Gebruiker:Sportlex/Tsjechisch kladblok

Česká ženská hokejová reprezentaceBewerken

Česká ženská hokejová reprezentace je výběrem nejlepších českých hráček ledního hokeje. Od roku 1999 se účastní mistrovství světa žen. Nejlepší výsledek z tohoto šampionátu pochází z Mistrovství světa v ledním hokeji žen 2015, kdy česká ženská hokejová reprezentace dosáhla na 6. místo.

Olympijské hry

Česko na ženských turnajích v ledním hokeji na zimních olympijských hrách nikdy nestartovalo. Třikrát bylo vyřazeno v kvalifikaci.

Mistrovství světa

Na mistrovství světa startovalo Česko vždy od roku 1999, kdy bylo zrušeno mistrovství Evropy a byly ustanoveny nižší skupiny a divize mistrovství světa. Nejprve hrálo stabilně v 1. divizi až do roku 2009, kdy sestoupilo do 2. divize. Hned se ale vrátilo do 1. divize a nadále se pohybuje mezi elitní skupinou a 1. divizí.

Mistrovství Evropy

Na mistrovství Evropy startovalo Česko vždy od roku 1993, kdy navázalo na dvě účasti Československa.

Nizozemská ženská hokejová reprezentaceBewerken

Nizozemská ženská hokejová reprezentace je výběrem nejlepších nizozemských hráček ledního hokeje. Od roku 1999 se účastní mistrovství světa žen.

Olympijské hry

Nizozemsko na ženských turnajích v ledním hokeji na zimních olympijských hrách nikdy nestartovalo. Jedenkrát bylo vyřazeno v předkvalifikaci.

Mistrovství světa

Na mistrovství světa startovalo Česko vždy od roku 1999, kdy bylo zrušeno mistrovství Evropy a byly ustanoveny nižší skupiny a divize mistrovství světa. Převážně hrálo ve 2. divizi, která byla posléze přejmenovaná na divizi IB.

Mistrovství Evropy

Na mistrovství Evropy startovalo Nizozemsko čtyřikrát od roku 1989. Chybělo jen na třetím ročníku.

Norská ženská hokejová reprezentaceBewerken

Norská ženská hokejová reprezentace je výběrem nejlepších norských hráček ledního hokeje. Od roku 1990 se účastní mistrovství světa žen.

Olympijské hry

Norsko na ženských turnajích v ledním hokeji na zimních olympijských hrách nikdy nestartovalo. Třikrát bylo vyřazeno v kvalifikaci.

Mistrovství světa

Na mistrovství světa startovalo Norsko vždy od roku 1990. Nejprve čtyřikrát v elitní skupině a po sestupu převážně hrálo v 1. divizi, která byla posléze přejmenovaná na divizi IA.

Mistrovství Evropy

Na mistrovství Evropy startovalo Norsko pětkrát od roku 1989 a ani jednou tak nevynechalo. V roce 1993 získalo bronzové medaile, v ostatních ročnících bylo vždy čtvrté.