Hoofdmenu openen

Grieks voetbalelftal in 2012

sportseizoen van een voetbalcompetitie
Flag of Greece.svg

Het Grieks voetbalelftal speelde in totaal dertien interlands in het jaar 2012, waaronder vier wedstrijden tijdens de EK-einronde in Polen en Oekraïne. De ploeg stond onder leiding van de Portugees Fernando Santos, de opvolger van de in 2010 opgestapte Otto Rehhagel. Op de FIFA-wereldranglijst steeg Griekenland in 2012 van de veertiende (januari 2012) naar de elfde plaats (december 2012).

BalansBewerken

Wedstrijden Doelpunten Punten
Gespeeld Winst Gelijk Verlies   Voor   Tegen Saldo
13 7 4 2 17 12 +5 1.385

InterlandsBewerken


29 februari
Vriendschappelijk
№ 520
«onderlinge duels»
20:30 uur
Griekenland  [1] 1 – 1   België Pankritio Stadion, Heraklion
Toeschouwers: 15.000
Scheidsrechter: Daniel Stålhammar (SWE)
Dimitrios Salpigidis   9'   32' Nacer Chadli



26 mei
Vriendschappelijk
№ 521
«onderlinge duels»
20:30 uur
Griekenland   1 – 1[2]   Slovenië Kufstein-Arena, Kufstein
Toeschouwers: 2.000
Scheidsrechter: Robert Schörgenhofer (AUT)
Vasilis Torosidis   8'   87' Jasmin Kurtić



31 mei
Vriendschappelijk
№ 522
«onderlinge duels»
20:30 uur
Armenië   0 – 1   Griekenland Kufstein-Arena, Kufstein
Toeschouwers: 600
Scheidsrechter: Alexander Harkam (AUT)
  24' Kyriakos Papadopoulos


EK voetbal 2012
  Zie Griekenland op het Europees kampioenschap voetbal 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

8 juni
EK-eindronde
Groep A
№ 523
«onderlinge duels»
18:00 uur
Polen   1 – 1[3]   Griekenland Nationaal Stadion, Warschau
Toeschouwers: 56.070
Scheidsrechter: Carlos Velasco (ESP)
Robert Lewandowski   17'   51' Dimitrios Salpigidis



12 juni
EK-eindronde
Groep A
№ 524
«onderlinge duels»
18:00 uur
Tsjechië   2 – 1   Griekenland Stadion Miejski, Wroclaw
Toeschouwers: 41.105
Scheidsrechter: Stéphane Lannoy (FRA)
Petr Jiráček   3'
Václav Pilař   6'
  53' Fanis Gekas



16 juni
EK-eindronde
Groep A
№ 525
«onderlinge duels»
20:45 uur
Griekenland   1 – 0   Rusland Nationaal Stadion, Warschau
Toeschouwers: 55.614
Scheidsrechter: Jonas Eriksson (SWE)
Giorgos Karagounis   45+2'



22 juni
EK-eindronde
Kwartfinale
№ 526
«onderlinge duels»
20:45 uur
Duitsland   4 – 2   Griekenland PGE Arena, Gdańsk
Toeschouwers: 38.751
Scheidsrechter: Damir Skomina (SLO)
Philipp Lahm   39'
Sami Khedira   61'
Marco Reus   74'
Miroslav Klose   68'
  53' Georgios Samaras
  89' (pen.) Dimitrios Salpigidis



15 augustus
Vriendschappelijk
№ 527
«onderlinge duels»
20:00 uur
Noorwegen   2 – 3   Griekenland[4] Ullevaal Stadion, Oslo
Toeschouwers: 13.680
Scheidsrechter: Alan Kelly (IRL)
Brede Hangeland   13'
John Arne Riise   75'
  7' Vassilios Torosidis
  11' Kyriakos Papadopoulos
  56' Kostas Mitroglou



7 september
WK-kwalificatie
Groep G
№ 528
«onderlinge duels»
19:30 uur
Letland   1 – 2   Griekenland Skonto Stadion, Riga
Toeschouwers: 7.956
Scheidsrechter: Ivan Bebek (CRO)
Aleksandrs Cauņa   42' (pen.)   57' Nikos Spyropoulos
  69' Theofanis Gekas



11 september
WK-kwalificatie
Groep G
№ 529
«onderlinge duels»
20:45 uur
Griekenland  [5] 2 – 0   Litouwen Georgios Karaiskakis Stadion, Piraeus
Toeschouwers: 21.466
Scheidsrechter: Mark Courtney (NIR)
Sotiris Ninis   55'
Kostas Mitroglou   72'



12 oktober
WK-kwalificatie
Groep G
№ 530
«onderlinge duels»
20:45 uur
Griekenland   0 – 0   Bosnië en Herzegovina Georgios Karaiskakis Stadion, Piraeus
Toeschouwers: 28.000
Scheidsrechter: Antonio Damato (ITA)



16 oktober
WK-kwalificatie
Groep G
№ 531
«onderlinge duels»
20:30 uur
Slowakije   0 – 1   Griekenland Štadión Pasienky, Bratislava
Toeschouwers: 4.012
Scheidsrechter: William Collum (SCO)
  63' Dimitrios Salpigidis



14 november
Vriendschappelijk
№ 532
«onderlinge duels»
20:45 uur
Ierland   0 – 1   Griekenland Aviva Stadium, Dublin
Toeschouwers: 16.256
Scheidsrechter: Eitan Shmuelevich (ISR)
  29' José Holebas

FIFA-wereldranglijstBewerken

JAN FEB MAR APR MEI JUN JUL AUG SEP OKT NOV DEC
  14   14   13   14   14   15   12   12   11   10   12   11

StatistiekenBewerken

Naam Geboren Club Interlands Totaal
Duels Invalb. Goals Interlands Goals
Doel
Karnezis, Orestis Orestis Karnezis 1985-07-11   Panathinaikos 7 0 0 7 0
Sifakis, Michalis Michalis Sifakis 1984-09-09   Sporting Charleroi 3 1 0
Chalkias, Kostas Kostas Chalkias 1974-05-30   PAOK Saloniki 3 0 0
Verdediging
Torosidis, Vasilis Vasilis Torosidis 1985-06-10   AS Roma 12 0 2
Papastathopoulos, Sokratis Sokratis Papastathopoulos 1988-06-09   Werder Bremen 12 0 0
Maniatis, Giannis Giannis Maniatis 1986-10-12   Olympiakos Piraeus 11 1 0
Papadopoulos, Kyriakos Kyriakos Papadopoulos 1992-02-23   Schalke 04 8 2 2
Holebas, José José Holebas 1984-06-27   Olympiakos Piraeus 6 3 1
Spyropoulos, Nikos Nikos Spyropoulos 1983-10-10   Chievo Verona 5 1 1
Papadopoulos, Avraam Avraam Papadopoulos 1984-12-03   Olympiakos Piraeus 4 0 0
Tzavelas, Giorgos Giorgos Tzavelas 1987-11-26   AS Monaco 2 1 0
Malezas, Stelios Stelios Malezas 1985-03-11   Fortuna Düsseldorf 1 1 0
Siovas, Dimitris Dimitris Siovas 1988-09-16   Olympiakos Piraeus 1 1 0 2 0
Stafylidis, Kostas Kostas Stafylidis 1993-12-02   PAOK Saloniki 1 0 0
Vyntra, Loukas Loukas Vyntra 1981-02-05   Levante UD 0 2 0
Middenveld
Katsouranis, Kostas Kostas Katsouranis 1979-06-21   PAOK Saloniki 12 0 0
Fortounis, Kostas Kostas Fortounis 1992-10-16   1. FC Kaiserslautern 6 4 0
Ninis, Sotiris Sotiris Ninis 1990-04-03   Parma 6 3 1
Tziolis, Alexandros Alexandros Tziolis 1985-02-13   APOEL Nicosia 6 1 0
Karagounis, Giorgos Giorgos Karagounis 1977-03-06   Fulham FC 5 3 1
Fotakis, Giorgos Giorgos Fotakis 1981-10-29   PAOK Saloniki 2 3 0
Makos, Grigoris Grigoris Makos 1987-01-18   TSV 1860 München 1 2 0
Tachtsidis, Panagiotis Panagiotis Tachtsidis 1991-02-15   AS Roma 1 0 0
Christodoulopoulos, Lazaros Lazaros Christodoulopoulos 1986-12-19   Bologna FC 0 2 0
Fetfatzidis, Giannis Giannis Fetfatzidis 1990-12-21   Olympiakos Piraeus 0 2 0
Kone, Panagiotis Panagiotis Kone 1987-07-26   Bologna FC 0 1 0
Mavrias, Charalampos Charalampos Mavrias 1994-02-21   Panathinaikos 0 1 0 1 0
Aanval
Samaras, Georgios Georgios Samaras 1985-02-21   Celtic 10 2 1
Gekas, Fanis Fanis Gekas 1980-05-23   Akhisar Belediyespor 9 2 2
Salpigidis, Dimitrios Dimitrios Salpigidis 1981-08-18   PAOK Saloniki 7 3 4
Mitroglou, Kostas Kostas Mitroglou 1988-03-12   Olympiakos Piraeus 2 7 2
Athanasiadis, Stefanos Stefanos Athanasiadis 1988-12-24   PAOK Saloniki 0 3 0
Lyberopoulos, Nikos Nikos Lyberopoulos 1975-08-04   AEK Athene 0 2 0

EPO · A-internationals · Bondscoaches · Selecties · Grieks vrouwenelftal · Olympisch elftal · Griekenland U21 · Griekenland U20 · Griekenland U19 · Griekenland U18 · Griekenland U17

1920 – 1929 · 1930 – 1939 · 1940 – 1949 · 1950 – 1959 · 1960 – 1969 · 1970 – 1979 · 1980 – 1989 · 1990 – 1999 · 2000 – 2009 · 2010 – 2019

OS 1920 · OS 1952 · EK 1980 · WK 1994 · EK 2004 · OS 2004 · EK 2008 · WK 2010 · EK 2012 · WK 2014

1920 · 1921–1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939–1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1952 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018

Albanië · Argentinië · Armenië · Australië · België · Bolivia · Bosnië en Herzegovina · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · Colombia · Costa Rica · Cyprus · Denemarken · DDR · Duitsland · Ecuador · Egypte · El Salvador · Engeland · Estland · Ethiopië · Faeröer · Finland · Frankrijk · Georgië · Ghana · Gibraltar · Hongarije · Ierland · IJsland · Israël · Italië · Ivoorkust · Japan · Joegoslavië · Kazachstan · Kroatië · Letland · Libië · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Malta · Marokko · Mexico · Moldavië · Montenegro · Nederland · Nigeria · Noord-Ierland · Noord-Korea · Noorwegen · Oekraïne · Oostenrijk · Palestina · Paraguay · Polen · Portugal · Qatar · Roemenië · Rusland · San Marino · Saoedi-Arabië · Schotland · Senegal · Servië · Slovenië · Slowakije · Sovjet-Unie · Spanje · Syrië · Tsjechië · Tsjecho-Slowakije · Turkije · Wales · Wit-Rusland · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland

Wedstrijden in detail

Colombia (2014) · Costa Rica (2014) · Duitsland (2012) · Ivoorkust (2014) · Japan (2014) · Polen (2012) · Portugal (2004, 2) · Rusland (2008) · Rusland (2012) · Spanje (2008) · Tsjechië (2012) · Zuid-Korea (2010) · Zweden (2008)