Hoofdmenu openen

Europees kampioenschap waterpolo mannen 2010

sportseizoen van een waterpolocompetitie

Het 29e Europees kampioenschap waterpolo voor mannen vond plaats van 29 augustus tot 11 september 2010 in Zagreb, Kroatië. Twaalf landenteams namen deel aan het toernooi. Gastland Kroatië won het toernooi door in de finale Italië met 7-3 te verslaan.

EK waterpolo mannen 2010
Montenegro-Kroatië bij het EK 2010
Montenegro-Kroatië bij het EK 2010
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Kroatië Kroatië
Datum 29 augustus11 september
Teams 12 (van 1 confederatie)
Hallen (in 1 gaststeden)
Eindrangschikking
Winnaar Vlag van Kroatië Kroatië (1e titel)
Tweede plaats Vlag van Italië Italië
Derde plaats Vlag van Servië Servië
Vierde plaats Vlag van Hongarije Hongarije
Toernooistatistieken
Wedstrijden 44
Doelpunten 743  (16,89 per wedstrijd)
Topscorer(s) Vlag van Kroatië Vanja Udovičić (21 goals)
Navigatie
2008     2012
Portaal  Portaalicoon   Handbal

VoorrondeBewerken

     Groepswinnaar naar Halve finales
     Nummers 2 & 3 naar Kwartfinales
     geplaatst voor de strijd om de zevende plaats

Groep ABewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
29 augustus   Turkije   Roemenië 6 - 12 (2-3,2-3,1-4,1-2)
  Italië   Spanje 7 - 6 (3-1,0-1,2-1,2-3)
  Montenegro   Kroatië 11 - 9 (1-3,6-2,1-3,3-1)
30 augustus   Spanje   Roemenië 10 - 11 (1-2,2-3,5-3,2-3)
  Italië   Montenegro 11 - 10 (3-2,3-4,3-3,2-1)
  Kroatië   Turkije 16 - 3 (3-2,4-1,6-0,3-0)
1 september   Turkije   Italië 4 - 9 (1-2,1-1,1-4,1-2)
  Roemenië   Kroatië 7 - 13 (4-3,1-3,1-4,1-3)
  Montenegro   Spanje 8 - 7 (3-2,2-2,2-2,1-1)
3 september   Montenegro   Turkije 22 - 2 (5-1,6-0,5-0,6-1)
  Italië   Roemenië 10 - 7 (4-2,1-1,2-1,3-3)
  Spanje   Kroatië 6 - 8 (1-2,0-1,2-1,3-4)
5 september   Turkije   Spanje 6 - 12 (2-5,3-1,0-4,1-2)
  Roemenië   Montenegro 9 - 9 (3-3,1-3,4-1,1-2)
  Italië   Kroatië 5 - 8 (2-3,2-1,1-4,0-0)
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Kroatië 5 4 0 1 54 32 +22 12
2   Italië 5 4 0 1 42 35 +7 12
3   Montenegro 5 3 1 1 60 38 +22 10
4   Roemenië 5 2 1 2 46 48 -2 7
5   Spanje 5 1 0 4 41 40 +1 3
6   Turkije 5 0 0 5 21 71 -50 0

Groep BBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
29 augustus   Rusland   Macedonië 9 - 10 (3-3,2-2,2-1,2-4)
  Hongarije   Duitsland 10 - 8 (3-3,3-1,3-1,1-3)
  Servië   Griekenland 13 - 5 (2-1,4-2,3-1,4-1)
30 augustus   Duitsland   Rusland 7 - 6 (2-0,1-3,2-2,2-1)
  Servië   Hongarije 6 - 9 (2-0,1-3,2-2,2-1)
  Griekenland   Macedonië 10 - 5 (2-2,4-1,0-1,4-1)
1 september   Rusland   Servië 10 - 16 (2-7,3-3,1-1,4-5)
  Macedonië   Duitsland 7 - 8 (1-3,1-3,4-2,1-0)
  Hongarije   Griekenland 6 - 6 (0-3,1-0,3-2,2-1)
3 september   Servië   Macedonië 19 - 9 (4-0,2-1,7-2,6-6)
  Hongarije   Rusland 14 - 10 (5-3,3-3,3-1,3-3)
  Griekenland   Duitsland 5 - 6 (0-2,1-1,2-2,2-1)
5 september   Servië   Duitsland 17 - 3 (4-2,5-0,2-0,6-1)
  Rusland   Griekenland 7 - 6 (3-2,0-0,2-3,2-1)
  Hongarije   Macedonië 7 - 4 (2-0,2-4,0-0,3-0)


Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Hongarije 5 4 1 0 46 34 +12 13
2   Servië 5 4 0 1 71 36 +35 12
3   Duitsland 5 3 0 2 32 45 -13 9
4   Griekenland 5 1 1 3 32 37 -5 4
5   Macedonië 5 1 0 4 35 53 -18 3
6   Rusland 5 1 0 4 42 53 -11 3

Kwartfinale rondeBewerken

7e/12e plaatsBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
7 september   Spanje   Rusland 9 - 6 (3-0,2-1,2-5,2-0)
  Turkije   Macedonië 9 - 6 (2-0,1-2,3-3,3-1)

KwartfinalesBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
7 september   Italië   Duitsland 6 - 2 (2-1,2-1,1-0,1-0)
  Montenegro   Servië 5 - 6 (2-1,1-1,1-2,1-2)

Halve finale rondeBewerken

7e/10e plaatsBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
9 september   Spanje   Griekenland 12 - 11 (2-3,3-1,3-3,2-3,1-1,1-0)
  Turkije   Roemenië 8 - 15 (2-3,0-6,3-2,3-4)

Halve finalesBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
9 september   Servië   Kroatië 9 - 10 (1-2,4-4,2-2,2-2)
  Italië   Hongarije 10 - 8 (2-0,2-3,4-3,2-2)

PlaatsingsrondeBewerken

11e/12e plaatsBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
9 september   Rusland   Macedonië 5 - 4 (1-2,2-0,1-0,1-2)

9e/10e plaatsBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
10 september   Griekenland   Turkije 10 - 7 (4-2,2-2,1-1,3-2)

7e/8e plaatsBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
10 september   Spanje   Roemenië 7 - 8 (0-0,3-4,0-4,4-0)

5e/6e plaatsBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
10 september   Duitsland   Montenegro 6 - 14 (0-5,4-3,1-2,1-4)

Bronzen FinaleBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
11 september   Servië   Hongarije 10 - 8 (3-1,2-2,2-1,3-4)

FinaleBewerken

Datum Land Land Uitslag Periode
11 september   Kroatië   Italië 7 - 3 (2-2,1-0,2-0,2-1)

EindrangschikkingBewerken

    Kroatië
    Italië
    Servië
4   Hongarije
5   Montenegro
6   Duitsland
7   Roemenië
8   Spanje
9   Griekenland
10   Turkije
11   Rusland
12   Macedonië