Hoofdmenu openen

Lijst van leden van het IOC

Wikimedia-lijst

Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft 105 leden, waarvan 21 vrouwen. Deze leden vertegenwoordigen 76 landen.

Huidige ledenBewerken

Lid Land Sinds Deelname OS Sportbond
Prins Faisal   Jordanië 2010
Khalid Muhammad Al-Zubair   Oman 2017
Prins Albert II   Monaco 1985 bobsleeën (1988-2002)
Shahid Ali   Pakistan 1996
Beatrice Allen   Gambia 2006
Nita Ambani   India 2016
Prinses Anne   Verenigd Koninkrijk 1988 paardensport (1976)
Thomas Bach   Duitsland 1991 schermen (1976) voorzitter vanaf 2013
Danka Barteková   Slowakije 2013 schieten (2008–2012) atletencommissie
Patrick Baumann   Zwitserland 2007 FIBA (basketbal)
Pierre-Olivier Beckers   België 2012[1]
Valeri Borzov   Oekraïne 1994 atletiek (1972-1976)
Sergej Boebka   Oekraïne 2008 atletiek (1988-2000)
Franco Carraro   Italië 1982
Richard Carrión   Puerto Rico 1990
Marisol Casado   Spanje 2010 ITU (triatlon)
Chang Ung   Noord-Korea 1996
John Coates   Australië 2001
Mikee Cojuangco-Jaworski   Filipijnen 2013
Kirsty Coventry   Zimbabwe 2013 zwemmen (2004–2012) atletencommissie
Ingmar De Vos   België 2017 FEI paardensport
Anita DeFrantz   Verenigde Staten 1986 roeien (1976)
Frederik van Denemarken   Denemarken 2009
Iván Dibos   Peru 1982
Guy Drut   Frankrijk 1996 atletiek (1972-1976)
Mikee Cojuangco-Jaworski   Filipijnen 2013
Rania Elwani   Egypte 2004 zwemmen (1992-2000)
Uğur Erdener   Turkije 2008
Sari Essayah   Finland 2016 atletiek (1992-1996)
Tony Estanguet   Frankrijk 2013 kanoën (2004–2012) atletencommissie
René Fasel   Zwitserland 1995 IIHF (ijshockey)
Ivo Ferriani   Italië 2016 bobsleeën (1988)
Frankie Fredericks   Namibië 2012 atletiek (1992-2004)
Aicha Garad Ali   Djibouti 2012[1]
Alex Gilady   Israël 1994
Dagmawit Girmay Berhane   Ethiopië 2013
Dániel Gyurta   Hongarije 2016 zwemmen (2004–2016) atletencommissie
Habu Gumel   Nigeria 2009 FIVB (volleybal)
Britta Heidemann   Duitsland 2016 Schermen (2004–2012) atletencommissie
Groothertog Hendrik   Luxemburg 1998
Patrick Hickey   Ierland 1995
Nicole Hoevertsz   Aruba 2006 synchroonzwemmen (1984)
Stefan Holm   Zweden 2013 atletiek (2000-2008)
Poul-Erik Høyer   Denemarken 2014 badminton (1992-2000)
Neven Ilic   Chili 2017
Prince Tunku Imran   Maleisië 2006
Nat Indrapana   Thailand 1990
Jelena Isinbajeva   Rusland 2016 atletiek (2004-2012) atletencommissie
Willi Kaltschmitt Luján   Guatemala 1988
Gian-Franco Kasper   Zwitserland 2000
Jiří Kejval   Tsjechië 2000
Kristin Kloster Aasen   Noorwegen 2017
Nenad Lalović   Servië 2015 FILA worstelen
Patama Leeswadtrakul   Thailand 2017
Li Lingwei   China 2012[1]
Gunilla Lindberg   Zweden 1996
Barry Maister   Nieuw-Zeeland 2010 hockey (1976)
Luis Mejía Oviedo   Dominicaanse Republiek 2017
Robin Mitchell   Fiji 1994
Octavian Morariu   Roemenië 2013
Samih Moudallal   Syrië 1998
Nawal El Moutawakel   Marokko 1998 atletiek (1984)
Ng Ser Miang   Singapore 1998
Luis Alberto Moreno   Colombia 2016
Mamadou Diagna Ndiaye   Senegal 2015
Prinses Nora   Liechtenstein 1984
Lydia Nsekera   Burundi 2009
Denis Oswald   Zwitserland 1991 roeien (1968-1976) FISA (roeien)
José Perurena   Spanje 2011
Mario Pescante   Italië 1994
Richard Peterkin   Saint Lucia 2009
Richard Pound   Canada 1978 zwemmen (1960)
Larry Probst   Verenigde Staten 2013
Auvita Rapilla   Papoea-Nieuw-Guinea 2016
Sam Ramsamy   Zuid-Afrika 1995
Craig Reedie   Verenigd Koninkrijk 1994
Bernard Rajzman   Brazilië 2013 volleybal (1976-1984)
Kikkan Randall   Verenigde Staten 2018 langlaufen (2002-2018) atletencommissie
Jean-Christophe Rolland   Frankrijk 2017 roeien (1992-2000) FISA roeien
Ryu Seung-min   Zuid-Korea 2016 Tafeltennis (2004–2012) atletencommissie
Ahmad Al-Sabah   Koeweit 1992
Juan Antonio Samaranch Salisachs   Spanje 2001
Pál Schmitt   Hongarije 1983 schermen (1968-1976)
Austin Sealy   Barbados 1994
Tricia Smith   Canada 2016 roeien (1976–1988)
Anant Singh   Zuid-Afrika 2016
Karl Stoss   Oostenrijk 2016
Irena Szewińska   Polen 1998 atletiek (1964-1980)
Sjamil Tarpisjtsjev   Rusland 1994
Baklai Temengil   Palau 2017
Paul Tergat   Kenia 2013 atletiek (1996-2004)
Emma Terho   Finland 2018 ijshockey (1998-2014) atletencommissie
Tamim bin Hamad Al-Thani   Qatar 2002
James Tomkins   Australië 2013 roeien (1992–2008) atletencommissie
Sarah Walker   Nieuw-Zeeland 2016 wielrennen (2008-2012) atletencommissie
Gerardo Werthein   Aruba 2011
Hayley Wickenheiser   Canada 2014 ijshockey (1998-2014)
softball (2000)
atletencommissie
Wu Ching-Kuo   Taiwan 1988
Yu Zaiqing   China 2000
Aleksandr Zjoekov   Rusland 2013
Zhang Hong   China 2014-2018 schaatsen (2014-2018) atletencommissie

Ere voorzitterBewerken

Naam Land Sinds Ere-jaartal Opmerking
Jacques Rogge   België 1991 2013 zeilen (1968-1976)
Voorzitter van 2001-2013

EreledenBewerken

Naam Land Sinds Ere-jaartal Opmerking
Tamás Aján   Hongarije 2000 2010 IWF (gewichtheffen)
Fernando Bello   Portugal 1989 2010 Olympische deelname zeilen (1968-1972)
Pilar van Bourbon   Spanje 1996 2006
Manuela di Centa   Italië 1999 2010 Olympische deelname langlaufen (1984-1998)
Patrick Chamunda   Zambia 2002 2016
Ottavio Cinquanta   Italië 1996 2016 ISU schaatssport
Phil Coles   Australië 1982 2012 Olympische deelname kanovaren (1960-1968)
Constantijn II van Griekenland   Griekenland 1963 1974 Olympische deelname zeilen (1960)
Kevan Gosper   Australië 1977 2014 atletiek (1956-1960)
Jim Easton   Verenigde Staten 1994 2015
Francisco Elizalde   Filipijnen 1985 2013
Timothy Fok   Hongkong 2001 2016
Issa Hayatou   Kameroen 2001 2016
Gerhard Heiberg   Noorwegen 1994 2017
Günther Heinze   Duitsland 1981 1992
Chiharu Igaya   Japan 1985 2013
Flor Isava-Fonseca   Venezuela 1981 2002
Jan van Luxemburg   Luxemburg 1946 1998
Niels Holst-Sørensen   Denemarken 1977 2002 Olympische deelname atletiek (1948)
Kipchoge Keino   Kenia 2000 2010 Olympische deelname atletiek (1964-1972)
Toni Khoury   Libanon 1995 2016
Jean-Claude Killy   Frankrijk 1995 2016 alpine skiën (1964-1968)
Mustapha Larfaoui   Algerije 1995 2009
Lee Kun-Hee   Zuid-Korea 1996 2017
Arne Ljungqvist   Zweden 1994 2012
Julio César Maglione   Uruguay 1996 2016
Shagdarjav Magvan   Mongolië 1977 2007
Lambis Nikolaou   Griekenland 1985 2013
Nawaf Faisal Fahd Abdulaziz   Saoedi-Arabië 2002 2014
Carlos Arthur Nuzman   Brazilië 2000 2013 Voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro.
Lassana Palenfo   Ivoorkust 2000 2012
Aleksandr Popov   Rusland 2000 2016 zwemmen (1992-2004)
Melitón Sánchez Rivas   Panama 1998 2015
Mounir Sabet   Egypte 1998 2016
Vitaly Smirnov   Rusland 1971 2016
Randhir Singh   India 2001 2014
Borislav Stankovic   Servië 1988 2006
Walther Tröger   Duitsland 1989 2010
Olegario Vázquez Raña   Mexico 1995 2016 kleiduivenschieten (1964-1976)
Antun Vrdoljak   Kroatië 1995 2012
Koning Willem-Alexander   Nederland 1998 2013 Heeft IOC-functie neergelegd bij aanvang koningschap

VoorzittersBewerken

Eerste leden van het IOCBewerken

Lid Land Van Tot Opmerkingen
Lucchesi-Palli, Mario Mario Lucchesi-Palli   Italië 1894 1894
Vikelas, Demetrius Demetrius Vikelas   Griekenland 1894 1897 Voorzitter (1894–1896)
Russell, Arthur Arthur Russell, 2nd Baron Ampthill   Verenigd Koninkrijk 1894 1898
Butowski, Alexei de Alexei de Butowski   Rusland 1894 1900
Cuff, Leonard Leonard Cuff   Nieuw-Zeeland 1894 1905
Herbert, Charles Charles Herbert   Verenigd Koninkrijk 1894 1906
Zubiaur, Jose Jose Zubiaur   Argentinië 1894 1907
Kemény, Ferenc Ferenc Kemény   Oostenrijk-Hongarije 1894 1907
Callot, Ernest Ernest Callot   Frankrijk 1894 1913 Penningmeester (1894–1895)
Balck, Viktor Viktor Balck   Zweden-Noorwegen
  Zweden
1894 1921
Milligan Sloane, William William Milligan Sloane   Verenigde Staten 1894 1924
Coubertin, Pierre de Pierre de Coubertin   Frankrijk 1894 1925 Secretaris-generaal (1894–1896), Voorzitter (1896–1925)
Guth-Jarkovský, Jiří Jiří Guth-Jarkovský   Bohemen 1894 1943

Externe linkBewerken