Hoofdmenu openen

Europese kampioenschappen indooratletiek 2009

(Doorverwezen vanaf Europese kampioenschappen indoor atletiek 2009)

De Europese kampioenschappen indooratletiek 2009 werden van 6 tot en met 8 maart 2009 gehouden in Turijn (Italië) in de Oval Lingotto, de hal waar in 2006 tijdens de Olympische Winterspelen van 2006 het schaatsen had plaatsgevonden. Sindsdien is deze omgebouwd tot een beurscomplex, met daarbij een volwaardige indooratletiekaccommodatie.

Europese kampioenschappen indooratletiek 2009
Gehouden in Turijn, Italië
Jaar 2009
Data 6 t/m 8 maart
Sport Atletiek
Organisator EAA
Evenementen 26
Openingsceremonie 6 maart
Edities
Vorige editie 2007
Volgende editie 2011
Portaal  Portaalicoon   Sport

Inhoud

Belgische en Nederlandse selectieBewerken

BelgiëBewerken

Eline Berings (60 m horden), Elisabeth Davin (60 m horden), Sigrid Vanden Bempt (1500 m), Damien Broothaerts (60 m horden), Willem Van Hoof (3000 m), Kevin Rans (polsstokhoogspringen)

NederlandBewerken

Jolanda Keizer (vijfkamp), Yvonne Wisse (vijfkamp), Yvonne Hak (800 m), Marije te Raa (1500 m), Melissa Boekelman (kogelstoten), Denise Kemkers (kogelstoten), Patrick van Luijk ( 60 m), Wouter de Boer (800 m), Dennis Licht (1500 m), Ate van der Burgt (1500 m) *, Bas Eefting (1500 m), Gregory Sedoc (60 m horden), Martijn Nuijens (hoogspringen), Eugène Martineau (zevenkamp), Eelco Sintnicolaas (zevenkamp)

* teruggetrokken voor de start van het toernooi vanwege een blessure

Prestaties Belgische en Nederlandse selectieBewerken

 
Eline Berings na het behalen van de titel op de 60 m horden.

BelgiëBewerken

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Eline Berings
(60 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
8,00
8,01
7,92 (BR)
1
2
 
Elisabeth Davin
(60 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
8,13
8,07
-
3
6
-
Sigrid Vanden Bempt
(1500 m)
kwalificatie
finale
4.12,36 (BR)
-
4
-
Damien Broothaerts
(60 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
7,75
7,74
7,74
3
4
7
Willem Van Hoof
(3000 m)
kwalificatie
finale
8.10,07
-
7
-
Kevin Rans
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
5,40
-
13
-
 
Gregory Sedoc (links) en Ladji Doucouré zij aan zij op de 60 m horden.

NederlandBewerken

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Jolanda Keizer
(vijfkamp)
60 mH
hoog
kogel
ver
800 m
totaal
8,66
1,83
15,46
6,20
2.18,63
4644
14
3
1
7
8
 
Yvonne Wisse
(vijfkamp)
60 mH
hoog
kogel
ver
800 m
totaal
8,35
1,71
12,73
6,02
2.12,80
4406
3
10
13
11
3
8
Yvonne Hak
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
2.04,10
2.07,14
-
3
6
-
Marije te Raa
(1500 m)
kwalificatie
finale
4.11,80
4.30,93
3
8[1]
Melissa Boekelman
(kogelstoten)
kwalificatie
finale
17,74
17,47
8
8
Denise Kemkers
(kogelstoten)
kwalificatie
finale
17,66
-
9
-
Patrick van Luijk
(60 m)
1e ronde
kwalificatie
finale
6,72
-
-
4
-
-
Wouter de Boer
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
1.50,15
-
-
5
-
-
Dennis Licht
(1500 m)
kwalificatie
finale
3.42,18
-
7
-
Bas Eefting
(1500 m)
kwalificatie
finale
3.54,62
-
10
-
Gregory Sedoc
(60 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
7,68
7,61
7,55
1
3
 
Martijn Nuijens
(hoogspringen)
kwalificatie
finale
2,17
-
20
-
Eugène Martineau
(zevenkamp)
60 m
ver
kogel
hoog
60 mH
polsstok
1000 m
totaal
7,18
7,40
13,63
2,00
8,33
5,00
2.43,36
5884
12
7
11
9
11
2
5
9
Eelco Sintnicolaas
(zevenkamp)
60 m
ver
kogel
hoog
60 mH
polsstok
1000 m
totaal
6,99
7,51
12,35
1,91
7,98
geblesseerd
-
-
2
6
14
13
1
-
-
-

PodiaBewerken

MannenBewerken

Onderdeel: Goud: Resultaat Zilver: Resultaat Brons: Resultaat
60 m Dwain Chambers[2]
  Verenigd Koninkrijk
6,46 Fabio Cerutti
  Italië
6,56 Emanuele Di Gregorio
  Italië
6,56
400 m Johan Wissman
  Zweden
45,89 Claudio Licciardello
  Italië
46,32 Ioan Vieru
  Roemenië
46,54
800 m Joeri Borzakovski
  Rusland
1.48,55 Luis Alberto Marco
  Spanje
1.49,14 Mattias Claesson
  Zweden
1.49,32
1500 m Rui Silva
  Portugal
3.44,38 Diego Ruiz
  Spanje
3.44,70 Yoann Kowal
  Frankrijk
3.44,75
3000 m Mo Farah
  Verenigd Koninkrijk
7.40,17
CR
Bouabdellah Tahri
  Frankrijk
7.42,14 Jesús España
  Spanje
7.43,29
60 m horden Ladji Doucouré
  Frankrijk
7,55 Gregory Sedoc
  Nederland
7,55 Petr Svoboda
  Tsjechië
7,61
4×400 m   Italië
Jacopo Marin
Matteo Galvan
Domenico Rao
Claudio Licciardello
3.06,68   Verenigd Koninkrijk
Richard Buck
Nick Leavey
Nigel Levine
Philip Taylor
3.07,04   Polen
Jan Ciepala
Marcin Marciniszyn
Jaroslaw Wasiak
Piotr Klimczak
3.07,04
Verspringen Sebastian Bayer
  Duitsland
8,71 m
ER
Nils Winter
  Duitsland
8,22 m Marcin Starzak
  Polen
8,18
Hink-stap-springen Fabrizio Donato
  Italië
17,59 m
CR
Viktor Yastrebov
  Oekraïne
17,25 m Igor Spasovkhodskiy
  Rusland
17,15 m
Hoogspringen Ivan Oechov
  Rusland
2,32 m Kyriakos Ioannou
  Cyprus
Aleksej Dmitrik
  Rusland
2,29 m
Polsstokhoogspringen Renaud Lavillenie
  Frankrijk
5,81 m Pavel Gerasimov
  Rusland
5,76 m Alexander Straub
  Duitsland
5,76 m
Kogelstoten Tomasz Majewski
  Polen
21,02 m Yves Niaré
  Frankrijk
20,42 m Ralf Bartels
  Duitsland
20,39 m
Zevenkamp Mikk Pahapill
  Estland
6362 pnt Oleksij Kasjanov
  Oekraïne
6205 pnt Roman Šebrle
  Tsjechië
6142 pnt

VrouwenBewerken

Onderdeel: Goud: Resultaat Zilver: Resultaat Brons: Resultaat
60 m Jevgenia Poljakova
  Rusland
7,18 Ezinne Okparaebo
  Noorwegen
7,21 Verena Sailer
  Duitsland
7,22
400 m Antonina Krivosjapka
  Rusland
51,18 Natalja Pyhyda
  Oekraïne
51,44 Darja Safonova
  Rusland
51,85
800 m Maria Savinova
  Rusland
1.58,11 Oksana Zbrozjek
  Rusland
1.59,20 Elise Cusma Piccione
  Italië
2.00,23
1500 m Natalia Rodríguez[3]
  Spanje
4.08,72 Sonja Roman
  Slowakije
4.11,42 Roisin McGettigan
  Ierland
4.11,58
3000 m Alemitu Bekele Degfa
  Turkije
8.46,50 Sara Moreira
  Portugal
8.48,18 Mary Cullen
  Ierland
8.48,47
60 m horden Eline Berings
  België
7,92 Lucie Škrobáková
  Tsjechië
7,95 Derval O'Rourke
  Ierland
7,97
4×400 m   Rusland
Natalja Antjoech
Darja Safonova
Jelena Vojnova
Antonina Krivosjapka
3.29,12   Verenigd Koninkrijk
Donna Fraser
Kim Wall
Vicky Barr
Marilyn Okoro
3.30,42   Wit-Rusland
Alena Kievitsj
Katsiarina Bobryk
Hanna Tasjpoelatava
Katsiarina Misjyna
3.35,04
Verspringen Ksenija Balta
  Estland
6,87 m Jelena Sokolova
  Rusland
6,84 m Olga Koetsjerenko
  Rusland
6,83 m
Hink-stap-springen Anastasia Taranova-Potapova
  Rusland
14,68 m Marija Šestak
  Slovenië
14,60 m Dana Velďáková
  Slowakije
14,40 m
Hoogspringen Ariane Friedrich
  Duitsland
2,01 m Ruth Beitia
  Spanje
1,99 m Viktorija Kljoegina
  Rusland
1,96 m
Polsstokhoogspringen Joelia Goloebtsjikova
  Rusland
4,75 m Silke Spiegelburg
  Duitsland
4,75 m Anna Battke
  Duitsland
4,65 m
Kogelstoten Petra Lammert
  Duitsland
19,66 m Denise Hinrichs
  Duitsland
19,63 m Anca Heltne
  Roemenië
18,71 m
Vijfkamp Anna Bogdanova
  Rusland
4761 pnt Jolanda Keizer
  Nederland
4644 pnt Antoinette Nana Djimou
  Frankrijk
4618 pnt

MedailleklassementBewerken

 Gastland

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Rusland 10 4 4 18
2   Duitsland 3 3 4 10
3   Frankrijk 2 2 2 6
  Italië 2 2 2 6
5   Verenigd Koninkrijk 2 2 0 4
6   Estland 2 0 0 2
7   Portugal 1 1 0 2
8   Polen 1 0 2 3
9   Zweden 1 0 1 2
10   België 1 0 0 1
  Turkije 1 0 0 1
12   Spanje 0 4 1 5
13   Oekraïne 0 3 0 3
14   Nederland 0 2 0 2
15   Tsjechië 0 1 2 3
16   Slovenië 0 1 1 2
17   Cyprus 0 1 0 1
  Noorwegen 0 1 0 1
19   Ierland 0 0 2 2
  Roemenië 0 0 2 2
21   Wit-Rusland 0 0 1 1
  Slowakije 0 0 1 1
Totaal 26 27 25 78