Filmfestival van Cannes 2016
Het 69ste Filmfestival van Cannes was een internationaal filmfestival dat plaatsvond in Cannes, Frankrijk van 11 tot 22 mei 2016.
Filmfestival van Cannes 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Openingsceremonie op 11 mei
| ||||
Algemene informatie | ||||
Datum | 11 - 22 mei 2016 | |||
Locatie | Cannes | |||
Duur | 12 dagen | |||
Genre(s) | competitief filmfestival | |||
Prijs | Gouden Palm | |||
Geschiedenis festival | ||||
Eerste editie | 1946 | |||
Laatste editie | tot heden | |||
Officiële website | ||||
|
Het festival opende met de film Café Society van Woody Allen.[1]
Competitie bewerken
Jury bewerken
De internationale jury:[2]
Naam | Beroep | Land | |
---|---|---|---|
George Miller (juryvoorzitter) | Filmregisseur, scenarioschrijver, filmproducent | Australië | |
Arnaud Desplechin | Regisseur | Frankrijk | |
Kirsten Dunst | Actrice | Duitsland / Verenigde Staten | |
Valeria Golino | Actrice en regisseuse | Italië | |
Mads Mikkelsen | Acteur | Denemarken | |
László Nemes | Filmregisseur, scenarioschrijver | Hongarije | |
Vanessa Paradis | Actrice, zangeres | Frankrijk | |
Katayoon Shahabi | Filmproducente | Iran | |
Donald Sutherland | Acteur | Canada |
Selectie (langspeelfilms) bewerken
Speelfilms geselecteerd voor de competitie:[3][4]
Langspeelfilms buiten competitie:
Film | Regisseur | Land |
---|---|---|
Café Society (openingsfilm) | Woody Allen | Verenigde Staten |
The BFG | Steven Spielberg | Verenigde Staten- Verenigd Koninkrijk- Canada |
Goksung (곡성) (The Wailing) |
Na Hong-jin | Zuid-Korea |
Money Monster | Jodie Foster | Verenigde Staten |
The Nice Guys | Shane Black | Verenigde Staten |
Séances de minuit:
Film | Regisseur | Land |
---|---|---|
Blood Father | Jean-François Richet | Verenigde Staten |
Gimme Danger | Jim Jarmusch | Verenigde Staten |
Bu-san-haeng (Train to Busan) |
Yeon Sang-ho | Zuid-Korea |
Séances spéciales:
Kortfilms (Cinéfondation et des courts métrages) bewerken
Jury bewerken
Naam | Beroep | Land | |
---|---|---|---|
Naomi Kawase (juryvoorzitter) | Filmregisseuse, scenarioschrijfster | Japan | |
Marie-Josée Croze | Actrice | Frankrijk Canada | |
Jean-Marie Larrieu | Filmregisseur | Frankrijk | |
Santiago Loza | Filmregisseur, auteur en schrijver | Argentinië | |
Radu Muntean | Filmregisseur | Roemenië |
Kortfilms bewerken
Volgende kortfilms uit een selectie van 5008 inzendingen[5] werden geselecteerd voor de competitie:
Film | Regisseur | Land |
---|---|---|
La Laine sur le Dos (صوف على الظهر Souf alla al-dhahr) |
Lofti Achour | Tunesië- Frankrijk |
Dreamlands | Sara Dunlop | Verenigd Koninkrijk |
Timecode | Juanjo Giminez | Spanje |
Imago | Raymund Guitierrez | Filipijnen |
Madre | Simón Mesa Soto | Colombia- Zweden |
A Moça que Dançou com o Diabo | João Paulo Miranda Maria | Brazilië |
Après Suzanne | Félix Moati | Frankrijk |
4:15 P.M. Sfarsitul lumii | Catalin Rotaru, Gabi Virginia Sarga | Roemenië |
Il silenzio | Farnoosh Samadi, Ali Asgari | Italië |
Fight on a Swedish Beach | Simon Vahlne | Zweden |
Cinéfondation bewerken
De Cinéfondation-sectie focust op films gemaakt door studenten in filmscholen. De volgende 18 films (14 fictiefilms en 4 animatiefilms) werden geselecteerd uit 2300 inzendingen van filmscholen uit de gehele wereld.[5]
Film | Regisseur | School | Prijzen |
---|---|---|---|
In the Hills | Hamid Ahmadi | London Film School Verenigd Koninkrijk |
Tweede prijs |
Submarine | Mounia Akl | Columbia University School of the Arts Verenigde Staten |
|
A Nyalintàs Nesze | Nadja Andrasev | MOME Hongarije |
Derde prijs ex-aequo |
Toate Fluviile Curg în Mare | Alexandru Badea | UNATC Roemenië |
|
Ailleurs | Mélody Boulissière | École nationale supérieure des arts décoratifs Frankrijk |
|
Gabber Lover | Anna Cazenave Cambet | La Fémis Frankrijk |
|
The Alan Dimension | Jac Clinch | National Film and Television School Verenigd Koninkrijk |
|
Poubelle | Alexandre Gilmet | Institut national supérieur des arts du spectacle et des techniques de diffusion België |
|
Dobro | Marta Hernaiz Pidal | SSST Bosnië en Herzegovina |
|
La Culpa, Probablemente | Michael Labarca | Universidad de Los Andes Venezuela |
Derde prijs ex-aequo |
Las Razones del Mundo | Ernesto Martìnez Bucio | Centro de Capacitación Cinematográfica Mexico |
|
1 Kilogram | Park Young-Ju | K-ARTS Zuid-Korea |
|
Aram | Fereshteh Parnian | Université Lumière Lyon-II Frankrijk |
|
Gudh | Saurav Rai | Satyajit Ray Film & TV Institute India |
|
La Santa che dorme | Laura Samani | Centro sperimentale di cinematografia Italië |
|
Bei Wind und Wetter | Remo Scherrer | Hochschule Luzern - Design & Kunst Zwitserland |
|
Anna | Or Sinai | The Sam Spiegel Film & TV School Israël |
Eerste prijs |
Business' | Malena Vain | Universidad del Cine Argentinië |
Un certain regard bewerken
Jury bewerken
Naam | Beroep | Land | |
---|---|---|---|
Marthe Keller (juryvoorzitter) | Actrice | Zwitserland | |
Jessica Hausner | Filmregisseuse | Oostenrijk | |
Diego Luna | Acteur, filmregisseur en producent | Mexico | |
Ruben Östlund | Filmregisseur | Zweden | |
Céline Sallette | Actrice | Frankrijk |
Selectie bewerken
Volgende films werden geselecteerd voor de competitie:
Semaine de la critique bewerken
Jury[7] bewerken
Naam | Beroep | Land | |
---|---|---|---|
Valérie Donzelli (juryvoorzitter) | Actrice, filmregisseuse, scenarioschrijfster | Frankrijk | |
Alice Winocour | Filmregisseuse, scenarioschrijfster | Frankrijk | |
Nadav Lapid | Filmregisseur, schrijver | Israël | |
David Robert Mitchell | Filmregisseur, scenarioschrijver | Verenigde Staten | |
Santiago Mitre | Filmregisseur, acteur, scenarioschrijver | Argentinië |
Selectie bewerken
De openingsfilm voor de Semaine de la critique is Victoria van Justine Triet. Als slotfilm worden drie kortfilms vertoond van de actrices Sandrine Kiberlain, Laetitia Casta en Chloë Sevigny.[8]
Volgende films werden geselecteerd voor de competitie:
Film | Regisseur | Land | Prijzen |
---|---|---|---|
Albüm (in competitie voor de Caméra d'or) |
Mehmet Can Mertoğlu | Turkije | Prix Révélation France 4 |
Diamond Island | Davy Chou | Cambodja, Frankrijk | Prix SACD |
Grave (in competitie voor de Caméra d'or) |
Julia Ducournau | Frankrijk | |
Les Mimosas (Las Mimosas) | Oliver Laxe | Spanje | Grand Prix Nespresso |
One Week and a Day (Shavua Ve Yom) (in competitie voor de Caméra d'or) |
Asaph Polonsky | Israël | Aide Fondation Gan pour la diffusion |
Tramontane (in competitie voor de Caméra d'or) |
Vatche Boulghourjian | Libanon | |
A Yellow Bird (in competitie voor de Caméra d'or) |
K. Rajagopal | Singapore |
Séances spéciales:
Film | Regisseur | Land |
---|---|---|
Victoria (In Bed With Victoria) - openingsfilm |
Justine Triet | Frankrijk |
I tempi felici verranno presto | Alessandro Comodin | Italië |
Apnée (in competitie voor de Caméra d'or) |
Jean-Christophe Meurisse | Frankrijk |
Kortfilms bewerken
Film | Regisseur | Land |
---|---|---|
Los pasos del agua | César Augusto Acevedo | Colombia |
Myomano Shel Tzalom Hatonot | Nadav Lapid | Israël |
Bonne Figure (slotfilm) | Sandrine Kiberlain | Frankrijk |
En moi (slotfilm) | Laetitia Casta | Frankrijk |
Kitty (slotfilm) | Chloë Sevigny | Verenigde Staten |
Prenjak | Wregas Bhanuteja | Indonesië |
Quinzaine des réalisateurs bewerken
Langspeelfilms[9] bewerken
Kortfilms bewerken
Film | Regisseur | Land |
---|---|---|
Abigail | Isabel Penoni, Valentina Homem | Brazilië |
Chasse Royale | Lise Akoka, Romane Guéret | Frankrijk |
Decorado | Alberto Vazquez | Spanje |
Habat Shel Hakala | Tamar Rudoy | Israël |
Happy End | Jan Saska | Tsjechië |
Hitchhiker | Jero Yun | Zuid-Korea |
Import | Ena Sendijarevic | Nederland |
Prenjak | Wregas Bhanuteja | Indonesië |
Kindil el Bahr | Damien Ounouri | Algerije |
Léthé | Dea Kulumbegashvili | Georgië |
Listen to Beethoven | Garri Bardine | Rusland |
Zvir | Miroslav Sikavica | Kroatië |
Cannes Classics bewerken
Het programma van de sectie Cannes Classics werd bekendgemaakt op 20 april 2016.[10]
Restauraties bewerken
Documentaires bewerken
Séances spéciales bewerken
Film | Regisseur | Land |
---|---|---|
Terrore nello spazio (1965) | Mario Bava | Italië Spanje |
Tiempo de morir (1966) | Arturo Ripstein | Mexico |
Cinéma de la Plage bewerken
Film | Regisseur | Land |
---|---|---|
Sorcerer (1977) | William Friedkin | Verenigde Staten |
Caméra d'or bewerken
Jury bewerken
De internationale jury:
Naam | Beroep | Land | |
---|---|---|---|
Catherine Corsini (juryvoorzitter) | Filmregisseuse en scenarioschrijfster | Frankrijk | |
Jean-Christophe Berjon | Criticus | Frankrijk | |
Alexander Rodnianski | Producent | Rusland | |
Isabelle Frilley | Directrice | Frankrijk | |
Jean-Marie Dreujou | DOP | Frankrijk |
Prijswinnaars bewerken
Categorie | Winnaar | Regisseur of film | Land |
---|---|---|---|
Gouden Palm | I, Daniel Blake | Ken Loach | Verenigd Koninkrijk Frankrijk |
Grote Prijs | Juste la fin du monde | Xavier Dolan | Canada Frankrijk |
Juryprijs | American Honey | Andrea Arnold | Verenigd Koninkrijk Verenigde Staten |
Beste regisseur | Cristian Mungiu | Bacalaureat | Roemenië |
Olivier Assayas | Personal Shopper | Frankrijk | |
Beste acteur | Shahab Hosseini | Forushande | Iran |
Beste actrice | Jaclyn Jose | Ma' Rosa | Filipijnen |
Beste scenario | Asghar Farhadi | Forushande | Iran |
Gouden camera (Caméra d'or) | Divines | Houda Benyamina | Frankrijk |
Beste korte film | Timecode | Juanjo Giménez | Spanje |
Erepalm (Palme d'honneur)[11] | Jean-Pierre Léaud | Frankrijk |