   Tina Hermann   Marina Gilardoni   Janine Flock

GemengdteamBewerken

Teamwedstrijd met een mannelijke en vrouwelijke skeletonracer.
Editie      
2020 Altenberg   Duitsland
Jacqueline Lölling
Alexander Gassner
  Canada
Jane Channell
David Greszczyszyn
  Italië
Valentina Margaglio
Mattia Gaspari

LandenteamsBewerken

Teamwedstrijd met een tweemansbob bij de mannen en vrouwen en een mannelijke en vrouwelijke skeletonracer.
Editie      
2007 St. Moritz   Duitsland
skeleton
Frank Kleber
Monique Riekewald
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
Karl Angerer
Marc Kühne
  Verenigde Staten
skeleton
Eric Bernotas
Noelle Pikus-Pace
bobsleeën
Erin Pac
Emily Azevedo
Mike Kohn
Curtis Tomasevicz
  Zwitserland
skeleton
Gregor Stähli
Maya Pedersen
bobsleeën
Sabrina Hafner
Katharina Sutter
Ivo Rüegg
Thomas Lamparter
2008 Altenberg   Duitsland
skeleton
Sebastian Haupt
Anja Huber
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
Matthias Höpfner
Alexander Mann
  Canada
skeleton
Jon Montgomery
Michelle Kelly
bobsleeën
Kaillie Humphries
Jenni Hucul
Lyndon Rush
Nathan Cross
  Verenigde Staten
skeleton
Katie Uhlaender
Zach Lund
bobsleeën
Erin Pac
Emily Azvedo
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
2009 Lake Placid   Duitsland
skeleton
Frank Rommel
Marion Trott
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Patricia Polifka
Thomas Florschütz
Andreas Barucha
  Zwitserland
skeleton
Gregor Staehli
Maya Pedersen
bobsleeën
Sabina Hafner
Anne Dietrich
Ivo Rueegg
Cédric Grand
  Verenigde Staten
skeleton
Eric Bernotas
Katie Uhlaender
bobsleeën
Shauna Rohbock
Valerie Fleming
Steven Holcomb
Justin Olsen
2011 Königssee   Duitsland
skeleton
Michi Halilović
Marion Thees-Trott
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Stephanie Schneider
Francesco Friedrich
Florian Becke
  Duitsland
skeleton
Frank Rommel
Anja Huber
bobsleeën
Cathleen Martini
Kristin Steinert
Karl Angerer
Alex Mann
  Canada
skeleton
Jon Montgomery
Mellisa Hollingsworth
bobsleeën
Kaillie Humphries
Heather Moyse
Lyndon Rush
Cody Sorensen
2012 Lake Placid   Verenigde Staten
skeleton
Matthew Antoine
Katie Uhlaender
bobsleeën
Elana Meyers
Emily Azevedo
Steven Holcomb
Justin Olsen
  Duitsland
skeleton
Frank Rommel
Marion Thees-Trott
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
Maximilian Arndt
Steven Deja
  Canada
skeleton
John Fairbarn
Mellisa Hollingsworth
bobsleeën
Kaillie Humphries
Emily Baadsvik
Justin Kripps
Timothy Randall
2013 Sankt Moritz   Verenigde Staten
skeleton
John Daly
Noelle Pikus-Pace
bobsleeën
Elena Meyers
LoLo Jones
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
  Duitsland
skeleton
Frank Rommel
Marion Thees
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Sarah Noll
Francesco Friedrich
Gino Gerhardi
  Canada
skeleton
Eric Neilson
Sarah Reid
bobsleeën
Kaillie Humphries
Chelsea Valois
Lyndon Rush
Cody Sorensen
2015 Winterberg   Duitsland
skeleton
Axel Jungk
Tina Hermann
bobsleeën
Cathleen Martini
Lisette Thöne
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
  Duitsland
skeleton
Christopher Grotheer
Anja Selbach
bobsleeën
Anja Schneiderheinze
Franziska Bertels
Johannes Lochner
Gregor Bermbach
  Rusland
skeleton
Aleksandr Tretjakov
Maria Orlova
bobsleeën
Aleksandra Rodionova
Nadezjda Palejeva
Aleksandr Kasjanov
Ilvir Tsjoesin
2016 Igls   Duitsland
skeleton
Axel Jungk
Tina Hermann
bobsleeën
Anja Schneiderheinze
Franziska Bertels
Johannes Lochner
Tino Paasche
  Rusland
skeleton
Aleksandr Tretjakov
Jelena Nikitina
bobsleeën
Aleksandra Rodionova
Joelia Sjoksjoejeva
Aleksandr Kasjanov
Maksim Mokrousov
  Oostenrijk
skeleton
Matthias Guggenberger
Janine Flock
bobsleeën
Christina Hengster
Sanne Dekker
Benjamin Maier
Dănuț Moldovan
2017 Königssee   Duitsland
skeleton
Axel Jungk
Jacqueline Lölling
bobsleeën
Mariama Jamanka
Franziska Bertels
Johannes Lochner
Christian Rasp
  Duitsland
skeleton
Christopher Grotheer
Tina Hermann
bobsleeën
Stephanie Schneider
Lisa Buckwitz
Nico Walther
Philipp Wobeto
Internationaalteam 3
  Duitsland +   Roemenië *
skeleton

Alexander Gassner
Anna Fernstädt
bobsleeën
Maria Adela Constantin *
Andreea Grecu *
Richard Ölsner
Marc Rademacher
2019 Whistler   Duitsland
skeleton
Christopher Grotheer
Sophia Griebel
bobsleeën
Anna Köhler
Lisa Sophie Gericke
Johannes Lochner
Marc Rademacher
  Canada
skeleton
David Greszczyszyn
Mirela Rahneva
bobsleeën
Christine de Bruin
Kristen Bujnowski
Nick Poloniato
Keefer Joyce
  Verenigde Staten
skeleton
Greg West
Savannah Graybill
bobsleeën
Brittany Reinbolt
Jessica Davis
Geoffrey Gadbois
Kristopher Horn