Kenia op de Olympische Zomerspelen 1972

Kenia nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1972 in München, West-Duitsland. Het recordaantal van 9 medailles van de vorige deelname werd geëvenaard. Wel werd er een gouden en zilveren medaille minder gewonnen. De volgende twee Spelen zou Kenia aan zich voorbij laten gaan.

Kenia op de Olympische Zomerspelen 1972
Land Kenia
IOC-landcode KEN
NOC National Olympic Committee Kenya
Olympische Zomerspelen 1972 in München
Aantal deelnemers 58
Aantal disciplines 4
Medailles
Rang: 19
goud
2
zilver
3
brons
4
totaal
9
Kenia op de Zomerspelen
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Kenia op de Winterspelen
1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014· 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Kipchoge Keino 3000m steeplechase (m)
 
Julius Sang
Charles Asati
Hezahiah Nyamau
Robert Ouko
4x400m (m)
Kipchoge Keino 3000m steeplechase (m)
 
Ben Jipcho 3000m steeplechase (m)
Boksen Philip Waruinge -57kg (m)
Atletiek Julius Sang 400m (m)
 
Mike Boit 800m (m)
Boksen Samuel Mbugua -60kg (m)
Richard Murungu -67kg (m)

Deelnemers en resultatenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dan Amuke 100m (m)
54e
serie 1: 5de in 10,76
John Mwebi
41e
serie 3: 4de in 10,60
Dan Amuke 200m (m)
DNF
serie 8: 4de in 21,53
kwartfinale 4: niet gefinisht
Charles Asati 400m (m)
4e
serie 6: 1ste in 45,16
kwartfinale 5: 1ste in 46,04
halve finale 1: 4de in 45,47
finale: 4de in 45,13
Munyoro Nyamau
24e
serie 2: 3de in 46,33
kwartfinale 3: 4de in 46,80
Julius Sang
 
serie 7: 1ste in 45,24
kwartfinale 4: 2de in 45,92
halve finale 2: 1ste in 45,30
finale: 3de in 44,92
Mike Boit 800m (m)
 
serie 7: 1ste in 1.47,3
halve finale 3: 1ste in 1.45,9
finale: 3de in 1.46,01
Robert Ouko
5e
serie 2: 1ste in 1.47,4
halve finale 1: 1ste in 1.47,6
finale: 5de in 1.46,53
Thomas Saisi
29e
serie 3: 5de in 1.48,5
Mike Boit 1500m (m)
4e
serie 7: 1ste in 3.42,2
halve finale 3: 1ste in 3.41,3
finale: 4de in 3.38,4
Kipchoge Keino
 
serie 4: 1ste in 3.40,0
halve finale 2: 1ste in 3.41,2
finale: 2de in 3.36,8
Cosmas Silei
56e
serie 5: 7de in 3.52,0
Benjamin Jipcho 5000m (m)
32e
serie 1: 3de in 13.56,8
Evans Mogaka
53e
serie 4: 12de in 14.37,4
Paul Mose
16e
serie 3: 5de in 13.41,4
Richard Juma 10000m (m)
31e
serie 3: 11de in 29.13,00
Paul Mose
53e
serie 2: 5de in 28.18,74
finale: 13de in 29.02,87
Naftali Temu
42e
serie 1: 12de in 30.19,6
Fatwell Kimaiyo 400m horden (m)
22e
serie 1: 6de in 51,23
Bill Koskei
19e
serie 2: 4de in 50,58
Mike Murei
24e
serie 5: 5de in 51,63
Amos Biwott 3000m steeplechase (m)
6e
serie 4: 1ste in 8.23,8 (OR)
finale: 6de in 8.33,6
Ben Jipcho
 
serie 2: 1ste in 8.31,6
finale: 2de in 8.24,6
Kip Keino
 
serie 1: 2de in 8.27,6
finale: 1ste in 8.23,6 (OR)
Julius Sang
Charles Asati
Hezahiah Nyamau
Robert Ouko
4x400m (m)
 
serie 1: 2de in 3.01,27
finale: 1ste in 2.59,83
Richard Juma marathon (m)
DNF
niet gefinisht
Patrick Onyango hink-stap-springen (m)
30e
kwalificatiegroep B: 16de met 14,74m
Tekla Chemabwai 400m (v)
26e
serie 3: 4de in 53,38
kwartfinale 2: 7de in 53,54
Chereno Maiyo 800m (v)
24e
serie 5: 5de in 2.04,86
1500m (v)
30e
serie 4: 9de in 4.20,9

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Felix Maina -51kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   ITA Udella: 0-5
John Nderu -54kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   COL Barragan: 4-1
3de ronde: W van   PRK Kim: 4-1
kwartfinale: V van   GBR Turpin: 1-4
Felix Maina -57kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   IRI Feli: 4-1
3de ronde: W van   EGY Amin: 5-0
kwartfinale: W van   FIN Lindberg: 4-1
halve finale: W van   COL Rojas: 3-2
finale: V van   URS Kuznetsov: 2-3
Samuel Mbugua -60kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   ETH Gabre: 5-0
3de ronde: W van   IND Venu: 5-0
kwartfinale: W van   NOR Paulsen: 4-1
halve finale: V van   POL Szczepanski: walk-over
Richard Murungu -67kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   POL Stawski: 4-1
3de ronde: W van   IRI Parsanian: knock-out
kwartfinale: W van   MEX Lozano: knock-out
halve finale: V van   HUN Kajdi: 1-4
David Attan -71kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   FIN Saarinen: knock-out
Peter Dula -75kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   POL Stachurski: 1-4
Steven Thega -81kg (m)
9e
1ste ronde: V van   USA Russell: knock-out

  HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Resham Bains
Tarlochan Channa
Brajinder Daved
Davinder Deegan
Phillip Desouza
Leo Fernandes
Jagjit Kular
Ajmal Malik
Amarjeet Marwa
Harvinder Marwa
Surjeet Panesar
Pereira Reynolds
Surjit Rihal
Ranjit Sehmi
Harvinderpal Sibia
Avtar Sohal
mannen
13e
groep B: 7de
V van   Polen: 0-1
V van   Australië: 1-3
V van   Nederland: 1-5
V van   Groot-Brittannië: 0-2
V van   India: 2-3
G van   Nieuw-Zeeland: 2-2
W van   Mexico: 2-1
13-14de plek:
W van   Argentinië: 1-0
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   India 7 5 2 0 25 8 +17 12
2   Nederland 7 5 1 1 20 9 +11 11
3   Groot-Brittannië 7 4 1 2 15 10 +5 9
4   Australië 7 3 2 2 18 8 +10 8
5   Nieuw-Zeeland 7 2 3 2 16 11 +5 7
6   Polen 7 2 2 3 12 12 0 6
7   Kenia 7 1 1 5 8 17 -9 3
8   Mexico 7 0 0 7 1 40 -39 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
27 augustus München   Polen 1-0   Kenia
28 augustus München   Australië 3-1   Kenia
30 augustus München   Kenia 1-5   Nederland
31 augustus München   Kenia 0-2   Groot-Brittannië
2 september München   India 3-2   Kenia
3 september München   Nieuw-Zeeland 2-2   Kenia
4 september München   Kenia 2-1   Mexico
13-14de plek
7 september München   Argentinië 0-1   Kenia

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Simon Ekeno 50m geweer liggend
79e
583 punten: (96-95-100-98-96-98)
Dismus Onyiego
56e
590 punten: (100-99-96-99-100-96)
John Muhato 50m geweer 3 houdingen
64e
1040 punten: (386-310-344)
Dismus Onyiego
60e
1063 punten: (386-320-357)
John Harun 50m pistool
54e
512 punten: (86-83-85-90-85-83)
Abdulrahman Omar
58e
474 punten: (73-84-79-78-73-87)
Leonard Bull 25m snelvuurpistool
55e
548 punten: (191-186-171)
Peter Laurence
58e
533 punten: (189-172-172)
Brian Carr-Hartley trap
51e
165 punten: (19-20-22-20-20-20-23-21)
Robert Carr-Hartley
39e
178 punten: (21-23-21-25-21-21-23-23)