FIM Wereldkampioenschap trial

Al in 1964 werden internationale kampioenschappen trial gehouden, onder de naam Challenge Henri Goutars. Alhoewel dit geen officieel erkend kampioenschap was, werd de winnaar gezien als de wereldkampioen. In 1968 werd de competitie officieel door de FIM omgedoopt naar het FIM Europe Championship. Buiten Europa was op dat moment nog steeds nauwelijks sprake van enige competitie, waardoor de Europees kampioen ook de de facto wereldkampioen was.

Regerend wereldkampioen Toni Bou (sinds 2007)
De eerste wereldkampioen Martin Lampkin (1975)
Eddy Lejeune tijdens de Trial de Sant Llorenç in 1981
Yrjö Vesterinen tijdens de Trial de Sant Llorenç in 1978

In 1975 werd het eerste officiële FIM Wereldkampioenschap trial gereden, met als winnaar de Brit Martin Lampkin.


FIM World Championship (Heren)Bewerken

WK Wereldkampioen 2e plaats 3e plaats
1975   Martin Lampkin (Bultaco)   Yrjö Vesterinen (Bultaco)   Malcolm Rathmell (Montesa)
1976   Yrjö Vesterinen (Bultaco)   Malcolm Rathmell (Montesa)   Martin Lampkin (Bultaco)
1977   Yrjö Vesterinen (Bultaco)   Ulf Karlsson (Montesa)   Malcolm Rathmell (Montesa)
1978   Yrjö Vesterinen (Bultaco)   Martin Lampkin (Bultaco)   Bernie Schreiber (Bultaco)
1979   Bernie Schreiber (Bultaco)   Yrjö Vesterinen (Bultaco)   Ulf Karlsson (Montesa)
1980   Ulf Karlsson (Montesa)   Bernie Schreiber (Bultaco)   Yrjö Vesterinen (Montesa)
1981   Gilles Burgat (SWM)   Ulf Karlsson (Montesa)   Yrjö Vesterinen (Montesa)
1982   Eddy Lejeune (Honda)   Bernie Schreiber (SWM)   Gilles Burgat (SWM)
1983   Eddy Lejeune (Honda)   Bernie Schreiber (SWM)   Thierry Michaud (Honda)
1984   Eddy Lejeune (Honda)   Thierry Michaud (Fantic)   Bernie Schreiber (SWM)
1985   Thierry Michaud (Fantic)   Eddy Lejeune (Honda)   Steve Saunders (Honda)
1986   Thierry Michaud (Fantic)   Steve Saunders (Honda)   Eddy Lejeune (Honda)
1987   Jordi Tarrés (Beta)   Diego Bosis (Aprilia)   Thierry Michaud (Fantic)
1988   Thierry Michaud (Fantic)   Jordi Tarrés (Beta)   Donato Miglio (Fantic)
1989   Jordi Tarrés (Beta)   Thierry Michaud (Fantic)   Diego Bosis (Aprilia)
1990   Jordi Tarrés (Beta)   Diego Bosis (Aprilia)   Donato Miglio (Fantic)
1991   Jordi Tarrés (Beta)   Tommi Ahvala (Aprilia)   Diego Bosis (Fantic)
1992   Tommi Ahvala (Aprilia)   Marc Colomer (Beta)   Diego Bosis (Fantic)
1993   Jordi Tarrés (GasGas)   Marc Colomer (Beta)   Tommi Ahvala (Aprilia)
1994   Jordi Tarrés (GasGas)   Tommi Ahvala (Fantic)   Joan Pons (GasGas)
1995   Jordi Tarrés (GasGas)   Marc Colomer (Montesa)   Tommi Ahvala (Fantic)
1996   Marc Colomer (Montesa)   Dougie Lampkin (Beta)   Jordi Tarrés (GasGas)
1997   Dougie Lampkin (Beta)   Marc Colomer (Montesa)   Kenichi Kuroyama (Beta)
1998   Dougie Lampkin (Beta)   Marc Colomer (Montesa)   Kenichi Kuroyama (Beta)
1999   Dougie Lampkin (Beta)   Takahisa Fujinami (Montesa)   Marc Colomer (Montesa)
2000   Dougie Lampkin (Montesa)   Takahisa Fujinami (Montesa)   Marc Colomer (Montesa)
2001   Dougie Lampkin (Montesa)   Takahisa Fujinami (Montesa)   Marc Freixa (Sherco)
2002   Dougie Lampkin (Montesa)   Takahisa Fujinami (Montesa)   Albert Cabestany (Beta)
2003   Dougie Lampkin (Montesa)   Takahisa Fujinami (Montesa)   Marc Freixa (Montesa)
2004   Takahisa Fujinami (Montesa)   Dougie Lampkin (Montesa)   Adam Raga (GasGas)
2005   Adam Raga (GasGas)   Takahisa Fujinami (Montesa)   Dougie Lampkin (Montesa)
2006   Adam Raga (GasGas)   Takahisa Fujinami (Montesa)   Albert Cabestany (Sherco)
2007   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Takahisa Fujinami (Montesa)
2008   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Takahisa Fujinami (Montesa)
2009   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Takahisa Fujinami (Montesa)
2010   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Takahisa Fujinami (Montesa)
2011   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Takahisa Fujinami (Montesa)
2012   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Jeroni Fajardo (Beta)
2013   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Jeroni Fajardo (Beta)
2014   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Albert Cabestany (Sherco)
2015   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Jeroni Fajardo (Beta)
2016   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (TRS)   Takahisa Fujinami (Montesa)
2017[1]   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (TRS)   Jaime Busto (Montesa)
2018[2]   Toni Bou (Montesa)   Jeroni Fajardo (Beta)   Adam Raga (TRS)

FIM World Championship X-trial (Heren)Bewerken

WK Wereldkampioen 2e plaats 3e plaats
1993   Tommi Ahvala (Aprilia)   Diego Bosis (Fantic)   Marc Colomer (Beta)
1994   Marc Colomer (Beta)   Jordi Tarrés (GasGas)   Tommi Ahvala (Fantic)
1995   Marc Colomer (Beta)   Jordi Tarrés (GasGas)   Tommi Ahvala (Fantic)
1996   Marc Colomer (Montesa)   Tommi Ahvala (Fantic)   Dougie Lampkin (Beta)
1997   Dougie Lampkin (Beta)   Marc Colomer (Montesa)   Amos Bilbao (GasGas)
1998   Dougie Lampkin (Beta)   Marc Colomer (Montesa)   Steve Colley (GasGas)
1999   Dougie Lampkin (Beta)   Marc Colomer (Montesa)   Steve Colley (GasGas)
2000   Dougie Lampkin (Beta)   Marc Colomer (Montesa)   Steve Colley (GasGas)
2001   Dougie Lampkin (Montesa)   Marc Freixa (Sherco)   Marc Colomer (GasGas)
2002   Albert Cabestany (Beta)   Dougie Lampkin (Montesa)   Adam Raga (GasGas)
2003   Adam Raga (GasGas)   Dougie Lampkin (Montesa)   Albert Cabestany (Beta)
2004   Adam Raga (GasGas)   Takahisa Fujinami (Montesa)   Dougie Lampkin (Montesa)
2005   Adam Raga (GasGas)   Albert Cabestany (Sherco)   Jeroni Fajardo (GasGas)
2006   Adam Raga (GasGas)   Albert Cabestany (Sherco)   Toni Bou (Beta)
2007   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Albert Cabestany (Sherco)
2008   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Albert Cabestany (Sherco)
2009   Toni Bou (Montesa)   Albert Cabestany (Sherco)   Adam Raga (GasGas)
2010   Toni Bou (Montesa)   Albert Cabestany (Sherco)   Adam Raga (GasGas)
2011   Toni Bou (Montesa)   Albert Cabestany (Sherco)   Adam Raga (GasGas)
2012   Toni Bou (Montesa)   Albert Cabestany (Sherco)   Adam Raga (GasGas)
2013   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Albert Cabestany (Sherco)
2014   Toni Bou (Montesa)   Albert Cabestany (Sherco)   Adam Raga (GasGas)
2015   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (GasGas)   Albert Cabestany (Sherco)
2016   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (TRS)   Albert Cabestany (Sherco)
2017   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (TRS)   Jeroni Fajardo (Vértigo)
2018[3]   Toni Bou (Montesa)   Adam Raga (TRRS)   Jaime Busto (GasGas)

Aantal kampioenschappen per rijderBewerken

Overzicht van het aantal gewonnen kampioenschappen per rijder, bijgewerkt tot maart 2018:

Nr. Rijder Land Gewonnen (Outdoor) Gewonnen (Indoor) Gewonnen (Total)
1 Toni Bou   Spanje 12 12 24
2 Dougie Lampkin   Verenigd Koninkrijk 7 5 12
3 Jordi Tarrés   Spanje 7 0 7
4 Don Smith   Verenigd Koninkrijk 3 0 3
4 Yrjö Vesterinen   Finland 3 0 3
4 Eddy Lejeune   België 3 0 3
4 Thierry Michaud   Frankrijk 3 0 3
8 Adam Raga   Spanje 2 4 6
9 Gustav Franke   Duitsland 2 0 2
9 Sammy Miller   Verenigd Koninkrijk 2 0 2
9 Mick Andrews   Verenigd Koninkrijk 2 0 2
9 Martin Lampkin   Verenigd Koninkrijk 2 0 2
13 Marc Colomer   Spanje 1 3 4
14 Tommi Ahvala   Finland 1 1 2
15 Malcolm Rathmell   Verenigd Koninkrijk 1 0 1
15 Bernie Schreiber   Verenigde Staten 1 0 1
15 Ulf Karlson   Zweden 1 0 1
15 Gilles Burgat   Frankrijk 1 0 1
15 Takahisa Fujinami   Japan 1 0 1
20 Albert Cabestany   Spanje 0 1 1

Kampioenschappen per landBewerken

Overzicht van landen met de meeste titels, bijgewerkt tot september 2017:

Nr. Land Gewonnen (Outdoor) Gewonnen (Indoor) Gewonnen (Total)
1   Spanje 22 19 41
2   Verenigd Koninkrijk 17 5 22
3   Finland 4 1 5
4   Frankrijk 4 0 4
5   België 3 0 3
6   Duitsland 2 0 2
7   Verenigde Staten 1 0 1
7   Zweden 1 0 1
7   Japan 1 0 1

FIM World Championship (Dames)Bewerken

WK Wereldkampioen 2e plaats 3e plaats
2000   Laia Sanz (Beta)   Iris Kramer (GasGas)   Claire Bertrand (Montesa)
2001   Laia Sanz (Beta)   Iris Kramer (GasGas)   Claire Bertrand (Montesa)
2002   Laia Sanz (Beta)   Iris Kramer (GasGas)   Claire Bertrand (GasGas)
2003   Laia Sanz (Beta)   Iris Kramer (GasGas)   Maria Conway (Beta)
2004   Laia Sanz (Montesa)   Claire Bertrand (GasGas)   Rosita Leotta (GasGas)
2005   Laia Sanz (Montesa)   Iris Kramer (GasGas)   Rosita Leotta (GasGas)
2006   Laia Sanz (Montesa)   Iris Kramer (GasGas)   Rebekah Cook (GasGas)
2007   Iris Kramer (Scorpa)   Laia Sanz (Montesa)   Rebekah Cook (GasGas)
2008   Laia Sanz (Montesa)   Rebekah Cook (GasGas)   Iris Kramer (Scorpa)
2009   Laia Sanz (Montesa)   Rebekah Cook (GasGas)   Iris Kramer (Scorpa)
2010   Laia Sanz (Montesa)   Rebekah Cook (Sherco)   Joanne Coles (GasGas)
2011   Laia Sanz (Montesa)   Emma Bristow (Ossa)   Rebekah Cook (GasGas)
2012   Laia Sanz (Montesa)   Emma Bristow (Ossa)   Sandra Gómez (GasGas)
2013   Laia Sanz (Montesa)   Emma Bristow (Sherco)   Rebekah Cook (Beta)
2014   Emma Bristow (Sherco)   Rebekah Cook (Beta)   Sandra Gómez (Ossa)
2015   Emma Bristow (Sherco)   Rebekah Cook (JGas)   Donna Fox (Sherco)
2016   Emma Bristow (Sherco)   Sandra Gómez (GasGas)   Rebekah Cook (TRS)
2017[4]   Neus Murcia Sadurní   Jule Steinert (TRS)   Carla Caballe Ribera

FIM World Championship (junioren)Bewerken

WK Wereldkampioen 2e plaats 3e plaats
2007   Michael Brown (Beta)   Alexz Wigg (GasGas)   Nicolas Gontard (GasGas)
2008   Loris Gubian (Sherco)   Alexz Wigg (Montesa)   Alfredo Gomez (Montesa)
2009   Alexz Wigg (Beta)   Alfredo Gomez (Montesa)   Matteo Grattarola (Sherco)
2010   Jack Challoner (Beta)   Alfredo Gomez (Montesa)   Alexandre Ferrer (Sherco)
2011   Alfredo Gomez (Montesa)   Pol Tarres (GasGas)   Francesc Moret (Montesa)
2012   Alexandre Ferrer (Sherco)   Francesc Moret (Montesa)   Benoit Dagnicourt (Beta)
2013   Jorge Casales (GasGas)   Pol Tarres (Sherco)   Francesc Moret (GasGas)
2014   Jaime Busto (Beta)   Franz Kadlec (Beta)   QC DeCaudemberg (Beta)
2015   QC DeCaudemberg (Beta)   Miquel Gelabert (Sherco)   Iwan Roberts (Beta)
2016   Jack Price (GasGas)   Iwan Roberts (Beta)   Dan Peace (GasGas)