Lijst van leden van het Europees Parlement (2014-2019)

Wikimedia-lijst
Flag of Europe.svg

Dit is de lijst van leden van het Europees Parlement na de Europese verkiezingen van 2014 voor de achtste zitting van Europees Parlement.

Fracties bij het begin van de achtste zitting van het Europees Parlement:
Europees Unitair Links/Noords Groen Links (GUE/NGL)
Progressieve Alliantie van Socialisten en Democraten (S&D)
De Groenen/Vrije Europese Alliantie (Groenen/VEA)
Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa (ALDE)
Europese Volkspartij (christendemocraten) (EVP)
Europese Conservatieven en Hervormers (ECH)
Europa van Vrijheid en Directe Democratie (EVDD)[1]
niet-fractiegebonden leden (NI)
---
Europa van Naties en Vrijheid (ENV)[2]

De zittingsperiode ging in op 1 juli 2014 en eindigde op 1 juli 2019.

Wijzigingen in de samenstelling van het parlement na 1 juli 2014 zijn onderaan dit artikel aangegeven.

Leden van het Europees ParlementBewerken

BelgiëBewerken

Zie Lijst van Belgische Europarlementariërs voor de zittende leden.


BulgarijeBewerken


CyprusBewerken


DenemarkenBewerken


DuitslandBewerken

Op de lijst van de Christlich Demokratische Union Deutschlands: (EVP)

  1. Burkhard Balz[3]
  2. Reimer Böge
  3. Elmar Brok
  4. Daniel Caspary
  5. Birgit Collin-Langen
  6. Christian Ehler
  7. Karl-Heinz Florenz
  8. Michael Gahler
  9. Jens Gieseke
  10. Ingeborg Gräßle
  11. Peter Jahr
  12. Dieter-Lebrecht Koch
  13. Werner Kuhn
  14. Werner Langen
  15. Peter Liese
  16. Norbert Lins
  17. Thomas Mann
  18. David McAllister
  19. Markus Pieper
  20. Godelieve Quisthoudt-Rowohl
  21. Herbert Reul[3]
  22. Sven Schulze
  23. Andreas Schwab
  24. Renate Sommer
  25. Sabine Verheyen
  26. Axel Voss
  27. Rainer Wieland
  28. Hermann Winkler
  29. Joachim Zeller

Op de lijst van de Sozialdemokratische Partei Deutschlands: (S&D)

  1. Udo Bullmann
  2. Ismail Ertug
  3. Knut Fleckenstein
  4. Evelyne Gebhardt
  5. Jens Geier
  6. Matthias Groote[3]
  7. Iris Hoffmann
  8. Petra Kammerevert
  9. Sylvia-Yvonne Kaufmann
  10. Dietmar Köster
  11. Constanze Angela Krehl
  12. Bernd Lange
  13. Jo Leinen
  14. Arne Lietz
  15. Susanne Melior
  16. Norbert Neuser
  17. Maria Noichl
  18. Gabriele Preuß
  19. Ulrike Rodust
  20. Martin Schulz[3]
  21. Joachim Schuster
  22. Peter Simon
  23. Birgit Sippel
  24. Jutta Steinruck[3]
  25. Jakob von Weizsäcker[3]
  26. Martina Werner
  27. Kerstin Westphal

Op de lijst van de Bündnis 90/Die Grünen: (Groenen/VEA)

  1. Jan Philipp Albrecht[3]
  2. Reinhard Bütikofer
  3. Michael Cramer
  4. Sven Giegold
  5. Rebecca Harms
  6. Martin Häusling
  7. Maria Heubuch
  8. Ska Keller
  9. Barbara Lochbihler
  10. Terry Reintke
  11. Helga Trüpel

Op de lijst van Die Linke: (GUE/NGL)

  1. Fabio De Masi[3]
  2. Cornelia Ernst
  3. Thomas Händel
  4. Sabine Lösing
  5. Martina Michels
  6. Helmut Scholz
  7. Gabriele Zimmer

Op de lijst van Alternative für Deutschland: (ECH)

  1. Hans-Olaf Henkel[5]
  2. Bernd Kölmel[5]
  3. Bernd Lucke[5]
  4. Marcus Pretzell[6]
  5. Joachim Starbatty[5]
  6. Beatrix von Storch[6][3]
  7. Ulrike Trebesius[5]

Op de lijst van de Christlich-Soziale Union: (EVP)

  1. Albert Deß
  2. Markus Ferber
  3. Monika Hohlmeier
  4. Angelika Niebler
  5. Manfred Weber

Op de lijst van de Freie Demokratische Partei: (ALDE)

  1. Alexander Lambsdorff[3]
  2. Gesine Meißner
  3. Michael Theurer[3]

Op de lijst van de Piratenpartij Duitsland: (Groenen/VEA)

  1. Julia Reda

Op de lijst van Freie Wähler: (ALDE)

  1. Ulrike Müller

Op de lijst van de Duitse Familiepartij: (ECH)

  1. Arne Gericke[5]

Op de lijst van de Ökologisch-Demokratische Partei: (Groenen/VEA)

  1. Klaus Buchner

Op de lijst van Partei Mensch Umwelt Tierschutz: (GUE/NGL)

  1. Stefan Eck[5]

Op de lijst van de Nationaldemokratische Partei Deutschlands: (niet-fractiegebonden)

  1. Udo Voigt

Op de lijst van Die PARTEI: (niet-fractiegebonden)

  1. Martin Sonneborn


EstlandBewerken

Op de lijst van de Estse Hervormingspartij: (ALDE)

  1. Andrus Ansip[3]
  2. Kaja Kallas[3]

Op de lijst van de Estse Centrumpartij: (ALDE)

  1. Yana Toom

Op de lijst van Isamaa ja Res Publica Liit: (EVP)

  1. Tunne Kelam

Op de lijst van de Sociaaldemocratische Partij: (S&D)

  1. Marju Lauristin[3]

Op de lijst van Indrek Tarand: (Groenen/VEA)

  1. Indrek Tarand

FinlandBewerken


FrankrijkBewerken

Op de lijst van Front National[7]: (niet-fractiegebonden[4])

  1. Louis Aliot[3]
  2. Marie-Christine Arnautu
  3. Nicolas Bay
  4. Joëlle Bergeron (onafhankelijk sinds juni 2014, aangesloten bij EVDD[1])
  5. Dominique Bilde-Pierron
  6. Marie-Christine Boutonnet
  7. Steeve Briois
  8. Aymeric Chauprade[6][5]
  9. Édouard Ferrand[8]
  10. Sylvie Goddyn[6][5]
  11. Bruno Gollnisch
  12. Jean-François Jalkh
  13. Marine Le Pen[3]
  14. Jean-Marie Le Pen
  15. Gilles Lebreton[5]
  16. Dominique Martin
  17. Joëlle Mélin
  18. Bernard Monot[6]
  19. Sophie Montel[5][6]
  20. Mireille d'Ornano[5][6]
  21. Florian Philippot[5][6]
  22. Jeanne Pothain
    (zetel niet ingenomen; vervangen door Philippe Loiseau)
  23. Mylène Troszczynski

Op de lijst van Front National-Rassemblement bleu Marine: (niet-fractiegebonden[4])

  1. Jean-Luc Schaffhauser

Op de lijst van de Union pour un Mouvement Populaire[9]: (EVP)

  1. Michèle Alliot-Marie
  2. Alain Cadec
  3. Arnaud Danjean
  4. Michel Dantin
  5. Rachida Dati
  6. Angélique Delahaye
  7. Françoise Grossetête
  8. Brice Hortefeux
  9. Marc Joulaud
  10. Philippe Juvin
  11. Alain Lamassoure[5]
  12. Jérôme Lavrilleux[5]
  13. Constance Le Grip[3]
  14. Nadine Morano
  15. Élisabeth Morin-Chartier[5]
  16. Renaud Muselier
  17. Maurice Ponga
  18. Franck Proust
  19. Tokia Saïfi[5]
  20. Anne Sander


GriekenlandBewerken


HongarijeBewerken


IerlandBewerken


ItaliëBewerken

Op de lijst van de Democratische Partij: (S&D)

  1. Brando Benifei
  2. Goffredo Bettini
  3. Simona Bonafé
  4. Mercedes Bresso
  5. Renata Briano
  6. Nicola Caputo
  7. Caterina Chinnici
  8. Sergio Cofferati[5]
  9. Silvia Costa
  10. Andrea Cozzolino
  11. Nicola Danti
  12. Paolo De Castro
  13. Isabella De Monte
  14. Enrico Gasbarra
  15. Elena Gentile
  16. Michela Giuffrida
  17. Roberto Gualtieri
  18. Cécile Kyenge
  19. Luigi Morgano
  20. Alessandra Moretti[3]
  21. Alessia Mosca
  22. Massimo Paolucci[5]
  23. Pier Antonio Panzeri[5]
  24. Pina Picierno
  25. Gianni Pittella[3]
  26. David Sassoli
  27. Elly Schlein[5]
  28. Renato Soru[6]
  29. Patrizia Toia
  30. Daniele Viotti
  31. Flavio Zanonato[5]

Op de lijst van de MoVimento 5 Stelle: (EVDD[1])

  1. Isabella Adinolfi
  2. Marco Affronte[6]
  3. Laura Agea
  4. Daniela Aiuto
  5. Tiziana Beghin
  6. David Borrelli[5][6]
  7. Fabio Massimo Castaldo
  8. Ignazio Corrao
  9. Rosa D'Amato
  10. Eleonora Evi
  11. Laura Ferrara
  12. Giulia Moi[5]
  13. Piernicola Pedicini
  14. Dario Tamburrano
  15. Marco Valli[5]
  16. Marco Zanni[6][5]
  17. Marco Zullo


KroatiëBewerken


LetlandBewerken


LitouwenBewerken


LuxemburgBewerken

Op de lijst van de Chrëschtlech Sozial Vollekspartei: (EVP)

  1. Georges Bach
  2. Frank Engel
  3. Viviane Reding[3]

Op de lijst van de Lëtzebuerger Sozialistesch Aarbechterpartei: (S&D)

  1. Mady Delvaux-Stehres

Op de lijst van de Demokratesch Partei: (ALDE)

  1. Charles Goerens

Op de lijst van Déi Gréng: (Groenen/VEA)

  1. Claude Turmes[3]

MaltaBewerken

Op de lijst van de Malta Labour Party: (S&D)

  1. Miriam Dalli
  2. Marlene Mizzi
  3. Alfred Sant

Op de lijst van Partit Nazzjonalista: (EVP)

  1. David Casa
  2. Therese Comodini Cachia[3]
  3. Roberta Metsola

NederlandBewerken

  Zie Lijst van Nederlandse Europarlementariërs 2014-2019 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.


OostenrijkBewerken


PolenBewerken


PortugalBewerken


RoemeniëBewerken


SloveniëBewerken

Op de lijst van de Sociaaldemocraten: (S&D)

  1. Tanja Fajon

Op de lijst van Zares: (ALDE)

  1. Ivo Vajgl

Op de lijst van Verjamem!: (Groenen/VEA)

  1. Igor Šoltes


SlowakijeBewerken


SpanjeBewerken

Op de lijst van Partido Popular: (EVP)

  1. Miguel Arias Cañete[3]
  2. Esteban González Pons
  3. Teresa Jiménez-Becerril Barrio[3]
  4. Luis de Grandes Pascual
  5. Pilar del Castillo Vera
  6. Ramón Luis Valcárcel
  7. Rosa Estaràs Ferragut
  8. Francisco Millán Mon
  9. Pablo Zalba Bidegain[3]
  10. Verónica Lope Fontagne
  11. Antonio López-Istúriz White
  12. Santiago Fisas Ayxelá
  13. Gabriel Mato Adrover
  14. Pilar Ayuso González
  15. María Esther Herranz García
  16. Agustín Díaz de Mera García-Consuegra

Op de lijst van Partido Socialista Obrero Español: (S&D)

  1. Elena Valenciano
  2. Ramón Jáuregui
  3. Soledad Cabezón Ruiz
  4. Juan Fernando López Aguilar[6]
  5. Iratxe García Pérez
  6. Javi López (Partit dels Socialistes de Catalunya)
  7. Inmaculada Rodríguez-Piñero
  8. Enrique Guerrero Salom
  9. Eider Gardiazabal Rubial
  10. José Blanco López
  11. Clara Aguilera García
  12. Sergio Gutiérrez Prieto[3]
  13. Inés Ayala Sender
  14. Jonás Fernández

Op de lijst Izquierda Unida: (GUE/NGL)

  1. Willy Meyer[3]
  2. Paloma López Bermejo
  3. Marina Albiol
  4. Lidia Senra
  5. Ángela Vallina

Op de lijst van Podemos: (GUE/NGL)

  1. Pablo Iglesias Turrión[3]
  2. María Teresa Rodríguez-Rubio Vázquez[3]
  3. Carlos Jiménez Villarejo[3]
  4. Lola Sánchez
  5. Pablo Echenique[3]

Op de lijst van Unión Progreso y Democracia: (ALDE)

  1. Francisco Sosa Wagner[3]
  2. Maite Pagazaurtundua
  3. Fernando Maura Barandiarán[3]
  4. Beatriz Becerra Basterrechea[5]

Op de lijst van de Coalitie voor Europa:

  1. Ramon Tremosa (Convergència Democràtica de Catalunya) (ALDE)[5]
  2. Izaskun Bilbao (Eusko Alderdi Jeltzalea) (ALDE)
  3. Francesc de Paula Gambús i Millet (Unió Democràtica de Catalunya) (EVP)

Op de lijst van Nova Esquerra Catalana: (Groenen/VEA)

  1. Ernest Maragall[3]

Op de lijst van Ciudadanos-Partido de la Ciudadanía: (ALDE)

  1. Javier Nart
  2. Juan Carlos Girauta Vidal[3]

Op de lijst van COMPROMIS: (Groenen/VEA)

  1. Jordi Sebastià i Talavera[3]

Op de lijst van EH Bildu: (GUE/NGL)

  1. Josu Juaristi[3]

Op de lijst Iniciativa per Catalunya Verds: (Groenen/VEA)

  1. Ernest Urtasun

Onafhankelijk: (Groenen/VEA)

  1. Josep-Maria Terricabras


TsjechiëBewerken


Verenigd KoninkrijkBewerken

Groot-BrittanniëBewerken

Op de lijst van de UK Independence Party: (EVDD[1])

  1. Stuart Agnew[6]
  2. Tim Aker[5]
  3. Jonathan Arnott[5]
  4. Janice Atkinson[6][5]
  5. Amjad Bashir[6]
  6. Gerard Batten[6]
  7. Louise Bours[5]
  8. James Carver[5][6]
  9. David Coburn[5]
  10. Jane Collins[6][5]
  11. William, Earl of Dartmouth[5]
  12. Bill Etheridge[5]
  13. Nigel Farage[5]
  14. Ray Finch[5]
  15. Nathan Gill[5]
  16. Roger Helmer[3]
  17. Mike Hookem[6]
  18. Diane James[5][6]
  19. Paul Nuttall[5]
  20. Patrick O'Flynn[5]
  21. Margot Parker[5]
  22. Julia Reid[5]
  23. Jill Seymour[5]
  24. Steven Woolfe[5][6]

Op de lijst van de Labour Party: (S&D)

  1. Lucy Anderson
  2. Paul Brannen
  3. Richard Corbett
  4. Seb Dance
  5. Anneliese Dodds[3]
  6. Neena Gill
  7. Theresa Griffin
  8. Mary Honeyball
  9. Richard Howitt[3]
  10. Afzal Khan[3]
  11. Judith Kirton-Darling
  12. David Martin
  13. Linda McAvan[3]
  14. Clare Moody
  15. Claude Moraes
  16. Siôn Simon
  17. Catherine Stihler[3]
  18. Derek Vaughan
  19. Julie Ward
  20. Glenis Willmott[3]


Noord-IerlandBewerken

Op de lijst van Sinn Féin: (GUE/NGL)

  1. Martina Anderson

Op de lijst van de Democratische Unionistische Partij: (niet-fractiegebonden)

  1. Diane Dodds

Op de lijst van Ulster Unionist Party: (ECH)

  1. Jim Nicholson

ZwedenBewerken


Wijzigingen gedurende de zittingsperiodeBewerken

2014Bewerken

2015Bewerken

2016Bewerken

2017Bewerken

2018Bewerken

2019Bewerken