Hoofdmenu openen

Lijst van wereldkampioenen bobsleeën

Wikimedia-lijst

De wereldkampioenschappen bobsleeën worden sinds 1930 gehouden. De Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie (IBSF) organiseert het bobsleetoernooi tegelijkertijd met en op dezelfde locatie als de wereldkampioenschappen skeleton. Het toernooi wordt jaarlijks gehouden, behalve wanneer bobsleeën op de Olympische Winterspelen op het programma staat.

Hieronder volgt de lijst van wereldkampioenen in de vier onderdelen alsmede de zilveren- en bronzen medaillewinnaars.

MannenBewerken

TweemansbobBewerken

In 1979 verving Ohlwärter de geblesseerde Schumann na de derde run. In 1999 verving Ranzi de geblesseerde Costa na de eerste run. In 2007 verving Herzog de geblesseerde Streltsov na de derde run.

Editie      
1931 Oberhof   Duitsland
Hanns Killian
Sebastian Huber
  Duitsland
Bibo Fischer
Gemmer
  Oostenrijk
Heinz Volkmer
Anton Kaltenberger
1933 Schreiberhau   Roemenië
Alexandru Papana
Dumitru Hubert
  Tsjecho-Slowakije
Brüme
Heinzel
  Duitse Rijk
Fritz Grau
Albert Brehme
1934 Engelberg   Roemenië
Alexandru Frim
Vasile Dumitrescu
  Duitse Rijk
Hermann von Mumm
Fritz Schwarz
  Roemenië
Alexandru Papana
Dumitru Hubert
1935 Igls   Zwitserland
Reto Capadrutt
Emil Diener
  Tsjecho-Slowakije
Josef Lanzendörfer
Karel Ruzicka
  Italië
Marchese Storza Birvio
Carlo Soldini
1937 Cortina d'Ampezzo   Verenigd Koninkrijk
Frederick McEvoy
Byran Black
  Italië
Umberto Gilarduzzi
Antonio Gilarduzzi
  Zwitserland
Reto Capadrutt
Hans Aichele
1938 St. Moritz   nazi-Duitsland
Bibo Fischer
Rolf Thielecke
  Verenigd Koninkrijk
Frederick McEvoy
Charles Green
  Zwitserland
Fritz Feierabend
Josef Beerli
1939 St. Moritz   België
René Lunden
Jeans Coops
  nazi-Duitsland
Bibo Fischer
Rolf Thielecke
  nazi-Duitsland
Hanns Killian
Schletter
1947 St. Moritz   Zwitserland
Fritz Feierabend
Stephan Waser
  Zwitserland
Felix Endrich
Friedrich Waller
  België
Max Houben
Jacques Mouvet
1949 Lake Placid   Zwitserland
Fritz Feierabend
Stephan Waser
  Zwitserland
Felix Endrich
Friedrich Waller
  Verenigde Staten
Frederick Fortune
John McDonald
1950 Cortina d'Ampezzo   Zwitserland
Fritz Feierabend
Stephan Waser
  Verenigde Staten
Stanley Benham
Patrick Martin
  Verenigde Staten
Frederick Fortune
William D'Amico
1951 Alpe d'Huez   West-Duitsland
Andreas Ostler
Lorenz Nieberl
  Verenigde Staten
Stanley Benham
Patrick Martin
  Zwitserland
Felix Endrich
Werner Spring
1953 Garmisch-Partenkirchen   Zwitserland
Felix Endrich
Fritz Stöckli
  West-Duitsland
Andreas Ostler
Franz Kemser
  West-Duitsland
Theo Kitt
Lorenz Nieberl
1954 Cortina d'Ampezzo   Italië
Guglielmo Scheibmeier
Andrea Zambelli
  Italië
Italo Petrelli
Luigi Figoli
  Verenigde Staten
Stanley Benham
James Bickford
1955 St. Moritz   Zwitserland
Fritz Feierabend
Harry Warburton
  Oostenrijk
Paul Aste
Pepi Isser
  Zwitserland
Franz Kapus
Heinrich Angst
1957 St. Moritz   Italië
Eugenio Monti
Renzo Alvera
  Verenigde Staten
Arthur Tyler
Thomas Butler
  Spanje
Marques Alfonso de Portago
Luis Nunoz
1958 Garmisch-Partenkirchen   Italië
Eugenio Monti
Renzo Alvera
  Italië
Sergio Zardini
Sergio Siorpaes
  Oostenrijk
Paul Aste
Pepi Isser
1959 St. Moritz   Italië
Eugenio Monti
Renzo Alvera
  Italië
Sergio Zardini
Sergio Siorpaes
  Verenigde Staten
Arthur Tyler
Thomas Butler
1960 Cortina d'Ampezzo   Italië
Eugenio Monti
Renzo Alvera
  West-Duitsland
Franz Schelle
Otto Göbl
  Italië
Sergio Zardini
Luciano Alberti
1961 Lake Placid   Italië
Eugenio Monti
Sergio Siorpaes
  Verenigde Staten
Gary Sheffield
Jerry Tennant
  Italië
Sergio Zardini
Romano Bonagura
1962 Garmisch-Partenkirchen   Italië
Rinaldo Ruatti
Enrico de Lorenzo
  Italië
Sergio Zardini
Romano Bonagura
  West-Duitsland
Hans Maurer
Adolf Wörmann
1963 Igls   Italië
Eugenio Monti
Sergio Siorpaes
  Italië
Sergio Zardini
Romano Bonagura
  Verenigd Koninkrijk
Anthony Nash
Robin Dixon
1965 St. Moritz   Verenigd Koninkrijk
Anthony Nash
Robin Dixon
  Italië
Rinaldo Ruatti
Enrico de Lorenzo
  Canada
Vic Emery
Michael Young
1966 Cortina d'Ampezzo   Italië
Eugenio Monti
Sergio Siorpaes
  Italië
Gianfranco Gaspari
Leonardo Cavallini
  Verenigd Koninkrijk
Anthony Nash
Robin Dixon
1967 Alpe d'Huez   Oostenrijk
Erwin Thaler
Reinhold Dumthaler
  Italië
Nevio De Zordo
Edoardo de Martin
  Verenigde Staten
Howard Clifton
James Crall
1969 Lake Placid   Italië
Nevio De Zordo
Adriano Frassinelli
  Roemenië
Ion Panturu
Dumitru Focseneanu
  Italië
Gianfranco Gaspari
Mario Armano
1970 St. Moritz   West-Duitsland
Horst Floth
Pepi Bader
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
  Zwitserland
Gion Caviezel
Hans Candrian
1971 Cervinia   Italië
Gianfranco Gaspari
Mario Armano
  Italië
Enzo Vicario
Corrado Dal Fabbro
  Oostenrijk
Herbert Gruber
Josef Oberhauser
1973 Lake Placid   West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
  Zwitserland
Hans Candrian
Heinz Schenker
  Roemenië
Ion Panturu
Dumitru Focseneanu
1974 St. Moritz   West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
  West-Duitsland
Georg Heibl
Fritz Ohlwärter
  Zwitserland
Fritz Lüdi
Karl Häseli
1975 Cervinia   Italië
Giorgio Alvera
Franco Perruquet
  West-Duitsland
Georg Heibl
Fritz Ohlwärter
  Zwitserland
Fritz Lüdi
Karl Häseli
1977 St. Moritz   Zwitserland
Hans Hiltebrand
Heinz Meier
  Zwitserland
Fritz Lüdi
Hansjörg Trachsel
  West-Duitsland
Stefan Gaisreiter
Manfred Schumann
1978 Lake Placid   Zwitserland
Erich Schärer
Josef Benz
  DDR
Meinhard Nehmer
Raimund Bethge
  West-Duitsland
Jakob Resch
Walter Barfuss
1979 Königssee   Zwitserland
Erich Schärer
Josef Benz
  West-Duitsland
Stefan Gaisreiter
Manfred Schumann
Fritz Ohlwärter
  West-Duitsland
Toni Mangold
Stefan Späte
1981 Cortina d'Ampezzo   DDR
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
  DDR
Horst Schönau
Andreas Kirchner
  Zwitserland
Erich Schärer
Josef Benz
1982 St. Moritz   Zwitserland
Erich Schärer
Max Rüegg
  Zwitserland
Hans Hiltebrand
Ulrich Bächli
  DDR
Horst Schönau
Andreas Kirchner
1983 Lake Placid   Zwitserland
Ralph Pichler
Urs Leuthold
  Zwitserland
Erich Schärer
Max Rüegg
  DDR
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
1985 Cervinia   DDR
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
  DDR
Detlef Richter
Steffen Grummt
  Sovjet-Unie
Sintis Ekmanis
Nikolay Zhirov
1986 Königssee   DDR
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
  Zwitserland
Ralph Pichler
Celeste Poltera
  DDR
Detlef Richter
Steffen Grummt
1987 St. Moritz   Zwitserland
Ralph Pichler
Celeste Poltera
  Zwitserland
Hans Hiltebrand
André Kisser
  DDR
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
1989 Cortina d'Ampezzo   DDR
Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol
  Zwitserland
Gustav Weder
Bruno Gerber
  Sovjet-Unie
Jānis Ķipurs
Aldis Intlers
1990 St. Moritz   Zwitserland
Gustav Weder
Bruno Gerber
  DDR
Harald Czudaj
Axel Jang
  DDR
Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol
1991 Altenberg   Duitsland
Rudi Lochner
Markus Zimmermann
  Zwitserland
Gustav Weder
Curdin Morell
  Duitsland
Wolfgang Hoppe
René Hannemann
1993 Igls   Duitsland
Christoph Langen
Peer Jöchel
  Zwitserland
Gustav Weder
Donat Acklin
  Duitsland
Wolfgang Hoppe
René Hannemann
1995 Winterberg   Duitsland
Christoph Langen
Olaf Hampel
  Canada
Pierre Lueders
Jack Pyc
  Frankrijk
Eric Alard
Eric la Chanony
1996 Calgary   Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
  Canada
Pierre Lueders
Dave MacEachern
  Zwitserland
Reto Götschi
Guido Acklin
1997 St. Moritz   Zwitserland
Reto Götschi
Guido Acklin
  Italië
Günther Huber
Antonio Tartaglia
  Verenigde Staten
Brian Shimer
Robert Olesen
1999 Cortina d'Ampezzo   Italië
Günther Huber
Enrico Costa
Ubaldo Ranzi
  Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
  Frankrijk
Bruno Mingeon
Emmanuel Hostache
2000 Altenberg   Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
  Duitsland
André Lange
René Hoppe
  Zwitserland
Christian Reich
Urs Aeberhand
2001 St. Moritz   Duitsland
Christoph Langen
Marco Jakobs
  Zwitserland
Reto Götschi
Cedric Grand
  Zwitserland
Martin Annen
Beat Hefti
2003 Lake Placid   Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
  Canada
Pierre Lueders
Giulio Zardo
  Duitsland
René Spies
Franz Sagmeister
2004 Königssee   Canada
Pierre Lueders
Giulio Zardo
  Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
  Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
2005 Calgary   Canada
Pierre Lueders
Lascelles Brown
  Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
  Zwitserland
Martin Annen
Beat Hefti
2007 St. Moritz   Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
  Zwitserland
Ivo Rüegg
Aleksandr Streltsov
Tommy Herzog
  Italië
Simone Bertazzo
Samuele Romanini
2008 Altenberg   Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
  Duitsland
Thomas Florschütz
Mirko Pätzold
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Alexej Vojevoda
2009 Lake Placid   Zwitserland
Ivo Rüegg
Cédric Grand
  Duitsland
Thomas Florschütz
Marc Kühne
  Verenigde Staten
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
2011 Königssee   Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Vojevoda
  Duitsland
Thomas Florschütz
Kevin Kuske
  Duitsland
Manuel Machata
Andreas Bredau
niet uitgereikt
2012 Lake Placid   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Steven Langton
  Canada
Lyndon Rush
Jesse Lumsden
  Duitsland
Maximilian Arndt
Kevin Kuske
2013 St. Moritz   Duitsland
Francesco Friedrich
Jannis Bäcker
  Zwitserland
Beat Hefti
Thomas Lamparter
  Duitsland
Thomas Florschütz
Andreas Bredau
2015 Winterberg   Duitsland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
  Duitsland
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
  Letland
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
niet uitgereikt
2016 Igls   Duitsland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
  Duitsland
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
  Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
2017 Königssee   Duitsland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
  Canada
Justin Kripps
Jesse Lumsden
  Duitsland
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
2019 Whistler   Duitsland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
  Canada
Justin Kripps
Cameron Stones
  Canada
Nico Walther
Paul Krenz

ViermansbobBewerken

In 1933 stond dit onderdeel niet op het programma. In 1966 werd de race afgebroken na een dodelijk ongeval van de Duitser Toni Pensperger. Hij kreeg postuum de gouden medaille uitgereikt, net als zijn teamgenoten Ludwig Siebert, Helmut Werzer en Roland Ebert. In 1967 ging de wedstrijd niet door vanwege de te hoge temperatuur.

Editie      
1930 Caux-sur-Montreux   Italië
Franco Zaninetta
Giorgio Biasini
Antonio Dorini
Gino Rossi
  Zwitserland
Jean Mollen
John Schneiter
André Mollen
William Prichard
  Duitsland
Fritz Grau
Picker
Bertram
Albert Brehme
1931 St. Moritz   Duitsland
Werner Zahn
Robert Schmidt
Franz Bock
Emil Hinterfeld
  Zwitserland
René Fonjallaz
Gustave Fonjallaz
N. Buchheim
Gaston Fonjallaz
  Verenigd Koninkrijk
Dennis Field
P. Coote
R. Wallace
J. Newcobe
1934 Garmisch-Partenkirchen   Duitse Rijk
Hanns Killian
Fritz Schwarz
Hermann von Valta
Sebastian Huber
  Roemenië
Emil Angelescu
Teodor Popescu
Dumitru Gheorgu
Ion Gribincea
  Frankrijk
Jean de Suarez d'Aulan
Rheims
Bemish
Jacques Bridou
1935 St. Moritz   Duitse Rijk
Hanns Killian
Alexander Gruber
Hermann von Valta
Sebastian Huber
  Zwitserland
Pierre Musy
Arnold Gartmann
Charles Bouvier
Josef Beerli
  Zwitserland
Reto Capadrutt
Fritz Feierabend
A. Lardi
H. Tami
1937 St. Moritz   Verenigd Koninkrijk
Frederick McEvoy
David Looker
Charles Green
Byran Black
  Duitse Rijk
Gerhard Fischer
Lohfeld
H. Fischer
Rolf Thielecke
  Verenigde Staten
Donald Fox
Tippi Gray
Bill Dupree
James Bickford
1938 Garmisch-Partenkirchen   Verenigd Koninkrijk
Frederick McEvoy
David Looker
Charles Green
Chris MacKintosh
  Duitse Rijk
Hanns Killian
Werner Windhaus
Bobby Braumiller
Franz Kemser
  Duitse Rijk
Gerhard Fischer
Lohfeld
H. Fischer
Rolf Thielecke
1939 Cortina d'Ampezzo   Zwitserland
Fritz Feierabend
Heinz Cattani
Alphonse Hörning
Joseph Beerli
  Verenigd Koninkrijk
Frederick McEvoy
Hoard
Critchley
Charles Green
  Duitse Rijk
Hanns Killian
Werner Windhaus
Hans Schmidt
Franz Kemser
1947 St. Moritz   Zwitserland
Fritz Feierabend
Heinz Cattani
Alphonse Hörning
Joseph Beerli
  België
Max Houben
Claude Houben
Albert Lerat
Jacques Mouvet
  Frankrijk
Achille Fould
Henri Evrot
Robert Dumont
William Hirigoyen
1949 Lake Placid   Verenigde Staten
Stanley Benham
Patrick Martin
William Casey
William D'Amico
  Verenigde Staten
James Bickford
Henry Sterns
Pat Buckley
Donald Dupree
  Zwitserland
Fritz Feierabend
Werner Spring
Friedrich Waller
Heinrich Angst
1950 Cortina d'Ampezzo   Verenigde Staten
Stanley Benham
Patrick Martin
James Atkinson
William D'Amico
  Zwitserland
Fritz Feierabend
Albert Madörin
Romi Spada
Stephen Waser
  Zwitserland
Franz Kapus
Franz Stöckli
Hans Bolli
Heinrich Angst
1951 Alpe d'Huez   West-Duitsland
Andreas Ostler
Xavier Leitl
Michael Pössinger
Lorenz Nieberl
  Verenigde Staten
Stanley Benham
Patrick Martin
James Atkinson
Gary Sheffield
  Zwitserland
Franz Kapus
Franz Stöckli
Hans Bolli
Heinrich Angst
1953 Garmisch-Partenkirchen   Verenigde Staten
Lloyd Johnson
Piet Biesiadecki
Hubert Miller
Joseph Smith
  West-Duitsland
Andreas Ostler
Heinz Wendlinger
Hans Hohenester
Rudi Erben
  Zweden
Kjell Holmström
Walter Aronsson
Nils Landgren
Jan Lapidoth
  West-Duitsland
Hans Rösch
Michael Pössinger
Dix Terne
Sylvester Wackerle
1954 Cortina d'Ampezzo   Zwitserland
Fritz Feierabend
Harry Warburton
Gottfried Diener
Heinrich Angst
  West-Duitsland
Hans Rösch
Michael Pössinger
Dix Terne
Sylvester Wackerle
  West-Duitsland
Theo Kitt
Josef Grün
Klaus Koppenberger
Lorenz Nieberl
1955 St. Moritz   Zwitserland
Franz Kapus
Gottfried Diener
Robert Alt
Heinrich Angst
  Zwitserland
Fritz Feierabend
Aby Gartmann
Harry Warburton
Rolf Gerber
  West-Duitsland
Franz Schelle
Jakob Nirschl
Hans Henn
Edmund Koller
1957 St. Moritz   Zwitserland
Hans Zoller
Hans Theler
Rolf Küderli
Heinz Leu
  Italië
Eugenio Monti
Ferdinando Piani
Lino Pierdica
Renzo Alvera
  Verenigde Staten
Arthur Tyler
John Cole
Robert Hagemes
Thomas Butler
1958 Garmisch-Partenkirchen   West-Duitsland
Hans Rösch
Alfred Hammer
Theodore Bauer
Walter Haller
  West-Duitsland
Franz Schelle
Eduard Kaltenberger
Josef Sterff
Otto Göbl
  Italië
Sergio Zardini
Massimo Bogana
Renato Mocellini
Alberto Righini
1959 St. Moritz   Verenigde Staten
Arthur Tyler
Gary Sheffield
Parker Voorhis
Thomas Butler
  Italië
Sergio Zardini
Alberto Righini
Ferruccio Dalla Torre
Romano Bonagura
  West-Duitsland
Franz Schelle
Eduard Kaltenberger
Josef Sterff
Otto Göbl
1960 Cortina d'Ampezzo   Italië
Eugenio Monti
Furio Nordio
Sergio Siorpaes
Renzo Alvera
  West-Duitsland
Hans Rösch
Alfred Hammer
Theodore Bauer
Albert Kandlbinder
  Zwitserland
Max Angst
Hansjörg Hirschbühl
Gottfried Kottmann
René Kuhl
1961 Lake Placid   Italië
Eugenio Monti
Sergio Siorpaes
Furio Nordio
Renzo Alvera
  Verenigde Staten
Stanley Benham
Gary Sheffield
Jerry Tennant
Chuck Pandolph
  Zweden
Gunnar Ahs
Gunnar Carpö
Erik Wennerberg
Börje-Bengl Hedblom
1962 Garmisch-Partenkirchen   West-Duitsland
Franz Schelle
Josef Sterff
Ludwig Siebert
Otto Göbl
  Italië
Sergio Zardini
Ferruccio Dalla Torre
Enrico de Lorenzo
Romano Bonagura
  Oostenrijk
Franz Isser
Pepi Isser
Heini Isser
Fritz Isser
1963 Igls   Italië
Sergio Zardini
Ferruccio Dalla Torre
Renato Mocellini
Romano Bonagura
  Italië
Angelo Frigerio
Mario Pallua
Luigi de Bettin
Sergio Mocellini
  Oostenrijk
Erwin Thaler
Reinhold Dumthaler
Josef Nairz
Adolf Koxeder
1965 St. Moritz   Canada
Vic Emery
Gerald Presley
Michael Young
Peter Kirby
  Italië
Nevio de Zordo
Italo de Lorenzo
Pietro Lesana
Robert Mocellini
  Verenigde Staten
Fred Fortune
Richard Knuckles
Joe Wilson
James Lord
1969 Lake Placid   West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
Walter Steinbauer
Stefan Gaisreiter
  Italië
Gianfranco Gaspari
Sergio Pompanin
Roberto Zandonella
Mario Armano
  Verenigde Staten
Les Fenner
Robert Huscher
Howard Siler
Allen Hachigian
1970 St. Moritz   Italië
Nevio de Zordo
Roberto Zandonella
Mario Armano
Luciano De Paolis
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Walter Steinbauer
Pepi Bader
Peter Utzschneider
  Zwitserland
René Stadler
Hans Candrian
Max Forster
Peter Schärer
1971 Cervinia   Zwitserland
René Stadler
Max Forster
Erich Schärer
Peter Schärer
  Italië
Oscar d'Andrea
Alessandro Bignozzi
Antonio Brabcaccio
Renzo Caldera
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter
Walter Steinbauer
Peter Utzschneider
1973 Lake Placid   Zwitserland
René Stadler
Werner Camichel
Erich Schärer
Peter Schärer
  Oostenrijk
Werner Delle Karth
Walter Delle Karth
Hans Eichinger
Fritz Sperling
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter
Walter Steinbauer
Peter Utzschneider
1974 St. Moritz   West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
Manfred Schumann
Albert Wurzer
  Zwitserland
Hans Candrian
Guido Casty
Yves Marchand
Gaudenz Beeli
  Oostenrijk
Werner Delle Karth
Walter Delle Karth
Hans Eichinger
Fritz Sperling
1975 Cervinia   Zwitserland
Erich Schärer
Peter Schärer
Werner Camichel
Josef Benz
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
Albert Wurzer
Fritz Ohlwärter
  Oostenrijk
Manfred Stengl
Gert Krenn
Franz Jacob
Armin Vilas
1977 St. Moritz   DDR
Meinhard Nehmer
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
Raimund Bethge
  Zwitserland
Erich Schärer
Ulrich Bächli
Rudolf Marti
Josef Benz
  West-Duitsland
Jakob Resch
Herbert Berg
Fritz Ohlwärter
Walter Barfuss
1978 Lake Placid   DDR
Horst Schönau
Horst Bernhard
Harald Seifert
Bogdan Musiol
  Zwitserland
Erich Schärer
Ulrich Bächli
Rudolf Marti
Josef Benz
  DDR
Meinhard Nehmer
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
Raimund Bethge
1979 Königssee   West-Duitsland
Stefan Gaisreiter
Dieter Gebard
Hans Wagner
Heinz Busche
  DDR
Meinhard Nehmer
Detlef Richter
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
  Zwitserland
Erich Schärer
Ulrich Bächli
Hansjörg Trachsel
Josef Benz
1981 Cortina d'Ampezzo   DDR
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
Henry Gerlach
Michael Trübner
  Zwitserland
Hans Hiltebrand
Kurt Poletti
Franz Weinberger
Franz Isenegger
  Zwitserland
Erich Schärer
Max Rüegg
Tony Rüegg
Josef Benz
1982 St. Moritz   Zwitserland
Silvio Giobellina
Heinz Stettler
Urs Salzmann
Rico Freiermuth
  DDR
Bernhard Lehmann
Roland Wetzig
Bogdan Musiol
Eberhard Weise
  Zwitserland
Erich Schärer
Franz Isenegger
Tony Rüegg
Max Rüegg
1983 Lake Placid   Zwitserland
Ekkehard Fasser
Hans Märcy
Kurt Poletti
Rolf Strittmatter
  West-Duitsland
Klaus Kopp
Gerhard Öchsle
Günther Neuberger
Hans-Joachim Schumacher
  DDR
Detlef Richter
Henry Gerlach
Thomas Forch
Dietmar Jerke
1985 Cervinia   DDR
Bernhard Lehmann
Matthias Trübner
Ingo Voge
Steffen Grummt
  DDR
Detlef Richter
Dietmar Jerke
Bodo Ferl
Matthias Legler
  Zwitserland
Silvio Giobellina
Heinz Stettler
Urs Salzmann
Rico Freiermuth
1986 Königssee   Zwitserland
Erich Schärer
Kurt Meier
Erwin Fassbind
André Kisser
  Oostenrijk
Peter Kienast
Franz Siegl
Gerhard Redl
Christian Mark
  Zwitserland
Ralph Pichler
Heinrich Notter
Celeste Poltera
Roland Beerli
1987 St. Moritz   Zwitserland
Hans Hiltebrand
Urs Fehlmann
Erwin Fassbind
André Kisser
  DDR
Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol
Roland Wetzig
Dietmar Schauerhammer
  Zwitserland
Ralph Pichler
Heinrich Ott
Edgar Dietsche
Celeste Poltera
1989 Cortina d'Ampezzo   Zwitserland
Gustav Weder
Curdin Morell
Bruno Gerber
Lorenz Schindelholz
  Zwitserland
Nico Baracchi
Christian Reich
Donat Acklin
René Mangold
  DDR
Wolfgang Hoppe
Bodo Ferl
Bogdan Musiol
Ingo Voge
1990 St. Moritz   Zwitserland
Gustav Weder
Bruno Gerber
Lorenz Schindelholz
Curdin Morell
  DDR
Harald Czudaj
Tino Bonk
Alexander Szelig
Axel Jang
  Oostenrijk
Ingo Appelt
Gerhard Redl
Jürgen Mandl
Harald Winkler
1991 Altenberg   Duitsland
Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol
Axel Kühn
Christoph Langen
  Zwitserland
Gustav Weder
Bruno Gerber
Lorenz Schindelholz
Curdin Morell
  Duitsland
Harald Czudaj
Tino Bonk
Axel Jang
Alexander Szelig
1993 Igls   Zwitserland
Gustav Weder
Donat Acklin
Kurt Meier
Domenico Semeraro
  Oostenrijk
Hubert Schösser
Harald Winkler
Gerhard Redl
Gerhard Haidacher
  Verenigde Staten
Brian Shimer
Bryan Leturgez
Karlos Kirby
Randy Jones
1995 Winterberg   Duitsland
Wolfgang Hoppe
René Hannemann
Ulf Hielscher
Carsten Embach
  Oostenrijk
Hubert Schösser
Gerhard Redl
Thomas Schroll
Martin Schützenauer
  Duitsland
Harald Czudaj
Thorsten Voss
Udo Lehmann
Alexander Szelig
1996 Calgary   Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Sven Rühr
Olaf Hampel
  Zwitserland
Marcel Röhner
Markus Wasser
Thomas Schreiber
Roland Tanner
  Duitsland
Wolfgang Hoppe
Thorsten Voss
Sven Peter
Carsten Embach
1997 St. Moritz   Duitsland
Wolfgang Hoppe
Sven Rühr
René Hannemann
Carsten Embach
  Duitsland
Dirk Wiese
Christoph Bartsch
Thorsten Voss
Michael Liekmeier
  Verenigde Staten
Brian Shimer
Chip Minton
Randy Jones
Robert Olesen
1999 Cortina d'Ampezzo   Frankrijk
Bruno Mingeon
Emmanuel Hostache
Eric le Chanony
Max Robert
  Zwitserland
Marcel Röhner
Markus Nüssli
Beat Hefti
Silvio Schaufelberger
  Canada
Pierre Lueders
Ken Leblanc
Ben Hindle
Matt Hindle
2000 Altenberg   Duitsland
André Lange
René Hoppe
Lars Behrendt
Carsten Embach
  Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Tomas Plazter
Sven Rühr
  Zwitserland
Christian Reich
Bruno Aeberhard
Urs Aeberhand
Domenic Keller
2001 St. Moritz   Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Sven Peter
Alex Metzger
  Duitsland
André Lange
Lars Behrendt
René Hoppe
Carsten Embach
  Zwitserland
Christian Reich
Steve Anderhub
Urs Aeberhand
Domenic Keller
2003 Lake Placid   Duitsland
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Carsten Embach
  Verenigde Staten
Todd Hays
Bill Schuffenhauer
Randy Jones
Garrett Hines
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Selivjorstov
Sergey Golubev
Dmitriy Stepushkin
2004 Königssee   Duitsland
André Lange
Udo Lehmann
Kevin Kuske
René Hoppe
  Duitsland
Christoph Langen
Christoph Heyder
Enrico Kühn
Jens Nohka
  Verenigde Staten
Todd Hays
Pavel Jovanovic
Bill Schuffenhauer
Steve Mesler
2005 Calgary   Duitsland
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Sergey Golubev
Aleksej Selivjorstov
Dmitriy Stepushkin
  Canada
Pierre Lueders
Ken Kotyk
Morgan Alexander
Lascelles Brown
2007 St. Moritz   Zwitserland
Ivo Rüegg
Thomas Lamparter
Beat Hefti
Cédric Grand
  Canada
Pierre Lueders
Ken Kotyk
David Bissett
Lascelles Brown
  Duitsland
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
2008 Altenberg   Duitsland
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Roman Oreshnikov
Dmitry Trunenkov
Dmitry Stepushkin
  Duitsland
Matthias Hoepfner
Ronny Listner
Alex Mann
Thomas Poege
2009 Lake Placid   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Justin Olsen
Steve Mesler
Curtis Tomasevicz
  Duitsland
André Lange
Alexander Roediger
Kevin Kuske
Martin Putze
  Letland
Janis Minins
Daumants Dreiskens
Oskars Melbardis
Intars Dambis
2011 Königssee   Duitsland
Manuel Machata
Richard Adjei
Andreas Bredau
Christian Poser
  Duitsland
Karl Angerer
Christian Friedrich
Alex Mann
Gregor Bermbach
  Verenigde Staten
Steve Holcomb
Justin Olsen
Steven Langton
Curtis Tomasevicz
2012 Lake Placid   Verenigde Staten
Steve Holcomb
Justin Olsen
Steven Langton
Curtis Tomasevicz
  Duitsland
Maximilian Arndt
Alexander Roediger
Kevin Kuske
Martin Putze
  Duitsland
Manuel Machata
Marko Hübenbecker
Andreas Bredau
Christian Poser
2013 St. Moritz   Duitsland
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Alexej Negodaylo
Dmitri Troenenkov
Maxim Mokroussow
  Verenigde Staten
Steven Holcomb
Justin Olsen
Steven Langton
Curtis Tomasevicz
2015 Winterberg   Duitsland
Maximilian Arndt
Alexander Rödiger
Kevin Korona
Ben Heber
  Duitsland
Nico Walther
Andreas Bredau
Marko Hübenbecker
Christian Poser
  Letland
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
2016 Igls   Letland
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
  Duitsland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Gregor Bermbach
Thorsten Margis
  Zwitserland
Rico Peter
Bror van der Zijde
Thomas Amrhein
Simon Friedl
2017 Königssee   Duitsland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
  Duitsland
Johannes Lochner
Matthias Kagerhuber
Joshua Bluhm
Christian Rasp
  Duitsland
Nico Walther
Kevin Kuske
Kevin Korona
Eric Franke
2019 Whistler   Duitsland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
  Letland
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
  Canada
Justin Kripps
Ryan Sommer
Cameron Stones
Benjamin Coakwell

VrouwenBewerken

TweemansbobBewerken

Editie      
2000 Winterberg   Duitsland
Gabriele Kohlisch
Kathleen Hering
  Verenigde Staten
Jean Racine
Jennifer Davidson
  Zwitserland
Françoise Burdet
Katharina Sutter
2001 Calgary   Zwitserland
Françoise Burdet
Katharina Sutter
  Verenigde Staten
Jean Racine
Jennifer Davidson
  Duitsland
Susi Erdmann
Tanja Hess
2003 Winterberg   Duitsland
Susi Erdmann
Annegret Dietrich
  Duitsland
Sandra Prokoff
Ulrike Holzner
  Duitsland
Cathleen Martini
Yvonne Cernota
2004 Königssee   Duitsland
Susi Erdmann
Kristina Bader
  Duitsland
Sandra Prokoff
Anja Schneiderheinze
  Verenigde Staten
Jean Racine
Vonetta Flowers
2005 Calgary   Duitsland
Sandra Kiriasis
Anja Schneiderheinze
  Verenigd Koninkrijk
Nicole Minichiello
Jackie Davies
  Verenigde Staten
Shauna Rohbock
Valerie Fleming
2007 St. Moritz   Duitsland
Sandra Kiriasis
Romy Logsch
  Duitsland
Cathleen Martini
Janine Tischer
  Verenigde Staten
Shauna Rohbock
Valerie Fleming
2008 Altenberg   Duitsland
Sandra Kiriasis
Romy Logsch
  Duitsland
Cathleen Martini
Janine Tischer
  Duitsland
Claudia Schramm
Nicole Herschmann
2009 Lake Placid   Verenigd Koninkrijk
Nicola Minichiello
Gillian Cooke
  Verenigde Staten
Shauna Rohbock
Elana Meyers
  Duitsland
Cathleen Martini
Janine Tischer
2011 Königssee   Duitsland
Cathleen Martini
Romy Logsch
  Verenigde Staten
Shauna Rohbock
Valerie Fleming
  Canada
Kaillie Humphries
Heather Moyse
2012 Lake Placid   Canada
Kaillie Humphries
Jennifer Ciochetti
  Duitsland
Sandra Kiriasis
Petra Lammert
  Verenigde Staten
Elana Meyers
Katie Eberling
2013 St. Moritz   Canada
Kaillie Humphries
Chelsea Valois
  Verenigde Staten
Elana Meyers
Katie Eberling
  Duitsland
Sandra Kiriasis
Franziska Bertels
2015 Winterberg   Verenigde Staten
Elana Meyers Taylor
Cherelle Garrett
  Duitsland
Anja Schneiderheinze
Annika Drazek
  Duitsland
Cathleen Martini
Stephanie Schneider
2016 Igls   Duitsland
Anja Schneiderheinze
Annika Drazek
  Canada
Kaillie Humphries
Melissa Lotholz
  Verenigde Staten
Elana Meyers Taylor
Lauren Gibbs
2017 Königssee   Verenigde Staten
Elana Meyers Taylor
Kehri Jones
  Canada
Kaillie Humphries
Melissa Lotholz
  Verenigde Staten
Jamie Greubel Poser
Aja Evans
2019 Whistler   Duitsland
Mariama Jamanka
Annika Drazek
  Duitsland
Stephanie Schneider
Ann-Christin Strack
  Canada
Christine de Bruin
Kristen Bujnowski

LandenteamsBewerken

Editie      
2007 St. Moritz   Duitsland
skeleton
Frank Kleber
Monique Riekewald
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
Karl Angerer
Marc Kühne
  Verenigde Staten
skeleton
Eric Bernotas
Noelle Pikus-Pace
bobsleeën
Erin Pac
Emily Azevedo
Mike Kohn
Curtis Tomasevicz
  Zwitserland
skeleton
Gregor Stähli
Maya Pedersen
bobsleeën
Sabrina Hafner
Katharina Sutter
Ivo Rüegg
Thomas Lamparter
2008 Altenberg   Duitsland
skeleton
Sebastian Haupt
Anja Huber
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
Matthias Höpfner
Alexander Mann
  Canada
skeleton
Jon Montgomery
Michelle Kelly
bobsleeën
Kaillie Humphries
Jenni Hucul
Lyndon Rush
Nathan Cross
  Verenigde Staten
skeleton
Katie Uhlaender
Zach Lund
bobsleeën
Erin Pac
Emily Azvedo
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
2009 Lake Placid   Duitsland
skeleton
Frank Rommel
Marion Trott
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Patricia Polifka
Thomas Florschütz
Andreas Barucha
  Zwitserland
skeleton
Gregor Staehli
Maya Pedersen
bobsleeën
Sabina Hafner
Anne Dietrich
Ivo Rueegg
Cédric Grand
  Verenigde Staten
skeleton
Eric Bernotas
Katie Uhlaender
bobsleeën
Shauna Rohbock
Valerie Fleming
Steven Holcomb
Justin Olsen
2011 Königssee   Duitsland
skeleton
Michi Halilović
Marion Thees-Trott
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Stephanie Schneider
Francesco Friedrich
Florian Becke
  Duitsland
skeleton
Frank Rommel
Anja Huber
bobsleeën
Cathleen Martini
Kristin Steinert
Karl Angerer
Alex Mann
  Canada
skeleton
Jon Montgomery
Mellisa Hollingsworth
bobsleeën
Kaillie Humphries
Heather Moyse
Lyndon Rush
Cody Sorensen
2012 Lake Placid   Verenigde Staten
skeleton
Matthew Antoine
Katie Uhlaender
bobsleeën
Elana Meyers
Emily Azevedo
Steven Holcomb
Justin Olsen
  Duitsland
skeleton
Frank Rommel
Marion Thees-Trott
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
Maximilian Arndt
Steven Deja
  Canada
skeleton
John Fairbarn
Mellisa Hollingsworth
bobsleeën
Kaillie Humphries
Emily Baadsvik
Justin Kripps
Timothy Randall
2013 Sankt Moritz   Verenigde Staten
skeleton
John Daly
Noelle Pikus-Pace
bobsleeën
Elena Meyers
LoLo Jones
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
  Duitsland
skeleton
Frank Rommel
Marion Thees
bobsleeën
Sandra Kiriasis
Sarah Noll
Francesco Friedrich
Gino Gerhardi
  Canada
skeleton
Eric Neilson
Sarah Reid
bobsleeën
Kaillie Humphries
Chelsea Valois
Lyndon Rush
Cody Sorensen
2015 Winterberg   Duitsland
skeleton
Axel Jungk
Tina Hermann
bobsleeën
Cathleen Martini
Lisette Thöne
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
  Duitsland
skeleton
Christopher Grotheer
Anja Selbach
bobsleeën
Anja Schneiderheinze
Franziska Bertels
Johannes Lochner
Gregor Bermbach
  Rusland
skeleton
Aleksandr Tretjakov
Maria Orlova
bobsleeën
Aleksandra Rodionova
Nadezjda Palejeva
Aleksandr Kasjanov
Ilvir Tsjoesin
2016 Igls   Duitsland
skeleton
Axel Jungk
Tina Hermann
bobsleeën
Anja Schneiderheinze
Franziska Bertels
Johannes Lochner
Tino Paasche
  Rusland
skeleton
Aleksandr Tretjakov
Jelena Nikitina
bobsleeën
Aleksandra Rodionova
Joelia Sjoksjoejeva
Aleksandr Kasjanov
Maksim Mokrousov
  Oostenrijk
skeleton
Matthias Guggenberger
Janine Flock
bobsleeën
Christina Hengster
Sanne Dekker
Benjamin Maier
Dănuț Moldovan
2017 Königssee   Duitsland
skeleton
Axel Jungk
Jacqueline Lölling
bobsleeën
Mariama Jamanka
Franziska Bertels
Johannes Lochner
Christian Rasp
  Duitsland
skeleton
Christopher Grotheer
Tina Hermann
bobsleeën
Stephanie Schneider
Lisa Buckwitz
Nico Walther
Philipp Wobeto
Internationaalteam 3
  Duitsland +   Roemenië *
skeleton
Alexander Gassner
Anna Fernstädt
bobsleeën
Maria Adela Constantin *
Andreea Grecu *
Richard Ölsner
Marc Rademacher
2019 Whistler   Duitsland
skeleton
Christopher Grotheer
Sophia Griebel
bobsleeën
Anna Köhler
Lisa Sophie Gericke
Johannes Lochner
Marc Rademacher
  Canada
skeleton
Dave Greszczyszyn
Mirela Rahneva
bobsleeën
Christine de Bruin
Kristen Bujnowski
Nick Poloniato
Keefer Joyce
  Verenigde Staten
skeleton
Greg West
Savannah Graybill
bobsleeën
Brittany Reinbolt
Jessica Davis
Geoffrey Gadbois
Kristopher Horn