KNVB beker 1949/50

sportseizoen

Het seizoen 1949/50 van de KNVB beker was de 39e editie van de Nederlandse voetbalcompetitie georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond met als inzet de KNVB beker. PSV werd winnaar door in de finale Haarlem te verslaan.

KNVB Beker
De KNVB Beker
Land Vlag van Nederland Nederland
Bond KNVB
Competitie KNVB Beker
Seizoensdetails
Seizoen 1949/50
Kampioen PSV
Algemeen
Opgericht 1898
Recordtitelhouder Ajax (20x)
Website Totoknvbbeker.nl
Actueel
Actuele editie KNVB Beker 2023/24
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

Voor PSV was het de eerste keer dat de nationale beker werd gewonnen. Haarlem had het toernooi in 1902 en 1912 al eens gewonnen, maar stond voor het eerst sinds 1914 in de finale. PSV schakelde op weg naar de finale Steenbergen, Groene Ster, MVV, EDO, Juliana en Excelsior uit. Tegen Groene Ster en MVV speelde PSV gelijk, maar bekerde het als uitspelende ploeg door. De halve finale tegen Excelsior werd gespeeld op neutraal terrein, het veld van NAC in Breda.

Haarlem schakelde in de vijfde ronde Feijenoord uit, door in Rotterdam met 9-1 te winnen. Dit is de grootste thuisnederlaag van Feijenoord ooit.

In de finale versloeg PSV Haarlem met 4-3. Het duel werd op 24 juni 1950 gespeeld in Stadion Feijenoord in Rotterdam. Nadat de bekerfinales in 1948 en 1949 na negentig minuten in een gelijkspel waren geëindigd, waarna de beslissing nogal onbevredigend via strafschoppen viel, had de KNVB besloten dat de winnaar niet (direct) door strafschoppen mocht worden bepaald. Nieuw was dan ook de verlenging van de finale. Omdat PSV'er Jan Bijen daarin als enige scoorde, kwam het niet tot een replay.

Vanwege de weinige belangstelling van het publiek en geringe motivatie bij de clubs besloot de KNVB de bekercompetitie vanaf jaargang 1950/51 te schrappen.[1] Pas in seizoen 1956/57 werd het Nederlandse bekertoernooi nieuw leven ingeblazen en loste Fortuna '54 na zeven jaar PSV af als regerend bekerkampioen.

1e ronde

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
20 november 1949 ADE – BPC 4 – 2
Akkrum – De Wilper Boys 5 – 3
20 november 1949 Alblasserdam – Schiedam 1 – 4
23 oktober 1949 Alexandria – Nijmeegse Boys 5 – 4
23 oktober 1949 America – Gennep 0 – 4
23 oktober 1949 Amersfoortse Boys – LVV 4 – 1
23 oktober 1949 Ammerstolse SV – DHL 0 – 2
20 november 1949 ASC – Germinal* 1 – 1
ASV Vrijgeloot
20 november 1949 ASVK – De Stichtse 0 – 5
23 oktober 1949 ASVO – Luctor et Emergo 8 – 1
23 oktober 1949 AVA – Oring 6 – 2
23 oktober 1949 Avanti – Dedemsvaart 1 – 2
23 oktober 1949 Babberich – Zetten 3 – 0
23 oktober 1949 Barneveld – RUC 1 – 4
23 oktober 1949 Berdos – EHS 1 – 4
23 oktober 1949 Berg – Vrusschemig 2 – 1
23 oktober 1949 Biervliet – Gastels SC 3 – 1
23 oktober 1949 Bodegraven – Gouderak 0 – 5
23 oktober 1949 Bolnes – St. Lodewijk 2 – 3
23 oktober 1949 Brederodes – SEC* 4 – 4
20 november 1949 BSM – KRVC 0 – 2
20 november 1949 Celeritas – Maasstraat* 3 – 3
23 oktober 1949 CSV – BKC 1 – 3
23 oktober 1949 DCO – 's Graveland* 1 – 1
23 oktober 1949 De Bataven – Voorst 1 – 0
23 oktober 1949 De Gazelle – Reünie 3 – 4
20 november 1949 De Germaan – Quick (Amersfoort)* 1 – 1
23 oktober 1949 De Pionier – RCZ 3 – 2
20 november 1949 De Rijp – Madjoe 1 – 3
23 oktober 1949 De Schutters – EMM* 1 – 1
23 oktober 1949 De Tubanters – Rietvogels 2 – 0
23 oktober 1949 De Zebra's – Wilskracht 5 – 0**
23 oktober 1949 De Zweef – Vaassen 4 – 2
23 oktober 1949 DEH – DINDUA 5 – 0**
20 november 1949 Delft – Naaldwijk 4 – 3
23 oktober 1949 Dinxperlo – Uchta 3 – 5
20 november 1949 DOCOS – Kranenburg 4 – 3
20 november 1949 Donar – Zaanlandia 3 – 0
20 november 1949 DONK – Woerden 1 – 0
23 oktober 1949 DOS '19 – Olst* 3 – 3
23 oktober 1949 Dosko '32 – PCP 1 – 5
23 oktober 1949 Driel – WVW 5 – 3
20 november 1949 DRZ – Hellevoetsluis 2 – 3
23 oktober 1949 DSO – Hillegom 0 – 5**
20 november 1949 DSS – SDC 2 – 1
DTO '39 – Zwolle 5 – 0**
20 november 1949 DVAV – Schellingwoude 7 – 1
23 oktober 1949 EFC – Groen Wit 3 – 1
20 november 1949 Energia – LOC* 0 – 0
Florissant – Flakkee 1 – 5
Fokke – De Zouaven 2 – 3
23 oktober 1949 Gemert – VCH 3 – 0
23 oktober 1949 Gendringen – Brummense Boys 5 – 0**
23 oktober 1949 VVG – Gieten 0 – 2
20 november 1949 Grasshoppers – Purmerend 4 – 2
23 oktober 1949 Grol – PH 2 – 1
23 oktober 1949 Haastrecht – Lekkerkerk 5 – 1
23 oktober 1949 Hardinxveld – SFC 4 – 3
23 oktober 1949 Hatert – Apeldoornsche Boys 2 – 0
20 november 1949 HDV – Waddinxveen* 2 – 2
23 oktober 1949 Hector – La Première 0 – 4
23 oktober 1949 Heerde – Wilhelminaschool 6 – 2
23 oktober 1949 Heerderweg – RKVVH* 3 – 3
23 oktober 1949 Heiligerlee – Oosterwolde 3 – 2
23 oktober 1949 Helden – RESIA 2 – 1
23 oktober 1949 Hoeven – Robur 2 – 0
23 oktober 1949 Hoogkerk – Leek 5 – 1
23 oktober 1949 HSV – Sloterdijk 0 – 3
23 oktober 1949 Hulst – De Patrijzen 2 – 3
23 oktober 1949 Ierseke – RVS '50 3 – 0
23 oktober 1949 JSV – Utrecht 4 – 3
23 oktober 1949 JVC '31 – OSS '20 1 – 4
20 november 1949 KBV – Animo 3 – 2
23 oktober 1949 LDWS – Belvedère 3 – 1
23 oktober 1949 Leones – Oosseld 1 – 3
23 oktober 1949 Leonidas W – DVO 0 – 3
20 november 1949 Lijnden – HEDW 4 – 1
13 november 1949 Lisse – Rijswijk 4 – 2
23 oktober 1949 Maliskamp – Nuenen 7 – 2
23 oktober 1949 Martinit – RAVA 4 – 3
23 oktober 1949 Merwesteijn – SIOD 1 – 2
23 oktober 1949 Meterik – HRC '27 5 – 1
23 oktober 1949 Mierlo – Constantia 5 – 1
23 oktober 1949 Millingen – AVW 2 – 0
20 november 1949 Monnikendam – Meervogels* 3 – 3
20 november 1949 NAS – SCA 3 – 0
20 november 1949 Nieuwe Niedorp – ZRC 2 – 4
23 oktober 1949 NSV – IJzendijke* 4 – 4
23 oktober 1949 Oisterwijk – Bergeijk 0 – 2
23 oktober 1949 OLIVEO – HION 1 – 10
20 november 1949 Ontwaakt – Assendelft* 0 – 0
20 november 1949 Onze Gezellen – SDO 5 – 1
23 oktober 1949 Oosterbeekse Boys – Jonge Kracht 1 – 4
OSS – Dirksland* 1 – 1
23 oktober 1949 Oudesluis – EVC 1 – 3
23 oktober 1949 OVV – Aeolus 1 – 2
23 oktober 1949 PFC – Puttershoek 1 – 0
23 oktober 1949 PJC – Erica 5 – 0
23 oktober 1949 Poortugaal – BEC 1 – 4
20 november 1949 Purmersteijn – West-Friezen 1 – 0
20 november 1949 PVC – Olympia '25 4 – 1
23 oktober 1949 Raamsdonk – Velocitas '31 3 – 2
20 november 1949 Randers – VVZ 2 – 0
23 oktober 1949 RDM – Oud-Beijerland 4 – 2
23 oktober 1949 Right-Oh – Berghem Sport 2 – 7
20 november 1949 Rivalen – NEA 4 – 2
23 oktober 1949 RKAFC – NFC* 3 – 3
23 oktober 1949 RKHSC – ROHDA 2 – 5
23 oktober 1949 RKTSV – RKASV 4 – 1
20 november 1949 RODI – TIW 1 – 3
23 oktober 1949 Rood-Wit-Blauw – Bavos 4 – 3
23 oktober 1949 Rouwkoop – DDC 4 – 2
23 oktober 1949 's Gravenzande – NHS 4 – 0
23 oktober 1949 Saestum – Kampong 0 – 2
23 oktober 1949 SC Grave – EWC* 3 – 3
23 oktober 1949 SCD '33 – Trekvogels C 5 – 1
23 oktober 1949 Schinnen – Walram 2 – 0
20 november 1949 SDZ – ETO 1 – 2
23 oktober 1949 SLTO – WSV '30 0 – 4
23 oktober 1949 SMV – PDK 3 – 1
20 november 1949 SNA – Andijk 1 – 3
23 oktober 1949 Sparta '25 – Quick Boys '31 4 – 3
23 oktober 1949 Spero – Activia* 3 – 3
23 oktober 1949 SSW – Archipel* 1 – 1
20 november 1949 St. Pancratius – Oranje-Zwart 0 – 2
23 oktober 1949 Steeds Volharden – Hillegersberg 0 – 2
23 oktober 1949 Stolwijk – RCD 3 – 1
23 oktober 1949 SVG – VOAB 1 – 2
23 oktober 1949 SVS – White Star 4 – 1
23 oktober 1949 SVVM – RKSVB* 1 – 1
23 oktober 1949 Swalmen – Eijsden 3 – 2
20 november 1949 Swift – Victoria* 3 – 3
23 oktober 1949 TAC – Waspik 3 – 4
23 oktober 1949 Taxandria – WSJ 7 – 1
23 oktober 1949 Teijlingen – BTC 4 – 1
23 oktober 1949 Terheijden – Reusel Sport 1 – 4
23 oktober 1949 Texel – Bergen 3 – 0
23 oktober 1949 THB – DRC 0 – 1
23 oktober 1949 The Victory – Maarssen* 3 – 3
23 oktober 1949 Tijnje – RES 2 – 1
23 oktober 1949 UNA – Broekhoven 2 – 1
23 oktober 1949 Union – RKPSC* 2 – 2
23 oktober 1949 Vaesrade – Born 6 – 1
20 november 1949 VDV – VND* 2 – 2
23 oktober 1949 VEP – SJC 2 – 3
23 oktober 1949 Vlijmense Boys – Advendo 1 – 3
23 oktober 1949 VOGEL – Excelsior '20 1 – 3
23 oktober 1949 Volharding – ELI 4 – 2
20 november 1949 Voorburg – Alphia 4 – 0
23 oktober 1949 Vrone – St. George 1 – 8
20 november 1949 VVD – RKAVIC 0 – 4
23 oktober 1949 VVOG – GVV 8 – 6
20 november 1949 VVP – Lugdunum 1 – 6
23 oktober 1949 VVSB – Spoorwegen 2 – 4
23 oktober 1949 VVY – Nautilus 0 – 5**
23 oktober 1949 Wanssum – Thorn 3 – 8
20 november 1949 Watervogels – ZAP* 2 – 2
23 oktober 1949 Were Di – LEW 1 – 4
23 oktober 1949 Wildervank – Valthermond 3 – 0
20 november 1949 Wilhelmus – DVC 5 – 0
23 oktober 1949 Wit-Rood-Wit – Geluksvogels 4 – 1
23 oktober 1949 Worth Rheden – Blauw Wit H* 3 – 3
20 november 1949 IJ-boys – Jan Hanzenkwartier 3 – 1
20 november 1949 Zeester – Loppersum 4 – 3
23 oktober 1949 Zuidhorn – Bergum 7 – 1
20 november 1949 Zwaluwen Vooruit – Voorwaarts 4 – 3
23 oktober 1949 Zwervers – DHS 3 – 4

2e ronde

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
12 februari 1950 Aalsmeer – 's Graveland 2 – 1
12 februari 1950 Aalten – DTO '39 3 – 2
12 februari 1950 Activia – Grol 2 – 1
5 maart 1950 ADE – Zwaluwen Vooruit 2 – 0
5 maart 1950 Akkrum – Jubbega 2 – 3
12 februari 1950 Allen Weerbaar – KBV* 2 – 2
12 februari 1950 Almelo – De Tubanters* 1 – 1
5 maart 1950 Always Forward – DTS 3 – 5
12 februari 1950 Amersfoortse Boys – Victoria 4 – 1
12 februari 1950 Andijk – Succes 5 – 1
12 februari 1950 APWC – DIO 1 – 6
12 februari 1950 ASV – Velsen 4 – 6
5 maart 1950 ASVO – Helios D 2 – 3
12 februari 1950 Baardwijk – BSC 2 – 0
12 februari 1950 Baarn – ZVV 3 – 1
12 februari 1950 Babberich – Silvolde 2 – 5
5 maart 1950 Bato – Bellingwolde 4 – 3
5 maart 1950 BEC – Zwijndrecht 0 – 2
12 februari 1950 Belfeldia – Meterik 4 – 1
12 februari 1950 Bergeijk – St. Michielsgestel 0 – 3
12 februari 1950 Best Vooruit – Tongelre 1 – 0
12 februari 1950 Beverwijk – De Zouaven* 2 – 2
12 februari 1950 Biervliet – Axel 6 – 1
12 februari 1950 BKC – Alkmaarsche Boys* 2 – 2
5 maart 1950 Blauw Wit H – VVO 0 – 3
12 februari 1950 Bloemendaal – Zilvermeeuwen 2 – 3
Boeimeer Vrijgeloot
12 februari 1950 Boxtel – Maliskamp 7 – 0
12 februari 1950 Bredania – Nieuw Borgvliet 3 – 1
12 februari 1950 BVC – RKVVA 1 – 3
12 februari 1950 Caesar – Obbicht* 3 – 3
12 februari 1950 CDN – Schoten 5 – 1
12 februari 1950 CEC – AVA 5 – 1
12 februari 1950 Corn Boys – De Patrijzen 5 – 0**
12 februari 1950 Daventria – Roombeek 0 – 1
12 februari 1950 DCG – Rivalen 2 – 1
5 maart 1950 De Bataven – De Treffers 1 – 6
5 maart 1950 De Meer – SDW* 2 – 2
12 februari 1950 De Pionier – Quick (Amersfoort) 5 – 3
12 februari 1950 De Postduiven – RVC* 1 – 1
12 februari 1950 De Ster – SVN 2 – 1
12 februari 1950 De Stichtse – LOC* 1 – 1
12 februari 1950 De Zebra's – Zeist 2 – 1
12 februari 1950 De Zweef – Quick '20* 3 – 3
12 februari 1950 DEC – DEM 2 – 3
12 februari 1950 Dedemsvaart – VOGIDO 1 – 3
12 februari 1950 DEH – Moordrecht 2 – 7
5 maart 1950 Delft – Blauw Zwart* 2 – 2
12 februari 1950 Deurne – OJC* 1 – 1
12 februari 1950 DHS – St. Lodewijk 4 – 2
12 februari 1950 Dierensche Boys – RKHVV 2 – 0
12 februari 1950 Dirksland – Hillesluis 1 – 0
12 februari 1950 DOCOS – GDA 3 – 5
5 maart 1950 Doetinchem – Oosseld 5 – 2
12 februari 1950 Donar – Hilversum 0 – 1
Dongen – ADVENDO* 4 – 4
12 februari 1950 Drachten – Zeester 4 – 2
12 februari 1950 Dubbeldam – Fluks 3 – 0
12 februari 1950 DVAV – ETO 2 – 0
5 maart 1950 DWSV – JOS 0 – 2
12 februari 1950 EFC – Bladella 3 – 2
12 februari 1950 Epe – GFC* 2 – 2
12 februari 1950 EVV – SC Irene 1 – 4
12 februari 1950 EWC – Tiglia 1 – 3
5 maart 1950 FCK – FCM* 0 – 0
12 februari 1950 Fortitudo – Maarssen 3 – 1
5 maart 1950 FVV – BNC* 2 – 2
12 februari 1950 Geldrop – LEW 4 – 1
5 maart 1950 Gendringen – Oosterbeek 3 – 1
5 maart 1950 Gennep – Boxmeer 2 – 1
12 februari 1950 Germinal – HOV 1 – 0
12 februari 1950 Gieten – Zuidhorn 1 – 2
12 februari 1950 Grasshoppers – EHS 6 – 3
12 februari 1950 Gudok – Waspik 1 – 0
12 februari 1950 GVO – WSV '30* 0 – 0
5 maart 1950 Haarsteeg – Reusel Sport 1 – 2
5 maart 1950 Haaksbergen – Victoria Boys* 1 – 1
5 maart 1950 Haastrecht – Aeolus 6 – 1
5 maart 1950 Halfweg – BFC 3 – 1
5 maart 1950 Hardinxveld – Olympia 2 – 1
12 februari 1950 Hatert – AWC* 1 – 1
12 februari 1950 Hattem – ROHDA 5 – 0
12 februari 1950 Heer – Nieuw Einde 1 – 2
5 maart 1950 Heerde – GOLTO 1 – 0
12 februari 1950 Heiligerlee – THOS* 0 – 0
12 februari 1950 Helder – Texel 1 – 1
12 februari 1950 Hellevoetsluis – VND 2 – 3
12 februari 1950 Helpman – STA 5 – 2
12 februari 1950 HFC – DHZ 6 – 1
12 februari 1950 Hillegersberg – Gouderak 1 – 2
12 februari 1950 Hillegom – Alphen 1 – 2
12 februari 1950 Hillinen – EDS 3 – 2
5 maart 1950 Hoek van Holland – Excelsior '20 3 – 2
12 februari 1950 Hoeven – RCS 0 – 4
12 februari 1950 Holland – RUC 2 – 0
12 februari 1950 Hollandia – OFC 1 – 0
12 februari 1950 Houtigehage – Roden 5 – 0
12 februari 1950 HZC – Freno 5 – 1
12 februari 1950 IJzendijke – Middelburg 1 – 4
12 februari 1950 IVV – Zandvoortmeeuwen 3 – 1
12 februari 1950 Jonge Kracht – RVW* 2 – 2
12 februari 1950 JSV – VVOG 0 – 4
12 februari 1950 Kampong – Oranje-Zwart 1 – 0
12 februari 1950 KEV – SVS 4 – 1
5 maart 1950 KHC – LONGA '30 4 – 0
12 februari 1950 Kinheim – EVC 4 – 2
12 februari 1950 KVV – Vitesse '22 1 – 2
5 maart 1950 LDWS – GSV* 1 – 1
12 februari 1950 Leonidas – SMV 0 – 2
12 februari 1950 Linne – FCV* 4 – 4
12 februari 1950 Lisse – Martinit 2 – 4
12 februari 1950 Lochem – La Première 0 – 3
Losser – Wierden* 2 – 2
12 februari 1950 Lugdunum – Maasstraat 3 – 4
12 februari 1950 Madjoe – De Kennemers 0 – 3
12 februari 1950 Meervogels – HBC 1 – 4
12 februari 1950 Mierlo – Rood Wit V 1 – 2
5 maart 1950 Millingen – Eendracht 1 – 3
12 februari 1950 Minor – DVO 10 – 0
12 februari 1950 MSC – Olyphia 6 – 2
12 februari 1950 MULO – Hieronymus 4 – 0
12 februari 1950 Musselkanaal – Hellas 5 – 3
5 maart 1950 MVV '18 – Oost Arnhemsche Boys* 0 – 0
12 februari 1950 Nautilus – HMS 1 – 0
12 februari 1950 Neptunia – Wildervank 3 – 2
5 maart 1950 NFC – ZSGO* 0 – 0
5 maart 1950 Nijmegen – Driel 7 – 2
12 februari 1950 Noordpool – Hoogkerk 3 – 4
12 februari 1950 Olst – Reünie 6 – 1
5 maart 1950 ONA – Spoorwegen 6 – 1
12 februari 1950 Ons Vios – METO 5 – 0
12 februari 1950 Onze Gezellen – DRC 2 – 5
12 februari 1950 Oss '20 – WVVZ 0 – 1
12 februari 1950 Panningen – Thorn 1 – 2
5 maart 1950 Papendrecht – RDM 4 – 3
12 februari 1950 PCP – SCO 2 – 4
12 februari 1950 Peize – GAVC 2 – 0
12 februari 1950 PFC – HION* 3 – 3
12 februari 1950 PJC – Meeden 2 – 1
12 februari 1950 Purmersteijn – OVVO 2 – 5
12 februari 1950 PVC – DSS 0 – 3
Raamsdonk – RKFC 5 – 2
12 februari 1950 RIOS – IVO 5 – 0
12 februari 1950 RKAVIC – APGS 2 – 1
12 februari 1950 RKAVV – DCL 1 – 2
RKBSV – Kolonia 6 – 2
12 februari 1950 RKDEV – Volharding* 1 – 1
12 februari 1950 RKPSC – SCD '33 1 – 3
5 maart 1950 RKTSV – Berg 3 – 2
12 februari 1950 RKVVH – IVS 2 – 1
RODA – Alexandria 3 – 5
12 februari 1950 Roodenburg – Laakkwartier* 2 – 2
12 februari 1950 Rood-Wit-Blauw – MOC '39 2 – 5
12 februari 1950 Roosendaal – VOAB 4 – 2
12 februari 1950 Rouwkoop – SJC 0 – 6
12 februari 1950 's Gravenzande – FSV Pretoria 1 – 6
Sportclub Dieren Vrijgeloot
12 februari 1950 SCB – Tivoli 5 – 2
12 februari 1950 Schagen – Randers* 2 – 2
12 februari 1950 Schiedam – DHL 2 – 1
12 februari 1950 Schinnen – Zwart Wit '19 5 – 2
12 februari 1950 Schoonhoven – VOC 3 – 0
12 februari 1950 SEC – Patria 2 – 1
12 februari 1950 Sevenum – Swalmen 3 – 1
12 februari 1950 Slikkerveer – VCS 1 – 4
12 februari 1950 Sloterdijk – ADO '20 3 – 2
5 maart 1950 Sparta '25 – BSV '29* 3 – 3
12 februari 1950 Spekholzerheide – Armada* 4 – 4
5 maart 1950 Sportclub '25 – Lindenheuvel* 2 – 2
12 februari 1950 St. George – HRC 2 – 3
Stadskanaal – ZBC 4 – 2
Steenbergen – Gilze 1 – 0
5 maart 1950 Stolwijk – De Musschen 2 – 3
12 februari 1950 SVW – SIOD 7 – 2
12 februari 1950 Taxandria – VSV '34 2 – 0
12 februari 1950 Teijlingen – Wilhelmus 1 – 0
12 februari 1950 Terneuzen – EMM* 1 – 1
12 februari 1950 The Rising Hope – Archipel 3 – 0
12 februari 1950 Tijnje – Lemmer 0 – 4
12 februari 1950 TIW – QSC 2 – 5
12 februari 1950 TONEGIDO – VIOS 2 – 1
12 februari 1950 TYBB – LFC 1 – 2
5 maart 1950 Uchta – CHRC 0 – 2
5 maart 1950 UDI – Gemert* 2 – 2
12 februari 1950 UNA – Berghem Sport 5 – 1
12 februari 1950 Ursus – Flakkee 6 – 1
12 februari 1950 Vaesrade – Waubachse Boys 1 – 7
5 maart 1950 Varsseveld – Zutphania 2 – 1
12 februari 1950 Venlosche Boys – Helden* 1 – 1
Venray – Wit Zwart '32 1 – 3
12 februari 1950 VFC – DONK 4 – 1
12 februari 1950 VKW – Hunsingo* 1 – 1
12 februari 1950 Voorburg – Cromvliet 4 – 3
5 maart 1950 VTV – RKSVB 5 – 3
12 februari 1950 VVE – De Meteoor 4 – 1
12 februari 1950 VVG '25 – SCE 5 – 1
12 februari 1950 VVSN – SML 0 – 3
12 februari 1950 Waddinxveen – Spartaan '20* 1 – 1
12 februari 1950 Warffum – De Vogels 3 – 1
12 februari 1950 Wassenaar – KRVC* 1 – 1
12 februari 1950 Wit-Rood-Wit – CKC 4 – 1
5 maart 1950 Wittenhorst – Swift '36 0 – 1
12 februari 1950 WMS – NAS 2 – 4
12 februari 1950 Woltersum – Asser Boys 2 – 1
5 maart 1950 IJ-boys – Lijnden 2 – 0
12 februari 1950 ZAP – Terrasvogels 2 – 1
12 februari 1950 Zeelandia – Ierseke 6 – 0
12 februari 1950 Zierikzee – SARTO 5 – 3
12 februari 1950 ZRC – Assendelft 1 – 6

3e ronde

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
Aalsmeer – West-Frisia 0 – 5
Aalten – Borne 1 – 0
Activia – ZAC 1 – 0
ADE – TOG 0 – 2
ADVENDO – UNA 0 – 4
AFC – Vitesse '22 1 – 2
Alexandria – Rheden 5 – 0**
Alphen – VFC 5 – 0**
Amersfoortse Boys – Velox 0 – 2
10 april 1950 Armada – RKHBS 0 – 4
Arnhemsche Boys – AZC* 2 – 2
AWC – UDI* 2 – 2
Bato – Germanicus 4 – 2
10 april 1950 Belfeldia – Helmond* 2 – 2
Biervliet – Internos 0 – 5**
Black Boys – Appingedam 0 – 3
Blauw Zwart – Wit-Rood-Wit 1 – 2
10 april 1950 Blerick – MULO 1 – 4
Boeimeer – Zeelandia* 2 – 2
Boxtel – Woensel* 2 – 2
Bredania – Alliance 0 – 4
CDN – Alcmaria Victrix* 2 – 2
CEC – Hunsingo 5 – 0**
10 april 1950 Chevremont – Minor 3 – 1
Coal – VUC* 1 – 1
DCG – HVC 2 – 4
30 april 1950 DCL – Teijlingen 3 – 0
DCV – ODS* 1 – 1
De Kennemers – WFC 1 – 3
De Musschen – GSV 5 – 0**
De Pionier – Velsen 5 – 0**
De Spartaan – LOC 5 – 0**
10 april 1950 De Ster – Miranda 3 – 5
De Treffers – VVG '25 4 – 3
De Valk – Reusel Sport* 1 – 1
De Zouaven – De Zebra's 4 – 2
DESK – Best Vooruit 2 – 1
DHC – Hillinen 3 – 1
Dierensche Boys – TEC 2 – 1
DIO – IJ-boys 5 – 3
Dirksland – Emma 0 – 5**
Doetinchem – Gelria 5 – 2
DOSKO – Corn Boys* 3 – 3
DRC – DSS* 3 – 3
DVAV – Kampong 2 – 1
Eendracht – Sportclub Dieren 6 – 3
Eilermark – GFC* 2 – 2
Elinkwijk – ZSGO 8 – 2
10 april 1950 FCV – Roermond 0 – 1
Fortuna – Germinal 5 – 2
FSV Pretoria – Overmaas 0 – 3
FVC – Zuidbroek 0 – 5**
GDA – Papendrecht 4 – 3
Geldrop – TOP* 1 – 1
10 april 1950 Geleen – Groene Ster 0 – 5**
Gemert – De Spechten 2 – 1
Gendringen – Ede* 1 – 1
Gouda – DFC 0 – 4
GRC – Emmen 0 – 2
Gudok – RKC 0 – 3
Halfweg – VVE 1 – 2
Hattem – Phenix 2 – 3
Heksenberg – KEV 2 – 1
10 april 1950 Helden – Wit-Zwart '32 4 – 0
Helios D – Sallandia 4 – 1
Helpman – Musselkanaal 1 – 7
Hercules – HBC* 2 – 2
Hilversum – DWV* 1 – 1
Hoek van Holland – UVS 5 – 0**
8 april 1950 Hoensbroek – Standaard 1 – 2
Hoogkerk – Oosterparkers 0 – 4
HRC – SEC 5 – 0**
IVV – ZAP 2 – 3
KBV – JOS 2 – 1
KHC – Alcides 6 – 0
10 april 1950 Kimbria – Obbicht* 3 – 3
La Première – Wierden 8 – 1
Laakkwartier – Hardinxveld 3 – 1
Laura – FCM 0 – 5**
Leerdam – Maasstraat 2 – 0
Lemmer – BNC 0 – 5**
LFC – HFC 5 – 0**
10 april 1950 Lindenheuvel – RKONS 4 – 3
Martinit – CVV* 2 – 2
Middelburg – Baronie 2 – 3
Moordrecht – Dubbeldam 3 – 0
MSC – LSC 5 – 0**
Muntendam – Steenwijk 0 – 1
NAS – Assendelft 5 – 0**
Nautilus – DEM* 1 – 1
Neptunia – WVVZ 4 – 2
Nicator – Woltersum 8 – 0
10 april 1950 Nieuw Einde – VVH '16 4 – 7
Nijmegen – Oost Arnhemsche Boys 4 – 2
OJC – Rood Wit W 5 – 0**
Oldenzaal – Varsseveld 0 – 5**
Olst – WVC 2 – 1
Ons Vios – Concordia SVD 2 – 1
OSV – DTS 2 – 3
OVVO – Andijk 5 – 0**
PJC – Peize 4 – 0
QSC – Grasshoppers 3 – 0
Raamsdonk – EBOH 1 – 4
RAC – EFC 4 – 2
Randers – UVV 1 – 3
Rapiditas – Baarn 0 – 5**
RCS – De Zeeuwen 1 – 0
RFC – RVC 7 – 2
Rigtersbleek – VOGIDO 5 – 0
10 april 1950 RKBSV – VTV 6 – 3
RKTVV – BSV '29 3 – 2
RKVVA – Fortitudo 2 – 1
Robur et Velocitas – Heerde 4 – 0
Rood Wit V – SCO 4 – 1
Roombeek – Achilles '12 2 – 1
Roosendaal – Hero 5 – 0**
SCB – Schijndel 3 – 1
SCD '33 – RVW 0 – 2
Scheveningen – SVW 1 – 0
Schiedam Trekt zich terug
10 april 1950 Schinnen – Heerlen 1 – 6
Schoonhoven – Gouderak 5 – 2
SDW – Zaandijk 1 – 0
10 april 1950 Sevenum – RIOS* 2 – 2
Silvolde – Doesburg 3 – 0
10 april 1950 Sittard – RKTSV 6 – 1
SJC – DHS* 2 – 2
Sliedrecht – Zwijndrecht 1 – 0
30 april 1950 Sloterdijk – Stormvogels* 2 – 2
SMV – KRVC 3 – 0
Spartaan '20 – VCS 2 – 1
Spoorwegen – Voorburg 1 – 4
Stadskanaal – Hoogezand 2 – 1
2 april 1950 Steenbergen – EMM 1 – 0
10 april 1950 Swift '36 – SC Irene 1 – 0
Taxandria – SET 1 – 0
Texel – Alkmaarsche Boys 0 – 2
The Rising Hope – Quick H 2 – 3
Theole – CHRC 2 – 1
THOS – Drachten 1 – 3
10 april 1950 Tiglia – Thorn 3 – 2
TONEGIDO – Haastrecht 5 – 0**
Tubantia – De Tubanters 0 – 5**
Unitas – Excelsior 1 – 3
Ursus – HION 5 – 0**
Veendam – HZC 5 – 0**
Veenendaal – SML 2 – 4
Veloc – St. Michielsgestel 1 – 5
Vlissingen – MOC '39 13 – 1
VND Trekt zich terug
10 april 1950 Volharding – WVVZ 2 – 3
Vosta – Quick '20 1 – 7
Vriendenschaar – RKAVIC 6 – 1
VVA – Kinheim 6 – 2
VVO Vrijgeloot
VVOG – Watergraafsmeer* 3 – 3
Warffum – Jubbega* 1 – 1
10 april 1950 Waubachse Boys – RKVVH 5 – 1
WAVV – Victoria Boys 0 – 2
Wilhelmina – Baardwijk 1 – 0
10 april 1950 Wilhelmina '08 – Gennep 4 – 1
WSV '30 – Hollandia 0 – 4
ZFC – Holland 6 – 2
Zierikzee – Goes 0 – 3
Zilvermeeuwen – Volendam 0 – 4
Zuidhorn – Noordster 1 – 2
Zwartemeer – Houtigehage* 0 – 0

4e ronde

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
7 mei 1950 Achilles – Dierensche Boys 5 – 0**
7 mei 1950 Ajax – DOS 0 – 5**
7 mei 1950 Alliance – Helmond 2 – 0
7 mei 1950 Appingedam – Go Ahead 2 – 3
7 mei 1950 Baronie – Rood Wit V 4 – 3
7 mei 1950 Bleijerheide – RKTVV 3 – 1
7 mei 1950 BNC – Olst 0 – 5**
7 mei 1950 CEC – Rigtersbleek* 2 – 2
7 mei 1950 CVV – Laakkwartier 3 – 0
7 mei 1950 DCL – SMV* 3 – 3
7 mei 1950 De Spartaan – DVAV 5 – 1
7 mei 1950 De Zouaven – Alcmaria Victrix 0 – 3
6 mei 1950 DFC – De Volewijckers* 2 – 2
7 mei 1950 DIO – DEM 1 – 4
7 mei 1950 Drachten – Bato* 0 – 0
7 mei 1950 DSS – Emma 5 – 0**
7 mei 1950 DTS – Stormvogels 1 – 9
7 mei 1950 DWV – De Pionier 5 – 0**
5 mei 1950 EBOH – UVV 0 – 1
7 mei 1950 Ede – Heracles 0 – 1
30 april 1950 EDO – RFC 2 – 1
7 mei 1950 Eindhoven – Roermond 5 – 0
7 mei 1950 Elinkwijk – DHS 6 – 0
7 mei 1950 FCM – NOAD 2 – 8
6 mei 1950 Fortuna – Blauw-Wit 2 – 3
30 april 1950 Frisia – Oosterparkers 2 – 4
7 mei 1950 GFC – UDI 2 – 3
3 mei 1950 Haarlem – QSC 4 – 0
7 mei 1950 HBS – Alphen 2 – 1
7 mei 1950 Heksenberg – Taxandria 0 – 5
7 mei 1950 Helden – Sittardsche Boys 1 – 5
7 mei 1950 Helmondia – Gemert* 1 – 1
7 mei 1950 Hermes DVS – Excelsior 1 – 3
7 mei 1950 Hoek van Holland – Feijenoord* 1 – 1
7 mei 1950 Hollandia – SDW 3 – 1
7 mei 1950 Houtigehage – Helios D 0 – 5**
7 mei 1950 HRC – ZAP 1 – 3
7 mei 1950 HSC – MSC 3 – 2
7 mei 1950 HVC – Xerxes* 1 – 1
7 mei 1950 Internos – Wilhelmina '08 3 – 1
7 mei 1950 Jubbega – Friesland 3 – 2
7 mei 1950 KBV – Alkmaarsche Boys* 1 – 1
30 april 1950 Kerkrade – RIOS 3 – 2
7 mei 1950 KFC – RKVVA 7 – 0
7 mei 1950 KHC – Doetinchem 3 – 4
7 mei 1950 La Première – PJC 2 – 1
7 mei 1950 Leerdam – GDA 2 – 6
7 mei 1950 Leeuwarden – Activia 3 – 1
7 mei 1950 Lindenheuvel – Ons Vios 0 – 1
7 mei 1950 Moordrecht – Spartaan '20 5 – 1
7 mei 1950 MULO – Maurits 4 – 3
7 mei 1950 MVV – Roosendaal 3 – 1
7 mei 1950 NAC – Groene Ster 1 – 3
7 mei 1950 Neptunia – Silvolde 1 – 3
6 mei 1950 Neptunus – Wit-Rood-Wit 2 – 0
7 mei 1950 Nicator – Emmen 0 – 3
7 mei 1950 Nijmegen – Roombeek 1 – 0
7 mei 1950 Obbicht – Reusel Sport 0 – 5**
7 mei 1950 OJC – Miranda 0 – 5**
7 mei 1950 Phenix – Aalten 5 – 1
7 mei 1950 RAC – Corn Boys 3 – 0
7 mei 1950 RBC – Goes 5 – 0
7 mei 1950 RCH – De Musschen 5 – 0
7 mei 1950 RCS – Brabantia 0 – 1
7 mei 1950 RKC – WVVZ* 2 – 2
7 mei 1950 RKHBS – SCB 5 – 0**
7 mei 1950 RVW – AZC 0 – 6
7 mei 1950 SC Emma – Tiglia 2 – 3
7 mei 1950 Scheveningen – DHC 1 – 2
7 mei 1950 Schoonhoven – Overmaas* 2 – 2
7 mei 1950 Sittard – St. Michielsgestel 2 – 1
7 mei 1950 SML – Quick N.* 1 – 1
7 mei 1950 Sneek – Alexandria 5 – 0**
7 mei 1950 Sparta – DWS 3 – 4
7 mei 1950 Stadskanaal – Musselkanaal 5 – 0**
7 mei 1950 Standaard – Heerlen 0 – 5**
7 mei 1950 Steenbergen – PSV 1 – 10
30 april 1950 Steenwijk – Noordster 0 – 1
7 mei 1950 Theole – Hengelo 0 – 5**
7 mei 1950 TONEGIDO – Sliedrecht 2 – 1
7 mei 1950 TOP – Chevremont 5 – 0**
7 mei 1950 TSC – Vlissingen 0 – 5**
7 mei 1950 UNA – RKBSV 2 – 4
7 mei 1950 Ursus – ADO 1 – 2
7 mei 1950 Varsseveld – Be Quick 1887 0 – 4
30 april 1950 Veendam – Robur et Velocitas 2 – 3
7 mei 1950 Velocitas – Eendracht* 1 – 1
7 mei 1950 Velox – LFC 5 – 2
7 mei 1950 Victoria Boys – De Treffers* 0 – 0
7 mei 1950 Voorburg – ODS 5 – 0**
7 mei 1950 Vriendenschaar – NAS 6 – 2
7 mei 1950 VSV – HBC 4 – 0
7 mei 1950 VUC – TOG 0 – 3
7 mei 1950 VVA – Quick H 1 – 2
7 mei 1950 VVE – Baarn 1 – 3
7 mei 1950 VVH '16 – DESK* 0 – 0
7 mei 1950 VVO – Quick '20 1 – 2
7 mei 1950 VVV – Waubachse Boys* 3 – 3
7 mei 1950 Wageningen – De Tubanters 5 – 0
7 mei 1950 Watergraafsmeer – Volendam 2 – 3
7 mei 1950 West-Frisia – 't Gooi 4 – 0
7 mei 1950 WFC – Vitesse '22 2 – 1
7 mei 1950 Wilhelmina – Limburgia 5 – 0**
7 mei 1950 Willem II – Swift '36 4 – 1
30 april 1950 Woensel – Juliana 3 – 4
7 mei 1950 Zeeburgia – OVVO 0 – 5**
30 april 1950 Zeelandia – LONGA 0 – 6
7 mei 1950 ZFC – SVV 1 – 0
7 mei 1950 Zuidbroek – GVAV 2 – 7

5e ronde

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
14 mei 1950 ADO – DWS 0 – 1
14 mei 1950 Alcmaria Victrix – EDO 0 – 5**
14 mei 1950 Alkmaarsche Boys – Elinkwijk* 3 – 3
14 mei 1950 Alliance – Miranda 5 – 0**
14 mei 1950 Baarn – WFC 3 – 2
14 mei 1950 Be Quick 1887 – AZC 0 – 5**
14 mei 1950 Bleijerheide – TOP 5 – 1
14 mei 1950 De Spartaan – Hollandia 2 – 0
14 mei 1950 De Treffers – Bato 4 – 1
14 mei 1950 De Volewijckers – TOG 3 – 0
14 mei 1950 DEM – Vriendenschaar 4 – 3
14 mei 1950 DESK – NOAD 2 – 1
14 mei 1950 DSS – DHC 0 – 10
14 mei 1950 Eendracht – Jubbega 2 – 1
14 mei 1950 Emmen – Oosterparkers 2 – 1
14 mei 1950 Excelsior – HBS 2 – 1
14 mei 1950 Feijenoord – Haarlem 1 – 9
14 mei 1950 Gemert – RBC 1 – 3
14 mei 1950 Go Ahead – Quick '20 5 – 0
14 mei 1950 Groene Ster – PSV* 1 – 1
14 mei 1950 Heerlen – Ons Vios 5 – 0**
14 mei 1950 Helios D – Noordster 5 – 0
14 mei 1950 Heracles – GVAV 7 – 1
14 mei 1950 KFC – OVVO 2 – 1
14 mei 1950 La Première – Doetinchem 3 – 1
14 mei 1950 Leeuwarden – Quick N. 2 – 0
14 mei 1950 Moordrecht – Blauw-Wit 1 – 3
14 mei 1950 MULO – Reusel Sport 5 – 0**
14 mei 1950 Neptunus – UVV 0 – 7
14 mei 1950 Nijmegen – Hengelo 1 – 7
14 mei 1950 Olst – Silvolde 1 – 4
14 mei 1950 Overmaas – RCH 3 – 2
13 mei 1950 Quick H – Stormvogels 2 – 1
14 mei 1950 RAC – Juliana* 1 – 1
14 mei 1950 Rigtersbleek – Phenix 6 – 2
14 mei 1950 RKBSV – Sittard 1 – 2
14 mei 1950 RKHBS – Kerkrade 2 – 1
14 mei 1950 SMV – GDA 1 – 4
14 mei 1950 Sneek – HSC 7 – 1
Stadskanaal Vrijgeloot
14 mei 1950 Taxandria – LONGA* 0 – 0
14 mei 1950 Tiglia – Brabantia* 0 – 0
14 mei 1950 TONEGIDO – CVV 1 – 4
14 mei 1950 UDI – Achilles 2 – 4
14 mei 1950 Velox – Voorburg 1 – 2
14 mei 1950 Vlissingen – Baronie 5 – 0**
14 mei 1950 Volendam – ZAP 7 – 0
14 mei 1950 Wageningen – Robur et Velocitas 4 – 1
14 mei 1950 Waubachse Boys – MVV* 0 – 0
14 mei 1950 West-Frisia – DWV 5 – 1
14 mei 1950 Wilhelmina – Sittardsche Boys 3 – 4
14 mei 1950 Willem II – Eindhoven 3 – 1
14 mei 1950 WVVZ – Internos 1 – 2
14 mei 1950 Xerxes – VSV* 2 – 2
14 mei 1950 ZFC – DOS 0 – 1

Tussenronde

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
18 mei 1950 Baarn – Voorburg 5 – 0
18 mei 1950 De Volewijckers – Elinkwijk* 2 – 2
18 mei 1950 DESK – Sittardsche Boys 3 – 1
18 mei 1950 DOS – DEM 3 – 1
18 mei 1950 DWS – Excelsior* 2 – 2
18 mei 1950 Eendracht – Achilles 1 – 5
18 mei 1950 GDA – DHC 0 – 2
18 mei 1950 Go Ahead – Sneek 1 – 2
18 mei 1950 Heerlen – MVV 0 – 5
18 mei 1950 Hengelo – Stadskanaal 8 – 0
18 mei 1950 Internos – RKHBS 2 – 1
18 mei 1950 Juliana – Sittard 2 – 1
18 mei 1950 KFC – De Spartaan 2 – 3
18 mei 1950 Leeuwarden – Emmen 3 – 4
18 mei 1950 MULO – Brabantia 0 – 6
18 mei 1950 Rigtersbleek – La Première* 2 – 2
18 mei 1950 Silvolde – Helios D 3 – 1
18 mei 1950 UVV – Quick H 6 – 0
18 mei 1950 Vlissingen – LONGA 3 – 4
18 mei 1950 VSV – Haarlem 4 – 6
18 mei 1950 Wageningen – De Treffers 5 – 0
18 mei 1950 West-Frisia – Volendam 3 – 2
20 mei 1950 Willem II – Alliance 4 – 0

6e ronde

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
21 mei 1950 Achilles – Hengelo* 2 – 2
21 mei 1950 AZC – La Première 2 – 3
21 mei 1950 Brabantia – Bleijerheide 2 – 3
21 mei 1950 CVV – Haarlem* 1 – 1
21 mei 1950 De Spartaan – UVV 2 – 3
21 mei 1950 DOS – EDO 2 – 3
21 mei 1950 Elinkwijk – Baarn 0 – 2
21 mei 1950 Emmen – Heracles* 2 – 2
21 mei 1950 Juliana – Internos 1 – 0
21 mei 1950 MVV – PSV* 2 – 2
21 mei 1950 Overmaas – Excelsior 2 – 3
21 mei 1950 RBC – Blauw-Wit 4 – 1
21 mei 1950 Silvolde – Sneek 1 – 2
21 mei 1950 Wageningen – DESK 4 – 0
21 mei 1950 West-Frisia – DHC* 3 – 3
21 mei 1950 Willem II – LONGA 1 – 3

7e ronde

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
29 mei 1950 DHC – RBC 4 – 2
29 mei 1950 EDO – PSV 0 – 4
29 mei 1950 Haarlem – Heracles 4 – 0
29 mei 1950 Hengelo – Bleijerheide* 0 – 0
29 mei 1950 Juliana – Baarn 2 – 0
29 mei 1950 LONGA – Excelsior* 2 – 2
29 mei 1950 Sneek – La Première 4 – 2
29 mei 1950 UVV – Wageningen 2 – 1

Kwartfinale

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
4 juni 1950 ExcelsiorVV Bleijerheide 3 – 1
4 juni 1950 PSVJuliana 1 – 0
4 juni 1950 SneekHFC Haarlem 0 – 8
4 juni 1950 UVVDHC 0 – 1

Halve finale

bewerken
Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
10 juni 1950
Den Haag, terrein VUC
DHCHFC Haarlem 1 – 2 (1 - 1) 1' Kick Smit 0-1, 43' Henk Nieuwpoort 1-1, 75' Wim Roosen 1-2
11 juni 1950
Breda, terrein NAC
PSVExcelsior 2 – 1 (1 - 1, 0 - 0) n.v. 65' Jan Bijen 1-0, 80' Aad Bak 1-1, 99' Harry van Elderen 2-1

24 juni 1950
Finale KNVB beker
PSV 4 – 3 n.v. (3 – 3) (2 - 1) HFC Haarlem Stadion Feijenoord, Rotterdam
Toeschouwers: 12.000
Scheidsrechter: De Bruyn
30' Jan Bijen
43' Piet Fransen
80' Piet Fransen
100' Jan Bijen
25' Kick Smit
70' Louis Pastoor
73' Wim Roosen
KNVB beker 1949/50
 
PSV
1ste titel