Europese kampioenschappen atletiek 2002

De Europese kampioenschappen atletiek 2002 werden van 6 tot 11 augustus 2002 gehouden in het Olympiastadion in München, Duitsland. Er deden 1162 atleten uit 47 landen mee aan het toernooi. De atleten streden met elkaar op 24 onderdelen bij de mannen en 22 bij de vrouwen. Bij de vrouwen werd het onderdeel 10 kilometer snelwandelen verzwaard tot 20 kilometer.

Europese kampioenschappen atletiek 2002
Gehouden in München, Duitsland
Jaar 2002
Data 6-11 augustus
Sport Atletiek
Organisator EAA
Deelnemers 1162 atleten uit 47 landen
Evenementen 46 (mannen: 24; vrouwen: 22)
Openingsceremonie 6 augustus
Sluitingsceremonie 11 augustus
Navigatie
1998     2006
Portaal  Portaalicoon   Sport

MedaillesBewerken

MannenBewerken

Onderdeel   Goud   Zilver   Brons
100 m Francis Obikwelu
  Portugal
10,06[a] Darren Campbell
  Verenigd Koninkrijk
10,15 Roland Németh
  Hongarije
10,27
200 m Konstantinos Kenteris
  Griekenland
19,85 Francis Obikwelu
  Portugal
20,21 Marlon Devonish
  Verenigd Koninkrijk
20,24
400 m Ingo Schultz
  Duitsland
45,14 David Canal
  Spanje
45,24 Daniel Caines
  Verenigd Koninkrijk
45,28
800 m Wilson Kipketer
  Denemarken
1.47,25 André Bucher
  Zwitserland
1.47,43 Nils Schumann
  Duitsland
1.47,60
1500 m Mehdi Baala
  Frankrijk
3.45,25 Reyes Estévez
  Spanje
3.45,25 Rui Silva
  Portugal
3.45,43
5000 m Alberto García
  Spanje
13.38,18 Ismaïl Sghyr
  Frankrijk
13.39,81 Serhij Lebid
  Oekraïne
13.40,00
10.000 m José Manuel Martínez
  Spanje
27.47,65 Dieter Baumann
  Duitsland
27.47,87 José Ríos
  Spanje
27.48,29
Marathon
details
Janne Holmén
  Finland
2:12.14 Pavel Loskutov
  Estland
2:13.18 Julio Rey
  Spanje
2:13.21
110 m horden Colin Jackson
  Verenigd Koninkrijk
13,11 Staņislavs Olijars
  Letland
13,22 Artur Kohutek
  Polen
13,32
400 m horden Stéphane Diagana
  Frankrijk
47,58 Jiří Mužík
  Tsjechië
48,43 Paweł Januszewski
  Polen
48,46
3000 m steeple Antonio David Jiménez
  Spanje
8.24,34 Simon Vroemen
  Nederland
8.24,45 Luis Miguel Martín
  Spanje
8.24,72
20 km snelwandelen Paquillo Fernández
  Spanje
1:18.37 Vladimir Andreyev
  Rusland
1:19.56 Juan Manuel Molina
  Spanje
1:20.36
50 km snelwandelen Robert Korzeniowski
  Polen
3:36.39
WR
Aleksej Vojevodin
  Rusland
3:40.16 Jesús Ángel García
  Spanje
3:44.33
4x100 m   Oekraïne
Kostyantyn Vasyukov
Kostyantyn Rurak
Anatoliy Dovhal
Oleksandr Kaydash
38,53[a]   Polen
Ryszard Pilarczyk
Łukasz Chyła
Marcin Nowak
Marcin Urbaś
38,71   Duitsland
Ronny Ostwald
Marc Blume
Alexander Kosenkow
Christian Schacht
38,88
4x400 m   Verenigd Koninkrijk
Jared Deacon
Matthew Elias
Jamie Baulch
Daniel Caines
3.01,25   Rusland
Oleg Mishukov
Andrey Semyonov
Ruslan Mashchenko
Joeri Borzakovski
3.01,34   Frankrijk
Leslie Djhone
Ahmed Douhou
Naman Keïta
Ibrahima Wade
3.02,76
Hoogspringen Jaroslav Rybakov
  Rusland
2,31 Stefan Holm
  Zweden
2,29 Staffan Strand
  Zweden
2,27
Verspringen Olexiy Lukashevych
  Oekraïne
8,08 Siniša Ergotić
  Kroatië
8,00 Yago Lamela
  Spanje
7,99
Polsstokhoogspringen Aleksandr Averboech
  Israël
5,85 Lars Börgeling
  Duitsland
5,80 Tim Lobinger
  Duitsland
5,80
Hink-stap-springen Christian Olsson
  Zweden
17,53 Charles Friedek
  Duitsland
17,33 Jonathan Edwards
  Verenigd Koninkrijk
17,32
Kogelstoten Joeri Bilonoh
  Oekraïne
21,37 Joachim Olsen
  Denemarken
21,16 Ralf Bartels
  Duitsland
20,58
Discuswerpen Róbert Fazekas
  Hongarije
68,83 Virgilijus Alekna
  Litouwen
66,62 Michael Möllenbeck
  Duitsland
66,37
Speerwerpen Steve Backley
  Verenigd Koninkrijk
88,54 Sergej Makarov
  Rusland
88,05 Boris Henry
  Duitsland
85,33
Kogelslingeren Adrián Annus
  Hongarije
81,17 Vladyslav Piskunov
  Oekraïne
80,39 Alexandros Papadimitriou
  Griekenland
80,21
Tienkamp Roman Šebrle
  Tsjechië
8800 Erki Nool
  Estland
8438 Lev Lobodin
  Rusland
8390

VrouwenBewerken

Onderdeel   Goud   Zilver   Brons
100 m Ekateríni Thánou
  Griekenland
11,10 Kim Gevaert
  België
11,22 Manuela Levorato
  Italië
11,23
200 m Muriel Hurtis
  Frankrijk
22,43 Kim Gevaert
  België
22,53 Manuela Levorato
  Italië
22,75
400 m Olesja Zykina
  Rusland
50,45 Grit Breuer
  Duitsland
50,70 Lee McConnell
  Verenigd Koninkrijk
51,02
800 m Jolanda Čeplak
  Slovenië
1.57,65 Mayte Martínez
  Spanje
1.58,86 Kelly Holmes
  Verenigd Koninkrijk
1.59,83
1500 m Süreyya Ayhan
  Turkije
3.58,79 Gabriela Szabó
  Roemenië
3.58,81 Tatjana Tomasjova
  Rusland
4.01,28
5000 m Marta Domínguez
  Spanje
15.14,76 Sonia O'Sullivan
  Ierland
15.14,85 Yelena Zadorozhnaya
  Rusland
15.15,22
10.000 m Paula Radcliffe
  Verenigd Koninkrijk
30.01,09 Sonia O'Sullivan
  Ierland
30.47,59
NR
Lyudmila Biktasheva
  Rusland
31.04,00
Marathon
details
Maria Guida
  Italië
2:26.05 Luminita Zaituc
  Duitsland
2:26.58 Sonja Oberem
  Duitsland
2:28.45
100 m horden Glory Alozie
  Spanje
12,73 Olena Krasovska
  Oekraïne
12,88 Yana Kasova
  Bulgarije
12,91
400 m horden Ionela Târlea
  Roemenië
54,95 Heike Meißner
  Duitsland
55,89 Anna Olichwierczuk
  Polen
56,18
20 km snelwandelen Olimpiada Ivanova
  Rusland
1:6.42 Jelena Nikolajeva
  Rusland
1:28.20 Erica Alfridi
  Italië
1:28.33
4x100 m Delphine Combe
Muriel Hurtis
Sylviane Félix
Odiah Sidibé
  Frankrijk
42,46 Melanie Paschke
Gabi Rockmeier
Sina Schielke
Marion Wagner
  Duitsland
42,54 Natalia Ignatova
Joelia Tabakova
Irina Chabarova
Larisa Kroeglova
  Rusland
43,11
4x400 m Florence Ekpo-Umoh
Birgit Rockmeier
Claudia Marx
Grit Breuer
  Duitsland
3.25,10 Natalja Antjoech
Natalja Nazarova
Anastasia Kapatsjinskaja
Olesja Zykina
  Rusland
3.25,59 Zuzanna Radecka
Grażyna Prokopek
Małgorzata Pskit
Anna Olichwierczuk
  Polen
3.26,15
Hoogspringen Kajsa Bergqvist
  Zweden
1,98 Marina Koeptsova
  Rusland
1,92 Olga Kaliturina
  Rusland
1,89
Polsstokhoogspringen Svetlana Feofanova
  Rusland
4,60 Jelena Isinbajeva
  Rusland
4,55 Yvonne Buschbaum
  Duitsland
4,50
Verspringen Tatyana Kotova
  Rusland
6,85 Jade Johnson
  Verenigd Koninkrijk
6,73 Tünde Vaszi
  Hongarije
6,73
Hink-stap-springen Ashia Hansen
  Verenigd Koninkrijk
15,00 Heli Koivula
  Finland
14,83 Yelena Oleynikova
  Rusland
14,54
Kogelstoten Irina Korzhanenko
  Rusland
20,64 Vita Pavlysh
  Oekraïne
20,02 Svetlana Kriveljova
  Rusland
19,56
Discuswerpen Ekaterini Vongoli
  Griekenland
64,31 Natalja Sadova
  Rusland
64,12 Anastasía Kelesídou
  Griekenland
63,92
Kogelslingeren Olga Kuzenkova
  Rusland
72,94 Kamila Skolimowska
  Polen
72,46 Manuela Montebrun
  Frankrijk
72,04
Speerwerpen Mirela Maniani
  Griekenland
67,47 Steffi Nerius
  Duitsland
64,09 Mikaela Ingberg
  Finland
63,50
Zevenkamp Carolina Klüft
  Zweden
6542 Sabine Braun
  Duitsland
6434 Natallia Sazanovich
  Wit-Rusland
6341

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Rusland 7 9 8 24
2   Spanje 6 3 6 15
3   Verenigd Koninkrijk 5 2 5 12
4   Frankrijk 4 1 2 7
5   Griekenland 4 0 2 6
6   Oekraïne 3 3 1 7
7   Zweden 3 1 1 5
8   Duitsland 2 9 8 19
9   Hongarije 2 0 2 4
10   Polen 1 2 4 7
11   Finland 1 1 1 3
  Portugal 1 1 1 3
13   Denemarken 1 1 0 2
  Tsjechië 1 1 0 2
  Roemenië 1 1 0 2
16   Italië 1 0 3 4
17   Slovenië 1 0 0 1
  Israël 1 0 0 1
  Turkije 1 0 0 1
20   België 0 2 0 2
  Estland 0 2 0 2
  Ierland 0 2 0 2
23   Kroatië 0 1 0 1
  Letland 0 1 0 1
  Litouwen 0 1 0 1
  Nederland 0 1 0 1
  Zwitserland 0 1 0 1
28   Wit-Rusland 0 0 1 1
  Bulgarije 0 0 1 1
Totaal 46 46 46 138
 Gastland

Deelnemende landenBewerken

Hieronder volgt een lijst van de 47 deelnemende landen en het aantal atleten per land.